Гей...гей...гей....заведения!

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Гей...гей...гей....заведения!

Писане by Shelly on Чет 27 Юни 2013 - 21:57

Е, прочети темата, де
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Писане by Passion and Poison on Чет 27 Юни 2013 - 22:37

След прочета на всички възможни коментари за ID реших да подновя въпроса, защото утре ще ходя там. За втори път ще ми е. Първият определено не останах очарована (особено като се вземе в предвид, че преди това бях в Essence). На първо четене: много приятно местенце (като ме вкараха там дори не подозирах, че е гей дискотека.. бяха ми заявили, че отиваме на "нормална"). В един момент илюзията се разби, когато на мястото на двете полуголи, млади момчета се качи един кичозен травестит. Огледах се и установих, че пропорцията на мъже:жени беше покъртителна.. то почти нямаше женско. Направо се шашардисах. Като последна щриха беше, че си се бараха свободно за де, що може да се барне. Постоянно ли е така? Защото, за да го преживея още веднъж трябва да съм много пияна.
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

Писане by Shelly on Чет 27 Юни 2013 - 22:39

Ами отиди в Есънс, защо се мъчиш с това АйДи?
Shelly

Писане by Passion and Poison on Чет 27 Юни 2013 - 22:55

Компанията го изисква..
Passion and Poison

Писане by Marinki on Пет 28 Юни 2013 - 10:19

Смени компанията Аз що компании смених, дето искаха да слушаме чалга, когато се напием - ей-така, защото е по български, защото е забавно и защото е позволено, когато си пиян. Никой нямало да си спомня и никой нямало да те укорява на следващия ден. Навсякъде е пълно с латентни чалгаджии, ей! Светът е голям и те дебнат отвсякъде!
Иначе в ID е така. Mix club е, няма начин. Напий се
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 36

Писане by ... on Пет 28 Юни 2013 - 14:02

НЕ, не се напивай и отиди сама в Essence:) 

...

Брой мнения : 234
Местожителство : НЕактивен !

Писане by ???? on Пет 28 Юни 2013 - 14:49

-

Последната промяна е направена от без(д)умна на Вто 13 Авг 2013 - 12:50; мнението е било променяно общо 1 път

????
Гост

Писане by just_do_it on Пон 1 Юли 2013 - 14:10

Милк не е ли затворено ??
just_do_it

Брой мнения : 63
Възраст : 23
Местожителство : Sofia

Писане by Marinki on Пон 1 Юли 2013 - 20:29

без(д)умна, не издавай кашетата, бееее!
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 36

Писане by ???? on Пон 1 Юли 2013 - 21:37

-

Последната промяна е направена от без(д)умна на Вто 13 Авг 2013 - 12:50; мнението е било променяно общо 1 път

????
Гост

Писане by Rabalux on Пон 5 Авг 2013 - 23:07

Някой скоро ми беше споменал, че в Бургас от скоро има наше заведение. Някой чувал ли е нещо?
Rabalux

Брой мнения : 45
Възраст : 30
Местожителство : Бургас / Burgas

Писане by pl1za on Нед 11 Авг 2013 - 14:27

Не знам защо само не видях някой да е писал за Why Not ... до Есенс се намира, същата дупка като останалите ...  
pl1za

Брой мнения : 38
Възраст : 25

Писане by UsualSuspect on Нед 20 Окт 2013 - 3:33

Мисля, че тук е темата, в която мога да изразя моето хумористично оплакване от Ай Ди...
Когато го отвориха и беше големия гръмък старт, аз въобще не съм стъпвала там и не знаех за какво става въпрос, защото и не живеех в София...
Но слушаааах...слушах и слушах...прехвалени работи.
И кво става, преместих се в София миналият септември. 2012.
Една вечер отидохме там с приятели най-после да си направя сефтето...като интериор и музика ми допадна много, защото явно бяхме попаднали във вечер, в която не се пускаше чалга.
Бях смаяна и ужасена обаче, че вътре нямаше никакви жени. И ме предупредиха за това още преди да влезем.
Очаквах го, но чак пък толкова...вътре имаше само травестити, танцьори (естествено мъже) и цените на алкохола никак не са християнски...
Както и да е.
Мина не мина след 2 месеца пак реших да се отбия. На входа ме спря зализан младеж в бляскави доспехи, който ме спря на входа и не ме пусна да вляза. ''Дрескод'' ми вика...хахаха. Бях с черна риза и черни дънки. Какво по-кодово трябваше да облека, не знам... А отвън пред входа имаше море от гейове, облечени като Евгени Минчев в най-лошите му години, които пушеха...
Осъзнах, че всичко е на ''полова основа'' ХА-ХА.
Просто не искаха да пуснат женички, щото бяхме цели 3. И едно приятелче гейче, което естествено бе допуснато да влезе, все пак БЕШЕ СЪС САКО..................
До ден днешен не разбирам защо това заведение се е превърнало в изцяло гей ГЕЙ ГЕЙ...
Лесбофоби такива...
Иначе Есенс си е супер. Скоро ще намина.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by Passion and Poison on Пон 28 Окт 2013 - 18:57

Някой да е чувал за новооткритото заведение "Стаята", което се държи от гей двойка? Бяха канили и някаква си там певица да пее.. а то си е стая - буквално. Другото, което ми идва на ум е за Мистик. В крайна сметка това си е валиден микс клуб и до днес, така ли?
А пък някой от Пловдив ако ми каже за съществуващи подобни там барове/клубове, освен Калигула, ще съм му много благодарна.

Последната промяна е направена от Passion and Poison на Пон 28 Окт 2013 - 19:14; мнението е било променяно общо 1 път
Passion and Poison

Писане by Shelly on Пон 28 Окт 2013 - 19:13

За Пловдив мога да ти кажа със сигурност - няма такива. Има гей-френдли кафета, от които две са на собственика на Калигула. Но... в хетеро заведенията /особено ако са рок барове/ си срещам повече жени, отколкото в тези.
Shelly

Писане by earl_grey on Пон 28 Окт 2013 - 19:19

Стая No.5 е май заведението, за което питаш. Ще те разочаровам, но не се държи от лесбо-двойка, а от 2 дами, чиято връзка се изчерпва с бизнес отношенията им.
До Стая No.5 има много добра бирария с белгийска, холандска и английска бира, в случай че не намериш места. Там алтернативната сексуална ориентация също се приема и цени Wink Have fun!
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by Passion and Poison on Пон 28 Окт 2013 - 19:24

Пак не съм разбрала правилно значи, съжалявам. Embarassed Благодаря все пак.
Passion and Poison

Писане by lira on Пон 28 Окт 2013 - 22:28

Нееееее...идвайте към квартала Very Happy 
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by ... on Пон 24 Фев 2014 - 16:17

Арт-клуб " ТАМ " ( гей-френдли )

Клубът е средище на много музиканти, актьори, художници. Често там се провеждат изложби, има музика на живо, визуални и мултимедийни представления и т.н.
Велико Търново, ул. Марно поле 2

...

Брой мнения : 234
Местожителство : НЕактивен !

Писане by Гост on Пет 7 Мар 2014 - 21:36

А в Стара Загора има ли някое заведение?

Гост
Гост

Писане by radiohead on Пет 14 Мар 2014 - 15:11

^ Не. Very Happy и за гей-френдли не се сещам, изобщо, доста хомофобски град.
Аз не живея там от есента, де, но не вярвам да са направили нещо ново.
radiohead

Брой мнения : 130
Възраст : 23

Писане by Passion and Poison on Пон 24 Мар 2014 - 15:39

http://gamanews.bg/2014/03/22/otkriha-novo-gej-zavedenie-v-sofiya-bliss-bar/#.Uy1hJ58N43M.facebook
Тадааа! Ново попълнение. Някой да го е посещавал?
Passion and Poison

Писане by UsualSuspect on Сря 16 Апр 2014 - 12:42

Да, една приятелка беше ходила. Както обикновено, било пълно с гейове и травестити...    Вече навсякъде е така, добре, че остана един Есенс...

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by semper_fi on Сря 16 Апр 2014 - 17:54

Момичета, много ми е интересно, а с какво да са пълни гей заведенията?
Ако разгледаме темите само тук ще стане ясно, че:
60% от посетителките никога не са били в хей заведение, като:
- 45% от тях ги смятат за ужасно място, където крака им няма да стъпи
- 15% чували са, че там няма "нормални лесбийки" (каквото и да значи това) и нямат интерес
- 40% са под разрешената възраст за допускане в такива заведения или в градовете от които са, няма такива
25% са били, но не им харесва, защото: няма "нормални лесбийки" (пак този мой любим израз), всички за злобни и не им обръщат внимание, всички ги гледат като свежа мръвка, скучно etc. Изберете си
15% посещават от време на време, когато им се иска да посетят "такова" заведение.

И така, ще опитам да направя една груба статистика за София, защото тук поне има гей заведения и концентрацията на гей жени е относително висока.
В София живеят 1 291 591 души по преброяване от 2013-та. Да ги закръглим на 1.5 мил. за по-лесно.
От тях в работоспособна възраст (20-60) са 69% (НСИ) или 1 035 000 души.
От тях около 50% са във възраст, в която посещават нощни заведения относително редовно - 20-40 годишни или 517 500 души
Моля дамите над тази възраст да не се чувстват ощетени! Взимам процента заради мнозинството!
От тях около 50% са жени или 258 750 души.
Да приемем оптимистичната статистика, че 10% от тях са гей или 25 875 души.
И следващата оптимистична статистика - че всяка четвръта лесбийка в България е осъзната. (лично моите наблюдения са други, но да вярваме на оптимистичните статистики) Остават 6 468 жени.
Върху тези изчисления налагаме шаблона от посетителките тук и ни остават общо 970 жени посещаващи гей заведения. Общо.
И колко заведения трябва да има за такава "огоромна" публика?
Търсенето определя предлагането. Затова си имаме само Есенс Smile
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32

Писане by Гост on Сря 16 Апр 2014 - 19:00

Много интересно мнение. Заключението си беше шах с пешката по кратката процедура.
Единственият път, когато съм била в подобно заведение беше след последния гей-парад (на който не присъствах, понеже мирогледът ми е малко по-различен за това как нещата трябва да се случват и думата ПАРАДИРАНЕ ми стои някак грозно в речника), в ID. Беше доста пълно и определено беше mixed, в което не видях нищо лошо. Аз бях с най-добрата си приятелка и гаджето й. Чувствах се много добре, обслужването, въпреки калабалъка от народ на бара, беше приятелско, музиката ми допадна и като изключим липсата на вентилация, окаяното положение на тоалетните и цигарения дим, с който не съм свикнала, определено премаза британските гей-клубове по всички параграфи!
Нагледах се на красиви жени, ако не друго (смятам, че съм една от малкото, които имат правото да говорят за "нормални лесбийки" именно защото терминът е почти мистичен в ширините на Нейно Величество).
Изкарах си много добре с приятелките ми - събрах камара приятни впечатления, намерих обяснение за неприятните (примерно тва с тоалетните... Смесени, на всичкото отгоре).

Бях също и в кафенето на Люси и Камелия при зоологическата - не беше никак зле обстановката, но не беше и изискваща - имах чувството, че мога да си се явя и по пантофи и пак щеше да е окей.

В други тематични заведения не съм била и смятам това лято да запълня пропуска.
На новото място пожелавам да се поучи от грешките си при "гранд оупънинга", да покаже постоянство и в даден момент да стане гореща тема на разговор.

Гост
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото