За разликата във възрастта

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: За разликата във възрастта

Писане by Arwen on Пет 21 Дек 2012 - 0:07

Не съм имала връзка с кой знае колко голяма разлика в годините.. 4 години в полза на гаджето ( вече бивше) . Но все пак си е трудно, когато има голяма разлика. В моя случай тя сама си каза- "аз съм на възраст, в която вече ми е време да имам дете" . А аз изобщо не си се представях с дете.. Едва на 23, а и дете.. Та дето се вика- аз самата все още съм дете и не мога да се грижа за себе си като хората, камоли за дете.. Но от друга страна това е и до характера на хората.. В крайна сметка никой не може да каже хубаво ли е, лошо ли е. Щом двама души се обичат- една възрастова разлика ли ще ги спре? Smile
Arwen

Брой мнения : 30
Възраст : 29
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

Писане by Вишна on Сря 26 Юни 2013 - 14:45

Има значение..възрастта..не толкова самата възраст, ами това да се намерите с човека в точното време.

Аз така или иначе имам проблем с общуването с хора на моята възраст, така че винаги съм била с батковци и какички. Wink
От малкия си личен опит за връзка (2 години) с доста по - голям от мен човек мога да споделя две неща:

1. Имах връзка с човек, доста по - голям от мен(17 години), когато аз бях на крехките 17.
И колкото и безумно влюбена и заслепена да бях, и избягвахме да обръщаме внимание на неща от типа на това, че човекът се занимаваше с работни проекти, командировки, пътувания,желания за семейство, както и чисто битовите неща, а аз си пишех домашните, бягах от училище и разказвах за часове по латински, старогръцки и се оплаквах от античната култура и прочее..те в един момент нямаше как да не окажат своето влияние. И не само те, разбира се. Дори тъпото обществено мнение, ако щете. Факторите са много, колкото и да ги преглъщаме, те в един момент взимат превес и нещата отиват към естествения си край. Понякога бавно, но винаги много сигурно. Затова и казах, че е важно с човекът да се "уцелите" в "правилното" време. Може би нещата биха били по -различни, ако..еди какво си.
Изключително щастлива и благодарна съм на въпросния човек, че беше достатъчно свестен, умен и интелигентен, за да ме научи на много, много неща - от това да обичам до безкрай (щото да се влюбиш е едно, а да се "научиш да обичаш" съвсем друго), да се грижи и да ме научи да се грижа, да ми покаже всички извънгранични, извънвремеви, извън светови дори неща, до това да изгради голяма част от интересите ми, и изобщо за цялото това емоционално, физическо, интелектуално и каквото се сетите богатство,което споделихме заедно, както и за това, че когато дълго време след като приключихме и аз се опитвах да се съберем, не ми го позволи. Естествено, накрая ми *ба майката, както винаги накрая става, но това е една друга тема. Wink

2. Понякога обаче самото израстване на човека като личност и годините му са в тотален разрез, от което следва ( а и не само от това) годините да нямат значение в такива ситуации. Тук идва и вторият ми личен пример с една кака, която също бе доста по - голяма от мен и която ми доказа, че умствено, интелектуално, психологически и всякак на 35 може да си като на 3... (с извинение към сладките 3 годишни малчугани, повечето от които са по -умни и по-зрели дори на моменти от нас angel )
Слава Богу каката нямаше как да го прикрие това още в началото, та бързичко приключихме с нея.

Като цяло факторите, които играят роля в личностното израстване на човека са най -важни, нещата, които са му се случили и които са го изградили като такъв. Точно заради това не съдя по възрастта на хората.

И все пак в останалите случаи съм била с някой, не повече от 5-6 години по - голям от мен и според "изчисленията ми" смятам, че това е "моята перфектната разлика"Kiss, доколкото може да има такава.И все пак, никога не се знае Wink
Вишна

Брой мнения : 267
Възраст : 26
Местожителство : София

Писане by obla4e on Сря 26 Юни 2013 - 18:50

Благодаря на Вишна за изчерпателния отговор, а и добре представен според мен. Общо взето това са нещата, които и аз мисля по въпроса, но ме мързеше да ги систематизирам /а и дали мога/Smile
Но наистина гледните точки са различни,  радвам се че се включихте Cool
obla4e

Брой мнения : 230
Възраст : 47
Местожителство : Pleven

Писане by boginqta_ on Чет 27 Юни 2013 - 3:34

благодаря за споделените мнения.

аз не знам още какво да мисля, но до сега съм мислела че е проблем. може би всичко зависи от човека. ще видим. аз съм на 26, тя на 44 скоро...но се чувствам добре и се разбираме за сега, макар че признавам не е любов от пръв поглед..всичко стана със сближаването и разговорите. ще видим...
boginqta_

Брой мнения : 147
Възраст : 30
Местожителство : La Palud sur Verdon, PACA, France

Писане by ???? on Чет 27 Юни 2013 - 18:19

boginqta_ написа:благодаря за споделените мнения.

аз не знам още какво да мисля, но до сега съм мислела че е проблем. може би всичко зависи от човека. ще видим. аз съм на 26, тя на 44 скоро...но се чувствам добре и се разбираме за сега, макар че признавам не е любов от пръв поглед..всичко стана със сближаването и разговорите. ще видим...

А тя хомо ли е и знае ли за теб?

????
Гост

Писане by Вишна on Чет 27 Юни 2013 - 18:31

Очевидно, щом са заедноRolling Eyes
Вишна

Писане by ???? on Чет 27 Юни 2013 - 18:35

Вишна написа:Очевидно, щом са заедноRolling Eyes

Сорка бейби, ама от поста аз не разбирам дали са заедно или не в смисъла на връзка и затова постнах въпроса си Wink

????
Гост

Писане by Shelly on Чет 27 Юни 2013 - 21:50

За мен всяка връзка, която се различава от "стандарта" има малки шансове за щастие заедно. Но пък колкото са по-малко шансовете, толкова по-истинско е всичко.
Трудно е да говоря от опит, защото моите връзки са били все с хора около моите години, но наблюдавайки околните... важни са хората, а не различията. Познавам доста хора, които са се разделили, заради голяма разлика във възрастта, но познавам и такива, които са заедно от години и /за мен/ са пример за това как трябва да изглежда една връзка.
Аз май си повтарям рефрена в почти всяка тема, но... когато има желание, има и начин. Ако чувствата са истински, всичко се преодолява. Колко често се срещат "истински" чувства, обаче, е съвсем различна тема
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by boginqta_ on Пет 28 Юни 2013 - 1:48

О да, тя е хомо. знае и още как, може да се каже че от три дена сме заедно. просто ми е странно...но защо пък не. ще ви държа в течение на развитието. и за мен е ново...до сега не съм имала голяма разлика в годините във връзките ми.
boginqta_

Писане by ???? on Пет 28 Юни 2013 - 20:10

boginqta_ написа:О да, тя е хомо. знае и още как, може да се каже че от три дена сме заедно. просто ми е странно...но защо пък не. ще ви държа в течение на развитието. и за мен е ново...до сега не съм имала голяма разлика в годините във връзките ми.

Бейби,завиждам ти честно....

????
Гост

Писане by obla4e on Пет 28 Юни 2013 - 21:59

RememberMe написа:

Само дето не стана ясно за кое : за това, че са заедно от три дни или, че гаджето й се явява кака Wink 
obla4e

Брой мнения : 230
Възраст : 47
Местожителство : Pleven

Писане by ???? on Пет 28 Юни 2013 - 22:01

obla4e написа:
RememberMe написа:

Само дето не стана ясно за кое : за това, че са заедно от три дни или, че гаджето й се явява кака Wink 

Че гаджето е кака в перфектна възраст...а за заедното - честитоWink

????
Гост

Писане by boginqta_ on Нед 30 Юни 2013 - 1:52

не се оплаквам, чудесно е даже за сега  
boginqta_

Писане by devil_angel89 on Чет 18 Юли 2013 - 21:17

boginqta_, моля те сподели как се развиват нещата между вас. Аз съм на 24 г. и съм влюбена в 49 годишна. За първи път усетих изпепеляваща страст в себе си, за която не съм подозирала, че може да съществува. Все едно 24 години не съм живяла и минута. Сподели как са нещата между вас с подробности, ако може Smile
devil_angel89

Брой мнения : 23
Възраст : 28
Местожителство : Stara Zagora

Писане by boginqta_ on Пет 19 Юли 2013 - 1:06

ами вече един месец почти сме заедно, всичко е чудесно. наистина преоткривам секса с нея Cool така че давай смело и си живей живота !!!
boginqta_

Писане by devil_angel89 on Пет 19 Юли 2013 - 14:56

Може би именно възрастта й е най- силния афродизиак за мен, нещото което ми въздейства най- възбуждащо- забраненото и грешното, за което си струва да скочиш с главата надолу в пропастта. Нещо като нощно къпане в морето да плуваш срещу вълните. Не е само това, за първи път откривам човек с моята душевност... Бях силна твърде дълго. Бях 2- ра майка на разглезени мамини синчета, и все още се грижа за тях, май се уморих и искам аз 2- ра майка. Тя за мен е духовен учител, майка, духовен близнак, половинка. Забележи още се боря за нея, още не сме заедно, но си представям физиономията на майка ми като се прибера за ръка с жена по- голяма от нея. За сега се оставям на тези свои силни усещания, че ще се случи. Имам нужда от нея, емоционална, интелектуална и физическа. Но тя е на такава възраст, в която не се знае дали аз мога да й дам нещо от тези. Наясно съм, че трябва да развивам себе си. Това е стимул за мен. В невидение съм обаче дали един ден ще сме заедно. Можеш ли да ми дадеш съвет как да й влезна под кожата както се вика. Със сигурност има някакви страхове и спирачки спрямо моята възраст. Съвестен човек е, не е някаква изтрещяла развратница, като имаш впредвид, че не е българка. Иначе нямаше да я обичам, ако не беше такава. Как да я накарам да ми се довери? Чувството е побъркващо...    
devil_angel89

Брой мнения : 23
Местожителство : Stara Zagora

Писане by Вишна on Сря 1 Апр 2015 - 20:27

Отдавна дойде времето да се разпиша и аз отново в темата. Искаше ми се да го направя още преди няколко месеца по повод годишнината ни с Н., обаче думите не ми стигнаха. Когато човек чувства нещо изключително силно... те някак си не стигат. Но да не се оправдавам.

Седя си и си мисля за за нея, за нас, за всичко, което ни свързва..и дори по темата за разликата във възрастта ни. А такава има - 15.
15 е число, което oбикнах заради нея. Затварям очи и виждам много по 15 наши целувки, много по 15 наши 'обичам те', много по 15 събуждания и заспивания до нея, много по 15 пъти страст, тръпка, обич, желание, копнеж, радост, смях...много по 15 пъти влюбвания в нея (о да! Тя притежава невероятната способност да ме кара да се влюбвам в нея много по 15 пъти!), много по 15 пъти усмивки, а надявам се скоро и много по 15 пътувания Smile
Обичам я, обичам 15те години разлика и всичките поне 15 прилики помежду ни. Smile Обичам поне 150 неща в нея, обичам я заради смеха й, заради силата й, заради страхотното й чувство за хумор, заради безкрайната й интелигентност, заради къдравата й коса и особено един немирен кичур, който накъдето и да приглаждам, винаги си щръква, заради странно красивите й дълбоки пъстро сини очи, заради ослепителността й, заради магическото опиянение, което носи със себе си, заради сутрешното й кафе с бучка лед или колата с лъжичка захар, заради нежната й кожа, заради плътните й устни, заради начина, по който се целува, заради това, че поправя грешките на родния ми език, въпреки, че знае малко от него, но пък и точно защото използва това, което знае и ми го казва, заради всеотдайността й, заради начина, по който се грижи за децата, заради отношението й към тях, заради топлината й, заради добротата й, заради нея самата, защото е тя!

Знаете ли, много е готино да си на (тогава) 22 и да срещнеш един красив, умен, интелигентен, забавен, можещ, знаещ какво иска от живота и как да го постигне, хем здраво стъпил на краката си, хем мечтаещ и чувствен човек. На това аз му викам fortuna, щастлива случайна неслучайност, точно място и точно време. А още по - готиното е, когато този човек те забележи, че даже и те хареса и пожелае. Чак не можеш да повярваш на късмета си. И когато си на 22 и се казваш М. най - вече, си достатъчно глупав, за да се мислиш за малък, незабележим и не особено знаещ и можеш, правиш глупави постъпки, с които да изпъкнеш и после си умираш от срам.. Но не това е всичко. Идва един момент, в който всичко си ти е все така наред, в който заради това, че нямаш проблеми, започваш да си измисляш такива, а после си позволяваш да пренебрегнеш човека, който обичаш, позволяваш си да го нараниш, да го излъжеш, да му изневериш. Аз го направих. И не е въпрос на възраст. Мислех един човек за истински приятел, а този човек, се оказа не точно такъв. Този ми 'приятел' най - приятелски ми позволи почти безвъзвратно да си скапя връзката, без и за секунда да ме спре, напротив. Знам си своите грешки, не са никак малко, не са и никак пренебрежими, но ме е яд на човека заради манията му за величие, разбиране на връзки и даване на съвети и привидна загриженост. Яд ме е най - вече, защото въпросният 'приятел' знаеше, че си обичам човека и уж разбирайки от връзки можеше просто да ме посъветва да си оправя отношенията с моя човек... Щастлива съм, че него в моя живот вече го няма и никога по никакъв начин не бих допуснала да се върне, нито за миг. Щастлива съм, че спря да съществува за мен, щастлива съм, че видях точно какво представлява и ми отвори очите, макар и толкова болезнено..

Исках да говоря за Нея, защото имах нужда да го споделя и с вас. Щастието си. Щастието си, че Нея, моята Н. я има, но най - вече щастието си, че тя е най - добрият човек, който познавам и който още е с мен и още ме търпи, въпреки нещата, които направих и тези, които не направих.

Не правете моите грешки. Ценете човека до себе си.А иначе... човешката възраст сама по себе си е просто цифри. Не е разлика, не е оправдание, не е и причина, а просто натрупани години. Възрастта, която истински има значение е тази на връзката ви и преживяванията в нея. Аз се надявам нашата с Н. да има още много рождени дни, още много красиви преживявания и още хиляди по 15. love love love
Вишна

Писане by овчата_глава on Съб 20 Юни 2015 - 16:29

За мен възрастта е важна и оказва влияние! Тези, които твърдят,че възрастта не е от значение (без да обидя някой,разбира се) са във възрастовата граница 15 - 22 г. Аз включително съм била на това мнение, но с годините, човек и мнението на човек се променя, за добро или зло. Лично аз търся човек с който деля интереси и разбирания, относно живота и за живота. Хората се променяме, вече не съм този човек,който бях на 16,19,22 и прочие.Според мен, за да вървят двама души в една посока, трябва да имат еднакви цели, затова и възрастта е от значение Smile
овчата_глава

Брой мнения : 14
Местожителство : Sofia

Писане by WhiteLilium on Вто 7 Юли 2015 - 22:44

Mи... според мен цифрата не е от значение, разбиранията и погледа над живота по скоро биха били от значение...
въпреки, че и това се променя с времето...
WhiteLilium

Брой мнения : 139
Възраст : 29

Писане by dqwead on Сря 14 Сеп 2016 - 18:32

Всичките ми приятелки досега са били по-големи от мен, като най-голямата е на 37, а аз на 24. Имала съм връзка с 32 годишна. Почти 3 годишна връзка с 27 годишна, тогава бях на 19 някъде... И само една връзка с по-малка от мен, беше на 21.
dqwead

Брой мнения : 8

Писане by inkognito1000 on Чет 15 Сеп 2016 - 15:27

Според мен ако разликата е голяма се получава разминаване или неразбиране в отношенията. Ако момичето е на 24 и слуша чалга, скучае и не знае как да се забавлява а жената на 40 г., зряла, с много занимания и хобита, с изградени навици и стабилен поглед върху живота, тогава ще има проблеми в тази връзка, от опит знам Wink Wink
inkognito1000

Брой мнения : 67

Писане by mimok on Вто 2 Май 2017 - 3:09

При някой явно не се получава след, като не мога да уеднаквят характерите си и всеки си има свой поглед и изградени навици. При връзки се прави компромиси и се получава, но при други май не става и каквото и да правиш и не става и не се получава. Слагаш край и тръгваш напред да търсиш сродна душа или поне да ти пасва на някакво ниво и да си останеш сам не е много добра идея. Всеки има нужда от общуване и социални връзки.
mimok

Брой мнения : 265

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото