За и Против забраната за пушене в клубовете?

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Пушачи ли сте?

35% 35% 
[ 6 ]
47% 47% 
[ 8 ]
18% 18% 
[ 3 ]

Общо гласове : 17

Re: За и Против забраната за пушене в клубовете?

Писане by Гост on Чет 31 Май 2012 - 19:26

Iha написа:

Маркизата, по твоята логика, да вземем да толерираме и убийствата, и измамите, и кражбите, щом според теб толерантността трябва да се практикува без да се влага мисъл в нея...

Ако в твоите представи пушенето следва да се приравни на престъпление от общ характер, то очевидно диалог със смислени аргументи няма как да съществува.
Остава само да ти пожелая, да продължиш Бойковото дело и да криминализираш пушенето Very Happy
Впрочем в едно съм сигурна - поне първоначално броя глоби за нарушаване на новоизлюпения екскремент в Закона за здравето ще надвишава с около 150% броя на решените дела за престъпления и от общ, и от частен характер взети заедно. Присъди бюджет не пълнят, докато глоби...
След това - моята прогноза е, че с тази забрана ще се случи същото, каквото стана със забраната за продажба на лекарствени продукти от аптеките без бяла рецепта...

Последната промяна е направена от Markizata на Чет 31 Май 2012 - 19:39; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост

Върнете се в началото Go down

Писане by Гост on Чет 31 Май 2012 - 19:37

lira написа:дискриминирането може да се тълкува и като двупосочно, защото все пак цигареният дим трови и околните, които може да не искат да пушат и проблемът е в естеството на вредния навик.
Честно казано, не очаквах да срещна тук толкова ревностни сподвижници на пожарникарската представа за демокрация, човешки права и обществено здраве. Тъжно.
Лира, проблемът с естеството на навика се решава с разделянето на помещения за пушачи и непушачи. Или с разделянето на заведения, които са изцяло за пушачи или изцяло за непушачи.
И забрана на достъпа на непълнолетни до първите.
Оттам нататък, избора да седнат в периметъра на "отровния газ" или не, е изцяло на пълнолетните вменяеми непушачи.
Сега, обаче, избор няма.
Затова идва време на големите домашни партита Smile
Превръщането на баровете в частни клубове.
И масовите фалити на заведения.
"Търпи народът наш - той има 500 - годишен стаж"
Р. Ралин

Гост
Гост

Писане by Kenaz on Чет 31 Май 2012 - 20:25

А мен ме е срам, че при цялата ни претенция за цивилизованост и при цялата ни информираност за последствията от тази зависимост, водим изобщо този спор. И недоумявам как може да се намесват икономически аргументи ?! Нека собствениците на заведения, които са загрижени за печалбата и баланса на сметките си направят справка колко струва издръжката на един болен с ХОББ, който лежи с месеци в реанимация. А каква гледка за близките е агонията му изобщо няма да коментирам.

"За" съм, защото масата пушачи не се съобразяват. За малцината съобразяващи се утре ще е ден като всеки друг и както виждаме те не правят драма от това, за което ги поздравявам.

За тези, които се обзалагат, че не знам що е то никотинов глад- пушех по две кутии на ден. Преди десет години.

Kenaz

Брой мнения : 696

Писане by Iha on Чет 31 Май 2012 - 20:30

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:43; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Брой мнения : 329

Писане by Iha on Чет 31 Май 2012 - 20:40

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:43; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Писане by nebb on Чет 31 Май 2012 - 20:44

Напълно съм съгласна с горното мнение.
От зор да се изчистят заведенията от пушачите ще се "изчистят" редица барове и пъбове. Идва ерата на безработните сервитьорки.
Тъй като никой не избира колегите си ( и техните привички), разбирам и подкрепям забраната за тютюнопушене на работното място. Но що се отнася до местата за забавления, дали ще отидеш, къде ще отидеш и с кого - това е личен избор.
А голяма част от удоволствието, свързано с ходенето по барове, наред с музиката, обстановката, компанията и алкохола, е сладко сладко да си пушиш цигарката. Very Happy
Според мен най-справедливо бе да се обособят заведенията в такива за пушачи, и такива за непушачи. Така сега просто не е справедливо!
nebb

Брой мнения : 401
Местожителство : София

Писане by nebb on Чет 31 Май 2012 - 20:48

Стана грешка. Имах предвид последното мнение на Маркизата.
nebb

Писане by Iha on Чет 31 Май 2012 - 21:00

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:44; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Писане by nebb on Чет 31 Май 2012 - 21:15

lexi, съгласна съм с теб, че цигарите увреждат здравето, и с икономическите ти аргументи съм съгласна. Но държавата ни е дала избор - да пушим или да не пушим. Всеки непушач може да избере доколко да контактува с пушачи, все пак в заведенията има сектори за непушачи, на работните места не се пуши. На мен този избор ми е отнет.
Iha, разбира се, ще спазя закона и сериозно ще огранича ( само при нужда) посещенията си в барове за непушачи, все пак не съм такава.
Относно свободния достъп - никой не те спира - купи си, каквото искаш. Понеже пуша, аз всеки ден се изправям пред моя достъп - на цигари от 5 лева, на пурети от 10 лева, или на хавайски пури - не съм си купувала отдавна, не мога да дам точна стойност Very Happy .
Последно от мен - разбирам забраната само относно места, където пушачите и непушачите са поставени в досег един с друг по принуда. Но това не важи за нощните заведения. Защо - обяснила съм по-горе, не ми се повтаря. Лека вечер!
nebb

Писане by Гост on Чет 31 Май 2012 - 21:27

Небб, усещаш ли, че със същия успех можем да се изнесем в клуб "християнство" и да обясняваме за гей прайда и хомосексуалните бракове? Wink И ще срещнем абсолютно същите хора с абсолютно същото мислене!
Не е далеч времето, когато Европа ще повдигне въпроса за ергенския данък /който в момента го има в няколко от големите държави със застаряващо население/ както и данък за хората без /поне две/ деца. Тогава интересно колко ли хора тук ще прегърнат и таз чудна идея на демократичната мисъл Very Happy

Гост
Гост

Писане by nebb on Чет 31 Май 2012 - 21:39

" No Smoking Comrade. Your Body is Property of the State."

nebb

Писане by Liaison on Чет 31 Май 2012 - 21:56

Абсурден е вашият спор, мили дами. И не виждам какво ви пречи да ссе мръднете и да излизате на вън, когато ви се пуши. Цяла Европа може, само ние не. Защо?!
Liaison

Брой мнения : 132

Писане by Iha on Чет 31 Май 2012 - 22:00

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:44; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Писане by nebb on Чет 31 Май 2012 - 22:25

offtopic Iha, моля те, не вади думите ми от контекста. В същия пост подробно съм обяснила какво имам предвид.
nebb

Писане by Гост on Пет 1 Юни 2012 - 0:08

Liaison написа:Абсурден е вашият спор, мили дами. И не виждам какво ви пречи да ссе мръднете и да излизате на вън, когато ви се пуши. Цяла Европа може, само ние не. Защо?!
Кога за последно си излизала в европейска държава?
Виждала ли си хора, които седят на маси отвън, пред заведението, през ДЕКЕМВРИ, защото за такива като тях няма място вътре? Ти знаеш ли какво е, да седиш отвън на минус 15? Не, защото имаш работа, не, защото чакаш някого или нещо - а защото ЗА ТЕБ И ТАКИВА КАТО ТЕБ НЯМА МЯСТО ПОД ПОКРИВА НА ОБЩЕСТВЕНИТЕ МЕСТА!
Чудя се, всички ли се побъркахте, или това е някакъв кошмар, от който ще се събудя?
Човек и кучето си не оставя през зимата вън!
Но пушачите не са хора.
Не са и животни.
Те са едно вредно зло, което трябва да бъде изкоренено - заедно с вредния си навик. За да не дишат въздуха на околните от чистата раса. Щото, както хомосексуализма, така и никотиновата зависимост се предават по въздуха. И рака - и той се предава по въздуха. И, въобще, ако нямаше пушачи и пушене, всички хора щяха да са здрави, щастливи и безсмъртни!
И това не го е измислил бате Гойко, нито някой ленив европейски чиновник, лапащ 5 - цифрената си месечна заплата в евро, в дремане и чудене какво да измисли, за да направи "голямото европейско семейство" по - здраво и щастливо!
Измислил го е и Хитлер, делейки хората на такива, които имат място под слънцето и такива, които нямат. И хората са му ръкопляскали за това. Същата тази Европа, която сега подема поредната инвазия, поставяйки човек срещу човека на база поредния дискриминационен признак.
И, не, проблемът ми не е, дали аз ще пуша утре в заведението или няма да пуша. Дали ще излизам отвън или не и дали ще ме глобяват или не - мога да си позволя и едното, и другото.
Проблемът е тук. в това, което прочетох само за тази вечер. То ми беше крайно достатъчно!

Гост
Гост

Писане by vesilik on Пет 1 Юни 2012 - 1:30

Е Дами, законът е факт. Лично аз ще продължа да се съобразявам, както винаги съм го правила. Заради хората около мен. Просто не обичам забраните и ограниченията. И все пак "Закон за тютюнопушенето" Имаме си петрол, "Е"тата в храната, ГМО...и какви ли не още благинки. Дали някога ще предприемат и срещу тях такива драстични мерки? Паживем, увидем както казва братският татарски народ Smile
vesilik

Брой мнения : 68
Възраст : 46
Местожителство : където си оставя шапката...

Писане by Tender_Is_The_Night on Пет 1 Юни 2012 - 2:02

Наистина ли някой вярва, че нещо ще се промени от днес и няма да се пуши? Не знам, те дори във Франция са си намерили хората начин да избягат от този закон, та ние ли няма... В Гърция е същото. И в България няма да е по-различно. Иначе в момента съм в Брюксел и мога да кажа, че това, което виждам тук е просто нечовешко. Имат места за пушене в някои заведения, в които места няма абсолютно никакъв въздух, да не говорим за вентилация. По-добре да ги няма. И хайде пак да си говорим за европейските държави и колко непослушни и несъобразителни сме българите.
А иначе, ако трябва да излизам все навън, ще си седя вкъщи определено. И може в европейските държави да продължават да си ходят по заведенията, но тяхното ходене на кафе е наистина пиене на кафе за 20 минути, а нашето е 2 часа и е истински ритуал. Че ще берат ядове заведенията в България, ще. Но ми е интересно какво ще измислят, за да задоволят пушачите и да не загубят клиентелата си.
Tender_Is_The_Night

Брой мнения : 20
Възраст : 29

http://piperki.blogspot.com/

Писане by Iha on Пет 1 Юни 2012 - 3:23

,

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:54; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Писане by Гост on Пет 1 Юни 2012 - 9:04

Иха, от написаното от теб личи едно - ти просто си ЗА прнудителните агресивни мерки. Харесва ти хората да бъдат принуждавани насила да правят нещо - разбира се, което ти смяташ за правилно. Когато ти си сигурна, че теб не те касае. Но повече от това ти харесва само факта, че на тях им е зле.
Какъв е смисълът да говоря по нататък - очевидно е, че имаш по - сериозен проблем отколкото пушачите. Ако обичаш, не се опитвай да го превръщаш в мой проблем - не ти се получава.
Хайде хубав и успешен ден и следващият път не се чувствай длъжна да ми отговаряш.

Гост
Гост

Писане by ???? on Пет 1 Юни 2012 - 23:23

''ЗА'' , разбира се,защото здравето на човек е на първо място и който и да е няма правото по един или друг начин да ти го застрашава .
Аз съм и ''ЗА'' да се спазват правилата на пътя,но всеки ден виждам хората да пресичат,когато не бива,без да чакат сфетофарите,когато няма коли и минават,ама българинът не знае какво е дисциплина,не знае какво е търпение,докато не му бръкнат в джоба няма да разбере от дума,за съжаление чак се дразня защо всичко трябва да става с глоби или да се случи някоя беда,за да си отговорен,защо не се поставиш на мястото на другия.
Междодругото не съм пушачка,но и да бях признавам подобна забрана щеше да ми е неприятна,но щях да я приема и да се съобразя,защото този закон не е случаен,замислете се,ако димът от цигарите не беше вреден,щеше ли да има подобни забрани по заведенията,думата на мнозинството винаги има нещо вярно?!

????
Гост

Писане by ???? on Пет 1 Юни 2012 - 23:29

Не знам какво става с този форум,но понеже ми отказва да редактирам вече написаното съобщение искам да добавя още нещо над което да се замислите подобни закони не са случайни ,ако димът от цигарите не беше вреден,щеше ли да има подобни забрани по заведенията,логично,нали?!

????
Гост

Писане by nebb on Съб 2 Юни 2012 - 15:19

Неведнъж съм сядала в частта за непушачи на заведенията. Когато решавах да запаля една цигара отивах в частта за пушачи. Вече не мога да направя това. Трябва да напусна заведението.
Пушачите са хора, които имат "навика" да пушат по 1-2 цигари на 2-3 часа. С това си действие "се приема", че накърняват физически общественото здраве. Хомосексуалните са хора, които имат "навика" да се влюбват и правят секс с хора от собственият си пол. С това "се приема", че накърняват нравствените устои в обществото. Разбира се, някой ще сметне, че " физическото" и " душевното" здраве на обществото не са съизмерими. Но принципът, върху който стъпва отношението към "зловредните елементи" в обществото е един и същ.
Не е основният въпрос тук кой е мнозинство, и кой - малцинство. Въпросът е - спазено ли е правото за свободния избор и равенството (?)
nebb

Писане by ???? on Съб 2 Юни 2012 - 16:52

Kartika Luyet,казваш,че си израстнала в къща,в която пушачите не се съобразяват с непушачите,и че без да си искала си се тровила с цигарения дим,без да ти е правило впечетление.
От семейството ми само баща ми пуши,но винаги когато го прави излиза на терасата,колегите,с които общувам всеки ден винаги когато е ставало проблем са се съобразявали с мен,и с хората,които не пушат.
Пушачите били мнозинство,глупости на търкалета,просто са нахални,гръмогласни,мислещи за своите удобства,много се извинявам,за което.
Понеже хората са егоисти,пушачите ще си кажат,ами не си права,а на тях би ли им било приятно някой ден,когато имат дете,което не пуши,недай си Боже да има проблем точно свързан заради цигарения дим само за тяхното дупе си мислят.
Аз съм казала най-лесната работа на света е да си егоист,когато имаш проблем да сочиш с пръст и да казваш той/тя е виновен,а не да търсиш вината и в себе си,ама защо,защо трябва да ти бръкнат в джоба,за да се съобразяваш,какво да кажа малоценностна система,хората,които се поставят на мястото на другия сме единици,единици.
Може и някои хора да ме мислят за шашава затова,че истината не им е угодна и боли от нея,ама винаги си казвам как стоят нещата в действителност точно и ясно.

????
Гост

Писане by nebb on Съб 2 Юни 2012 - 16:59

offtopic Kartika Luyet, разбирам и уважавам аргументите ти. Просто с теб и останалите в тази дискусия разглеждаме различните аспекти на даден въпрос. Не възприемам мненията ти по темата като лично отношение, нито по такъв начин възприемам постовете на останалите участници в дискусията. Не съм отправяла лични нападки, нито съм омаловажавала по някакъв начин нечие мнение. Искрено се надявам, че никой не възприема по подобен начин постовете ми.
Разбира се, очаквам да има още много мнения, всяко да допринесе различен нюанс в дискусията. Надявам се, че на позицията ми по този въпрос се гледа по същия начин.
nebb

Писане by alllus on Съб 2 Юни 2012 - 19:46

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/f41_t5dvfzM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Както казва Андро Слабаков - "Аз не искам да се събирам с непушачи, те сами идват при мен!.... Дали ще умреш от рак на белите дробове или от рак на черният дроб, най-накрая всички ще ритнем камбаната!"
alllus

Брой мнения : 134
Възраст : 42

http://vbox7.com/user:allmylife

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото