Отвращение от секса?

Предишната тема Следващата тема Go down

Отвращение от секса?

Писане by Pol1n4 on Сря 23 Ное 2011 - 0:08

Мили дами!

Има един въпрос, който в момента упорито се върти из главата ми, бръмчи неприятно и се блъска в стените й като муха в стъкло... Винаги минавам през период, в който след края на една връзка, получавам някакво необяснимо отвращение от секса. Чудех се, дали това се случва и на други освен мен?

Ще се радвам ако това не е прекалено личен въпрос за вас и сте склонни да споделите опита си, ако имате такъв или подобен.
Pol1n4

Брой мнения : 10
Възраст : 30
Местожителство : Варна

http://www.facebook.com/Procrast1n4tor

Върнете се в началото Go down

Re: Отвращение от секса?

Писане by Annodam Ydal on Сря 23 Ное 2011 - 12:33

Аз напълно те разбирам! Мисля, че това е фаза, през която преминават и други, след край на връзка. Аз лично не съм изпитвала чак отвращение, но не съм имала никакво желание за контакти от сексуален характер. Ако ме питаш, след връзка вариантите са два - или този, или да правиш секс под път и над път, което не мисля че е по- добре. Wink
Annodam Ydal

Брой мнения : 25
Възраст : 28
Местожителство : Sofia

Писане by deskata663 on Сря 23 Ное 2011 - 12:40

Това явление в абсолютно нормално. Случвало ми се е много пъти. Винаги след дълга връзка се получава така. Свикнал си да целуваш едни устни, да пипаш едно тяло, да галиш едни ръце и т.н. и когато дойде друг човек той има друго тяло, други устни и всичко е различно и това те отвращава, особено когато още я обичаш.Имах си приятелка, с която бях почти 4 години и след като се разделихме правих секс с друг след 6 месеца и след това се чувствах отвратително някак си омърсена, изцапана ужасно беше...и чак се разплаках. Аз лично се чувствах все едно бях изневерила. Приятелката ми имаше една голяма бенка на кръста и през цялата ни връзка когато я погалвах по гърба кога стигна зоната на бенката я прескачах с движение. После се хващах много пъти, че следващите жени, с които съм имала някакви интимност правех същото инертно. Това е просто навик. Няма как да премахнеш от себе си това чувство то просто минава от самосебе си
deskata663

Брой мнения : 75

Писане by Гост on Чет 24 Ное 2011 - 21:52

Хайде и аз да се разпиша - вдигам смело ръчичка :Д
Случвало ми се е.
И, да, темата е лична, не бих искала да изпадам в излишни подробности.
Думата е не, отвращение, а блокиране. Или досада. В зависимост от ситуацията.
За мен сексът е винаги следствие - никога причина. Още по - малко цел.
Така че това, което описваш, не е изненадващо. Ако си във връзка и се чувстваш така, това, обикновено е най - сигурната индикация, че не си във връзка повече...и, то, отдавна - независимо как се водиш. Ще рече - дошло е време да приведеш формалното статукво в съответствие с реалната обстановка...Ако връзката е приключила и все още се чувстваш така, значи тя ти е нанесла травма. И към нея се подхожда, както към всяка друга травма /няма да хванеш ей така да скачаш на въже с травмирания крак.../. Понякога трябва време, а, ако не помогне, значи трябва повече време Smile

Гост
Гост

Писане by nokia on Чет 24 Ное 2011 - 23:01

Последната промяна е направена от nokia на Съб 26 Ное 2011 - 14:12; мнението е било променяно общо 1 път

nokia

Брой мнения : 135

Писане by Pol1n4 on Чет 24 Ное 2011 - 23:10

Благодаря на всички, които отговориха!

Извинявам се, ако за някои въпроса е бил твърде личен - в никакъв случай целта ми не е била да разпитвам за подробности от ничий личен живот. Просто се чудех дали е нормално да ти се 'отще' за известно време след края на връзка. Markizata, ти позна- съвсем наскоро приключих една връзка и да, тя ми нанесе травма, колкото и да не ми се иска да го призная и колкото и да се старая това да не се отразява на истински важните за мен неща. Ти психолог ли си? Smile
Pol1n4

Брой мнения : 10
Възраст : 30
Местожителство : Варна

http://www.facebook.com/Procrast1n4tor

Писане by Teor on Чет 24 Ное 2011 - 23:16

Нормално е, когато нещо приключи, да циклиш там още време, независимо как наричаш цикленето - отвращение или блокаж, без значение дали е само на физическо ниво, особено ако нещата не са приключили поради силното ти желание. Болезнено е обаче, когато, колкото и време да минава, все си си в безтегловност и не само не искаш секс ами и не ти се диша.

Teor

Брой мнения : 215
Възраст : 40
Местожителство : София

Писане by rainbow_eyes on Чет 24 Ное 2011 - 23:31

Хммм отвращение, е не..чак отвращение от секса не съм изпитвала. Най-силната дума в тази посока е нежелание и то във връзка, която чисто и просто беше обречена и по-силно нежелание след края на друга връзка, която не бях прежалила веднага.

Отвращение от първото изречение на твоя пост, nokia, обаче изпитах! Дори и най-бруталното кътче на мръсното ми подсъзнание не можа да го подмине. Отвратително е, пести си ги тези подробни описания, моля те!
rainbow_eyes

Брой мнения : 470
Възраст : 27

Писане by Гост on Пет 25 Ное 2011 - 0:50

Pol1n4 написа:Markizata, ти позна- съвсем наскоро приключих една връзка и да, тя ми нанесе травма, колкото и да не ми се иска да го призная и колкото и да се старая това да не се отразява на истински важните за мен неща. Ти психолог ли си? Smile

Не, патила
Сериозно, радвам се винаги, когато приказките ми могат да са от полза за някого! Smile Късмет, и на твоята улица ще изгрее слънцето...то винаги изгрява, рано или късно - тогава е важно, да не проспиш деня Wink

Гост
Гост

Писане by hold.on.world on Пет 17 Авг 2012 - 22:24

а може би е фаза на асексуалност? така бих го нарекла angel
hold.on.world

Брой мнения : 13

Писане by Sponsored content

Sponsored content