Родители....?

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Родители....?

Писане by Maybelline on Чет 30 Яну 2014 - 20:55

БлатнаФея написа:Не задължително. Някой като ти каже "съквартиранта/ката ми" веднага си вадиш заключението, че живее на квартира ли?
Не, но когато родителят на някого го заплаши с това, че няма повече да му е родител, значи няма други опции - като да им спре парите например... От което си вадя извода, че двете се издържат сами.

Малко мислене се иска...
Maybelline

Брой мнения : 359

Върнете се в началото Go down

Писане by БлатнаФея on Чет 30 Яну 2014 - 22:41

Maybelline написа:
Не, но когато родителят на някого го заплаши с това, че няма повече да му е родител, значи няма други опции - като да им спре парите например...
Малко мислене се иска...

Когато моята майка ме заплашваше с подобни изказвания (по съвсем други причини), имаше предвид И че ще ме отреже финансово. "Ти вече нямаш родители" значи, че нямаш на кого да разчиташ по какъвто и да било начин, включително и финансово. Просто казвам, че в някои случаи историята е малко по-сложна, ако си зависим от родителите си. Да не говорим нали, че съм чувала истории за заключени в стаята от родителите си момичета, при които водят свещеници и психолози, да ги "изцерят", и какви ли не други гадости и тормози над психиката. Наскоро четох и истории за някакви "поправителни лагери за тийнейджъри" в Щатите, от които ми настръхна косата. А мен самата ме заведоха при една грохнала психоложка, която ми обясняваше колко съм болна, как всичките ми проблеми са следствие от липсата ми на достатъчно силна вяра в (правилния) Бог и как любовта към хора от същия пол е пристрастеност и зависимост. Беше доста травмиращо да го чуеш от "професионалист". Но както и да е, отклоних се от темата.
Мисълта ми е, че понякога не е толкова лесно като да прекратиш контакти с родителите си.
Все пак се надявам всичко с девойките да е окей и нещата да се оправят.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by :):):) on Пет 31 Яну 2014 - 8:47

А човек има ли нужда от подобни родители? Примерно аз сега съм в кофти финансово положение и нашите го използват срещу мен, гаврейки се по всички възможни параграфи. Започнах да се издържам изцяло сама на 15, сега съм на 25 и за последната година взимам четири академични години за една. Добре, че до около месец тази моя грешка ще бъде поправена, но в момента съм без работа, за да завърша възможно най-бързо, и респективно съм напълно зависима от благоволението им. Определено са далеч от  бедни хора, но им харесва на мен да ми е гадно. Даже ми откраднаха от чантата ключа от апартамента ми и нотариалния акт, за да не го дам под наем и да може да поема поне своите разходи. Лошото е, че няма как по този показател да им го върна някой ден, защото нулите в сметките им няма как да се изпарят. Даже 2-3 пъти ми отказаха заем, за да започна малък свой бизнес, защото няколко банки ме отрязаха, за да ми е гадно и да съм зависима от тях. Може би се чувстват пълноценни и мъже, когато се гаврят с единственото си дете. Не е вярно, че човек винаги безусловно обича детето си. Някои хора живеят, за да прецакват децата си.
В обкръжението ми не само аз съм с подобен случай. Много хора са така и вече не общуват с родителите си. Преди ми беше тъжно, че принципно най-близките ми хора не ме обичат и ако не съм въплъщение на идеала им за дете, правят всичко възможно, за да се чувствам зле. Но все пак това са студени и безсърдечни хора - няма какво да се очаква като морална подкрепа. За какво са ми? Всеки ден да ми обясняват какво разочарование съм за тях? Надявам се скоро най-после да приключа с ученето за този етап и да намеря каквато и да е работа, за да се махна. Имам ясни цели и няма да ме спре, ако няколко месеца поработя като сервитьорка или продавачка, търсейки нещото, заради което се подложих на подобен ад. Липсата на семейство ще остане. Даже не знам как може да ми липсва нещо, което никога не съм имала, но хората, които родителите им ги подкрепят в избора им на начин на живот, изглеждат по-спокойни.
И на мен са ми предлагали да се "полекувам", защото майка ми искала сватба и внуче - за какво иначе ме били правили, ако хорате не видели това? Има си план - завършвав нещо тъпо, веднага се жениш (по-възможност девствена) за някой мухльо, работиш нещо тъпо и за малка заплата, но в страната, месеят ти се в живота, не се развеждаш при никакви обстоятелства (какво ще кажат хората?). Който не го спазва, отнася "Вече не си ми дете", "Като те гледам, виждам 25 пропилени години от живота си", "Господ защо ни наказа с теб" (даже не са религиозни), "От теб не става нищо" и т.н.
И не - не ги обичам. Когато живеех извън страната, не ми липсваха. Всичко минава. Както казва един приятел с идентични проблеми - Вече не обичам никого, който не обича менSmile
Горе главите момичета, няамте нужда от хора, които не ви ценят за това, което сте, или пък искат да ви променятWink
:):):)

