Хомосексуалност и религия

Предишната тема Следващата тема Go down

Хомосексуалност и религия

Писане by pennyroyal.tea on Сря 3 Ное 2010 - 23:55

Гуд найт на всички. Надявам се да не стресирам никой с темата си Smile
Току що изгледах едно доста хубаво филмче Prayers for Bobby. Разказва се за гей сина на една жена силно вярваща в Бог, която полага много усилия да "излекува" сина си. Та замислих се за времето когато се разкривах пред себе си и какво беше моето отношение към религията. Имаше момент, в който просто не можех да се примря с мисълта, че да обичаш някой може да бъде перверзия, грях и подобни простотии. После преминах през етапа на атеизъм и сега просто вярвам в любовта и мира.
Порових в нета и открих подобни неща http://www.pravoslavieto.com/docs/homosexualism/index.htm#marchev
"Какво трябва да бъде отношението на християните към тези хора? Дали да се отнасяме със състрадание като към болни, или да осъдим хомосексуализма недвусмислено? И двете."

После пък се натъквам на тази статия http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=583072
Момичета очаквам коментари. Какво е вашето мнение?
pennyroyal.tea

Брой мнения : 123

Върнете се в началото Go down

Re: Хомосексуалност и религия

Писане by Doña Dyke on Чет 4 Ное 2010 - 9:26

Подобна тема вече бе отворена от semper_fi тук: http://forum.bgles.com/forum-f15/topic-t454.htm.
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Възраст : 35
Местожителство : София

http://www.bgles.com

Писане by Valhalla on Вто 23 Дек 2014 - 17:33

Гледам, че темата е доста стара, но пък за сметка на това все още си остава силно актуална.

За "религията" като цяло не знам, но що се отнася до християнството, това 5-минутно видео покрива всеки един стих от Библията, който говори по един или друг начин за хомосексуалността, макар и по доста сбит начин.

Има и разширена версия от около час и нещо, която също е много добра, в случай, че някоя реши да позадълбае малко повечко. Много от тези неща повечето християни не знаят и затова и имат доста погрешна представа за отношението на християнстовто към хомосексуалността, и винаги са толкова (неприятно!) изненадани когато аз покажа повече познания за Библията от тях...
Valhalla

Брой мнения : 168

Писане by Regina on Вто 23 Дек 2014 - 17:55

" Оther things called abominations - charging interest on loans"-някой обръщал ли е внимание на тази част ever? Значи банкерите трябва да бъдат убивани с камъни точно толкова, колкото и "мъжете, които не лягат с жени".
Вместо това банкерите са чествани в християнските празници докато някои амбицирани гей активисти в 21 век все ще се чувстват призвани да спорят с тъпоглави кратуни, вадейки цитати от библейски пасажи, с които да доказват, че заслужават да живеят.
Извод: няма разумни аргументи срещу глупостта, алчността и агресивността - които изграждат човешката личностSmile
Regina

Брой мнения : 273

Писане by BA BI on Пон 23 Фев 2015 - 1:02

Чувствам се длъжна да пиша... Аз и моята приятелка се запознахме в църква.. колкото и да е странно това. Още в самото начало се усети искрата между нас. Понеже сме от различни градове се виждахме само на сбирки от църквата и веднъж на един ХРИСТИЯНСКИ лагер... досещайте се.. та така няколко месеца по-късно тя ми предложи и си станахме двойка. Прекарахме Новата година заедно пак с хора от църквата, след което аз не знам как реших да споделя това с най-добрата си приятелка, която също е от тази общност....и тя ни изказа на пастора и стана голяма беля, разделиха ни... да де опитаха се. Изкараха ни болни, омагьосани и т.н.. Сега нещата са много сложни защото нейното семейство знаят за нас и са и забранили да се виждаме, пишем... общо взето по всякакъв начин ни е забранено да общуваме... но аз ходя при нея... Та така, църквата особено протестантската страшно мразят този "грях" твърдят, че мразят самия грях, а не хората, в което твърде се съмнявам, защото по никакъв начин не са ми доказали това. И на всеки гей-парад има анти-гей и аз много им се нервя..
BA BI

Брой мнения : 46
Възраст : 20
Местожителство : Burgas

Писане by Rohlio on Пон 23 Фев 2015 - 18:00

BA BI,
не само протестантската,а всяка една религия гледа на нас като "грях" и "дяволски изчадия" !Но тук идват въпросите:Кой точно определя,какво е грях?Кой точно има право да ни съди?Кой има право да ни анатемосва?

Какви за тези Богове /няма значение как се наричат/,който са готови да опростят убийство и отнемането на човешки живот,а мен да ме смятат за "дяволско изчадие"?Готови са да простят и опростят всички човешки гадости,но не и да ме приемат в лоното на техните църкви само защото съм лесбийка!Какви са тези техни представители и с какво право ме съдят,че и доста често и те самите са такива като нас...... След като тези религии не ме приемат,защо аз трябва да ги приема?

Моето лично мнение,е че Бог и Вселената са навсякъде около нас и не е задължително да ходя по храмове,проповеди и сбирки,за да нося Вярата в себе си.Смятам,че всеки има своята съдба и си носи отговорност за думите,действията и живота си!

П.с. "Бог се е захванал да довърши делото ти, и вътрешно, и външно. Зает е изцяло с теб. Всеки човек е недовършено дело, което бавно, но неумолимо се приближава до съвършенството. Всички сме недовършено произведение на изкуството, което чака и се стреми да бъде създадено докрай. Бог се е заел с всеки от нас поотделно, защото човечеството е изящно изкуство, умел краснопис, където всяка отделно взета точица е еднакво важна за цялостната картина."
Елиф Шафак
Rohlio

Брой мнения : 405
Възраст : 41
Местожителство : Elin Pelin

Писане by BA BI on Пон 2 Мар 2015 - 1:21

Единствено Бог може да съди. Не знам защо са толкова против нас, но единственото което разбрах и се утвърди в моето съзнание е че ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА. Миналата година се правеха на безгрешни и перфектни, а тази година някои от тях спряха служения, защото децата им не са в църквата Smile Така че, НЕ СЪДИ ЗА ДА НЕ БЪДЕШ СЪДЕН!
BA BI

Писане by BettyBlu on Вто 3 Мар 2015 - 21:12

BA Bi, извинявай за въпроса, който ще ти задам,но мислила ли си ако трябва да поставиш на везни въпросната църква и любовта ти към това момиче?
Кое би избрала?
А дали напълно отъждествяваш вярата си с тази религиозна общност и съответно,
може би ти е по-трудно да се отречеш от вярата си заради любовта?
BettyBlu

Брой мнения : 199

Писане by BA BI on Вто 3 Мар 2015 - 22:49

Аз избрах момичето Smile От вярата не бих се отрекла и мисля че ако е истината любов няма да има нужда да се отричам, защото те си вървят заедно- вяра, надежда, любов Smile
BA BI

Писане by lunrog on Сря 4 Мар 2015 - 13:00

Религията колкото сближава хората, толкова и разделя.
Аз съм на мнение, че ако има Бог, той е един и едва ли ще накаже някого, защото обича.
В Будизма не е така, но не съм сигурна дали спада на 100% към религиите.
Бях гледала едно клипче в тубата.
Оказа се, че будистите са по - толерантни в това отношение. Доста техни велики исторически личности са били хомосексуалисти.
Но за жалост се обясняваше, че откакто западната култура започва да навлиза така инванзивно в страните им, толкова по - лошо се гледа на хомосексуалистите.

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 26
Местожителство : Варна

Писане by semper_fi on Сря 18 Мар 2015 - 10:55

Интересна статия за хомосексуалността в християнството и гей браковете по стените на църквите - ЦЪК
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото