Афиш

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Афиш

Писане by nebb on Чет 17 Фев 2011 - 0:27

Споделете, ако нещо ви се струва интересно, бихте посетили, вече сте посетили - концерти, изложби, фестивали, събори, първенства и т.н.

http://modernartgallery-bg.com/

Малка, нелоша и...безплатна!

offtopic Ако не е по темата на форума или се припокрива с друга тема, моля администраторите да я изтрият.
nebb

Брой мнения : 401
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Афиш

Писане by semper_fi on Чет 17 Фев 2011 - 10:45

Опитах да я посетя, но естествено не ми остана време Neutral
Но ще опитвам, докато не получа положителен резултат.

Ето тук има една приятна статия за изложбата, макар и косвено. Интересно сравнение на еротичните модели на изложбата и Нощта на сексбомбите, което явно е било голям бум в нашенския хай-лайф. (не мога да коментирам, дори не знаех, че има подобна класация ...)

http://www.webcafe.bg/id_553327233_Sex_bomb_sex_bomb
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32

Писане by nebb on Чет 17 Фев 2011 - 20:34

offtopic Сега разбрах защо знаменцето е толкова шарено - хомосексуалистите имали набит поглед за цветовете, модата, и всички процедури за разкрасяване - всеки стилист - хомосексуалист (или беше обратното?)!
Много интересно ми се стори описанието на изложените творби на Греди Асса - всъщност - женското тяло, представено в една добре позната тук перспектива , та продължавайте в същия дух момичета - така се ражда изкуството...
semper_fi, надявам се, че ще намериш време, ако мене питаш - не знам дали целенасочено е направено, но в сравнение с други неща, които са ми се мяркали през годините, си е доста "тематична". Това, признавам си, малко ме изненада. offtopic

А на теб къде ти се ходи?
nebb

Писане by lira on Чет 17 Фев 2011 - 23:09

Добър вечер! аз разбирам темата, която си повдигнала като сборна на няколко други, които безуспешно няколко ентусиастки се опитваха да поддържат. все пак се надявам в този формат тя да е по-успешна и полезна.
да си призная, много целенасочено се отклонявам от тази галерия, защото ми навява някакво чалга усещане, но съм сигурна, че проблемът си е в мен. всъщност и затова ме изненада материалът от уебкафе, освен че като го четох преди няколко дни, ми се стори и малко дискриминационен.
иначе силно се надявам някой извън познатото ми обкръжение да посети постановката "Ангели в Америка", за която писах и в една друга тема, и да сподели мнението си. лично аз я препоръчвам, освен заради силната тематичност, и заради чисто творческите й качества. като цяло, ми е любопитен целия американски сезон в Народния и смятам да изгледам премиерите, ако по пътя не бъда възпряна от няколко литра водка.
друго значимо и предстоящо събитие е Филм Феста а.к.а София Филм Фест, задължително за всяка уважаваща себе си и любимата си лесбийка Wink
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by nebb on Чет 17 Фев 2011 - 23:58

Ей, lira, много ми стана инфото така наведнъж

Ами не знам дали ще е успешна, но на мен определено ще ми е полезна Smile

Хората тук имат разностранни интереси, някои се интересуват и ходят на концерти, други на театър, трети на филмови, музикални фестивали, хокейни, боксови турнири и т.н. Да не говорим, че изникват и събития, които не са в специфичните интереси на никой тук. Мисля, че колкото по-разностранна е информацията, толкова по-голям е избора, а и човек може да открие нещо провокативно в нея за себе си или свои приятели, дори и да не следи теми като "Меломания", "Литература", "Фотография" и т.н. Поради това смятам, че този обмен ще е полезен не само за мен.

offtopic Специално аз не съм почитател на театъра, но виж, киното е друго нещо...Тъй като ти го подхвана това - можеш ли да пуснеш линкове към информация за двете събития, които препоръчваш - за "Ангели в Америка", кога се играе, с кратък коментар като зрител. За София Филм Фест - инфо за дати, режисьори и т.н. Аз се интересувам, ще се поровя и ще го видя. За всички, които не се интересуват особено - няма да има се рови, така че моля те, "линкни" - вече стана така, че всичко, за да е видимо, трябва да е на един "клик" разстояние
nebb

Писане by lira on Пет 18 Фев 2011 - 12:09

ей тук можете да прочетете алко повече за ангелите в америка: http://www.nationaltheatre.bg/bg/spectacles/angeli-v-amerika , а другите две премиери, за които говорех са: http://www.nationaltheatre.bg/bg/spectacles/avgust-v-oklahoma и http://www.nationaltheatre.bg/bg/spectacles/polet-nad-kukuviche-gnezdo

за Филм Феста още не е излязла програмата, но официалната му страница е: http://siff.bg/index.php?lang=bg ще има доста интересни гости май май
lira

Писане by nebb on Съб 19 Фев 2011 - 16:18

offtopic В подкрепа на София Филм Фест - още една причина за да го посетите Smile :

http://www.dnes.bg/sofia-film-fest/2011/02/17/pina-zavinagi.111525 offtopic

nebb

Писане by nebb on Сря 23 Фев 2011 - 13:43

http://www.teenproblem.net/news/s/26616.html#12984967750151&if_height=271

Този съм го признала - умее да "грачи" представителноWink

P.S. Под информацията за концерта има и музикален поздрав, ако по-младите съфорумнички са пропуснали този глас...
nebb

Писане by nebb on Сря 23 Фев 2011 - 15:07

На 25.02.2011 г., от 19.30 ч. в един столичен бар ще свирят X@Ray. Не знам точно какъв стил са - правят интересни аранжименти с йоника, акустична китара и гъдулка на парчета на Sting, Red Hot, Depeche Mode, Lighthouse Family и др., имат си и авторски неща, като звучене - цивилизовано, наистина. Опитах да кача линк за събитието, но ме препраща към сайта на заведението (а не знам как стоят нещата с рекламата тук), което се намира на ул. "Георги Бенковски"№10.
Групата не е нова, но станаха популярни покрай един медиен формат, ще сложа и това клипче, за да придобиете представа за стила (и от музика не разбирам, да му се не види! ):

http://vbox7.com/play:aaa02424

P.S. Бях на техен концерт в началото на декември, отново там, умеят да поддържат настроението на публиката (която не беше малко), мисля, че ще си изкарате приятно, дори и музиката да е само фон за вечерта.
nebb

Писане by lira on Сря 23 Фев 2011 - 15:22

nebb, да ти кажа май няма никакви рестрикции относно рекламата, особено ако има събитие в някой бар, а не е примерно да си купим наколенките на доктор ливайн, хаха (освен ако някоя не сподели, че са й помогнали много). звучат много готино, а предполагам, че говориш за DADA bar, ако греша, ме поправи.
lira

Писане by nebb on Сря 23 Фев 2011 - 15:33

Да, радвам се, че има и други почитатели на Dada cultural bar, местенцето е много приятно, и събитията, които се организират изглеждат интересни, на това му викам - продуктивни хора! bounce

Щом няма да има рестрикции - препратка към сайта - всеки може да намери нещо, дори кулинарни чудесийки (за мое учудване, разбира се, приятно Smile ):

http://blog.dadaculturalbar.eu/
nebb

Писане by nebb on Чет 24 Фев 2011 - 12:27

Малко извън темата, но вземайки предвид любовта към литературата и поезията, която забелязвам тук, не ми се ще да го пропусна Smile
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/goreschi_novini/fondaciya_sv_kliment_ohridski_obyavyava_peti_nacionalen_literaturen_konkurs_za_stihotvorenie_i_razkaz

Надявам се да пораздвижите умове и пръсти, и успех! Smile
nebb

Писане by semper_fi on Чет 24 Фев 2011 - 12:34

Хм, интересно, какво ще стане ако пратя някой от тематичните разкази... Дали ще ми дадат награда Very Happy
semper_fi

Писане by nebb on Чет 24 Фев 2011 - 13:03

Знаеш ли, semper_fi, извън кръга на шегата - това би бил интересен експеримент...
nebb

Писане by semper_fi on Чет 24 Фев 2011 - 13:22

Да, замислям се сериозно да го пробвам... Жалкото е, че надали ще дадат обяснения защо не получава награда Smile
semper_fi

Писане by lira on Чет 24 Фев 2011 - 13:54

хахах, стилистиката винаги е добро извинение, ходи после да доказваш каквото и да било
lira

Писане by nebb on Чет 24 Фев 2011 - 15:42

За да победиш, първо трябва да участвашSmile А въпросът - защо не ми връчиха маслинова клонка може да почака няколко месецаSmile
Виждам няколко възможни причини за да дискредитират това, с което решиш да участваш (не съм разглеждала подробно условията за участие, някои могат и да отпаднат):
- ако не си възпитаник на СУ
- ако има възрастови ограничения за участниците
- ако има ограничения за дължината на текста
- ако участваш с нещо вече публикувано (т.е. не знам дали това, което си публикувала тук и в bg.les се брои за публикация; това си заслужава да се провери, струва ми се...) - но пък ето ти стимул за сътворяване на нови неща...
- ако съдържа обидни намеци за, и към "големия, лош хетеросексуален свят"(знаеш ми мнението по този въпрос, да не се повтарям)

Аз това виждам като причини работата ти да бъде автоматично отхвърлена. От там нататък е истинската борба - наравно с всички, въз основа на литературни качества (критериите за оценка на литературни качества на някакво произведение не са ми ясни, сигурно други тук са по-запознати) на това, което ще представиш, да се посъстезаваш...И не победата в случая, а участието е важно!

А сега - за "тематичната" литература - апокрифна ли е, и как ще реагира една серозна, консервативна учебна институция на това предизвикателство да оценява текст, изграден върху различна парадигма? Това е въпросът, който мен наистина ме заинтригува...
nebb

Писане by semper_fi on Чет 24 Фев 2011 - 16:17

Преди 4 години, когато все още бях редовен студент в СУ, учавствах в конкурса за есе. Няма да забравя темата "Аз в огледалото". Такава романтика ...

Естествено, че не очаквах да спечеля! Имаше къде, къде по-достойни кандидатури. Лошото беше, че консервативната учебна институция не реагира никак. Просто така и не стана ясно дали тематичната литература е апокрифна (есето съдържаше не много, но достатъчно разсъждения на тема собствената ми хомосексуалност) или просто пиша зле. "Хвърлената ръкавица" беше игнорирана. Smile

semper_fi

Писане by nebb on Чет 24 Фев 2011 - 16:39

semper_fi, времената и мисленето се променят! Преди 4 години в стария ви форум дори не сте били чували за знаменцето( ), чудили сте се как даа се разпознавате, а сега под него застават стотици...
Паднала си веднъж, все на земята ли ще стоиш?
(това не е агитаця, нищо че прилича на такава, не пуснах конкурса заради тематичната литература, а защото виждам, че тук има хора, които пишат и проза, и поезия, т.е. отговарят на условията за участие в конкурса. Въпросът, как ще се възприеме от гледна точка на тематиката на форума, участие на такъв вид литература в съревнование с нещо конвенционално като модел на възприемане на половете и света?(хетеросексуален модел,май го наричате тук) възникна в последствие, и дали е рано или късно - не знам. Може би да, може би не. Как да се разбере, ако не са опита?
nebb

Писане by semper_fi on Чет 24 Фев 2011 - 17:03

Nеbb, пускането на афиша е чудено, тъй като тук има много млади души, чийто творчески достижения заслужават внимание.
Само да подчертая, че никога не съм си и помисляла, че "не награждаването" на "произведението" ми е било в следствие на проявена хомофобия или нещо такова. Просто фоерверка от оценяването на различната концепция на текста го няма. И съм убедена, че все още никой няма да напише обосновка за становището на комисията.
Така че момичета дерзайте!
semper_fi

Писане by lira on Чет 24 Фев 2011 - 17:12

така или иначе мисля, че в СУ никой не чете нищо, или поне се четат 20% от предадените неща, не знам защо имам такова чувство, може би защото и не слушат много какво им говориш, така че може и просто творбата на semper_fi да е останала непрочетена. все пак нямаше ли да е някакъв признак на дискриминация, ако се бяха захванали за тематичността на писанието, нали все пак всичко е любов, независимо дали хетеро-, би- или хомо-
lira

Писане by nebb on Пет 25 Фев 2011 - 1:18

lira, съгласявам се с теб, наистина би било дискриминация...
Но сега пък ми стана интересно дали и други хора се явяват на конкурси с произведения, в които се засягат по някакъв начин хомосексуалните отношения?По разбираеми причини не съм участвала в подобни конкурси и не знам дали всеки автор получава по подразбиране резензия на работата си от комисията, или получава такава само при поискване?Защото ако е второто, липсата на каквато и да е реакция, от когото и да е не е изненадваща.

semper_fi, може и да съм в грешка, но все си мисля, че не е нужно някой събаря с трясък някакви стени, изградени отдавна, и доказали твърдостта си във времето, просто трябва да се поразръчка малко спойката, те сами ще паднат - след време...Смятам,че именно свободното споделяне на произведения с подобна тематика не само по форумите, примерно, но и присъствието на официални конкурси ( все пак в университетите се върти не само знанието - представено от преподавателите, но и мисълта, дори и като тенденция в промяна на мисленето - от студентите (макар и не само)), и най-вече спокойствието да представиш нещо, което си направил, и самия ти оценяваш като хубаво, без да се притесняваш, че главните ти герои са от един и същ пол, е това, което води към смяна на парадигмата. И ако се позамисля върху това, може би не си била единствена нито на този конкурс, нито в годината, в която си участвала, а ако е така - това мен може само да ме радва...защото това е за мен нещата да се случват. Какво да ти кажа, някаква реакция на тази комисия ще има едва тогава, когато тези засега "прецеденти" във времето станат достатъчно, за да бъдат забелязани като тенденция сред младите автори. Говоря за неофициална реакция. Официална няма да има, защото (както lira каза) би било дискриминация.

P.S. lira, не мога да се съглася с мнението ти, че работите на студентите не се четат. Много зависи от факултета, катедрата и отношението на самия преподавател към преподаването и неговите студенти. Универитета напоследък има сериозни проблеми с образователното си равнище, но не мога да допусна, че представени на конкурс работи биват пренебрегвани, дори обратното - склонна съм да мисля, че се оценяват от повече от едно лице. С оглед на безпристрастността. Надявам се да не греша(поне в името на вярата, че бъдещето е в образованието).

P.P.S. Независимо от сюжет и персонажи, дайте най-доброто, на което сте способни, и успех!
nebb

Писане by semper_fi on Пет 25 Фев 2011 - 9:35

Lira, абсолютно съм съгласна с теб, че никой нищо не чете, поне не от начало до край.
Nеbb, рецензия не получаваш дори след поискване, поне не и в СУ. А за събарянето - по принцип много харесвам старата архитектура, защо трябва да я пипаме Wink
semper_fi

Писане by nebb on Пет 25 Фев 2011 - 15:39

semper_fi, ти току що изравни със земята моя малък, вероятно архаичен, но цивилизован град...
nebb

Писане by semper_fi on Пет 25 Фев 2011 - 15:51

offtopic Съжалявам... silent silent
semper_fi