Брой мнения : 57

Писане by NeverNeverLand on Пет 31 Яну 2014 - 20:21

Мама все се надява, че ще ми мине     sarcasm 

В общи линии беше потресена и погнусена (тя е от зверски ограничените хора на старото поколение), подозирала го беше от преди да събера смелостта да й кажа и го прие. Прие го, защото един родител би следвало да обича детето си, независимо от всичко.

Даже ни канеше и настояваше да се появим и двете за вечеря за някои поводи, например рожденият й ден. SmileНе защото много я харесваше и приемаше, а защото знаеше, че аз я обичам и държа на нея.
Това не й попречи да ми дръпне лекция след раздялата ми с дългогодишната ми приятелка, че аз трябва да се жертвам в името на деца и семейство, и че имам грешни приоритети. Neutral 

Да де, ама трябваше да избруталея (демек да навлезна в твърде лични и описателни теми), за да разбере, че няма шанс да ме види с мъж. Малко се успокои, когато чу мнението ми, че има различни начини да създадеш живот, и едновременно с това се ужаси, когато осъзна, че в такъв случай детето би имало две майки.     

Моят случай показа, че  дори и най-консервативният човек на света може да се пречупи, ако става дума за собственото му дете. Това се случва само когато преодолее периода на отричане и срам. Още по странно ми беше, че баща ми се оказа много по-широко скроен човек.  sunny 

И за да е по-завършено описанието на ситуацията ми, имам и по-голяма сестра, женена и много близка с майка ми, на която не бях казала нищо, преди да споделя с майка ми. Сега съм в дилема дали да им разказвам за сравнително новата ми приятелка. С половин уста казах на сестра ми, но на нея сякаш за първи път й стана неудобно да разискваме тази тема и я оставих просто уведомена, ххахах

Знам само, че е неизбежно отново да има трогателни разговори, спорове и главоболия, но чрез тях накрая оставам разбрана от майка ми. Отново.  
NeverNeverLand

Брой мнения : 128

Писане by zumba989 on Пет 7 Мар 2014 - 9:38

Моите родители разбраха по доста гаден начин. Не им го казах аз... баща ми ми прочете чатовете с някои от приятелите ми, където ставаше въпрос за това че харесвам жени. Бяха ужасени и двамата не го приемаха изобщо. Мислех че реакцията им ще е доста по- добра, тъй като съм сигурна че ме подозираха от доста време. Казаха че няма да допуснат дъщеря им един ден да им доведе снаха, заплашваха ме и че ще ме лекуват, въпреки че и двамата са повече от наясно че това не се лекува. Кошмара беше около седмица после всичко премина и не се говори за това вече
zumba989

Брой мнения : 49
Възраст : 20
Местожителство : Пловдив

Писане by Maybelline on Пет 7 Мар 2014 - 10:48

zumba989 написа:Кошмара беше около седмица после всичко премина и не се говори за това вече
Като си намериш гадже, пак ще се заговори. Но междувременно може да си самостоятелна вече и да се разминеш с "лечението".
Maybelline

Писане by zumba989 on Пет 7 Мар 2014 - 11:11

Хахаха лошото е че си имам приятелка и нашите разбраха че си имам гадже заради дългите разговори посред нощ, а и заради смучка, която неуспешно се опитвах да скрия и аз им казах че съм с момче от училище....и сега ми е малко гадно че съм ги излъгала за пореден път и се чудя дали да не им кажа за нея. Не отказвам съвети
zumba989

Брой мнения : 49
Възраст : 20

Писане by Maybelline on Пет 7 Мар 2014 - 22:27

zumba989 написа: и аз им казах че съм с момче от училище....и сега ми е малко гадно че съм ги излъгала за пореден път и се чудя дали да не им кажа за нея. Не отказвам съвети
На мен би ми било по-гадно заради мен самата - защо да не мога да кажа с кого АЗ съм гадже? Да не съм втора ръка човек, че да не заслужавам да имам за гадже този, когото съм избрала? И на второ място заради тях, че не заслужават да бъдат лъгани и т.н. Но истината е, че родители, от които децата крият разни неща, са си го заслужили. Ако нямаше причина да се крие нещо от тях, то никой нямаше да крие. Ако родителите ти щяха да реагират нормално и адекватно, то нямаше да имаш причина да криеш.
Аз лично те съветвам да криеш такива неща само от хора, от които си зависима. Тоест, ако живееш в техния дом, те те издържат финансово и няма изгледи скоро това да се промени, крий, щом си преценила, че така трябва. Ако си самостоятелна обаче, не виждам никаква причина да криеш, освен ако нямаш подозрения, че могат да те обезнаследят, което обаче става доста трудно, дори и да напишат завещание, което те изключва, така че... ако си самостоятелна, общо взето няма защо да криеш повече.
Maybelline

Писане by Гуфи on Вто 11 Мар 2014 - 12:29

Майка ми си е знаела винаги и никога не сме провеждали"разговорът".но много често си говорим за равни права и как любовта не може да се побере само в 2 пола.Общо взето майка ми е много широко скроен човек,подкрепя хора като мен.Приема го на добре.Много харесва приятелката ми.Баща ми...си е чист хомофоб,никога не съм и отваряла дума пред него,не знам дали подозира,но е голяма консерва.И наскоро се убедих в хомофобските му наклонности и това не ме кефи.И може би никога няма да разговарям с него за това...даам..аз съм човекът с big daddy issue(в предвид че връзката ми с баща ми много отдавна се е разпаднала и не мисля да я строя наново)
Гуфи

Брой мнения : 47
Възраст : 25
Местожителство : София

Писане by Rohlio on Вто 11 Мар 2014 - 21:50

При мен мина....общо взето тежичко CoolМайка ми винаги го е усещала и ме е питала,но аз отричах дълго време,защото не ми се влизаше в грандиозни разправии и скандали.Но преди известно време и на сериозна възраст,на мен ми писна да живея в лъжа и казах на майка ми!Последваха доста грозни сцени и скандали,заплахи и пращане по психолози и психиатри!В това време баща ми се разболя и почина,но майка ми продължи да се разправя с мен,че все още не е късно да се върна в "правият път".....Когато съвсем ми писна просто и казах да ме остави на мира,защото вече загуби любим човек и ако продължава ще загуби и мен!Това подейства и от доста време сме в примирие!Виждам,че и е доста трудно да го приеме и не я съдя,а се опитвам с много думи и търпение да я приобщя към каузата!
Съвет от моите 38 год. не мога да дам,защото всеки усеща и намира правилният или /не толкова/ момент да се разкрие,но мога да кажа лично за себе си,че без лъжи се живее доста по-лесно и ведро. Very Happy 
Дерзайте и се борете момичета,защото живота е много красив и трябва да го живеете по-най-правилният за Вас начин. sunny
Rohlio

Брой мнения : 405
Възраст : 42
Местожителство : Elin Pelin

Писане by stardust on Пет 14 Мар 2014 - 5:30

Аз лично подкрепям всички, изказали се по-рано, че ако все още зависите по някакъв начин от родителите си, било финансово, било само като подслон, освен ако родителите ви не са изключително подкрепящи и широко скроени (което също не е непременно гаранция за добро приемане), и ако не е изключително наложително да споделите - по-добре според мен е да си мълчите и да си правите каквото искате, вместо да рискувате душевния и физическия си комфорт с изявления от сорта "Мамо, татко, аз харесвам жени, не очаквайте да се задомя с мъж." Откритостта е много важна, но важно е също кога и как.
С моите родители съм имала ужасни сривове в отношенията до степен на прекъсване на общуването за година-две, но те са били по други поводи и винаги те са ме търсили и молили да се сдобрим (това го пиша по повод на дилемата дали родителят ще се примири с каквото и да е за неговото дете - да, ако е с акъла си, родителят рано или късно ще се примири). Обаче по отношение на сексуалната ми ориентация и двамата ми родители независимо един от друг (разведени са от доста години), приеха новина със смях. Бурен смях. Майка ми между хлипанията от хилеж каза няколко пъти, че не съм нормална (но това очевидно не я изненада), а баща ми след признанието сподели, че в кооперацията до тях живеели двойка лесбийки и ме попита дали искам да ме запознае с тях. Аз го уверих, че познавам достатъчно лесбийки и двойки от такива не ме интересуват, а той ме увери, че за него е важно да съм щастлива без значение с кого.
НО. Има няколко големи "НО" в моя случай. Първо, аз живея без родителите си от 18 годишна. Второ, възрастовата разлика между мен и тях е 20 години, т.е. те са млади и само едно поколение "преди мен", винаги сме имали по-скоро отношения "приятел-приятел", отколкото отношения "родител-дете". И не на последно място - аз им поднесох тази новина в момент, когато вече самата аз имах дете, т.е. те са спокойни, че имат внук и какво аз ще правя с живота си от там нататък не е тяхна работа. Всъщност май решиха също, че това е поредната ми ексцентричност, на която не трябва да обръщат прекалено много внимание Smile
Някой по-горе беше засегнал темата за това "ами ако откриете, че родителят ви е гей" и всъщност това ме подтикна да пиша по темата. Майната им на родителите. Те са лесни в общи линии. Според мен много по-трудно е как да обясните на детето си, че сте гей. Предствяте ли си какво е да обясните на едно малко същество, растящо в хетеросексуалния, наситен с расизъм и хомофобия свят, че не сте извратени или ненормални заради предпочитанията си, въпреки че всички други отвън му насаждат точно тази нагласа? 
Моето дете обожаваше първата ми приятелка... до момента, в който осъзна, че ние не сме само приятелки. Когато го разбра, я намрази ужасно. Трябваха много време и усилия, докато детето ми приеме, че аз имам право на личен живот, различен от този на другите хора наоколо. Разговаряхме по темата, за това какво е "лесбийка", какво се случва между тези жени и в крайна сметка почувствах огромно облегчение, когато си позволих да й задам въпроса "А ако мама е лесбийка, ще я обичаш ли по-малко?", а тя с абсолютна увереност веднага отговори "Не". Оттогава го приема като нещо нормално, каквото и трябва да е. Обича много следващата ми (пак вече бивша) приятелка и съм убедена, че ще приеме и друга жена, която един ден ще се появи в живота ми.
stardust

Брой мнения : 168

Писане by Maybelline on Пет 14 Мар 2014 - 12:17

stardust написа:Някой по-горе беше засегнал темата за това "ами ако откриете, че родителят ви е гей" и всъщност това ме подтикна да пиша по темата... Според мен много по-трудно е как да обясните на детето си, че сте гей. Предствяте ли си какво е да обясните на едно малко същество, растящо в хетеросексуалния, наситен с расизъм и хомофобия свят, че не сте извратени или ненормални заради предпочитанията си, въпреки че всички други отвън му насаждат точно тази нагласа? 
Детето приема гледната точка на майка си до една възраст (към 10-11 години), когато започва да осъзнава, че самото то може да има различна гледна точка. Дотогава, както родителят приема хомосексуалността си, така и детето ще я приеме. Ако родителят отиде при детето и с плах тон започне да му обяснява какъв е и едва ли не да го моли да приеме нещата, детето, естествено, ще се дръпне, ще се ядоса и няма да приеме нищо. Ако родителят уверено и от самото начало на живота на детето си живее, както прецени за добре, и говори за хомосексуалността с не по-малка увереност от тази, с която говори за хетеросексуалността, детето ще приеме неговият начин на мислене. Каквото покажем на децата като "правилно", това ще приемат за правилно. Да трепериш пред детето, докато му обясняваш какво правиш, показва, че правиш нещо лошо.
А как ще му обясниш? Както му обясняваш за хетеросексуалните. Аз лично мисля, че да се четат на детето тематични приказки от ранна възраст е доста подходящо. Една-две, колкото за пример, ще са достатъчни. Да знае, че принцесата може да си хареса и друга принцеса, примерно. Има такива приказки, но дори да нямаше, лесно се измислят. Другото, което е... детето трябва да вижда живи примери. Една лесбийка гарантирано познава поне 1-2 лесбийски двойки. Те трябва да бъдат представени на това дете не по-късно от останалите двойки (хетеросексуални) в живота му. Детето трябва да вижда хомосексуалност в живота си, за да я възприеме като нормална.
И последно... децата не са като възрастните. На възрастните вече им е втълпено кое се приема и кое не, кое е "правилно" и кое не. Това да обясниш на дете, че обичаш жени, не е като да обясниш на майка си/брат си/приятелите си/работодателите си/т.н. Детето още не е научено, че това, което правиш, не е прието от всички, не се одобрява от всички и т.н., затова не бива да му го представяш като някакъв проблем въобще.
Maybelline

Писане by Rohlio on Пет 14 Мар 2014 - 13:02

Maybelline написа:
"И последно... децата не са като възрастните. На възрастните вече им е втълпено кое се приема и кое не, кое е "правилно" и кое не. Това да обясниш на дете, че обичаш жени, не е като да обясниш на майка си/брат си/приятелите си/работодателите си/т.н. Детето още не е научено, че това, което правиш, не е прието от всички, не се одобрява от всички и т.н., затова не бива да му го представяш като някакъв проблем въобще."

Тук съм много съгласна,че децата реагират много по-спокойно и чисто на такава информация.Не съдя по мое дете,защото нямам,но видях племеничките ми /на 14 г и 7 г./ как реагираха като им казах,че съм лесбийка.Имаше 4-5 разговара на темата и разяснения,че това е съвсем нормално и няма нищо грешно.Сега и двете си казват мнението по-въпроса ако има жена до мен.Smile Дори на скоро малката ме пита:"Ти кога ще си намериш приятелка и да си имате бебе,че ми писна аз да съм най-малката в къщи ?"Smile
Rohlio

Брой мнения : 405
Възраст : 42
Местожителство : Elin Pelin

Писане by semper_fi on Пет 14 Мар 2014 - 15:23

Знам, че ще прозвуча като нещо средно между дърта свекърва и закоравял консерватор (Боже, докъде стигнахме, Боже....), но лично аз смятам, че ако детето има две майки, няма никакъв проблем да приеме "хомосексуалността" им, независимо дали му се четат тематични приказки и колко хетеросексуални двойки вижда в живота си.
За моята кръщелница ние сме Роси и Мими /имената са измислени/. Е да, аз не съм Роси, която харесва жени и има приятелки. Ние сме семейство. И когато тя ни описва какви сме, казва именно това - те са семейство. И никое от хетеромоделираните й прителчета в детската градина не е попитал - ама защо те са момичета.
Простете наивитета ми, но считам, че за да приеме едно дете родителите си, просто трябва да ги има. И двамата. Ако може, едновременно. Иначе нещата стават много, много по-трудно.
И тук въобще не става дума за приемането на "хомосексуалността", а за ИЗБОРА на МАЙКАТА, независимо мъж, жена или велосипед си избира.
Помагала съм на десетки деца, момичета и момчета, обичайно в първия и втория етап на пуберитета да приемат правото на родителя си да има личен
живот
.
Там е драмата, не в приказките и примерите. Децата живеят със съзнанието, че родителите са създадени заради тях и живеят заради тях. (Родители обичайно много охотно подкрепят тази теория и я използват). Осъзнаването, че това не е така е една от крачките, които правим, когато "порастваме" или когато преминаваме от юношество в младост. Когато отделим себе си от родителите и признаем правото им да съществуват без нас.

Там се корени проблемът на децата да ни приемат. Нас и нашите избори.
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33

Писане by Maybelline on Пет 14 Мар 2014 - 22:14

semper_fi написа:но считам, че за да приеме едно дете родителите си, просто трябва да ги има.
Много ясно. Но говорим за случай, в който ги няма. Самотна майка с евентуално бъдещо гадже от същия пол... трябва да си научи детето на някои неща, ако не иска другите да го научат на каквото те преценят за правилно.
Честно казано, дори да имам дете заедно с жена си, пак ще му чета тематични приказки, ако трябва лично ще ги измислям, и ще го запознавам с други хомосексуални двойки, за да не израсне с идеята, че принцът винаги се влюбва в принцеса, защото точно от такива неща тръгва идеята за нормално и ненормално. Като чуеш 20 приказки, в които все мъж и жена заживяват щастливо накрая, почва да ти се оформя някакво правило в главата. И гледай какво става, ако в същата тази глава има идеи, различни от общоприетото правило... както е станало при нас. Аз не искам един ден детето ми да трябва да се крие или да преценява внимателно на кого да каже какво представлява. Ако трябва, ще емигрираме. Ако трябва, ще го поощря то да емигрира - някъде, където ще бъде прието като човек. Но гарантирано ще го науча, че има "право" да бъде такова, каквото е.
Maybelline

Писане by RINA on Пет 9 Май 2014 - 21:50

Оооо! Как разбраха ли, аз им казах! Но да са го приели НЕ не са. Вече 5г. станаха от както го знаят. Не се чуваме и не се виждаме. Ама на мен пука ли ми? НЕ ! Няма да живея моя си живот по тяхните разбирания и стериотипи. Във страх, ОЛЕ КАКВО ЩЕ ИМ ОБЯСНИМ НА ХОРАТА, КАТО ПОПИТАТ!? Тъпи и прости разсъждения! Ей един ден, ако имате дете гей/лезбийка РАЗБЕРЕТЕ ЕДНО НЕЩО : ЧЕ НЯМА НИЩО ПО ВАЖНО ОТ ТЯХНОТО ЩАСТИЕ!!! КЪДЕ Е. С КОГО Е. ЩАСТЛИВ ЛИ Е - ОК! НА ХОРАТА МОЖЕ ДА ИМ СЕ ЗАТВОРИ МНОГО ЛЕСНО УСТАТА, КОГАТО ДУМИТЕ ИЗЛИЗАТ ОТ ДУШАТА!!! Та по този повод, ако обичаш детето си безрезервно, дъли няма до го разбереш?
RINA

Брой мнения : 118
Възраст : 28

Писане by lunrog on Съб 10 Май 2014 - 14:24

Нашите не знаят нищо и скоро не смятам да им казвам, но въпреки всичко мисля, че ще го приемат.
Малкото ми братче, което е на 14 години обаче предполага Smile и постоянно се шегува с мен.

Имам въпрос. Някой тук да изповядва друга религия? Или да е имал приятелка, която да изповядва друга религия?
Да каже как техните са приели нещата. Интересно ми е, защото семейството на момичето, с което бях, изповядват друга религия, и това е един от факторите поради които вече не сме заедно Smile

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 27
Местожителство : Варна

Писане by Passion and Poison on Нед 11 Май 2014 - 16:05

Заявих им го преди месеци. Тъй като от доста години съм независима, нямат избор - приеха го, приеха и мен. Става им неприятно като заговоря за жени, но ще свикнат. NO MERCY!  Very Happy Не правя нищо, което наранява/пречи на останалите, нищо срамно, че да ги жаля. Както аз ги приемам с всичките им кусури, така и те ще ме приемат. Никой не си избира семейството.
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото