Фейсбук ?!

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Фейсбук ?!

Писане by cool mama on Съб 18 Фев 2012 - 10:25

най-обичам "фацебучито"! обичам да се снимам в кенефа на мола с патешка муцунка ! Клюкарника ме дразни, но признавам, че е неизменна част от ежедневието ми, просто почти по цял ден съм там.Ако някой искаа френдшип ето го: секси кифле с долна черта...
cool mama

Брой мнения : 387
Възраст : 33

Върнете се в началото Go down

Писане by Kenaz on Съб 18 Фев 2012 - 10:33

cool mama
Аз съм от пристрастените, нооооо ФБ е мястото, където съм събрала, само и единствено, всичките си знайни и незнайни братовчеди и роднини Smile Черно-бели кадри, истории от детството и купища бебешки снимки. Много е сладко, когато братовчедките ти се разраждат вкупом Smile

Kenaz

Брой мнения : 696

Писане by Shelly on Пон 20 Фев 2012 - 17:48

И аз минах през периода "пристрастена", който включваше висене във фейсбук по три часа на ден, ценно време, което предпочитам да отделя за нещо друго. Но, за разлика от другите наркотици, фейсбук можеш да го намалиш, без да се налага да го отказваш напълно.
Харесва ми, че мога да поддържам контакт с хора, на които държа, но не мога да виждам и да споделям своите важни моменти с тях.
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by OneLove on Пон 20 Фев 2012 - 21:53

Това с намаляването как се случва, че аз съм безнадежден случай? :-)
OneLove

Брой мнения : 48
Местожителство : Sofia

Писане by БлатнаФея on Пон 20 Фев 2012 - 22:53

Преди време си бях направила регистрация - голяма грешка. Добре че я изтрих. Не ми трябва фейсбук... даже според мен социалните мрежи ни правят асоциални.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Valhalla on Вто 29 Май 2012 - 1:43

Както вече беше споменато, социалните мрежи, наред с всичко друго, могат да бъдат и изключително опасни. Малко хора всъщност знаят, че от ФБ НИКОГА НИЩО не трият - ако сте написали някакъв пост/качили снимка/въвели информация или каквото и да е било друго и го изтриете/промените дори след секунди, то си е останало при тях в архива и си го пазят.

Преди време един правист (понеже си знае правата човека) си поиска всичката информация, която ФБ пазят за него. Те го мотаха и баламосваха дълго време, но човека си знае законите и в крайна сметка му изпратиха информацията - над 1300 страници всичко - снимки, постове, лични разговори и съобщения, събития, информация, всичко... И след като стана скандал, от ФБ се принудиха да улеснят процедурата и сложиха вече линкче (в настройките) откъдето всеки може да си дръпне собствения архив...
А от ФБ знаят (почти) всичко за теб - къде живееш, какво харесваш, с какво се занимаваш, кои са ти близките приятели, къде си в момента (защото вече и автоматично ти изписват откъде постваш, освен ако не си спреш опцията ръчно), дори как изглеждаш (нали въведоха face recognition преди време (а той си беше наистина плашещо точен), но сега го спряха - сигурно пак народа се е разбунтувал..)
Разбира се ФБ са длъжни да пазят цялата информация в конфиденциалност, но знае ли човек...

Ако зависеше от мен веднага щях да си изтрия профила... да го деактивирам де, то не може да го изтриеш така или иначе...
Но уви... отново пустата любов - това е единственият начин да виждам момичето, в което съм влюбена 2 години вече, и с което се виждаме веднъж на няколко месеца за по няколко секунди/минутки... : (
Но малкото й снимки и редките й постове напълно си заслужават да търпя скапаните условия за ползване на тази може би не толкова "социална" мрежа...
Valhalla

Брой мнения : 168

Писане by Shelly on Вто 29 Май 2012 - 7:23

Всичко, което написа е вярно и за гугъл, и за ю-тюб
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by BettyBlu on Вто 29 Май 2012 - 19:11

a_bit_closer_to_heaven написа:Но уви... отново пустата любов - това е единственият начин да виждам момичето, в което съм влюбена 2 години вече, и с което се виждаме веднъж на няколко месеца за по няколко секунди/минутки... : (
Но малкото й снимки и редките й постове напълно си заслужават да търпя скапаните условия за ползване на тази може би не толкова "социална" мрежа...

Не можете ли чрез Скайп да общувате? Защо оставяте любовта си да стане публична? Защото с ФБ аз никога не съм сигурна, че при поредната промяна на секюрити шитните им няма да лъснат лични неща, както стана преди време. Хората не си бяха влизали в профилите и не знаеха за ъпдейтите и хоп! що снимки излязоха наяве, голотии на плажа, целувки, какво ли не се видя...
BettyBlu

Брой мнения : 203

Писане by Valhalla on Вто 29 Май 2012 - 21:26

Не, BettyBlu, ние с нея въобще не сме заедно. Тя дори не знае че си падам по нея.. или може би знае, но 5 пари не дава. И понеже няма време на живо като се видим да ми каже 2 думи, камо ли пък в скайп, аз просто й се радвам във фейса... Жалка работа, знам, но удавник и за сламка се хваща...
Така че споко, за съжаление няма какво да лъсне наяве : )
Valhalla

Писане by Magnolia on Вто 29 Май 2012 - 21:45

Който не иска да му лъсват голотиите, не ги качва във Фейсбук, BettyBlu. /Между другото, харесва ми никът ти, преди много се радвах на ей тази песничка, та ме подсети за нея/

Magnolia

Брой мнения : 282
Възраст : 24
Местожителство : Utopia

Писане by angry_girl on Сря 30 Май 2012 - 22:48

Здравейте сладурковци!Това е първият ми пост в този форум bounce .Както и да е.Та по темата - Facebook.За добро или за лошо тя съществува и честно казано съм супер щастлива от този факт.Това е единствената ми връзка с много хора-приятели,съученици,колеги,та дори бивши гаджета Wink .А и всеки ден научавам разни неща-клюкинки,снимчици,когато е нещо за мен пък е супер забавно
angry_girl

Брой мнения : 36
Възраст : 29
Местожителство : Sofia

Писане by Гост on Сря 30 Май 2012 - 23:07

a_bit_closer_to_heaven написа:
А от ФБ знаят (почти) всичко за теб - къде живееш, какво харесваш, с какво се занимаваш, кои са ти близките приятели, къде си в момента (защото вече и автоматично ти изписват откъде постваш, освен ако не си спреш опцията ръчно), дори как изглеждаш (нали въведоха face recognition преди време (а той си беше наистина плашещо точен), но сега го спряха - сигурно пак народа се е разбунтувал..)
Разбира се ФБ са длъжни да пазят цялата информация в конфиденциалност, но знае ли човек...
Е, да, то и скайп държи архив от всички проведени разговори. И телефоните се ! А през прозорците съседите всичко виждат...А, тайните служби и извънземните така или иначе знаят всичко за нас - включително и онова, което ние не знаем за себе си....
Oh, come on! Very Happy
Ако си написал нещо на лист хартия, не е листът виновен, че стои написан.
Всеки сам избира дали, къде и какъв профил да има, с кого какво да споделя въобще и така нататък.
В миналото как ли хората са преживявали без социални мрежи, пък...как ли са се запознавали? Как ли са си общували? Как са правили секс - и, въобще, как е оцеляло човечеството без това необходимо зло, фейсбук! Very Happy

Гост
Гост

Писане by Valhalla on Чет 31 Май 2012 - 1:01

Ами всъщност идеята ми беше, че не ти им даваш информация, а че те сами си я взимат. Написах този пост защото от опит знам, че много хора гледат на нещата само от забавната страна. Занимавам се с кибер престъпления и, честно, нещата никак не са смешни...
Както и друг някой каза - това е навсякъде в Интернет - не само социалните мрежи, ами пощата ти, клиповете, които гледаш, рекламите, на които кликаш.. няма как да си скриеш данните дори и да искаш..
Не знам как е оцеляло човечеството без фейсбук, но без Интернет все по-малко хора ще могат да се оправят и просто хората трябва да са по-предпазливи и да знаят как да си пазят данните... за всеки случай..
Айде със здраве : )
Valhalla

Писане by UsualSuspect on Съб 16 Юни 2012 - 15:09

Аз минах през всичките етапи, първо бях зомбирана / а.к.а прекрвах си денонощието там.../
После беше средно положение. /само денем /
След това ми омръзна, трих го няколко пъти, активирах го наново, а сега ми е просто всьоравно...особено след като ни натресоха тоя цигански таймлайн...стана даже по-зле...
Главно го ползвам в момента за снимки, за музики и за лигавщини. Общо взето това му е приложението в моя случай...

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by alllus on Съб 16 Юни 2012 - 18:14

Ползвам фейс-а, да. Влизам в няколко групи, в които се постват най-новите trance парчета и миксове. От там си слушам музичка. Имам листове на интереси, където съм си подредила страниците по същност. Така примерно мога да разгледам само страниците с новини, без да чета примерно "Харесай ако намериш 8 за 5 секунди!" - подобни шитни... Имам и отделни листове с приятели, едни виждат само името ми, другите могат да гледат снимките ми, третите виждат таговете ми, четвъртите - ... и т.н. както съм преценила - кой, какво и защо... В момента съм доста време там, най вече заради музичката, всъщност всичко зависи от свободното време... и как си го оползотворяваш...
alllus

Брой мнения : 134
Възраст : 43
Местожителство : София

http://vbox7.com/user:allmylife

Писане by Елена on Сря 11 Юли 2012 - 13:10

Чак пък "чудо на 21 -ви век", просто може би златна мина за създателя си Very Happy
Аз имам фейсбук профил, и честно казано, не мисля, че трябва да се срамувам. С изключение на досадните игри, снимки и статуси, както и явлението "някой да те следи във фейсбук", си е доста полезно. Използвам го, примерно, за да си уговоря среща с приятели, които изключително рядко засичам някъде другаде. Естествено да постна някоя друга песничка, че не може Very Happy А дори за рабата съм го ползвала. Така че, не мисля, че е толкова ужасен. Smile
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by eden on Чет 23 Авг 2012 - 9:27

Имам, ползвам, нямам бурно мнение по темата...
Ето и линк, който желае да се чувства поканен да ми заяви приятелство:
http://www.facebook.com/destruction.mind
Smile
eden

Брой мнения : 41
Възраст : 24

http://www.facebook.com/destruction.mind?ref=tn_tnmn

Писане by TasteMyRainbow on Чет 23 Авг 2012 - 17:13

Ако страницата ми нямаше толкова 'харесвания' - щях 300 пъти да съм си изтрила профила. То бива бива ама вече не се трае да го е*а.
TasteMyRainbow

Брой мнения : 20
Възраст : 29

Писане by hold.on.world on Нед 2 Сеп 2012 - 0:49

аз също ползвам Фейсбук a.k.a Фейсбоклук или Фейсклюк.Ползвам си го със здраве. Мда, кифлички, муцунки, сутиенчета, оплаквания ... като не ви харесват недейте ги гледахте или не им обръщайте внимание. Прекарвам времето си във фейсбук защото съм далеч от приятелите ми в момента и ми е мъчно за тях. Дори да съм близко до тях пак ще им следя постовете, снимките и т.н А й вече "дневникът" дава много възможности. Имам си го от 3 години и ще продължавам да си го имам. Социалната мрежа може да те направи асоциална единствено ако ти се поддадеш. Very Happy Всичко е въпрос до избор.. Хайде сега i'll catwalk on the way up to the motherfuckin' rainbow.
hold.on.world

Брой мнения : 13

Писане by ???? on Пон 1 Окт 2012 - 9:55

Не страдам от никакви паранои, но не ползвам ФБ - има достатъчно други начини да се информирам.

????
Гост

Писане by sweet_candy on Нед 9 Дек 2012 - 23:09

По принцип наскоро (мисля че преди няколко дни) излезна решение фейсбук да се следи от "специални хора", които са назначени за това. И тъй като доста използвам социалните мрежи най-малко за лична информация, доста се притеснявам. Но не е параноя. Тъй като май няма какво да крия от света за себе си. Smile
sweet_candy

Брой мнения : 60
Възраст : 27

Писане by Moni on Сря 19 Дек 2012 - 21:27

И аз имам фейсбук и не е кой знае какво ,но всеки който ти трябва можеш да го намериш и дам у пишеш ,а той да го види по-късно досадни са поканите за игри и например:''Сподели за да имаш късмет'' oт този сорт !
Moni

Брой мнения : 14
Възраст : 18
Местожителство : Тетевен

Писане by ivkapivka888 on Чет 7 Фев 2013 - 10:25

Имам фейсбук, но някак не съм му фен... Няма нищо интересно... Аз не намирам за себе си нещо, което да ме заинтригува във фейсбук... Не не се срамувам, че имам, защо да се срамувам (това за срама, че имаш фейсбук не го разбрах, защо осъзнато да си правя профил някъде, ако ме е срам?!), по скоро ми е безразличен...
ivkapivka888

Брой мнения : 428
Възраст : 26

Писане by fani_z on Нед 17 Фев 2013 - 1:20

Здравейте, аз си харесвам фейсбука и мисля, че може да е полезен да получиш много информация на едно място за кратко време, което за мен е супер. Контактите с хора, които са далеч също са плюс. А параноя, кой какво ще разбере за мен от фейса не ме тресе, защото нямам какво да крия.
Така че фейсбук- определено да.
fani_z

Брой мнения : 12
Възраст : 30

Писане by ... on Чет 2 Яну 2014 - 17:59

Здравейте!
Има ли желаещи да разменим фейс ?

Последната промяна е направена от are_you_sure на Пон 13 Яну 2014 - 11:30; мнението е било променяно общо 1 път

...

Брой мнения : 234
Местожителство : НЕактивен !

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото