Да те изкарат от гардероба, след като вече си излязла

Go down

Да те изкарат от гардероба, след като вече си излязла

Писане by lira on Съб 18 Дек 2010 - 21:48

момичета, днес изпаднах в социално-обществено недоумение, как е възможно някаква голяма част от съгражданите ни да са толкова изключително плоско тъпи и смешни. за щастие, в моята случка нещата са с хумористична нотка. за какво иде реч? ще започна от малко по-далеч. както неведнъж съм споделяла с вас, а и с много други хора, съм се постарала да уведомя всички в моето близко, приятелско, служебно, познато и части от семейното обкръжение с моята сексуална насоченост. кое точно ме е подтикнало да го направя и етапите, в които се е случвало или съм ги обяснявала някъде, или ще бъдат обяснени друг път. всъщност основната идея е, че е почти невъзможно да има човек, който да ме познава и да не знае, че съм "такава". и изведнъж! бивша моя колежка съобщава на моя изключително близка приятелка, с която са настоящи колежки, че съм лесбийка, хахаххах, просто невероятно. моята приятелка, естествено, реагирала доста насмешливо, но не е там въпросът. това ми се случва за втори път и все го "съобщават" хора, които изобщо не са ми близки, или почти не ме познават. не знам, дали си мислят, че те са разбрали за мен по някакви космически стечения на обстоятелствата и изобщо върти ли им се нещо в главата.
от една страна те нямаше как да знаят, ако не бях толкова открита, от друга, ако бяха разбрали случайно, щеше да е супер тъпо това вмешателство в отношенията ми с други хора. това е, може би трябва да попитам, на вас случвало ли ви се е нещо подобно и как сте реагирали?
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Върнете се в началото Go down

Re: Да те изкарат от гардероба, след като вече си излязла

Писане by Doomed Soul on Съб 18 Дек 2010 - 22:48

Има сиви и бездарни хора. Понякога и на тях им се иска да впечатлят или да очароват някого. Със себе си, с усещанията си или с чара си не успяват. Единственият начин да го направят е да споделят пикантна информация (те така си мислят). Ако може дори и да са първи в „споделянето“ са още по- задоволени и горди от себе си. В твоя случай вероятно тя е искала да обърне внимание върху себе си, споделяйки неща за теб . Скандалното или жълтото са продукт, който добре се продава. Няма значение дали си лесбийка или са ти паднали гащите насред Бачковския манастир , важното е да го има в базата данни на тези хора за да могат да блеснат с „познанията“ си за живота.

Doomed Soul

Брой мнения : 77

Писане by feet of clay on Нед 19 Дек 2010 - 8:30

хахаха, lira, това наистина е безумие, но и повод добре да се посмееш вярвам :wine:
не, не ми се е случвало нищо подобно - може би защото не си падам по клюки и ги избягвам всячески.
не искам да ти спамя темата - просто това, което сподели ме накара да се замисля...и те тва измислих да шерна:
на мен пък ми се случи /казвала съм го, но още ми държи влага, а и мисля, че някакси се отърква в темата/ да се "конвъртна" /образно казано - излиза, че съм си била "онакава" от малка/ - само за да разбера, че болшинството от приятелите ми са ме мислили за "такава", което вече изби рибата в моето езеро...
все пак - разберете трагикомедията на ситуацията, в която все пак от време на време съм ги запознавала с редки мои гаджета от мъжки пол - а те гадовете да знаят за мен нещо, което толкова усърдно съм крила от себе си... малко нечестничко ми се струва, освен смешно. та сега им пиля що не са ми спестили време, информирайки ме по-отрано ква съм всъщност, басиии. хубавото е, че не им трябваха кой знае какви усилия да ме възприемат в "новото ми амплоа", хахаха - те на тва му викам оптимизъм язе
и все пак - наистина ме разби това - как са могли да знаят преди мен?! изобщо няма да се червосвам тук да ви обяснявам на мен колко много време ми отне да приема идеята, че съм "такава"...срам за мен Embarassed Neutral Rolling Eyes
уффф, наистина сори, ако ти оспамвам темата - просто ме наведе на тез помисли, сладурррче и аф-аф
feet of clay

Брой мнения : 640
Възраст : 41
Местожителство : София

Писане by lira on Нед 19 Дек 2010 - 11:55

хахах, фийт, ще се пляскаме с тоя спам, шегувам се Wink абе не, че не сме си го говорили сигурно, но нали се сещаш, че и хорицата да ти го бяха казали, не знам дали щеше да реагираш особено позитивно. даже можеше да започнеш да го отричаш още по-яростно, каквото си диване. затва така си е супер, те си мислят, че ти си знаеш, ти не знаеш, а после си мислиш, че и те не знаят и настава едно мислене и съобщаване, все пак радвай се, че си се усетила овреме. а я се постави в ситуацията някой твой приятел да ти каже, че си лесбийка, хахахаха, не знам как ще реагираш, ако още не си го открила, според мен яко ще се захетериш
lira

Писане by freedom on Нед 19 Дек 2010 - 13:48

На мен са ми казвали, че съм лесбийка преди да го знам. Даже си спомням, когато бях 8ми клас и разправях на баба ми за едно момиче от класа и тя ми вика: "Бабе, ти да не си лесбийка...?". Има и други такива подобни случки и след това.....та явно си му личи на човек, пък кога ще го осъзнае си е отделен въпрос.
freedom

Брой мнения : 191

Писане by lira on Нед 19 Дек 2010 - 14:21

абе, ако трябва да видоизменим темата, нямам против, то и на мен са ми го казвали, но мислите ли, че изобщо го взех под внимание. всъщност до доста късна възраст изобщо този въпрос не ме вълнуваше, а после си дадох сметка, че е било толкова ясно.
все пак целият механизъм е друг, според мен. ясно е, че като не казваш нищо за сексуалността си и постоянно те виждат с разни приятелки, хората ще почнат да шушукат, тяхна си работа. но това, което не разбирам е, защо, след като така явно, ясно и конкретно съм заявила на всеослушание за моите сексуални предпочитания, пак има такива "клюки". те дори не са интересни, след като казваш нещо толкова ясно заявено. това ме навежда и на мисълта, че фейсбук изобщо не е клюкарник, не знам колко пъти ще трябва да описвам колко съм лесбийка, хахаха.
фрийдъм, яка баба!
lira

Писане by freedom on Нед 19 Дек 2010 - 20:04

Да, баба, Бог да я прости, беше много яка. Не се очудвам, тя беше завършила американския колеж и незнам дали това има нещо общо, но беше много свободомислещ човек......
Майка ми и сестра ми са сащите готини хора, това е голям късмет, .....
аз не съм се аутнала, че да ме аутват, но незнам точно как бих реагирала, най-вероятно ще го обърна на шега...нямам идея защо хората толкова се интересуват кой с кого какво прави под завивките, но явно не им е достатъчно пълноценен живота, горките дребни душици, направо са за ожалване Rolling Eyes
freedom

Брой мнения : 191

Писане by murmrun on Нед 19 Дек 2010 - 23:22

Ама какво чудно има в това?
Хората са като цяло яко в калъпа на живота, по-зле и отколкото в гардероба, потрисат се от всяко дребно отклонение от обичайното поведение и всичките им лични разговори се изчерпват с клюки.
(Може би трябва да включа и себе си в това число.... )
Та кой какво на кого казал.... Не е ли важно, че се говори за теб, lira? Wink
murmrun

Брой мнения : 296
Възраст : 38

Писане by semper_fi on Вто 21 Дек 2010 - 11:24

на вас случвало ли ви се е нещо подобно и как сте реагирали?
Я да взема и аз да споделя Smile Имам една "сладка" история, която е не съвсем, по-скоро около, но близо до идеята.
Аз не съм толкова открита и при всички положения има хора, които не са наясно с пола на човека в леглото ми. silent А тогава (когато се развива историята, преди около 2 години) знаеха още по-малко. Една моя съученичка, връщайки се от многогодишно пребиваване в чужбина открива, че тотално съм врътнала съчмата и че онази сладка девойка, дето ме опипва под масата, не ми е just friend. От въодушевление и възторг (това НЕ е ирония) споделя "новината"с други наши общи познати, те на свой ред с други и т.н и т.н. В един момент се оказва, че една не малка социална група е осведомена.

Всичко щеше да приключи до там (и вероятно аз и нямаше да знам), защото рядко общувам с горепосочените индивиди, а и всъщност ми е все едно знаят ли не знаят ли... ако брат ми не работеше с тях и не беше част от милия им колектив...
За щастие той вече беше знаеше и "шока" по-скоро беше, когато някакъв колега, правеки всеизвестния знак на рено на лизинг го попитал сестра му така ли прави, опитвайки се да го осведоми. Грозно Neutral
Историята има happy end, но само защото брат ми е невероятен и честно казано след 2-3 подобни случая спрях да вдигам шареното знаме и гледам да не изяснявам на целокупния български и не български народ сексуалните ми предпочитания.
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33

Писане by aliena82 on Пет 24 Дек 2010 - 22:09

Ако може и аз да се включа...на мен ми се случи това и то преди 2 дни:На заведението на което ходя редовно и там с вс. се познаваме ,и съм преценила на кой да споделя за ориентацията ми започна да идва едно момче ,с което се познавам от години,но не храним добри чувства един към друг...та една вече като останахме по - до късно и си бяхме само подбрани той ей така го изръси,че знаел ,че съм лесбийка и защо не съм си признаела...малеееее...чесно побеснях(не всички на масата знаеха ,въпреки,че си мисля ,че доста си ми личи),но от тогава започна да идва всяка вечер и на висок глас да ми говори така...все още ми е обидно някакав келеш да ми се меси в личното пространство...споделих на важните за мен хора и най-вече на момичетата ,които идват с мен и им казах,че по-добре няма да стане и че този няма да престане и ако искат да не идват с мен там,защото почна и тях да ги обижда,въпреки,че вс. си имат приятели или даже са омъжени...тяхната реакция ме изненада приятно ,защото се разсмяха и даже тръгнаха да ме успокояват.Но не е нужно вс. да знае каква съм...само това ме дразни в него,защото много държи да чуе от мен каква съм,при положение,че се познава с една моя бивша и от там знае.Общо взето голяма тъпня ...но като цяло - който тр да знае,знае ,а другите ,които ще научат...ми майната им(защото доста няма да ме гледат по същият начин вече.Тези т.нар. етикети наистина влияят на преценката на хората)
aliena82

Брой мнения : 46
Местожителство : Бургас

Писане by Елена on Пет 18 Мар 2016 - 16:57

Това се е случвало, но никога не ме е „обиждало“ кой знае колко. Не че съм си лепнала етикет на челото и не всички хора около мен го знаят, но честно казано... аз не го приемам като ГОЛЯМА тайна, някак. Не знам дали и колко ми личи.
Случвало се е многократно да се запознавам за първи път с някого и до края на вечерта той/тя да ми намеква разни неща от сорта на „Оо, много неща съм чувал/а за теб. Не се ограничаваш, а?!“. И повечето намеци дори не са били злонамерени or something. Или пък връща се една прятелка от бара и казва „Знаеш ли, че едни момичета току-що ме спряха за да ми кажат, че не си ок и си би, следователно да ти нямам много вяра и да „не си общувам с теб“. И аз – ми ок, познаваме се от години, но както си решиш. Същото се е случвало и с непознато момиче, а тя се оказа пич... However, подобни индивиди и техните „непреднамерени опити да защитят останалите“ от мен ме забавляват повече, отколкото ме дразнят. Пък, ако някой вземе, че им се върже, значи са ми спестили времето, което съм щяла да загубя с този човек.
Замислям се, обаче, дали има шанс неволно да съм „обявила“ с. ориентация на някоя девойка и как ли би се почувствала. Не бих тръгнала да разкривам чужда лична информация, но за собствен опит с нея пред близък човек и някой тъпанар да слуша дето не му е работа .... Дълбок размисъл! Силно се надявам да не съм изглеждала като кретените, които описвате вие.  
Така или иначе и за друго да става въпрос, това е лична информация, която дори да не е тайна, си остава лична и с право за ползване/съобщаване/криене само и единствено на човека, за когото се отнася.
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by DreamOn on Вто 22 Мар 2016 - 15:57

Здравейте, реших и аз да споделя една случка. Smile Малко след като "преоткрих" сексуалната си ориентация, само най-близките ми хора знаеха за това. Един ден се видях с братовчедка ми и тя ми разказа, как била с нейни приятели и се запознала с едно момче (който се оказа мой съученик). Като се прибирали минали покрай моя блок и той казал много интересната информация, че там живеела негова съученичка, която наскоро бил разбрал, че е лесбийка Very Happy Тогава братовчедка ми казала "Това е братовчедка ми бе!" и той се сдухал милия Very Happy Та, бях доста потресена, първо, колко бързо се разпространява информацията и това момче, с което не съм си говорила особено беше така заинтересовано от личния ми живот и второ, че е решил, че това е тоооолкова интересно, за да го разказва и на непознати хора.
Забелязала съм, че различната сексуална ориентация е доста вълнуваща тема за повечето хора и дори и на мен ми се е случвало да ми разкажат за някой, който се оказало, че е гей(леле!) Very Happy , а въпросният човек дори не го познавам.

DreamOn

Брой мнения : 1
Възраст : 23

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics