В момента чета...

Страница 1 от 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

В момента чета...

Писане by Magnolia on Съб 10 Дек 2011 - 23:46

Е, мацки, коя книга четете в момента?
Харесва ли ви? Smile
Аз, понеже имам ужасителния навик да започвам няколко книги едновременно, в момента съм на:
"Лолита" от Владимир Набоков
"Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд (с нея съм най-назад, горката, а пък Оскар е просто гениален!)
и
"Парфюмът: историята на един убиец" от Патрик Зюскинд. С тази съм най-напред и въпреки, че очаквах да ми е безинтересна, понеже бях гледала филма преди това, останах доста приятно изненадана от книжката.
Споделяйте сега вие... Smile

Magnolia

Брой мнения : 282
Възраст : 24
Местожителство : Utopia

Върнете се в началото Go down

Re: В момента чета...

Писане by earl_grey on Съб 10 Дек 2011 - 23:57

"Крион" Книга втора- "Не мисли като човек"
Намисли си число- Джон Вердън
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by GentleThreat on Нед 11 Дек 2011 - 10:44

Още чета....
,,Капан за сънища'', Стивън Кинг
От лятото не мога да я завърша....все правя "по-важни" неща, пък толкова ми харесва (книгата)...
GentleThreat

Брой мнения : 114

Писане by БлатнаФея on Нед 11 Дек 2011 - 13:13

И аз имам гадния навик да чета по няколко книги едновременно. Сега чета (уж) "Мисис Далауей" и "Пътеводител на галактическия стопаджия", но и с двете съм до под кривата круша. Междувременно прочетох "Укротяване на опърничавата" и скоро започвам "Много шум за нищо". Кога ще ги завърша, не знам. А имам да чета и "Тютюн"...

Последната промяна е направена от sunlight на Пон 12 Дек 2011 - 10:27; мнението е било променяно общо 2 пъти
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Magnolia on Нед 11 Дек 2011 - 15:08

Сънлайт, и аз имам да чета "Тютюн", но не съм я и помирисвала ;D Иначе отдавна се точа на Пътеводителя, ама... а да видим Very Happy

Magnolia

Брой мнения : 282
Възраст : 24
Местожителство : Utopia

Писане by БлатнаФея on Нед 11 Дек 2011 - 18:17

За теб, Магнолийке, знам : ) То "Тютюн" май се учеше в 12ти клас... или 11ти, не съм съвсем сигурна.
БлатнаФея

Писане by the sea on Нед 11 Дек 2011 - 21:07

"Лолита" от доста време,нещо тегаво ми върви и "Книга за джунглата" на Киплинг-детски спомени Smile
the sea

Брой мнения : 3237
Възраст : 40

Писане by lira on Нед 11 Дек 2011 - 23:22

Мисля, че нарушавам автобана си, но ще се самобичувам след това. Интересно ми е, за първи път ли четете тези книги и малко се изненадвам, че всички четат такива класики...Аз все още чета едни разкази на Виктор Ерофеев "Живот с идиот", които са малко като Хемингуей (по един роман на Хемингуей на година ми стига, както и по един разказ на Ерофеев на седмица), и зачитам Алехо Карпентиер...и двете предоставени ми най-любезно от моята неконвенционална приятелка, за което благодаря!
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by БлатнаФея on Сря 14 Дек 2011 - 11:51

Lira, гледам, че никой не ти е отговорил още, затова ще пробвам аз. За пръв път чета тези книги, от което много ме е срам, защото трябваше да съм го направила отдавна, вместо да се помотквам и мързелувам. Иначе по принцип не четях класики... но взе, че ми хареса. Някои са ми малко трудни... например "Мисис Далауей" е пълна със сложни изречения от по 3-4 реда и докато прочета изречението, забравям за какво се говори всъщност. Very Happy Но предполагам, че стилът на Вирджиния Улф просто е по-тежък.
БлатнаФея

Писане by Kenaz on Чет 15 Дек 2011 - 21:13

И аз съм от четящите едновременно поне 2 книги Smile
В момента " Възгледите на един клоун" на Хайнрих Бьол за вкъщи на спокойствие и "Гълъбът" на Зюскинд, докато пътувам насам-натам из града.

Kenaz

Брой мнения : 696

Писане by skysi on Пет 16 Дек 2011 - 18:27

"Децата на новото хилядолетие" - Ян ван Хелсинг Embarassed
skysi

Брой мнения : 33
Местожителство : Благоевград/София

Писане by kiara on Нед 18 Дек 2011 - 3:21

Аз в момента чета това: http://www.youtube.com/watch?v=NxBTchwLQ3g&feature=feedlik
kiara

Писане by GentleThreat on Нед 18 Дек 2011 - 11:38

kiara написа:Аз в момента чета това: http://www.youtube.com/watch?v=NxBTchwLQ3g&feature=feedlik
Това ме заинтригува! На теб книгата харесва ли ти? Някакви отзиви?
GentleThreat

Брой мнения : 114

Писане by Teor on Нед 18 Дек 2011 - 14:02

"Психология на душата" в момента
Така и не се научих да чета няколко книги едновременно, докато не завърша една не почвам друга, а съм си натрупала десетина, които искам да прочета

Teor

Брой мнения : 215
Възраст : 40
Местожителство : София

Писане by kiara on Нед 18 Дек 2011 - 14:52

GentleThreat написа:
kiara написа:Аз в момента чета това: http://www.youtube.com/watch?v=NxBTchwLQ3g&feature=feedlik
Това ме заинтригува! На теб книгата харесва ли ти? Някакви отзиви?

Със смесени чувства съм. Остават ми 60 страници и още не надделява някое... Всичко започва с това как главаната героиня влиза да играе табла в един сайт и там докато играе чати и малко по-малко се пристрастява... Общо взето разказва за чата си с определени хора. Разговорите й са там.. От една страна може би всеки чатър ще открие себе си, от друга.. това е индивидуално.. Колкото и да си прилича всичко.. Това е лична емоция. Всеки си има своите чат разговори, своите чат партньори и го трогват неговите си истрории. Не е трудно да се напише такава книга. Вадиш си хронологията и ето ти я. Коментарите на хората са много противоречиви. Някои я наричат гениална, други казват, че това не е роман, а боза. Може би е толкова банална, че това някак я прави гениална. Хем всичко ни е ясно как става, хем пък е интересно някой да ни го е написал. Знам ли?! Интересно е проследяването на пристрастяването й и как всеки ден все бърза да влезе в чата и чати с много хора, но това се е случвало на повечето от нас. Надявам се завършекът да е нещо велико и заради него продължавам да четаSmile. Иначе е близка на всеки чатър и я чета на един дъх както на самата книга пише, именно защото е лесна за четене и достъпна. Чат-разговори... нашата виртуалана реалност... Ще пиша пак като я прочета. Дали я препоръчвам... Не знам дали да я препоръчам. Може би да, за да изградиш сама своя позиция. Нали всички четем едно и също, а всеки прочита различно.
kiara

Писане by kiara on Нед 18 Дек 2011 - 19:02

Прочетох я! Финалът е силничък, да. Ах, колко самотни сме чатърите..
В началото наистина е млако банален, но края е силен.. и пак не е кой знае какво.. просто нарича нещата с истинските си имена.. Директна е. Говори за това, че сме самотни и зависими.. Това е накратко.

Към следващата книга...
Още не съм довършила "Нещата" на Карбовски, но нещо не ми е до нея. Другите две опции са "Алкохол" на Калин Терзийски и Деяна Драгоева и "Психология на общуването" на Румен Стаматов (а на нея ще ме изпитват така, че със сигурност скоро ще я чета и препрочитамSmile )...

Е, време е за малоко реален животSmile!
kiara

Писане by Shelly on Сря 21 Дек 2011 - 21:53

Учебниците на Стаматов са си като книги, едно от най-приятните неща, които може да ти се наложи да четеш за изпит.
Никога не съм можела да чета по няколко книги едновременно, в момента чета "Позитивна Психология Наопаки" на Юлия Свияш и определено е нещо различно от това, което съм чела досега. Класиците отдавна ги изоставих, сега се точа на Цифрова Крепост на Дан Браун. Предполагам, че до два дни ще съм приключила със Свияш и ще я започна
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Kenaz on Пет 23 Дек 2011 - 15:58

"Позитивна Психология Наопаки" на Юлия Свияш
Прекрасно и полезно четиво, особено за фенове на самоиронията като мен. Very Happy Много ми помогна.

Kenaz

Писане by ranoptichka on Сря 28 Дек 2011 - 16:04

Magnolia, много приятен аватар имаш. earl_grey, skysi , lexi : )))) Не забравяй камшика на Анхел де Куатие. Чакат ме още няколко книги, но кога ли...
ranoptichka

Брой мнения : 144
Местожителство : София

Писане by earl_grey on Сря 28 Дек 2011 - 19:04

Медитация- нвлизане навътре;
става за сега Wink
...и Implant Dentistry- A Rapidly Evolving Practice.
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by Scared Of Lonely on Вто 31 Яну 2012 - 15:13

В момента чета "Цифрова крепост". На Дан Браун са ми интересни книгите. Заедно с него чета и Джейн Остин - "Гордост и предразсъдъци". Кой каза, че чете "Гълъбът" на Зюскинд, ако може да даде мнение. Отдавна искам да я прочета. Smile
Scared Of Lonely

Брой мнения : 51
Местожителство : Благоевград

Писане by boginqta_ on Вто 31 Яну 2012 - 15:31

аз чета Едно на Ричард Бах
boginqta_

Брой мнения : 147
Възраст : 30
Местожителство : La Palud sur Verdon, PACA, France

Писане by Kenaz on Вто 31 Яну 2012 - 17:48

Аз бях с "Гълъбът" Smile Ако имах врял и кипял ментор в четенето, който да ме насочва, щях да съм прочела първо Гълъбът, а после Парфюмът. Втората остана далеч назад в тинейджърските ми години.
Трябваше ми време да се отърся от първоначалния си яд. Да, ужасно се ядосвах, докато я четях. На прангите, които сами си поставяме и на своеобразната "слепота", изразяваща се в невъзможнстта ни да видим, че сами градим затворите си. Свободата я има всеки. Трябва само да поиска, да посегне и да си я вземе. Останалото са бариери, съществуващи само в нашите глави.
Любопитно ми е дали някоя от вас е гледала постановката Гълъбът с Владо Пенев и как я намира?

Kenaz

Писане by lira on Вто 31 Яну 2012 - 17:54

да, аз. Определено бих я препоръчала, но май не се играе в момента. Все пак трябва да се има предвид, че съм пристрастна към Деси Шпатова, както и към Владо Пенев, но мисля, че има защо.
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by Salaras on Пон 6 Фев 2012 - 17:36

В момента чета "Бог да благослови Стю" на Станислава Чуринскиене и успоредно с нея "Романът на Лизи " на Стивън Кинг Smile
Salaras

Брой мнения : 23
Местожителство : Sofiq

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото