ТВ, сериали или какво гледате

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Писане by covington on Нед 6 Фев 2011 - 14:52

Много се чудих това дали е за тоя раздел или да го метна в Хоби, ама някак си повече ми се върза с медии. Кратко и прозаично: какво гледате (от сериалския тип) и по-скоро какво може да ми препоръчате да гледам като лек за личната ми тв-драма Smile

ТВ драмата се състои от две части. Първата е, че откак очите ми почнаха да протестират след първите 150 страници на монитор, трябваше да сменя част от четенето с гледане (по-малко натоварване and all that jazz). Втората част е проклетият season break, който естествено повече или по-малко съвпада за почти всичко, което гледам. И всяка година настъпва един прекрасен момент, в който аз нямам какво да гледам. Сега почти всичко си е back on track, обаче селекцията почва да разочарова. Кратко списъче, за да поясня разочарованието:
- Glee - още чакаме да тръгне, ама сезон 2 е супер слаб като цяло. Обещанията са за нещо тематично след почивката, ще поживеем и ще видим май;
- Criminal Minds - тия тотално ме разочароваха, на път са да избият/изгонят всичките си силни женски герои, аз пък съм на път да спра да ги гледам;
- The Good Wife - за момента върви добре, но веднъж на седмица добра история - недостатъчно;
- Nikita - слабо (от моя гледна точка де, иначе аз съм им извън таргет-групата и е нормално да ми се вижда малко off);
- Leverage, Warehouse 13 и Burn Notice има да ги чакам докато тръгнат новите сезони...

Спасявайте положението silent
covington

Брой мнения : 1254
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: ТВ, сериали или какво гледате

Писане by Doña Dyke on Нед 6 Фев 2011 - 14:59

Като се има предвид личното ми предизвикателство към проявяването на търпение, препоръчвам Modern Family. Хем кратко, хем (често) забавно, хем в някаква степен тематично.
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Възраст : 34

http://www.bgles.com

Писане by Divz on Нед 6 Фев 2011 - 15:06

Burn notice е екстра - и аз чакам нов сезон

Иначе аз следя Bones - екшън, сайънс и антропология Very Happy - много го бива.
Другият сериал, на който много се радвам е Skins (английската версия, не американската) - изобилства от емоционално нестабилни тийнейджъри, които имат проблеми с алкохола и наркотиците Very Happy
Fringe и Sanctuary също стават - за любителите на свръхестествени.. неща

Ами, това е май.. Изглежда имам прекалено много свободно време, хаха Smile
Divz

Брой мнения : 1258
Възраст : 29

Писане by stifito on Нед 6 Фев 2011 - 16:38

Много сериали гледам... 90210, Glee, The Vampire Diaries, Pretty Little Liars,
Hellcats, Skins, Spartacus: Gods of the Arena ( Spartacus: Blood and Sand ),
House M.D, Los Hombres De Paco Season / Хората на Пако, Gossip Girl, Grey's Anatomy, Стъклен Дом...Чакам и новия сезон на Lip Service... Боже колко са много...
stifito

Брой мнения : 1004
Възраст : 25
Местожителство : Gorna Orqhovica

Писане by Despicable Me on Пон 7 Фев 2011 - 19:13

Vampire Diaries, True Blood, Nikita, Supernatural bounce
Despicable Me

Брой мнения : 36
Местожителство : Sofia

Писане by Shelly on Пон 7 Фев 2011 - 19:57

Като гледам от моите фаворити не сте споменали само Chuck u Lost Girl. Като втория го загледах защото е канадски и малко по-различен от това, което Америка бълва напоследък. Донякъде слаба актьорска игра, но пък си има готина тематична история и по-малко цензура, за което sunny
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by covington on Пон 7 Фев 2011 - 20:47

А да, Lost Girl е як. Малко последните епизоди отпуснаха нивото, но иначе е супер. Ама и там време докато тръгне новият сезон. Както и Lip Service (който много ми хареса между другото).
Sanctuary го приключих съвсем скоро...
Но виж, за Fringe не се бях сетила. След края на втори нещо го забравих, съвсем изключих, че трети тече. Дръпнах снощи Smile
covington

Писане by SoShy on Вто 8 Фев 2011 - 22:28

Стига бе хора, за какви сериали говорите? Аз ли нещо съм изостанала и съм чувала само за Gossip Girl, Анатомията на Грей и д-р Хаос...
Аз също имам периоди в които не мога да обясня какво ми се случва, но сядам или лягам пред лаптопа и свалям всички сезони на даден сериал и не спирам докато не ги изгледам всичките!
Гледала съм One Tree Hill, Desperate Housewives, The Hills, The Orange County, Friends, House M.D, Grey's Anatomy, ER - Emergency Room, Las Vegas, CSI Miami, а в момента гледам The L Word ...
Щом свърша ще подхвана някои от изброението по-горе, само кажете с кой да започна Wink
SoShy

Брой мнения : 23
Възраст : 31
Местожителство : Sofia

Писане by Ihina on Пон 8 Авг 2011 - 23:33

Тук не мога да пропусна да драсна... Smile

Та значииии...

Фарскейп, всички Старгейти, Чародейките/Вещиците - все не помня как го бяха превели името, Спешно отделение - класика!, първата Никита с Пета Уилсън, Досиетата Х, Зина принцесата войн Smile Battlestar Galactica, Legend of the Seeker. Това от вече свършилите сериали... или поне тези, за които се сещам в момента... Иначе... Дивз спомена Боунс - само така!, Sanctuary-то, Lost Girl, Knight Rider, новата Никита, Доктор Ху, Торчуд, Склад 13 наскоро го почнах - не е зле, Деветте живота на Клои Кинг, Falling Skies, Хаваи 5-0...

Абе един сериаломан съм... Ако не мога да си намеря готин сериал, като ми свърши настоящия и ако нямам подходящо аниме, с което да запълня дупката - изпадам в много яка абстиненция
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by covington on Чет 18 Авг 2011 - 4:05

^ Хааа, сродна тв-душа :Д аз съм същата история (откъдето и темата де). Нищо, че напоследък нямам време даже да си следя четирите вървящи.

Тия свършилите, които си изброила, са ми всички във Favorite - листа, особено първата Никита. Там само мога да добавя Lexx, който продължава да ми води класацията за най-извратен сериал (което естествено го слага в любими).

Последното, което вероятно ще почна, е Eureka - много почнаха да ги споменават в Warehouse 13 и ми е любопитно да проверя кво се случва.
covington

Писане by Ihina on Съб 27 Авг 2011 - 0:09

Току-що започнах NCIS... главно заради една мадама от екипа следователи /Аби Шуто/... не е лошо сериалчето... Аби кърти мивки... А и това ме подсети, че забравих да спомена Военна прокуратура... много любим сериал!

Ааа, любимия ми сериал с Джесика Алба... малко не го довършиха като хората, че ТВ мрежите у америчко са го зарязали... ама си се гледваше... Dark Angel. Най-добрата приятелка на героинята на Джесика, Ориджинал Синди... както се наричаше, е лесбийка...

Оооо, как можах да го пропусна... Кръвни връзки, или Blood Ties с Кристина Кокс... Сериалът е, по мое скромно мнение, много по-добър от всички останали вампирски сериали от рода на True Blood, Дневниците на вампира и т.н.

А, а, а... Women Murder Club... е тва вече не е за изпускане... а също и Ризоли и Айлс...

А, да... Долхаус също... И сега не мога да си чупя душата... фенче съм си на Бъфи Embarassed ... на Ейнджъл също...

Аааа, да... Андромеда, също ми и любим сериал...

Малко офтопик, ковингтън, обаче ми стана любопитно... Аватарът ти не е ли от "Виктор, Виктория"?

Последната промяна е направена от Ihina на Съб 27 Авг 2011 - 16:35; мнението е било променяно общо 1 път
Ihina

Писане by Ava on Съб 27 Авг 2011 - 13:28

В момента ме е обхванала японска вълна, захванала съм "Шогун"(запореден път). След това смятам да потърся нещо друго азиатско, но на историческа тематика.
Ava

Брой мнения : 35
Местожителство : По света и у нас

Писане by Гост on Съб 27 Авг 2011 - 18:16

Аз гледам само СакъзззззЗ Cool

Гост
Гост

Писане by red_girl on Нед 28 Авг 2011 - 15:39

pretty little liars
ugly Betty
the vampire diaries
gossip girl
desperate housewives
.....много са , но да кажем 4е тези най ми харесват и си ги гледам редовно Smile
red_girl

Брой мнения : 106
Местожителство : Варна

Писане by Light power on Нед 28 Авг 2011 - 23:43

И аз гледам много сериали...като се почне от Д-р Хаус, Анатомията на Грей, Отчаяни съпруги, Дързост и красота (еднинствения, който не ме напряга психически и не ме обременява), От местопрестъплението Лос Анджелис и Маями с Хорейшио, Касъл, Кварталът на богатите, Грозната Бети и други....хаха, както и Стъклен дом и Сакъз - за къде без него, умирах си от смях... Very Happy Very Happy Very Happy
А сега ще започна да гледам и The Chicago Code, заради любимката ми Дженифър Бийлс... Kiss
Light power

Брой мнения : 245

Писане by covington on Пон 29 Авг 2011 - 0:40

Markizata написа:Аз гледам само СакъзззззЗ

Аслъ? Ептен гюзел, баш хит драмалар! Аферим!

Ihina написа:
Малко офтопик, ковингтън, обаче ми стана любопитно... Аватарът ти не е ли от "Виктор, Виктория"?

Йей, браво, май за пръв път някой го уцелва от раз! От там е, Джули е велика (и принципно, и в него).

Ihina написа:
А, а, а... Women Murder Club... е тва вече не е за изпускане... а също и Ризоли и Айлс...

А, да... Долхаус също...

Rizzoli&Isles го гледам само по навик - много слабо като криминално действие. Добре че е д-р Айлс... А Dollhouse е велик. Уедън си знае работата и нямам идея защо по дяволите го спряха толкова рано, тва заслужаваше поне трети сезон.

А, виж The Chicago Code става, нищо, че младежът малко преиграва. То тва май няма да има втори сезон също...

covington

Писане by TEsla on Вто 30 Авг 2011 - 15:25

covington написа:Rizzoli&Isles го гледам само по навик - много слабо като криминално действие. Добре че е д-р Айлс...
Мисля, че смисъла на сериала не е в криминалното действие Wink
TEsla

Брой мнения : 40
Местожителство : Ту тук ту там

Писане by covington on Вто 30 Авг 2011 - 20:07

^ То тва ясно. Ама това не означава, че трябваше да правят крими-подисторията толкова слаба. Не като количество, щото тва си е character-driven сценарий и е ясно къде ше е акцентът; ама поне като качество можеха да се постараят малко повече.

Или поне да го бяха кръстили UST!square или Stereotypes Undercover. Аз съм фен на описателните заглавия Smile

Иначе, Lost Girl S2 тръгва от 4 септември. Стискам палци след последния епизод да се напънат малко и да избягат от лигавата романтика на последните 2-3 епизода от S1.
covington

Писане by smile_m on Вто 30 Авг 2011 - 20:31

weeds, true blood, pretty litte liars, teen wolf, grey's anatomy, house m.d., nip/tuck, better off ted, the vampire diaries, two and a half men и сега сигурно за 100-тен път гледам Ally McBeal Smile
smile_m

Брой мнения : 393

Писане by Ihina on Пет 2 Сеп 2011 - 19:49

covington написа:
Йей, браво, май за пръв път някой го уцелва от раз! От там е, Джули е велика (и принципно, и в него).

Rizzoli&Isles го гледам само по навик - много слабо като криминално действие. Добре че е д-р Айлс...

Джули Андрюс ми е супер любимка и я разпознавам от раз... А и Виктор, Виктория ми е любим филм

Относно слабото криминално действие... Мисля, че престъпните синдикати са подали официално оплакване към гилдията на мувимейкърите, да си позатъпят следователите, че престъпните им планове рухват, защото всяко тригодишно вече може да разкрива престъпленията им след като изгледа на екс От местопрестъплението целия френчайз , Престъпни намерения, Криминални уравнения и т.н. и пр. Smile

Добре, наистина, че е Мора... иначе Very Happy

А някой да е начевал Game of Thrones... Аз лично го почнах и се гледва... има интрижка, има фентъзи...

А и ми е любопитно някой гледал ли е Терминатор сериала и става ли за гледане...
Ihina

Писане by covington on Сря 7 Сеп 2011 - 10:52

Game of Thrones е много готин, поне според мен. Зависи с кво го сравняваш и как го гледаш де, хората, които го сравняват с книгите, вероятно са леко разочаровани. Обаче в тоя жанр на ТВ определено е едно от по-добрите неща.

Терминатор щях да го почвам (по препоръка) преди известно време (Lena Headey все пак!) обаче ме отказа нещо супер тъпо - някак си трудно понасям да гледам Summer Glau. Добре че в Долхаус беше за кратко, че иначе щеше да е сложно :Д
covington

Писане by Utena Tenjou on Сря 7 Сеп 2011 - 23:43

Пробвай "Game of thrones" сериалчето е доста кървавичко но е страхотно. Правено е по книга. На мен лично много ми допадаSmile Толкова се запалих, че дори прочетох четирите книги излезли до сега на българският пазар. Опитай мойе и на теб да ти хареса Smile
Utena Tenjou

Брой мнения : 3

Писане by Utena Tenjou on Сря 7 Сеп 2011 - 23:47

covington написа:Game of Thrones е много готин, поне според мен. Зависи с кво го сравняваш и как го гледаш де, хората, които го сравняват с книгите, вероятно са леко разочаровани. Обаче в тоя жанр на ТВ определено е едно от по-добрите неща.

Терминатор щях да го почвам (по препоръка) преди известно време (Lena Headey все пак!) обаче ме отказа нещо супер тъпо - някак си трудно понасям да гледам Summer Glau. Добре че в Долхаус беше за кратко, че иначе щеше да е сложно :Д

Тъкмо предложих Game of Thrones и видях, че още някой го е харесалSmile Съгласна съм серияла е страхотен книгите също нямям търпение да пуснат на пазара 5 част от книгите Smile
Utena Tenjou

Брой мнения : 3

Писане by ???? on Нед 13 Ное 2011 - 15:55

Бягство от затвора,д-р Хаус,Грозната Бети,Анатомията на Грей Smile

????
Гост

Писане by earl_grey on Пон 14 Ное 2011 - 9:44