Първото общоевропейско онлайн проучване за положението на ЛГБТ хората в Европейския съюз.

Go down

Първото общоевропейско онлайн проучване за положението на ЛГБТ хората в Европейския съюз.

Писане by lgbt_plovdiv on Вто 3 Апр 2012 - 0:26

Включете се в най-голямото европейско проучване, провеждано някога сред лесбийки, гейове, бисексуални и/или трансполов хора (ЛГБТ). Вашият опит има значение! https://www.lgbtsurvey.eu
lgbt_plovdiv

Брой мнения : 26
Възраст : 29

http://www.facebook.com/lgbt.plovdiv

Върнете се в началото Go down

Re: Първото общоевропейско онлайн проучване за положението на ЛГБТ хората в Европейския съюз.

Писане by semper_fi on Вто 3 Апр 2012 - 14:03

Включихме се Smile

Момичета, имайте предвди, че на последната страница от въпросника, където ни предлагат да напишем допълнителни свои мисли и условия, софтуерът разрешава до 2000 знака. Над това те връща и не запазва.

Усмихнат ден!
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33
Местожителство : София

Re: Първото общоевропейско онлайн проучване за положението на ЛГБТ хората в Европейския съюз.

Писане by Devil's Daughter on Вто 3 Апр 2012 - 16:30

И аз се включих. Интересно проучване, силно се надявам да даде резултат някъде Smile
Devil's Daughter

Брой мнения : 210
Възраст : 28

Писане by Magnolia on Вто 3 Апр 2012 - 17:21

След няколко опита, в които сайтът най-нагло ме гонеше, и аз се включих ;D Само не можах да разбера защо след като отметнах, че съм лесбийка, после трябваше на няколко пъти да отбелязвам, че се интересувам от жени... а това ме разсмя: "Вашият настоящ партньор знае ли за това, че сте лесбийка?" Не, в никакъв случай Very Happy

Magnolia

Брой мнения : 282
Възраст : 24
Местожителство : Utopia

Направено

Писане by Summer wine on Пет 6 Апр 2012 - 15:26

Отговаряйки на проучването, имаше моменти в които си мислех доколко някои от въпросите изобщо са приложими за България, понякога ми се струва, че повечето хора тук са оставили манталитета си с около 20 години назад. Но пък още началният въпрос: "Какъв пол са ви приписали при раждането ви?" ме накара да се усмихна.
Summer wine

Брой мнения : 5
Възраст : 43

Писане by cool mama on Вто 10 Апр 2012 - 9:51

надявам се проучването , да даде резултат..някога-някъде
cool mama

Брой мнения : 387

Писане by semper_fi on Вто 10 Апр 2012 - 12:45

Резултат ще даде, по-точно ще се публикуват резултатите. Но дали ще последват политичеки или обществени промени от него ... силно се съмнявам. Това е третото или четвъртото подобно изследване, в което учавствам за последните 3 години. От предишните промени - йок. Но човек винаги трябва да се надява на най-доброто Smile
semper_fi

Писане by freedom on Вто 10 Апр 2012 - 17:28

Участвах с голям кеф! Мисля. че има смисъл. Това е един от начините да бъдем чути. Пътят е дълъг, но не е безсмислен.
freedom

Брой мнения : 191

Писане by musha-busha on Пет 20 Апр 2012 - 12:24

Здравейте и тук. Проучването ще е отворено до края на юни, после следват много анализи и прочие. Резултатите от него ще бъдат публикувани или в края на 2012, или по-вероятно догодина. На база на тях ЕК ще изготви ново законодателство, което е задължително за всички страни-членки.

Всъщност, в момента има няколко директиви, които касаят ЛГБТ хората, но първия проблем е, че са няколко (респективно всяка трябва да се транспонира в национален закон и някои държави го правят избирателно), вторият проблем е, че не обхващат всички сфери на живота. ЕК обмисля да обедини всички тези директиви в една и да разшири обхватът им.

До момента от България има много малко отговори, едва няколкостотин. За сравнение първата седмица след началото на проучването в Италия имаше около 3000 отговора. Моля да разпространите инфо за проучването, за да стигне до възможно най-много хора. Иначе ЕК просто няма да има аргумент за промяна:( Благодаря ви.
musha-busha

Брой мнения : 19
Възраст : 38

http://mushabusha.wordpress.com/

Писане by red_girl on Пет 20 Апр 2012 - 15:26

и аз се включих Smile
red_girl

Брой мнения : 106
Възраст : 29
Местожителство : Варна

Писане by Shelly on Пет 20 Апр 2012 - 20:05

И аз се включих. Интересно ми е дали ще изкарат общо-европейски резултати, или ще ги разделят по държави. Ще ми се да видя какво е положението у нас, според гласувалите
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by semper_fi on Съб 21 Апр 2012 - 12:30

Резултатите ще бъдат представени общо, за регион и за държава.
В доклада, който лично аз се съмнявам да преведат на български, но на английски ще бъде публикуван, ще има не само цифровите резултати, но и тълкуванието на експертите. Второто е по-ценно, защото именно от тяхното мнение и оценка ще се формират европейките диреткиви за регулиране на националните закони.
А доколко насилствената промяна на закона ще помогне или ще попречи на толерантрността на хората ... това е отделна, дълга и неприятна тема Smile
На мен ми е интересно сравнението със западните страни и с бившите соц-държави. study
semper_fi

Писане by Shelly on Пон 23 Апр 2012 - 21:24

Предлагам да "назначим" някого да ни напомни като стане 2013та
Shelly

Писане by Indian on Вто 24 Апр 2012 - 20:02

Оф имах доброто намерение да го попълня, но толкова дълго и досадно се оказа...че ми стигнаха нервите само за първата трета, и се отказах...Пише в началото, че "отнемало 20 минути", де факто отнема час поне. Не са ли излишни, подобни и повтарящи се голяма част от въпросите.
Indian

Брой мнения : 64
Възраст : 48

http://www.georgealexandrov.dir.bg

Писане by Shelly on Вто 24 Апр 2012 - 20:13

На мен ми отне по-малко от 20 минути. Явно доста се задълбочаваш.
Shelly

Писане by Indian on Сря 25 Апр 2012 - 9:20

Ами на всеки въпрос писах първия хрумнал отговор без да мисля много-много. Но тогава значи. броячът който е най-долу - progress - и показва докъде си стигнал, не показва правилно.
Indian

Брой мнения : 64
Възраст : 48

http://www.georgealexandrov.dir.bg

Писане by elle on Пет 4 Май 2012 - 20:27

Още миналата седмица го направих,.... подейства ми много зле психически... след като осъзнах че единствените хора, които са ме дискриминирали и тормозили физически ипсихически, всъщност са родителите ми... още не мога да се центровам... ;(, иначе страхотно е, че се случва....
elle

Брой мнения : 9

Писане by capyad on Вто 8 Май 2012 - 22:45

Аз пък го попълних два пъти, докато се усетя, че иде реч за едно и също нещо....
capyad

Брой мнения : 9
Възраст : 56
Местожителство : Sofia

Писане by Shelly on Сря 22 Май 2013 - 19:37

Ок, ако някой се интересува, ето ви и резултатите на ФРА

http://fra.europa.eu/DVS/DVT/lgbt.php?locale=EN&dataSource=LGBT&media=png&width=740&plot=heatMap&question=c9_d&subset=lgbtcat_sex&subsetValue=All&answer=04--Always
Shelly

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics