За и Против забраната за пушене в клубовете?

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Go down

Пушачи ли сте?

35% 35% 
[ 6 ]
47% 47% 
[ 8 ]
18% 18% 
[ 3 ]

Общо гласове : 17

Re: За и Против забраната за пушене в клубовете?

Писане by covington on Съб 2 Юни 2012 - 20:27

Покрай тая забрана се начетох на какви ли не безумни аргументи и от двете страни. Все тая, забраната е факт, остава да видим как ще се задържи и спазва. Непушачи: enjoy; пушачи: винаги ще има начин :Р

Лети в самолета млада двойка:
- Хайде!
- Не може тук!
- Не издържам повече!
- Да вървим в тоалетната...
(Заключват се в тоалетната)
- Давай, сложи презерватива..о-о-о! че кеф...
Чува се глас от аудиоуредбата:
- Господин и госпожо Иванови! Знаем с какво се занимавате в тоалетната. Моля, загасете цигарите и свалете презерватива от пожарния датчик!

Smile
covington

Брой мнения : 1254
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Писане by sometimes_somewhere on Съб 2 Юни 2012 - 21:32

Kartika Luyet написа: Когато отидеш в отделението за пушачи да си изпушиш цигарите, а след това се върнеш в другото отделение, или отидеш до тоалетната - този дим си стои, той не се изпарява. Това е затворено помещение. Хората, които са направили помещения и добра вентилация, те също са обвързани с този избор.

Аз и вкъщи не пуша, тъй като живея с непушач - не ми е проблем да излизам веднъж на 2 часа от заведение, за да пуша, а и по заведения не съм се разходила.

Не съм сигурна, че разбрах по-горните разсъждения обаче. Един пушач обикновено ще седне в салона за пушачи и ще си седи там, вместо да ходи в някакво отделение за пушачи, за да си изпуши цигарата. Ако салонът за пушачи е с добра вентилация, цигареният дим не би трябвало да е проблем.

sometimes_somewhere

Брой мнения : 42

Писане by alllus on Съб 2 Юни 2012 - 22:41

Преди два дни ако нямаше места в залата за пушачи просто излизах от заведението. Това съвсем не значи, че съм страстен пушач, напротив, това означаваШЕ, че уважавам правото на непушачите. И да, може да се каже, че няма какво да правя по заведенията след като съм просто ...един простак. Домашни сбирки по пантофи и според случая с пижами или без такива, където ще се пуши! И наистина в крайна сметка стои въпросът : На кого попречиха отделните зали за пушачи?

За малко да забравя - Имам една съседка, която всяка сутрин се ОЛИВА с парфюм, от който започвам да кихам! Искам тази адска ВОНЯ да се забрани със закон!

Искам и да се забранят със закон вонящите на джибри сутрин! Да нямат право да се качват на градски транспорт!

Айде със здраве!
alllus

Брой мнения : 134
Възраст : 42
Местожителство : София

http://vbox7.com/user:allmylife

Писане by I didnt wanna do it on Нед 16 Сеп 2012 - 15:02

Пуша само, когато съм в компания, в която се пуши. Иначе, ако няма цигари - мога и без тях, така че за мен е все едно дали е забранено или не... Въпреки че е малко неприятно да не можеш да изпушиш няколко цигари където си искаш...

I didnt wanna do it

Брой мнения : 675

Писане by UsualSuspect on Сря 9 Яну 2013 - 12:54

Аз съм абсолютно безпристрастна на тая тема, въпреки, че съм пушач.
Единственото хубаво нещо, което се роди от тази тирада бе, че значително понамалих пушенето, тъй като не мога като съм на заведение през 10 минути да излизам навън...това значи да прекарам цялата си вечер в безсмислени разходки, вместо да се видя с хората, с които съм излязла.
Има обаче нещо, което много ме дразни в непушачите и тяхното безспирно мрънкане по темата... защото колкото и примитивно да звучи, пушачи или не пушачи, всички сме равни, а никак не е приятно това, че от доста време за да запалиш една цигарка, трябва да излезеш отвън и да мръзнеш като копеле ...и на третата дръпка вече ти се е отпушило, защото бъбреците ти са се превърнали в шушулка...
Ако бяхме оправни хора, щяхме да измислим много по-компромисен вариант.
Именно заради въпросното равенство. Аз считам пушачите за супер ощетени. И най-смешното е, че преди да влезем Европейския, непушачите не пискаха толкова много по отношение на тютюневия дим...после бяха подмамени с парче свинска пържола и се разлаяха с протести и нон стоп публично мрънкане...разнежили са се много.
Аз нямам нищо против да има ред и дисциплина. Нямам нищо против да седя в заведение, където да не се пуши, да мирише свежо и да няма конфликти по въпроса и на никого да не му е неприятно...но тук се мисли само за непушачите. Очевидно никой няма да се заеме с направата на отделения И за пушачи.
И пак казвам, аз не възприемам само гледната точка на пушачите, но определено си мисля, че разсъждавам колкото е възможно по-обективно...
И не ми се слуша вече за това как ''Ние пушачите си имаме глава на раменете и щом сме решили да се тровим, това не трябвало да бъде чуждда грижа''.
И аз съм била непушачка, не помня някой да го е било грижа относно моето здраве и моето присъствие и моите предпочитания...така че в момента за мен това не е закон, а абсолютна глезотия.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by summertime on Чет 3 Окт 2013 - 13:02

Като върла непушачка съм категорично против забраната, особено сега - малко повече от година след "налагането" й.
В 80% от нощните заведения се пуши, като 50% от тях директно заключват вратата и ако не знаеш заветния код на почукване - няма влизане.
Мисля, че преживявам разказите на майка ми за местата, където са слушали рок през 70-те.

В останалите 50% просто си плащат глобите.
Най-неприятното е, че никъде не пускат вентилацията. Никога. В баровете не се диша от пушек, миризма на застоял алкохол и разбира се, така характерната за нашите ширини миризма на пот.
Така че не знам какво са спечелили управниците ни от тази забрана, защото е ясно, че те не правят нищо без лична изгода, но мога да заявя, че непушачите не спечелиха нищо. pig 
summertime

Брой мнения : 5
Възраст : 30

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото