парфюм и характер

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

парфюм и характер

Писане by Amrita on Вто 23 Ное 2010 - 1:40

Здравейте!Като за първи път.. и аз реших да пусна една тема....Наскоро прочетох темата за парфюмите и ми стана любопитно... според вас парфюмът отразява ли характера?какво мислите?тежък парфюм-тежък характер?свеж аромат значи ли,че отсреща стои свежарка...ако ви е интересно драснете някой ред
Amrita

Брой мнения : 1

Върнете се в началото Go down

Re: парфюм и характер

Писане by vanessa on Вто 23 Ное 2010 - 9:57

Според мен парфюмът определя харакера на човек в много голяма степен.Аз лично обичам сладникави аромати но пък се пръскам основно с мъжки парфюми защото са по трайни и също така харесвам аромата им повече от женските нз защо е така де.....
vanessa

Брой мнения : 7

Писане by earl_grey on Пет 10 Дек 2010 - 15:47

Според мен също има зависимост. Само че не можем да определим парфюмите само като леки и тежки...твърде е субективно, но можем да кажем, че има сладникави, остри, твърди, екзотични аромати. Има и съчетания от тях. Общо взето сложните натури си падат по нестандартни комбинации. Например Burberry the Beat има начален свеж, сладникав, същевременно леко остър аромат на пролетни цветя и цитрусови плодове, след това в "сърцето" на парфюма има по-тежки аромати като див зюмбюл, а основата е с кардамон и бял мускус, които прибавят към цялата свежест една екзотичност и твърдост.
Това е за парфюмите- колкото повече съставки в "сърцето" и основата, толкова по-сложни и по-интересни притежателки... Smile
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by earl_grey on Пет 10 Дек 2010 - 16:13

http://en.wikipedia.org/wiki/Perfume ето тук накратко технологията на парфюмите и видовете аромати
earl_grey

Писане by beautyfella on Пон 21 Фев 2011 - 22:51

В много голяма степен може да определиш даден човек както по облеклото,така и по парфюма или поне да придобиеш първоначални впечатления за него..Всеки си има по някой аромат,който му е адски любим и не му омръзва..и..определено има връзка с характера му,със същността му..и аз умирам за мъжки парфюми ..black xs forever Very Happy хаха
beautyfella

Брой мнения : 69
Възраст : 32

Писане by semper_fi on Вто 22 Фев 2011 - 9:50

Хм, момичета, а какво става ако изискуемият обект не ползва парфюм? Няме сърце, което е да бъде диагностицирано?
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33
Местожителство : София

Писане by lira on Вто 22 Фев 2011 - 12:10

хахах, амии, който не ползва парфюм е безхарактерен, много ясно! мога да си призная веднага, че аз изобщо не мога да ползвам никакви парфюми, защото ми пречат да се съсредоточавам, освен това моята естествена миризма е на цветя и няма защо да харча излишно пари.
beautyfella, позволи ми да не се съглася с твоето твърдение за облеклото и парфюма. разбира се, че можеш да придобиеш някакви първоначални впечатления, но не знам доколко те ще са правилни. смятам, че най-пълноценни впечатления от някой човек можеш да добиеш, ако е без дрехи и без парфюм, т.е. чистата му личност. дрехите и всякакви други аксесоари са само някакви етикети и стереотипи, с които се опитваме да се представим по определен начин в обществото. не казвам, че това е лошо, но просто не представя съвсем чисто личността.
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by semper_fi on Вто 22 Фев 2011 - 14:12

Две ръце ЗА опознаването на личността "без дрехи и парфюм"!
Cool
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33

Писане by Doña Dyke on Вто 22 Фев 2011 - 14:36

Тц-тц, много любителки на естествеността... А какво мнение изразихте по темата "Хери ор нюд пуси?". Мммм?
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234

http://www.bgles.com

Писане by lira on Вто 22 Фев 2011 - 14:58

ъъъ, сега ще съживяваме стари теми ли? дообре, но по конкретния въпрос ще се самоцитирам пак:

lira написа:Хммм, като се замисля, много е голяма вероятността, ако съм във връзка с въпросната жена, да започне да ми харесва точно нейното окосмение.

а и от някаква изкривена гледна точка може да се предположи, че например и итимната прическа е някакъв вид аксесоар, което май си е така. да пообсъдим и интимните парфюми, ахаххаха, какво издават те за характера?
lira

Писане by Doña Dyke on Вто 22 Фев 2011 - 16:37

Разбирам и оценявам градацията в отношението към натурализма. В тази връзка ще пропусна душа довечера и, природно свежа, ще пиша утре за интимните аромати....
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234

http://www.bgles.com

Писане by beautyfella on Вто 22 Фев 2011 - 18:06

lira,не съм казала,че облеклото и парфюма могат да дадат цялостна представа за човека,но могат да ти изградят първоначално впечатление,което естествено може да се окаже невярно.аз например се обличам както аз намирам за добре,за стилно,така като на мен ми харесва,а не на другите.това си е моя стил и аз го изразявам и чрез дрехите и парфюма си пред обществото.А иначе за без дрехите ...съгласна съм ,без дрехи е най добре хах Very Happy
beautyfella

Писане by HummingMelodies on Сря 23 Фев 2011 - 20:41

Според мен един парфюм не може да определи характера, но може да определи даденото състояние на човек в момента.
Всеки се пръска с различен аромат според настроението си, според времето дори.
Сега тук идва въпроса имат ли българските жени пари, които да дават за парфюми...
HummingMelodies

Брой мнения : 62
Възраст : 24

Писане by lira on Сря 23 Фев 2011 - 21:59

е, хайде сега пък, "имат ли българските жени пари, които да дават за парфюми"?!?!? малко ми звучи като Жената днес в Трета възраст, или пък кахърна Марта Вачкова. която иска има, която не иска няма, а ако съвсем няма, така или иначе няма да може да прочете това. не може ли да има хора, които просто не обичат да си слагат парфюм? не е ли по-вълнуващ въпросът, свързан с некъпането и интимните аромати Wink
lira

Писане by morgane on Чет 24 Фев 2011 - 3:11

С тоя топик може да се измисли тест във фейсбук- ти харесваш тва, значи си такъв и такъв, даже може аз да го направя bounce Ще си сложа и бонус категория "Падате си по омекотители за дрехи, по специално "Бебчо"- с рев постигате всичко, хитро копеле един вид"
morgane

Брой мнения : 102

Писане by HummingMelodies on Чет 24 Фев 2011 - 20:37

Ами тогава, тези които не обичат да слагат парфюм какъв тип характер ще им се лепне? И все пак темата е за обратното-хора носещи парфюми.
А въпросът с некъпането е доста противен и единствено мога да избягвам хора, които смятат, че личната хигиена не е важна.
HummingMelodies

Брой мнения : 62
Възраст : 24

Писане by beautyfella on Съб 26 Фев 2011 - 12:10

точно така темата е има ли някаква зависимост между парфюма и характера на жената,а не кой се парфюмирал и кой не,дали изобщо трябва и.т.въпрос на личен избор е,което от своя страна пак води към характера
beautyfella

Писане by earl_grey on Съб 26 Фев 2011 - 12:46

Хахаха, тук мисля, че трябва да призовем любителите на мексиканския душ "Не използвайте само перфюм, а и сапун!"... хигиената и парфюмите са различни понятия! Миризмата на застояло не разкрива характер, а вредни навици!
earl_grey

Писане by Murphy_Brown on Вто 9 Авг 2011 - 0:35

И миризмата на застояло разкрива характер. Кофти такъв Smile
Murphy_Brown

Брой мнения : 4

Писане by Know Yourself on Нед 1 Дек 2013 - 18:39

При мен пък всичко е една голяма дилема, винаги , когато избирам парфюм то е толкоова дълъг процес, че накрая вече всички аромати са ми смесени Very Happy Не мога и не мога да избера, в последно време спрях да използвам..едно, че ги избирам трудно пък и нещо ми дразнят кожата. Аромата на обикновено сапунче ми е идеален Wink 
Know Yourself

Брой мнения : 54

Писане by lunrog on Пон 2 Дек 2013 - 13:13

Не мога да кажа дали парфюма и характера са пряко свързани, защото използвам различни парфюми. Единственото общо между тях е, че обичам да са силни, но не адски сладникави, защото ми става лошо. Определено обичам парфюми, защото ми повдигат самочувствието. Не искам да звуча като тъпа кифла, защото не съм, но обичам да мириша на хубаво и това да прави впечатление на хората около мен. Познавам и други хора, които не носят парфюми и не обичат. Нямам нищо против тях, стига да спазват лична хигиена и да използват поне дезодорантче, защото каквото и да ми говорите, няма такова нещо като "естествена хубава миризма". Да, и на мен ми се е случвало след баня в барзината за някаква среща да забравя да си сложа нещо, което не е проблем, но не си представям да имам един динамичен ден - тичане към университета, чакане по спирки, лашкане в автобуси, без да съм си сложила поне дезодорант.

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 27
Местожителство : Варна

Писане by lira on Пон 2 Дек 2013 - 13:23

lunrog написа:защото каквото и да ми говорите, няма такова нещо като "естествена хубава миризма".
ааа, моля та! Има нееднократни свидетелства, че моята естествена миризма е на току що цъфнали цветя. За къпане и хигиена няма да говоря, щот май не сме в тийн раздела Wink
lira

Писане by Know Yourself on Пон 2 Дек 2013 - 15:09

Никой няма да притежава естествена хубава миризма, ако не взема душ поне 1 път на ден, lunrog. Взимай душ сутрин и вечер с бебешки сапун, да видиш какви чудеса стават :}}
Know Yourself

Брой мнения : 54

Писане by lunrog on Пон 2 Дек 2013 - 15:32

Склонна съм да се съглася, защото не използвам бебешки сапун и нямам наблюдения. А за душа, няма какво да го обсъждаме. Мисля, че всички сме на едно мнение, ако не се къпеш и най - хубавия парфюм да използваш, все тая Smile

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 27
Местожителство : Варна

Писане by NeverNeverLand on Сря 18 Дек 2013 - 14:36

Айде сега да извъртим въпроса и да си дойдем на думата, че парфюмът зависи от характера на човека. Различните черти водят до съответни вкусове, но обратната аналогия малко трудно може да се осъществи...  

Моят парфюм е мъжки, хаххахах.  Cool  Независимо дали е на мен или на някой друг, обичам тежки мъжки (с редки изключения на дамски) парфюми.

Ако някоя жена ползва сладникав парфюм - няма да е моята        
NeverNeverLand

Брой мнения : 128

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото