За разликата във възрастта

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

За разликата във възрастта

Писане by obla4e on Съб 10 Мар 2012 - 18:36

Като тук искам да уточня, че тава въпрос за връзка ... така както вие разбирате понятието, а не просто секс инцидентно. Смятате ли, че голямата разлика във възрастта е пречка за продължителна и/или качествена връзка и колко е това "голяма"... Най-вече ще ми е интересно да споделите личният си опит и преживяно, както и изводите до които сами сте стигнали по въпроса. Neutral
obla4e

Брой мнения : 230
Възраст : 47
Местожителство : Pleven

Върнете се в началото Go down

Re: За разликата във възрастта

Писане by rednviolet on Пон 12 Мар 2012 - 14:56

Според мен разликата във възрастта не може да попречи на нищо в една връзка. Не е до годините, а до това как възприемаш човека до себе си. В никакъв случай не влияе на продължителността на връзката, смешно е, дори да си го помисли човек.
Била съм с доста по - възрастни от мен и отбелязвам, че не съм знаела за годините, когато всичко е започнало. Никога не ме е спирало такова нещо.
rednviolet

Брой мнения : 60
Местожителство : София

Писане by Гост on Пон 12 Мар 2012 - 19:47

Колкото и да ми се е искало да вярвам, че възрастта не е от значение, това не е така.
Така нареченото "просто секс инцидентно"...хм, слушала съм легенди за това явление, но досега не съм видяла ни една жена, която да го умее това "просто секс инцидентно"/мъжете са ми били безинтересни да се задълбавам, не че нещо/.

Но, за да не задълбавам излишно мисля, че когато човек обмисля да сподели живота си с някого /или поне една съществена част от него, колкото и да е тя/, освен всички останали неща трябва да вземе предвид и възрастта. Колко е голяма "голямата разлика" - за всеки човек и за всеки случай това е различно. Но при всички случаи 12 и нагоре години са разлика не просто във възрастта, а и в поколенията...
Голямата разлика априори поражда естествена неравнопоставеност между партньорите.
Предразполага ситуация, в която единият, по силата на своята много по - голяма възраст, следва да бъде по - отговорен, опитен, мъдър и всичко останало - с една дума, доминиращ, а другият следва да бъде малко или много доминиран.
Ако пък се получи така, че един по - възрастен човек се остави да бъде доминиран /интелектуално, емоционално и т.н./ от много по - младия си партньор, това поражда в първия такива безумни комплекси и впоследствие такова безобразно меле, че няма земна сила, която да го оправи - освен разбира се пълната, качествена и вечна раздяла.
Разбира се, всичко това са само мои разсъждения, всяка история се пише на отделен лист и с различно мастило.
Факт е, че дори в преписването Съдбата е изобретателна кучка!

Гост
Гост

Писане by egypt on Пон 12 Мар 2012 - 20:43

Markizata написа:
Така нареченото "просто секс инцидентно"...хм, слушала съм легенди за това явление, но досега не съм видяла ни една жена, която да го умее това "просто секс инцидентно"/мъжете са ми били безинтересни да се задълбавам, не че нещо.

Това какво общо има? "Инцидентният секс" не е нещо, което е свойствено за връзките с голяма разлика, или не съм разбрала?
egypt

Брой мнения : 36

Писане by Primavera on Пон 12 Мар 2012 - 21:52

.

Последната промяна е направена от Primavera на Нед 11 Дек 2016 - 23:32; мнението е било променяно общо 1 път

Primavera

Брой мнения : 442
Възраст : 38

Писане by Гост on Пон 12 Мар 2012 - 22:43

egypt написа:

Това какво общо има? "Инцидентният секс" не е нещо, което е свойствено за връзките с голяма разлика, или не съм разбрала?
Не си разбрала, не се притеснявай... Embarassed Smile

Гост
Гост

Писане by Гост on Пон 12 Мар 2012 - 22:59

Lulu Domain написа:Нещата или се случват или не, компромиси винаги се налага да се правят.
Да, компромиси винаги се правят. Но екип се прави от двама равностойни партньори. Или поне взаимо-допълващи се. Това ще рече поне сходни интереси, потребности и приоритети. А това малко трудно се случва между хора от различни поколения /те и в едно трудно се случват, та.../.
Казано простичко, като страничен наблюдател, не виждам много смисъл във връзка на момиченце с "майка си" или с "баба си". Но пък на кого му пука аз какво мисля, ако на тях им е добре за момента?...Smile

Гост
Гост

Писане by see you on Пон 12 Мар 2012 - 23:48

за мен разликата в годините не е нещо отрицателно...дори понякога може да е положително... пък и няма значение дали си на 18 или на 30 когато си изживял някой неща... така че за мен по скоро опита играе по важна роля от годините Smile
see you

Брой мнения : 80
Местожителство : пловдив

Писане by covington on Вто 13 Мар 2012 - 11:11

Много зависи от конкретните характери. Принципно е възможно такова сходство в мисленето, че едни 10 години разлика да не личат. Това обаче се случва супер рядко на практика. Във всички останали случаи възрастовата разлика си оказва доста силно влияние - няма как натрупаните годинки опит да не променят човека и приоритетите му.

Принципно моята граница за 'голяма разлика' си беше точно това - 10 години. Тва ми беше теоретичния праг. После личният опит я намали на 5 (освен при някакви обстоятелства 1:милион, където се случват изключенията).
Интервалът се сви, защото напук на теориите и убежденията в един момент реших да пробвам как се усещат 13 години разлика и честно казано никак не сработи - различни сфери на интереси, различно мнение по ключови въпроси. Разбира се, винаги е възможно обяснението, че проблемът не е възрастта, а човекът... ама все си мисля, че годините са си фактор.
covington

Брой мнения : 1254

Писане by Kenaz on Вто 13 Мар 2012 - 11:32

Ан Лейбовиц и Сюзан Зонтаг- доказателството, че понякога годините нямат значение...

Kenaz

Брой мнения : 696

Писане by az on Вто 13 Мар 2012 - 15:53

моята връзка с партньорката ми разлика във възрастта-8години,живеем заедно вече 5,засега (годините нямат особено значение)сработва....
az

Брой мнения : 12
Местожителство : софия

Писане by ink on Чет 15 Мар 2012 - 1:19

Имах 7 годишна връзка с жена, която е 16 години по-възрастна от мен. Никога не ми е пречела тази разлика, никога не съм й давала повод да мисли, че това е проблем, защото и не беше. За мен. Но за нея нещата стояха по различен начин... Всеки път, когато й предложех да живеем заедно, чувах неща от типа на "дърта съм за теб", "не искам да ти съсипвам живота" и прочее. Всеки път се борех със страховете й, че някой ден ще я зарежа заради "някоя млада мацка"...
Не знам - аз ли не успях да я убедя, че съм искрена, тя ли просто не ми повярва... До ден днешен се чудя...
Иначе се разбирахме страхотно и не сме имали проблеми в общуването, секса, разбирането, връзката като цяло, които да са породени от разликата в годините. Или поне не директни. Защото щом вече не сме заедно, явно е било проблем, макар и едностранен.
Наскоро, една колежка ми каза "Това, че не ти е пречело, не ти пречи и няма да ти пречи още няколко години е така... Но, повярвай ми, когато ти си на 45-50, а тя на 60-65... Тогава разликата ще е осезаема"
Аз винаги съм мислела в перспектива... Знаех, че някой ден аз ще съм на 40, а тя на 56... после аз на 50, тя на 66... Не ми се струваше проблем, защото я обичах. Много. Но думите на колежката ми, която живее с по-възрастен мъж и говори от опит, малко или много ме накараха да се съмнявам в собствената си убеденост.
В заключение - за мен не е проблем. Освен ако не е обратното - аз да съм 16 години по-възрастна(то тогава и за педофилия ще ме подгонят)
ink

Брой мнения : 20
Възраст : 39

Писане by obla4e on Чет 15 Мар 2012 - 10:14

Благодаря на тези от вас, които направиха усилие да отговорят Smile
и тъй като се приема, че задаващия въпроса трябва сам първо да отговори...
та да си кажа и аз думата.
До голяма степен мнението ми се припокрива с това на covington,
а именно че ""Много зависи от конкретните характери. Принципно е възможно такова сходство в мисленето, че едни 10 години разлика да не личат. Това обаче се случва супер рядко на практика. Във всички останали случаи възрастовата разлика си оказва доста силно влияние - няма как натрупаните годинки опит да не променят човека и приоритетите му.""
т.е. изключения винаги са възможни, но като цяло разлика 10 и >10 години, си е определящ, ако не и решаващ фактор за продължителността и типа на връзката.
а пък на ink ... ""В заключение - за мен не е проблем. Освен ако не е обратното - аз да съм 16 години по-възрастна(то тогава и за педофилия ще ме подгонят)"" ми се ще да кажа.. че то в един момент.. просто минаваш от другата страна
obla4e

Писане by vanesa on Чет 22 Мар 2012 - 22:43

Според мен разликата във възрастта няма никакво значение за една връзка и затова колко време тя ще продължи.Има различни неща които оказват влияние върху това колко ще продължи една връзка като например дали сме склонни да правим компромиси и какви,как възприемаме човека до себе си,едни и същи мечти ли споделяме с него и др.
Това смея да го твърдя от опит.Вече 13 години имам връзка с жена която е с 11 години по голяма от мен.
vanesa

Брой мнения : 103

Писане by БлатнаФея on Съб 3 Ное 2012 - 16:01

Преди време си мислех, че горната ми граница (тоест, с колко по-голяма от мен бих излизала) е 20 години. Нооо напоследък преосмислям позицията си. Някак си не върви тя да ходи на работа и да мисли за подходящи начални училища за децата, а аз да се чудя как се решаваха тези системи с хомогенни уравнения... После си мислех, че десет години ми е пределът. Обаче в последно време и десет ми се струват много. Преди страшно бързах - да завърша, да работя, да имам деца. И съответно исках да си намеря жена, с която това ще е възможно да се случи в следващите 4-5 години. Което пък значеше, че тя трябва или да е на моята възраст, но със същите приоритети и стремежи, или да е по-голяма от мен.
Но напоследък съм се спряла. Учат ми се страшно много неща, пътува ми се, искам да се позабавлявам първо, не бързам да ставам млада майка. И затова и границите ми се промениха. Сега например мога да си се представя с по-малко от мен момиче, защото не смятам да я правя майка скоро. Но не много по-малко, би било странно да тръгна с 13-годишна, каквото и да си говорим. Но 14-15 бих го приела, ако сме горе-долу на еднакво интелектуално равнище. Горната ми граница преко сили е 8 години. В идеалния случай - не повече от 4-5.
И все пак, ако изведнъж срещна г-ца Точно за мен и супер много се влюбя, годините определено са нещо, с което бих направила компромис.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by obla4e on Съб 3 Ное 2012 - 17:54

Сега като те чета БлатнаФея и осъзнах, че всъщност разликата във възрастта /допустимата такава/ се променя, изменя именно със самата възраст, т.е. на твоите години няма как да не усещащ като огромна разлика от 10 години да речем, но....... след още 10 това надали ще да е така................
.........
размисли само.... мои си такива............. Neutral
obla4e

Писане by lira on Нед 4 Ное 2012 - 13:24

БлатнаФея написа: Сега например мога да си се представя с по-малко от мен момиче, защото не смятам да я правя майка скоро.
Фейо, много се забавлих с това ти твърдение. Може ли като успееш да направиш майка някое момиче, да ми пишеш на лични, че на мен нещо не ми се получава, а силно се старая.
По темата май съм писала някъде, но си признавам, че изобщо не съм по хипотетичните ситуации "какво смятам, че би било ако...". Изключвайки факта, че документите признават като "връзка" само едни мои отношения, нямам проблеми с +/- 10/15 години Very Happy
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by БлатнаФея on Нед 4 Ное 2012 - 13:37

lira написа:Фейо, много се забавлих с това ти твърдение. Може ли като успееш да направиш майка някое момиче, да ми пишеш на лични, че на мен нещо не ми се получава, а силно се старая.

Непременно ще се похваля, когато успея Smile
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Passion and Poison on Нед 4 Ное 2012 - 16:14

Определено всичко си е до човек. Прочетох дискусията и не видях никъде да се засегне една не малка причина, която би попречила на голямата разлика във възрастта. Хора, които са израснали без родител/и се чувстват не комфортно с по-възрастен човек до себе си (било то 10,15,20 години разлика). Така че не може да се говори за това като цяло, защото всичко е строго индивидуално при различните хора. Била съм свидетел и на връзка, която имаше не чак толкова голяма разлика в годините, но роля играеше това, че едната беше не зависима, а другата беше в другата крайност. Всичко е до догаждане, но според мен е хубаво човекът до теб да е близо до твоята възраст, за да не се образуват такива "трапове" във връзката.
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22

Писане by Gothica on Сря 7 Ное 2012 - 22:45

По този въпрос има едно хубаво филмче с Катрин Зита-Джоунс, а именно "The Rebound"... Иначе мнението ми по въпроса май мога да го събера в едно изречение: Годините имат значение, характерите също.
Gothica

Брой мнения : 549
Възраст : 26

Писане by Елена on Пон 19 Ное 2012 - 18:24

Разликата ..във възрастта, а тази в интереси, мозъчна активност и всякакви подобни..Аз лично бих предпочела да не е голяма, но при положение, че дори повечето ми приятели са с 2-3-5-10 години по-големи от мен - явно не ме бива толкова в отношенията с хора на моята възраст, камо ли по-малки от мен. Но в крайна сметка се старая да не се ограничавам така банално - определена възраст, пол, социално, професионално положение, националност и т.н. Very Happy важен е балансът межди приликите и различнията ви, според мен, та така. :Д
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by hold.on.world on Пет 30 Ное 2012 - 3:11

Мойта разлика с приятелката ми е 6год. сладко е, при положение че сме в различни градове, важното е че се обичаме. Аз съм по-малката и както казва тя, смела съм да съм в такава връзка на тези 'крехки' години (смела е и тя че има нервите да ме търпи, понякогагруба, понякога мила, но това е цената да си с по-малка 'близначка'),но е интригуващо, пленяващо и цялата красота в това да опознаеш човека до себе си макар и толков различен е просто прекрасно. Самата тя не е вярвала че би й се случило такова нещо, както й аз, ако ми бяха казали преди лятото че в момента бих била в такава връзка бих се изсмяла в лицето на човека който ми го каже.
За възрастта ми са ми казвали че мисля зряло, но това разбира се не е фактор или критерии за да си "печеля каки" едва ли не. Всичко е в химията, как приемаш човека до теб, а й многото различия понякога е хубаво нещо - противоположностите се привличат.
А, й аз лично обичам да контактувам с хора по-голями от мен заради начина им на мислене и възприемане на нещата (разбира се винаги има лоши изключения), това че съм по-малка не е особена пречка за мен, да, има шегички но нормално в кръга на шегата. Като цяло обаче съм скептична към разликата в годините ако е повече от 7-8, макс. 10год. не мисля че е приемливо. Имам приятелка във връзка с човек по-голям от нея с около 15-20год. не съм съгласна че прави това, но съм до нея ако има нужда! Wink
hold.on.world

Брой мнения : 13

Писане by yourenottheonlyone on Нед 9 Дек 2012 - 5:13

БлатнаФея написа:.... Преди страшно бързах - да завърша, да работя, да имам деца. И съответно исках да си намеря жена, с която това ще е възможно да се случи в следващите 4-5 години. Което пък значеше, че тя трябва или да е на моята възраст, но със същите приоритети и стремежи, или да е по-голяма от мен.
Но напоследък съм се спряла. Учат ми се страшно много неща, пътува ми се, искам да се позабавлявам първо, не бързам да ставам млада майка. И затова и границите ми се промениха. Сега например мога да си се представя с по-малко от мен момиче, защото не смятам да я правя майка скоро.

ЛОЛ, Блатната фея всичко е планирала, за себе си, за момичето до себе си... и дори се е сетила, че освен всичко може и да поскита и да се позабавлява Very Happy Звучиш доста забавно в добрия смисъл на думата. Ако беше родена 20 години по-рано сигурно щеше и да си комсомолски секретар Wink Very Happy

По темата - възрастта не е пречка, дотолкова доколкото партньорите не си я направят. Практически не може да няма разминавания, ако разликата е над 7 години горе-долу според мен, но те се изглаждат, ако двамата партньори имат желание. Отделно, че за определени хора по подходящ е по-възрастен партньор (за да ги обгрижва като майка, да ги стяга и т.н.), а за други по-млад - за да ги забавлява, подмладява и т.н.

Лично аз доскоро много си падах по какички, сега предпочитам партньори на моята възраст +/- 1-2 год. Очаквам с лека тревога момента, в който ще търся по-малки... хахах
yourenottheonlyone

Брой мнения : 25
Местожителство : Sofia

Писане by toothfairy on Нед 9 Дек 2012 - 9:10

yourenottheonlyone написа:Лично аз доскоро много си падах по какички, сега предпочитам партньори на моята възраст +/- 1-2 год. Очаквам с лека тревога момента, в който ще търся по-малки... хахах

Хм ... от тийнейджърска възраст, та до сега моят контингент са 30-35г.,.... някак си съм убедена, че това няма да се промени с годините (ще преследвам същата таргет-група и на 70) ....
toothfairy

Брой мнения : 180
Възраст : 32

Писане by sweet_candy on Сря 12 Дек 2012 - 10:01

Вярвам в:
Любовта от пръв поглед.
Любовта между мъж и мъж.
Любовта между мъж и жена.
Любовта между жена и жена.
Любовта между различни раси.
Любовта с разлики в годините. Но често там не можем да говорим за любов, а за някаква изгода. Обикновено- финансова. Но това пък съвсем не пречи любовта между хора с голяма разлика в годините съвсем да не съществува. Smile
sweet_candy

Брой мнения : 60
Възраст : 26

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото