Любими цитати

Страница 4 от 37 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Любими цитати

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 27 Ное 2012 - 1:53

Любовта не обича никакви оплаквания – това, че си невежа, че си сиромах, че си грешник, не я интересува – слага те в огнения кюп и те разтопява. Колкото и да се криеш, да се предпазваш, тя ще те намери. Не остава нищо друго, освен да кажеш: “На твое разположение съм!” Петър Дънов
Бъдеще в Миналото

Брой мнения : 4356
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Писане by Machucha on Сря 28 Ное 2012 - 21:42

В цялата си несигурност в едно съм сигурен: под най-горния пласт на своята слабохарактерност хората искат да бъдат добри и да ги обичат. Повечето им пороци практически са опит да стигнат по най-късия път до обичта. Стигне ли човек до смъртта, нищо, че е бил може би способен, с влияние, гениален, умира ли необичан, живота му положението му изглежда провал, а самата смърт – смразяващ ужас. И ми се струва, че ако вие или аз трябва да избираме между два пътя на мисълта и действието, длъжни сме да помним, че ще умрем, следователно нека се опитаме да живеем, така че нашата смърт да не носи облекчение на света.

Из “На изток от рая”
Machucha

Брой мнения : 602
Местожителство : София

Писане by Бъдеще в Миналото on Сря 28 Ное 2012 - 22:57

"В каквато и форма да ви посети любовта, благодарете, защото тя иде да изчисти всичко нечисто, което срещне по пътя си." Петър Дънов
Бъдеще в Миналото

Писане by the sea on Сря 28 Ное 2012 - 23:23

"Представяш ли си какъв би бил животът, ако чувстваш болката, която причиняваш? Светът щеше да е съвсем друг."

Крикор Азарян
the sea

Брой мнения : 3237
Възраст : 40

Писане by Бъдеще в Миналото on Сря 28 Ное 2012 - 23:23

"Този, когото обичаш, трябва да бъде тъй свещен, както твоят образ и да не внасяш абсолютно никакво петно върху него."
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Чет 29 Ное 2012 - 18:26

"Който прилага закона на любовта, малко говори, а много върши. Кой трябва да обича: слабият или силният? Слабият не може да обича. Само силният обича." Петър Дънов
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Пет 7 Дек 2012 - 14:57

"Като обичаш някого, ти трябва да мислиш какво добро да му направиш, да му предадеш любовта си по реален начин, да го задоволиш. Само така той ще разбере, че го обичаш." Петър Дънов
Бъдеще в Миналото

Писане by the sea on Пет 7 Дек 2012 - 18:37

"Много от нас жадуваме да превърнем живота си в
приказка и забравяме, че във всяка приказка има чудовища, които пазят
съкровищницата. Много от нас носим тези чудовища, които пазят сърцето ни
и тихо се молим някой да ги надвие и да стигне до

него. А колкото по-наранено е сърцето ни, толкова повече зверове го
пазят... Много често, ние сме лицата на нашите чудовища и ако отсрещния
избяга, значи това не е героят на твоята приказка. Няма приказка, в
която няма чудовища."

РАЙ, Радослав Гизгинджиев
the sea

Писане by yamamay on Пет 7 Дек 2012 - 20:16

Казват - лекувало времето.
Времето не лекува.
Мъката - като жилите -
със възрастта се подува.

Времето е проверката
за болестта голяма.
То би помогнало само там,
където болест няма.
/Емили Дикинсън/
yamamay

Брой мнения : 1538
Възраст : 39
Местожителство : Пловдив

Писане by Machucha on Нед 9 Дек 2012 - 16:30

" Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен. Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш. И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти." - Стивън Кинг, "То"
Machucha

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 11 Дек 2012 - 22:12

"Дeкeмври e yют...
Дeкeмври e yют. Кори от портокaли. Пyкaщи дървa. Зaпaлeни cвeщи.
Чeрвeно вино. Понякогa Розe. Тихо пиaно. Вълнeн шaл и дeбeли чорaпи. Първи cняг.
Дeкeмври e грижa, внимaниe и миcъл към нaй-любимитe ти хорa. Подaръци. Изнeнaди. Cрeщи. Топло мляко c кaнeлa. Пиcмa и кaртички. Очaквaнe.
Дeкeмври e иcкри и фойeрвeрки. Бляcък по yлицитe. В очитe - cвeтлини.
Дeкeмври e (рaвно)cмeтки. Рaзплaщaмe ce c 365 дни,cлyчвaния и пропycкaния. Вcичко оновa, коeто cмe можeли дa бъдeм, a нe cмe. Вcякa нeкaзaнa дyмa и зaкъcнял жecт. Онзи тeлeфонeн рaзговор, който пропycнa. Пътyвaнeто, коeто нe нaпрaви. Рaботaтa, която нe приe. Дyмитe, които нe кaзa.
Дeкeмври e обeщaния. Нaрaвно cтaри и нови - дa бъдeм по-добри, по-щeдри, по-блaгодaрни. Дa мeчтaeм повeчe.
Дeкeмври e поглeд нaвътрe. Ноcтaлгия по дeтcтвото, по товa кaкви бяхмe, кaкво търcихмe, в кaкво вярвaхмe. По прикaзки c щacтливи нaчaлa, нe крaищa. По оновa yтрe, коeто вce търcим и вce нe cтигaмe.
Дeкeмври e вcичко в eдно. Нaй-cтyдeния и нaй-топлия мeceц. Нaй-пълния c хорa и нaй-caмотния. Eдноврeмeнно крaй и ново нaчaло. Прошкa.
Дeкeмври идвa и cи отивa кaто cън. Вcякa годинa ce питaш когa пaк cтaнa дeкeмври. Никогa нямa дa рaзбeрeш.
Дeкeмври e вceлeнa."
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Сря 12 Дек 2012 - 22:38

"Всеки човек, подобно на луната, има своя тъмна страна, която не показва никога." М. Твен
Бъдеще в Миналото

Писане by the sea on Сря 12 Дек 2012 - 23:42

"Дори този, който е далеч, стои близо, ако е в сърцето ти.
Дори този, който е близо, стои далеч, ако мислите ти са далеч от него..."

Индийска поговорка
the sea

Писане by the sea on Чет 13 Дек 2012 - 0:04

"Странно е, че всички грешки свършват еднакво, че винаги ги повтаряме и продължаваме с нови надежди. Цяла нощ хапем устни, хълцаме във възглавницата с безпомощен гняв и твърдо се заклеваме да останем самотни, а щом съмне, поднасяме душата си
като нежен балон от цъфнало глухарче на насрещните ветрове на живота и те го ронят и разнасят.
Ала който спаси само едно малко пухче и го внесе на завет, той е спасил цялата си душа. Това е горчива работа, но който не обръща нежното цвете на душата си към ветровете на изпитанията, дори цялото да го спаси и да го пренесе докрай, той не може да почувства, че изобщо някога го е имал."

Ex Ponto - Иво Андрич
the sea

Писане by yamamay on Чет 13 Дек 2012 - 14:47

ЖИВОТЪТ СКРИТ Е В ДРЕБНИТЕ НЕЩА.
В жест най-обикновен, ала човешки.
В любима песен, слушана в нощта, с човек, умеещ да прощава грешки.
В усмивката на влюбени очи, която търсиш твоя ден да сгрее.
В забравата на смелите мечти, когато правиш опит за летене.
В стремежа да запазиш своя дух свободен в несвободното ни време.
Да не виниш за всичко някой друг. Да не превръщаш обичта във бреме.
Във ручеите топли на кръвта. В сълзите, непринудено родени.
Най-истински са дребните неща и те остават спомени след време.
yamamay

Писане by the sea on Чет 13 Дек 2012 - 22:06

"There are five stages of grief. They look different on all of us, but there are always five: Denial, Anger, Bargaining, Depression, Acceptance."
the sea

Писане by the sea on Пет 14 Дек 2012 - 21:09

"...мъчително е да погледнеш една жена, която си обичал с цялото си сърце дотолкова, че си искал винаги да я гледаш, и изведнъж да разбереш, че ти е все едно, ако не я видиш повече. Трагедията на любовта е в безразличието."

Човекът, който имаше съвест - Съмърсет Моъм
the sea

Писане by Бъдеще в Миналото on Пет 14 Дек 2012 - 21:54

"Изкуственият интелект е нищо в сравение с естествената простотия".
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Пет 14 Дек 2012 - 22:16

"Изкуството да видиш Живот... в едно мълчание... да му придадеш аромат... и да накараш другите да го видят... После идва Светлината... ще дойде... и всички ще я видят... тогава ще се усмихне... и ще изгасне. И може би си мислите, че това е лош край или може би не ме разбирате? Красивите неща са създадени, за да са Тихи и да Блестят отвреме навреме..., за да дадат Посока, за да дадат Вдъхновение... През останалото време те са това, което са... нормална част от природата, нормална част от ежедневието. Нито са по - големи, нито са по - малки... Просто са те... като Теб..."
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Пет 14 Дек 2012 - 23:10

"За да е щастливо едно семейство, трябва да има любов, разбирателство и два компютъра."

Бъдеще в Миналото

Писане by Machucha on Нед 16 Дек 2012 - 17:58

“Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре. Дете или книга, или картина, или къща, или чифт обувки, които е изработил. Или пък градина, която е посадил. Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш. И когато хората погледнат дървото или цветето, което си посадил, ще те видят в тях.”

Из “451 градуса по Фаренхайт”
Machucha

Писане by yamamay on Пон 17 Дек 2012 - 11:45

В Любовта безплатна е само Луната...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сълзите не оставят петна...
yamamay

Писане by Бъдеще в Миналото on Сря 19 Дек 2012 - 10:27

"Истинските подаръци за Коледа не са опаковани под елхата, те са в очите на хората, които ни обичат и, които обичаме."
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Сря 19 Дек 2012 - 10:40

Всеки ден имаш два избора-добро или лошо настроение!

"Джери е мениджър в ресторант. Винаги е в добро настроение. Винаги, когато някой го попита как е, отговаря: "По- добре от това не може да бъде". Голяма част от персонала напусна, когато той реши да си смени работата... и тръгнаха с него... от ресторант в ресторант. Защо? ...
Защото Джери умееше да мотивира хората. Ако някой от колегите му имаше лош ден, Джери винаги беше до него, за да го успокои и да му покаже позитивната страна на ситуацията. Забелязвайки това, станах любопитен.
Един ден отидох при него и го попитах: "Не разбирам, никой не може да бъде позитивен целия ден, как успяваш?" Джери се усмихна и ми каза: "Всяка сутрин се събуждам и си казвам, днес имаш два избора - добро или лошо настроение. Винаги избирам доброто настроение. Всеки път като се случи нещо лошо си казвам, имаш два избора - да бъдеш жертва или да учиш от ситуацията. Винаги избирам това да уча. Когато дойде някой при мен и почне да ми се оплаква, имам два избора - да слушам оплакванията му или да му изтъкна позитивната страна на живота. Винаги избирам позитивната страна". "Но това не е всеки път така лесно", казах му аз. "Напротив, лесно е", каза Джери, "всичко в живота се върти около избора, всеки път, когато решаваш нещо, всичко е въпрос на избор. Решаваш как ще реагираш в дадена ситуация. Решаваш как другите ще влияят на твоето настроение. Избираш добро или лошо настроение. Избираш как ще ти протече живота."
Няколко години по-късно чух, че Джери е направил нещо, което е недопустимо в неговата работа. Оставил е отворена задната врата на ресторанта. От там са влезнали няколко въоръжени мъже. Докато опитвал да отвори сейфа, ръцете му треперели и не успявал да улучи правилната комбинация. Тогава един от мъжете се паникьосал и стрелял по Джери. За щастие, бързо открили Джери и го закарали в болницата. След дълга и тежка операция, той бавно се оправил.
Видях го 6 месеца след случката. На въпроса как е, той ми отговори "По-добре от това не може да бъде. Искаш ли да ми видиш белезите?" Отказах, но го попитах за какво е мислил по време на плячката. "Първото, което ми дойде на ума е, че трябваше да заключа задната врата. След като ме застреляха, лежейки на земята си мислех, че имам два избора-да живея или да умра. Реших да живея."А не те ли беше страх", попитах го?
"Лекарите бяха страхотни, през цялото време ми повтаряха, че всичко ще бъде наред. Но като ме вкараха в линейката и като им видях лицата, се уплаших. Прочетох им в очите "той е мъртъв". Знаех, че е време за действие. Там имаше една огромна медицинска сестра, която през цялото време говореше с мен, за да ме държи в съзнание. На въпроса към какво съм алергичен, й казах "На куршуми." Всички почнаха да се смеят. Тогава им казах "Избирам да живея, моля ви, третирайте ме като жив, не като мъртъв."
Джери преживя благодарение на много добри лекари, но и заради невероятния си оптимизъм. От него научих, че всеки ден имаш избор - да се наслаждаваш на живота или да го мразиш. Единственото нещо, което си е само твое и което никой не може да ти отнеме е твоето настроение. И ако малко водиш сметка какво е то, всичко в живота е по-лесно."
Бъдеще в Миналото

Писане by Бъдеще в Миналото on Сря 19 Дек 2012 - 19:40

"... Не е нужно да показваш красотата на слепия и да казваш истината на глухия. Достатъчно е да не лъжеш този, който те слуша или да не разочароваш очите на онзи, който те гледа. Думите печелят временно, поведението надделява над всичко, а доверието? То или се печели, или се губи... Безвъзвратно."
Бъдеще в Миналото

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 4 от 37 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото