Similar topics

Качества, държание, които ви привличат ?

Go down

Качества, държание, които ви привличат ?

Писане by rednviolet on Пон 12 Мар 2012 - 15:23

Е, момичета имате ли си определени качества, които ви заинтригуват в някой ?
    Аз например харесвам сигурността в себе си, утвърждаването на собствена личност, отдадеността към проблемите на другите и много други. Знам, че държанието на човек е моментно нещо, но си има и утвърдени подходи и като цяло присъствие. По-просто на какво държите в даден характер?
    rednviolet

Брой мнения : 60
    Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Качества, държание, които ви привличат ?

Писане by Kenaz on Чет 15 Мар 2012 - 12:07

Интригува ме интелигентността, НО когато е изразена по непринуден и остроумен , а не по досадно-поучителен начин, от който ти се доспива. Привличат ме спокойни, усмихнати жени, които са лишени от строгост и прекалена сериозност. Бягам надалеч от крайни във възгледите си хора. Откровено ме е страх от такива, които не допускат за меродавно мнение различно от тяхното.
    Привличат ме жени, които се чувстват добре в кожата си и това им личи. Жени, които вършат всичко с плам и ентусиазъм. Артистични, творчески личности и до голяма степен, признавам си- чешити и особнячки Smile
    Ценя способността да успяваш да се смееш над проблемите и трудностите. Самоиронията също.
    Ценя жени, които умеят да казват Не и такива, които биха уважили моето Не .
    Привличат ме и борбеността и решимостта.
    Скоростно и качествено могат да ме отблъснат грубостта, конфликтността, но и сервилността.
    Със сигурност има и още, но май това е основното.

Kenaz

Брой мнения : 696

Писане by БлатнаФея on Чет 15 Мар 2012 - 21:35

Мен ме впечатляват обноските, възпитанието. Не някаква превзетост, а просто култура. Може би защото все по-рядко се среща, затова му обръщам такова внимание, знам ли.
    Харесват ми живи хора. Не просто живи, а живи хора. Такива, които говорят със страст, живеят със страст и прехвърлят тази страст и върху теб. Такива хора, които просто са луди. Хора, които имат мнение по всеки въпрос и това мнение е добре аргументирано и премислено. Хора, които разсъждават, които задават въпроси, които не приемат на готово обществените норми и правила. Хора, които постоянно търсят и постоянно учат, и искат да знаят всичко, и всичко ги вълнува. Хора, които не приемат нищо на доверие, които искат да изпитат нещата сами, които могат да експериментират. Хора, които ги е грижа, хора, които правят нещо. Хора, които приемат другите и си дават сметка, че мирогледът им не е единственият правилен. Хора, които осъзнават какво попадение са, но остават скромни. Инатливи хора, чепати, темерути, откачалки, ненормални, бунтари... хора, които са Някои. Такива хора направо ме побъркват. За такава жена съм готова на всичко.
    БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Kenaz on Чет 15 Мар 2012 - 21:40

sunlight написа:Хора, които осъзнават какво попадение са, но остават скромни. Инатливи хора, чепати, темерути, откачалки, ненормални, бунтари... хора, които са Някои. Такива хора направо ме побъркват. За такава жена съм готова на всичко.
    sunny

Kenaz

Брой мнения : 696

Писане by obla4e on Чет 15 Мар 2012 - 22:02

sunlight написа:Хора, които имат мнение по всеки въпрос и това мнение е добре аргументирано и премислено. Хора, които разсъждават, които задават въпроси, които не приемат на готово обществените норми и правила. Хора, които постоянно търсят и постоянно учат, и искат да знаят всичко, и всичко ги вълнува. Хора, които не приемат нищо на доверие, които искат да изпитат нещата сами, които могат да експериментират.

Значи ти харесвам аз bounce
    obla4e

Брой мнения : 230
    Възраст : 47
    Местожителство : Pleven

Писане by Гост on Пет 23 Мар 2012 - 0:01

Хора...харесват...? Все пак, зависи в какъв аспект!
    Винаги трудно съм си намирала среда. Почти неприспособима съм в компании /взаимозависими групи хора със сходно поведение, интереси, ценности, мислене, които предпочитателно се движат, забавляват, пият, живеят и мислят съвместно/.
    Малко хора ми харесват, изключително малко са способни да спечелят уважението ми.
    Допадат ми новаторите. Креативните личности. Хората, които на първо място, имат собствена идентичност, мнение, вкус, живот и ценности. Хората, които не чакат задвижване по "сигнали от космоса". Хората, които не подражават и не завиждат. Харесват ми младите хора.
    Тъй като не съм много на "ти" с математиката, младостта по моите представи няма числов израз. Тя е енергия, дух, гъвкавост, здрав разум, отворени сетива, сила, схватливост...и прилична доза чувство за хумор. Всичко извън това е..нещо, което за мен не е младост, независимо от числовия израз.
    Харесват ми хората, които с малко думи казват много. Харесват ми и хората, които умеят да карат другите да се заслушват в мълчанието им.

Гост
    Гост

Писане by Devil's Daughter on Пет 23 Мар 2012 - 12:25

Значи май тук описахме образа на перфектната лесбийка Smile

С риск да повторя мненията на колежките-съфорумнички, ще споделя и своето скромно виждане Като цяло първото нещо,което би ме впечатлило в някого е излъчването му,приятно и слънчево. Впечатлява ме непринудеността, приказливостта и доброто (ненатрапчиво,както вече казаха) възпитание. Чувството за хумор, способността да се отстоява личното мнение, различност и неповторимост на характера също не са на заден план. Интелигентност и земно виждане за живота, силният характер, живинката в очите на някого. И най- вече човек да е себе си,не да копира и да подражава някому.
    Ами май за сега това ми идва на ум,но със сигурност има и още,просто дозата кафе ми е малко Smile
    Devil's Daughter

Брой мнения : 210
    Възраст : 28

Писане by Ins@ane on Вто 17 Апр 2012 - 16:39

Една дума: Честност.
    Ins@ane

Брой мнения : 189
    Възраст : 24

Писане by ???? on Вто 21 Май 2013 - 18:32

Това, което ме привлича е вътрешната сила, интелектът, интуицията, поведението и честността.

????
    Гост

Писане by Елена on Вто 21 Май 2013 - 18:49

Горе-долу от интелекта произтича всичко останало.
    Aко не броим емоционалната част, а ..ми хора сме Very Happy
    Елена

Брой мнения : 518
    Местожителство : Центърът на света

Писане by nebb on Вто 21 Май 2013 - 19:53

Човечността в различни нейни проявления, перманентният устрем към развитие, способността да приемаш дори и да не разбираш са качествата, за които първо се оглеждам. Самоиронията намирам за изключително чаровна. Заслушвам се и в стила на изразяване, но той, както и интелигентността, не са ми сред приоритетите. Все пак образованите и интелигентните хора днес не са толкова рядко явление, каквото са ЧОВЕЦИТЕ.
    nebb

Брой мнения : 401

Писане by Елена on Сря 22 Май 2013 - 0:52

Тук, обаче, мога да споря - образовани и интелигентни са две доста различни неща, и не че няма връзка, но изобщо не са взаимозаменяеми. Ама хич. И колкото и малко да са останалите "хуманисти", със сигурност - в пъти повече са. Имам си аргументация, но е дълга за празничната вечер Very Happy
    Елена

Писане by Aleksa on Сря 22 Май 2013 - 1:28

За да привлече вниманието ми на пръв поглед,една жена трябва да е земна,излъчваща чар и непринуденост с всяко свое движение или изказ. Също така да е остроумна,нежна,всеотдайна,пряма,романтична,целеустремена...и куп други разбира се положителни качества Smile
    Aleksa

Брой мнения : 73

Писане by nebb on Сря 22 Май 2013 - 19:26

offtopic Елена, неправилно си ме прочела. Не съм сложила знак за равенство между образованието и интелигентността. Аз също ги разглеждам като две отделни неща. Пределно ми е ясно, че умните, интелигентните и образованите могат да се разглеждат като три отделни категории. Това, че си интелигентен не те прави умен. А днес е напълно възможно да си образован без да си и интелигентен, и умен.
    Не знам точно ти какво разбираш по "хуманисти", но ако е това, за което аз си мисля, мога да се съглася с теб донякъде. Има ги, не са чак толкова рядко явление, но някак си в моя живот не успяват да стигнат бройката на умните, интелигентните, да не говорим за образованите. А не е като да не познавам хора в последните три групи. Ще отдам този факт на липса на късмет в познанствата Wink
    nebb

Писане by Просто Аз on Сря 22 Май 2013 - 22:30

За да ме привлече даден човек е нужно, на първо място, да излъчва увереност,да е от тези хора,които вървят с високо вдигната глава и всички се обръщат след тях.Разбира се ,въпросната личност трябва да бъде интелигентна.Също така изключително много ми допадат хора,които обичат да изпипват детайлите докрай и слагат вилицата и ножа от правилната страна. Smile Да не забравяме също и честността,което най-ценното нещо,което може да бъде притежавано.Тук е мястото да добавя и самоиронията,но за жалост много малко хора я владеят наистина.
    Просто Аз

Брой мнения : 714
    Местожителство : въображаеми светове

http://onemorepieceofshit.blogspot.com/

Писане by Елена on Сря 22 Май 2013 - 22:34

Ами .. да, съжалявам, явно не съм те разбрала. Но има доста красиви моменти, в които съм виждала как един човек помага на друг, просто защо не може да не го направи, случвало се е аз да го правя, други хора към мен, също. Но наистина си опира до познанствата, средата и .. не навсякъде са толкова често срещаните индивиди. Все пак, има ги, и всеки път като срещна такъв човек "ми държи влага", и явно още съм в такъв период.. Докато интелигентните ми убягват на моменти.. Може би, проблемът е, че себеподобните се разпознават от далеч, а аз не попадам в категорията, но c'est la vie.
    И сега се замислих, има едно особено важно "качество", колкото и грубо да звучи - дори мадамата да е невероятна, във всеки един смисъл на думата, сексуалната ориентация /предразположеност/ е определяща.
    Елена

Писане by nebb on Сря 22 Май 2013 - 23:02

offtopic Определяща за какво по-точно?
    nebb

Писане by Елена on Сря 22 Май 2013 - 23:27

За привличането .. и по-точно за взаимното привличане. И още по-точно - ще стане прекалено дълго.
    Но при някои неща - дори и да ги приемаш, не означава, че можеш да ги разбереш. А и целта е да е готино, а не тъжно, макар и надеждата да умира последна..
    Елена

Писане by nebb on Сря 22 Май 2013 - 23:54

За взаимното сексуално привличане е определяща, да. Но за емоционалното?
    Разбира се, ненужно е да разбираш всичко. Достатъчно е да умееш да приемаш многообразието във възгледите, изборите и битието.
    nebb

Писане by Re_start on Чет 23 Май 2013 - 0:37

Привличат ме следните неща: цялостно излъчване - да е чаровно, позитивно и магнетично, непринуденото държание, да не е натрапчива, но достатъчно забележима, остроумна, с чувство за хумор (да владее иронията в различните й нюанси е огромен плюс, все пак през повечето време трябва да ме разбира някак).
    А впечатление ми правят, съответно ме заинтригуват още повече към съответната личност, интелигентността, честността, умението да застава зад думите и мнението си, решителността, готовността да се открие пред света, защото е достатъчно силна да понесе всякакви удари и да продължи, общо взето да притежава силен характер, съчетан с нежна душа. А ако е и умерено скромна и непретенциозна като мен направо й предлагам брак.. по взаимно съгласие
    Re_start

Брой мнения : 255
    Възраст : 26

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics