А вие усмихвате ли се?

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: А вие усмихвате ли се?

Писане by Passion on Нед 5 Юни 2011 - 21:53

Ако видиш един идиот някъде, който е от тези, дето не ги виждаш...ами аз съм Very Happy
Passion

Брой мнения : 73
Възраст : 33
Местожителство : Навсякъде

Върнете се в началото Go down

Писане by sonnyL on Пон 6 Юни 2011 - 0:25

намръщена...мнеее, няма на какво да се усмихна,а да се смея..да не кажа хиля..не виждам смисъл...а и утре е ден, да го оставим за ..тогава
sonnyL

Брой мнения : 49
Местожителство : sofiq

Писане by Re_start on Пон 6 Юни 2011 - 12:42

Сред приятели постоянно се усмихвам. Smile Иначе като вървя сама съм доста замислена и усмивката изчезва..
Re_start

Брой мнения : 255
Възраст : 26
Местожителство : София

Писане by Draken on Пон 6 Юни 2011 - 18:17

Преди вървях все начумерена, все едно светът ми беше крив. Но един ден реших да се усмихвам, ей така да видя какво ще стане. И си наложих да изглеждам щастлива. Точно в този ден се сблъсках (буквално!) с едно красиво момиче. Тя видя, че се усмихвам и ми се усмихна на свой ред. Тогава реших, че това с усмивката не са празни приказки, а наистина носи много силна и положителна енергия.

Уви, напоследък се усмихвам все по-рядко и в случаите, в които го правя, си налагам да се усмихвам, не ми идва отвътре. Чакам с нетърпение момента, в който пак ще го правя естествено Neutral
Draken

Брой мнения : 128
Възраст : 34

Писане by the sea on Съб 25 Юни 2011 - 23:12

Старая се да се усмихвам,но често се улавям,че вървя със сериозно и замислено изражение,което на околните може да се стори и намръщено...иначе винаги ми е супер приятно,когато срещна усмихнат човек и гледам да отговоря със същото Smile
the sea

Брой мнения : 3237
Възраст : 40

Писане by prettyful on Нед 26 Юни 2011 - 14:08

хм, по принцип съм доста лъчезарен човек и се усмихвам много, с повод и без повод. В момента работя в един локал и се оказа че като съм мила с хората и като им се усмихвам винаги хората си мислят че искам нещо от тях... че ги харесвам и т.н..... пфффф какви хора Smile
prettyful

Брой мнения : 78
Възраст : 28

Писане by blood like ice on Пон 27 Юни 2011 - 8:27

Гледам никога да не забравям усмивката.Дори когато ми е натоварено в работата пак се усмихвам.Това е единственото нещо,което може да накара някой да се почувства добре,а не изисква голямо усилие.
blood like ice

Брой мнения : 4
Местожителство : софия

Писане by Re_start on Чет 30 Юни 2011 - 20:32

blood like ice написа:Това е единственото нещо,което може да накара някой да се почувства добре,а не изисква голямо усилие.
Така е! Smile
Re_start

Брой мнения : 255

Писане by sonnyL on Нед 3 Юли 2011 - 12:46

необходими са 17 мускула за да се усмихнеш, да.... може всеки да отдели толкова, поне два пъти в деня. Smile
sonnyL

Брой мнения : 49
Местожителство : sofiq

Писане by porcupine on Пет 18 Ное 2011 - 12:05

По принцип съм лъчезарен човек, но напоследък хората не успяват да ми видят много много зъбките ( в труден период съм)...имам нужда от разсейване,ама... няма с кой хах!
Иначе в повечето случаи докато вървя по улицата, хората все бързат за някъде, говорят по телефоните, намръщени са...!
За първи път преди няколко дни ми се случи, докато се прибирам и си слушам Кели Кларксън (песните й ме ободряват Smile ) и срещу мен гледам една бизнес дама сложила и тя слушалките в ушите и върви с такова приветливо изражение. Погледите ни се засякоха и двете "в хор" се усмихнахме при разминаването... :] Беше много яко!
porcupine

Брой мнения : 18
Възраст : 27
Местожителство : Бургас

Писане by InsertCoolNameHere on Нед 20 Ное 2011 - 23:56

Абе, като се замисля и аз май много не се усмихвам, или поне не достатъчно. Зависи от настроението ми като цяло. Но пък има ги и тези случаи, когато просто няма как да не се усмихна.
Например преди няколко дни в автобуса. Облегнах се там на кръглото и забучих поглед в нищото. Бях суууупер изморена, хич не ми беше до нищо. Обаче след малко чувам музиката от нечии слушалки и поглеждам – то пича срещу мен.. и слушаше потресаващи песни от рода на Джъстин Бийбър, Селена Гомез (Селена ми е guilty pleasure, ама ако питате ще отричам до край silent ), а пък пича беше някакъв уж tough.. Така ме напуши на смях и в същия момент гледам една мацка, и тя със една слушалка, как наостри уши и го погледна въпросния.. и после погледна мен, и двете се ухилихме. Very Happy И така през цялото време, докато не слязох. Постоянно ни се срещаха погледите и всеки път с едни огромни усмивки. Smile Супер зареждащо преживяване! bounce Чак ми се прииска да отида и да се запозная с нея, ама на.. като съм зле.
Имаше едно изразче "Усмивката, е единствената крива линия, която може да изправи нещата." Толкова вярно. Интересно е как нещо толкова просто и малко на пръв поглед може да промени нещата. Ще ми се всички да се усмихваха повече, в това число и аз. Ама аз вече съм на принципа fake it till you make it (Забележка: не е подходящо за всички ситуации Very Happy )
InsertCoolNameHere

Брой мнения : 11
Местожителство : Varna

Писане by Pol1n4 on Пон 21 Ное 2011 - 22:04

Усмихвам се само, когато има някаква причина за това - т.е. много рядко. Когато ходех на работа, винаги се стараех да се усмихвам, но сега тъй като не се налага, не го и правя.

Забелязала съм, че в България усмивката е рядкост и съм на мнение, че тя трябва задължително да се въведе поне в сферата на обслужването, защото е много неприятно да те обслужва някой намръщен дето едва ли не ти се кара задето си влязал в магазина му, например. Всеки си има проблеми, чувства, емоции и т.н, но защо трябва те да си личат пред хора, които нямат нищо общо с личния ни живот? Намръщената физиономия и липсата на любезност и внимание към клиента се отразява зле на бизнеса, и ума ми не побира как никой не се усеща.

Маниерите на повечето българи също са ужасни, но това е друга тема.
Pol1n4

Брой мнения : 10
Възраст : 31
Местожителство : Варна

http://www.facebook.com/Procrast1n4tor

Писане by lira on Пон 21 Ное 2011 - 22:21

аз се усмихвам много често, дори понякога си се хиля сама на обществени места. само че усмивката ми май не е много хубава, защото повечето хора не разбират, че се усмихвам Very Happy всъщност много малко им трябва на "хората", за да ти се усмихнат-усмихваш се, любезна си, правиш им път или лек комплимент и всички цъфват, това е толкоз просто и логично, НО повечето се страхуват да направят първата крачка. любим случай наскоро-пътувайки в небезизвестното метро-в 8:30 сутринта един изключително симпатичен младеж с леко корпоративен вид си попийваше една арианка, то не беше подхилкване и игра с погледите, даже накрая мислех да го запитам тежък ли е махмурлукът, но се сетих, че съм лесбийка и трябва да спазвам лесбокодекса за незаговаряне на непознати мъже Rolling Eyes
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by uNpReDictaBle on Пон 5 Дек 2011 - 1:20

Усмихвам се даже прекалено много и май и в много неподходящи ситуации често Very Happy
uNpReDictaBle

Брой мнения : 21

Писане by Hoops&Yoyo on Пон 5 Дек 2011 - 16:32

Все по-рядко.
Hoops&Yoyo

Брой мнения : 134
Местожителство : Sofia

Писане by skysi on Пон 5 Дек 2011 - 16:58

Усмихвам само, когато ме хване музата. Пък и страдам от комплекса да не се усмихвам сама... като луда. Може би заради това повечето хора не се усмихват навън. Very Happy
skysi

Брой мнения : 33
Местожителство : Благоевград/София

Писане by Magnolia on Нед 11 Дек 2011 - 15:14

Усмихвам се, да. Обичам усмивки. Smile

Magnolia

Брой мнения : 282
Възраст : 24
Местожителство : Utopia

Писане by Punk/Rac_Pride on Сря 25 Яну 2012 - 11:27

Много рядко, почти не напоследък щото няма какво да ме накара да се усмихна.
Punk/Rac_Pride

Брой мнения : 34
Възраст : 36
Местожителство : Село несебър

Писане by ???? on Пон 20 Май 2013 - 20:51

Старая се да не подмятам "фалшиви усмивки" наляво и надясно просто за имидж или защото "така трябва". Предпочитам да се държа нормално благоприлично, а когато ми дойде отвътре се усмихвам, да. Smile

????
Гост

Писане by Елена on Пон 20 Май 2013 - 21:31

Постоянно, като идиот ..но пък ми идва отвътре. Smile
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by Koteto_94 on Пет 28 Юни 2013 - 13:20

Фалшивите усмивки са много,да се усмихнеш искрено вече е много трудно...
Koteto_94

Брой мнения : 42
Възраст : 24

Писане by MarieLLa on Съб 29 Юни 2013 - 19:25

При мен е нещо ежедневно Smile
А и донякъде това вече е професионално изкривяване bounce

Последната промяна е направена от MarieLLa на Съб 29 Юни 2013 - 19:47; мнението е било променяно общо 1 път
MarieLLa

Брой мнения : 17
Възраст : 29
Местожителство : По света и у нас, Italy

Писане by Елена on Съб 29 Юни 2013 - 19:43

Всъщност, изобщо не е трудно да се усмихнеш вече. Има толкова красиви, забавни и невероятни неща, на които искрено можеш да се усмихнеш. Просто не всички явно искат да им обръщат внимание, просто ги подминават. Това не означава, че не са там.
Всъщност ти ако не можеш искрено да се зарадваш, и като външен израз на това чувство - да се усмихнеш, при вида на изгрева, на някое красиво, макар и бездомно, котенце; на погледа на гордия татко, наблюдавайки как детето му само се справя (със стабилната подготовка за нощното пране и измиване на цялата кал от лапето, примерно), на влюбения поглед на някой тийнеждър, на синьото небе и зелената трева, ако искаш. Има милиони поводи за усмивка, alл the time, твои е избора дали ще ги отбележиш, или ще ги отминеш..това е.
"Вече", в смисъла на "упадъка на обществото", не е добро оправдание, то дори не е реално. Защо не вече, а винаги си е имало грозни ситуации. Не сме се развалили за половин век..
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by Lisa Rowe on Съб 29 Юни 2013 - 23:00

Аз се усмихвам непрекъснато. Понякога... много често като се замисля, се сещам за нещо и се усмихвам или се разсмивам, без да се усетя и колегите или приятелите ми все ме питат каква е причината. Даже са ми казвали, че и насън се усмихвам. Very Happy
Lisa Rowe

Брой мнения : 265
Местожителство : Пловдив

Писане by Гост on Нед 30 Юни 2013 - 0:09

HummingMelodies написа:
Въпросът е прост - вие усмихвате ли се?
Ние и Наша милост се усмихваме - особено често когато са ни чистили зъбен камъкSmile 

Гост
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото