ТВ, сериали или какво гледате

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: ТВ, сериали или какво гледате

Писане by Hun7eR's Fac3 on Пон 28 Юли 2014 - 14:44

Понеже аз съм изключително голям фен на фентъзито (не фантастика има разлика за хората незапознати с тези неща) главно сериалите, които гледам са точно на тази тематика като: The Vampire Diaries, The Secret Circle (спрян след 1 сезон за нисък рейтинг в щатите   ), Supernatural, Witches of East End, Defiance, Falling Skies, Star-Crossed, The 100, Dominion, The Tomorrow People, Grimm, Teen Wolf, The Originals, Beauty and The Beast, Arrow иии така нататък.

Азиатски като: Bloody Monday, Tumbling, Code Blue и те са много ако някой се интересува от азиатска (най-вече японска) драма нека ми пише на лично. Имам цяла колекция с техни сериали, които са изключително над нивото на всички останали според мен, защото няма такъв, в който да няма някаква поука.

Гледала съм и сериали от типа на: The L Word, Orange is The New Black, One Tree Hill, The Hart of Dixie, Da Vinci's Damons, Sex in The City, Dr.House M.D ии така нататък. Иии повече не мога да изброявам, защото са прекалено много и наистина не мога да се сетя всичко, което съм гледала или продължавам да гледам.
Hun7eR's Fac3

Брой мнения : 97
Възраст : 22

Върнете се в началото Go down

Писане by Draken on Сря 30 Юли 2014 - 2:55

Orange is the new black, сезон 2 - страхотен!  Smile Много як завършек!
Draken

Брой мнения : 128
Възраст : 33
Местожителство : София

Писане by pretty_little_liar on Пет 15 Авг 2014 - 19:48

Hannibal - уникален е просто има жестоки сцени би допаднал на ценителите на хорър жанра

the vampire diaries , the originals , pretty little liars, true blood , teen wolf , criminal minds , tya i toy , pod prikritie ....
pretty_little_liar

Брой мнения : 27
Възраст : 24
Местожителство : Brooklyn, New York

Писане by covington on Пон 25 Авг 2014 - 21:37

covington

Брой мнения : 1254

Писане by covington on Съб 30 Авг 2014 - 18:34

снощи направих грешката да изгледам 8х01 на Doctor Who... ся очевидно имам да наваксвам 7 сезона.
covington

Писане by RINA on Съб 30 Авг 2014 - 22:36

Касъл гледкам Smile
RINA

Брой мнения : 115
Възраст : 27
Местожителство : Пловдив

Писане by Ihina on Съб 30 Авг 2014 - 23:27

stardust написа:Вероятно покрай някакви професионални деформации през годините най-много са ме грабвали сериалите Profiler...

Ооо, Стардъст... Направо ми разтопи сърцето... Как само го обичах този сериал... и /не е като да не плача като продупчено ведро на филми и книги/, обаче направо ми разбиха сърцето когато убиха Куп И то по такъв брутален начин... 

Иначе аз открих едно стартиращо сериалче, което може да се окаже бижу... ако екипът му се грижи добре за него... Засега съм изгледала само пилотната серия, но останах очарована... Дали защото действието се развива в Шотландия, а аз съм sucker за брит акценти... Е, ако се развиваше действието в Ирландия, щеше да е още по-добре  Та сериалчето се казва Outlander, ако някой прояви интерес...

И друг един сериал, с който имам нещо като love/hate взаимоотношения е Лонгмайър... който наченах главно заради Кейти Скакоф... Оооо, Старбък love

Ковингтън, гледам беше се допитала за Мускетарите...

Изгледах първата серия... Не беше зле. Като свалих следващата обаче нещо програмата ми отказа да я пусне... Не ми се занимаваше точно в момента да разрешавам проблема... Така и не пробвах да ги продължа отново. Та нямам идея докъде са го докарали... Но пилотният не беше лош.

Изгледах и едно кратко нещичко... Killer Women. Главната героиня е жена Тексаски рейнджър. Допадна ми много. Мацката е яка... Ако има фенове на Бетълстар Галактика. Актрисата, която играеше Каприка е в главната роля на рейнджърката. Но нещо само шест епизодчета беше... Не можах да разбера кенсълнали ли са го или просто си е било толкова кратко замислено...

И още нещо, което гледам... Просто защото обичам върколашки тематики... Bitten. Ако понасяте Тийн Улф и това ще ви хареса... Само дето в главните роли не са тийнейджъри

Егати... Исках само да драсна на Стардъст за Профайлър, а то какъв ферман пак се получи Embarassed
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by lunrog on Пон 1 Сеп 2014 - 12:25

covington написа:файнъли!!! SHOWCASE ANNOUNCES THE EPIC FINAL SEASON OF LOST GIRL

:wine: here's to the beginning of the end.
:/

Изгледах Bored to death Cool

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 26
Местожителство : Варна

Писане by Regina on Нед 14 Сеп 2014 - 0:57

Game of thrones - всички чакаме идването на (кой поред сезон беше?). Голяма амбиция. Също като империята на Ал. Македонски - грандиозен, амбициозен и доста фрагментиран. Имам усещането, че ще сценарият ще се разпадне от само себе си дори да не успеят да бъдат завършени книгите до финал...
Orange is the new black определено е "the new black" както гледам и по-нагоре... имаше доста добри попадения. Малко повече гнусотевица от необходимото на моменти, обаче.
Dollhouse - Никита-тематика, но без дразнещо копиране. Добър кастинг, ненатоварващ, идеен, изненадващо добре!
Regina

Брой мнения : 273

Писане by Faithh on Нед 14 Сеп 2014 - 1:52

Lost Girl,OITNB,Faking It -някой?никой? ок. ;д
Faithh

Брой мнения : 30
Възраст : 19

Писане by stifito on Пон 15 Сеп 2014 - 1:44

Faking it?....O, да... Много е забавен, но и много кратък...
А сега съм се зарибила по една стара щайга наречена Bad GIrls... след OITNB идеята за затвора трябваше да продължи...
stifito

Брой мнения : 1004
Възраст : 25
Местожителство : Gorna Orqhovica

Писане by covington on Пет 26 Сеп 2014 - 14:52

How to Get Away with Murder, или по мое мнение един от най-читавите нови криминални тоз сезон. Или ще бъде, ако задържат нивото от пилотния. Viola Davis изби рибата, изкърти теракота, пакетира багажа и отнесе всичко и всички.

Готъм, който общо взето става, ако си падаш по Батман-сагата и атмосферата. Аз не съм див фен, ама началото е що-годе интригуващо.

(п.с. от чисто теоретична гледна точка ще отбележа, че западните продуценти правят някакъв прогрес с LGBTQ репрезентацията, почти всички нови сериали, включително двата горе, си имат поне по един герой от буквосупата. Стискаме палци да ги оставят живи (Chicago Fire, I'm looking at you).

(п.п.с. новият True Detective ще има Колин Фаръл, Винс Вон и Рейчъл МакАдамс. да ги видим)
covington

Писане by caramelle on Вто 30 Сеп 2014 - 15:24

нищо не останa. даже и епиката Game of Thrones вече се усеща леко разводнена (или само аз смятам така?) не, че не чакам догодина да подкарат 5-ти сезон, но все пак..
гледах Vikings - много приятна актьорска игра, много красиво направен, но нещо не можа да ми задържи интереса.
Faking it беше неангажиращо и забавно, без големи амбиции, но като всяко ситком-образувание приключи по бързата процедура и с отворен край.
Looking беше симпатично сериалче, изгледах го за 2 дни, нямах си работа Very Happy
наскоrо започнах Masters of Sex, което е безбожно извратено по хубавия начин, a и мацката е прекрасна ( за справка -> тук ). доволна съм като цяло, но така и не можах да се накарам да си сваля нещо след втори епизод на втори сезон.
някой чака ли American Horror Story този месец? по-скоро - другата седмица?
caramelle

Брой мнения : 178

Писане by Patricia on Пет 3 Окт 2014 - 2:22

...

Последната промяна е направена от Patricia на Нед 16 Ное 2014 - 0:55; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : ....)
Patricia

Брой мнения : 13

Писане by covington on Съб 18 Окт 2014 - 15:42

Наваксвам на маратон Person of Interest. Първоначалната идея беше просто да гледам кво правят Sarah Shahi & Amy Acker заедно в сцена... щото нали...

...ама то се оказа, че и преди да се появят Root & Shaw сериалът си е супер добър. Все пак, Root & Shaw бонус
covington

Писане by Draken on Съб 8 Ное 2014 - 22:51

The Borgias - от онези сериали, които не мога да спра да гледам! Страхотен е. Не съм предполагала, че ще харесам толкова много исторически сериал.

Голяма роля изигра и фактът, че в него участва Ruta Gedmintas   Ако сте гледали Lip Service - тя игра Frankie Wink

Все още съм на половината на втори сезон, но горещо препоръчвам! И не само заради Ruta.. Embarassed

Draken

Писане by Regina on Съб 8 Ное 2014 - 23:23

Още ме е яд, че го зарязаха по средата :( Но наистина, много качествена продукция, освен всичко, с учудващо точна фактология...
Regina

Брой мнения : 273

Писане by lunrog on Чет 13 Ное 2014 - 20:04

Draken написа:The Borgias - от онези сериали, които не мога да спра да гледам! Страхотен е. Не съм предполагала, че ще харесам толкова много исторически сериал.

Голяма роля изигра и фактът, че в него участва Ruta Gedmintas   Ако сте гледали Lip Service - тя игра Frankie Wink

Все още съм на половината на втори сезон, но горещо препоръчвам! И не само заради Ruta.. Embarassed

Жалко, че не продължиха Lip Service :/
Boardwalk Empire приключи, но аз си намерих нещо подобно - Peaky Blinders.

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 26
Местожителство : Варна

Писане by Draken on Чет 13 Ное 2014 - 23:53

lunrog написа:Жалко, че не продължиха Lip Service :/

На мен пък Lip Service нещо не ми хареса. Добре започна, но вторият сезон ме разочарова много. Нищо не казвам за актьорския състав, обаче

Regina написа:Още ме е яд, че го зарязаха по средата :( Но наистина, много качествена продукция, освен всичко, с учудващо точна фактология...

Наистина ли? Ех, жалко, надявах се на продължение, но сега видях от коя година са първите три сезона, няма голяма надежда явно :/
Draken

Писане by Draken on Нед 16 Ное 2014 - 16:15

Изгледах Sherlock и мисля, че съм влюбена Как ли ще дочакам следващия сезон.. Супер много ми хареса как в сюжета са преплетени хомосексуални намеци Wink

Spoiler!:
Много трудно приех сватбата на John и Mary, имах други планове за него  Very Happy
Draken

Писане by Sixx on Нед 7 Дек 2014 - 23:48

Once upon a time ми беше номер едно в класацията, малко преди да се превърне в такава боза.
Зина; принцесата войн ще си ми остане един от любимите сериали.
В списъка фигурират и Lost Girl, OITNB, Pretty little liars, bbc Merlin, Doctor Who и вероятно още за които в момента не се сещам.
Бях започнала да гледам Witches of East end като заклет фен на всичко включващо вещици, но останах крайно разочарована от plot-a.
Sixx

Брой мнения : 29
Възраст : 24
Местожителство : Venus.

Писане by covington on Пет 19 Дек 2014 - 17:38

Sixx написа:Once upon a time ми беше номер едно в класацията, малко преди да се превърне в такава боза.

айде да не говорим за OUAT, щото още го гледам и още боли

нови неща:
The 100 - заслужава си отвсякъде, най-малко заради солидното и добре написано женско присъствие. Като цяло писането им е добро де. + Paige Turco.

The Librarians - сериалската версия на ТВ-филмите, които пък бяха по-нискобюджетната версия на Индиана Джоунс. Ако ви е харесвало каквото и да е от Warehouse 13 / Leverage / Eureka, има шанс и това да ви хареса. Само да не се впечатлявате на кофти CGI нали...  + Ребека Ромейн

The Fall - не съм много наясно как ми стои. Криминален на BBC, има висок рейтинг и има хубави неща - примерно мега-реалистичното, съвсем не-холивудско разследване, доста психология. Но точно заради това темпът му е супер бавен, сюжетът и героите се развиват доста мудно. Като стил на снимане / изобразяване на героите - ако ви е харесал La vie d'Adele, операторските и режисьорски решения няма да ви дразнят вероятно. За сметка на тва - Джилиън Андерсън с яка феминистична нотка и добра кулминация на разследването.

а ей тва се чудех дали да го плесна тука или в интерет вайрълс, ама още не е станало вайръл и май се връзва повече тука. сезонно така:
covington

Писане by lovehurtss on Чет 22 Яну 2015 - 23:36

Напоследък гледам Rizzoli & Isles
lovehurtss

Брой мнения : 183
Възраст : 22