За и Против забраната за пушене в клубовете?

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Пушачи ли сте?

35% 35% 
[ 6 ]
47% 47% 
[ 8 ]
18% 18% 
[ 3 ]

Общо гласове : 17

За и Против забраната за пушене в клубовете?

Писане by semper_fi on Чет 16 Сеп 2010 - 16:32

Напоследък си задавам следния въпрос - какво ще се случи, когато закона забраняващ пушенето в нощните клубове влезе в сила?
Ще го въведат ли реално, или ще стане както със задължителните места за непушачи в заведенията?
Ще нанесе ли това удар по оборота на заведенията?
Ще се превърнем ли в една истинска Европа, където пред дискотеките има 500 човека, а вътре - 50?
И най-важния въпрос - За или Против сте приемането на подобни мерки за ограничаване на тютюнопушенето?
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: За и Против забраната за пушене в клубовете?

Писане by aleks4et0 on Чет 16 Сеп 2010 - 18:12

Ми аз пуша и няма как да съм против,човек като излезе някъде на някое заведение,иска да си запали цигара да се наслади на уюта и все пак е малко егоистично спрямо тези,които не пафкат,но трябва да се мисли кои са повече - ако искат да им се пълнят клубовете,да няма такава заповед,а най-добре да има място и за пушачи и за непушачи.На всеки да му е добре. Smile
aleks4et0

Брой мнения : 88

Писане by Гост on Пон 7 Фев 2011 - 21:24

Аз съм против!!!
Исказах се.
Very Happy

Гост
Гост

Писане by БлатнаФея on Нед 13 Мар 2011 - 14:05

Категорично съм за. Пушачите могат да излязат да запалят една цигара навън, не е нужно да тровят белите дробове на всички. Аз съм направила съзнателния избор да не пуша, да не се съсипвам здравето, и заради това едва ли не съм наказана! Като някой запали цигара в мое присъствие, аз навън ли трябва да изляза? Не е ли по-логично пушачът да излезе?

Последната промяна е направена от БлатнаФея на Нед 27 Май 2012 - 22:00; мнението е било променяно общо 1 път
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Гост on Нед 13 Мар 2011 - 16:09

nany написа:Категорично съм за. Пушачите могат да излязат да запалят една цигара навън, не е нужно да тровят белите дробове на всички. Аз съм направила съзнателния избор да не пуша, да не се съсипвам здравето, и заради това едва ли не съм наказана! Като някой запали цигара в мое присъствие, аз навън ли трябва да излаза? Не е ли по-логично пушачът да излезе?

Напълно подкрепям!
Само че, да споделя, аз пък съм направила напълно съзнателния избор да не съм шофьор и пътувам с градския транспорт.
Сега, дали ще се приеме някога такъв един подход, при който, както непушачите няма да са задължени да дишат дима от цигарите на пушачите, така и нешофьорите няма да са задължени да дишат цялата Менделеева таблица из ауспуха на третокласните таратайки секънд хенд, внос от Западна Европа, както и на всички други джипове (тип шопари), които се фрашкат по централните софийски улици.

Чини ми се, някак, че пак, както винаги, запасваме на гол тумбак чифте пищови.
Когато истинските замърсители вкарват ежеминутно тонове токсични вещества в атмосферата на мястото, в което ЖИВЕЕМ и РАБОТИМ /не просто, ходим да се забавляваме за няколко часа, или не ходим, според както ни харесва/, когато жители и гости на София и големите градове бъдат накарани да имат добрината, да си паркират МПС - тата в покрайнините на града, където им е мястото, и се придвижват с градски транспорт и таксита в града, за да не унищожават атмосферата му в колометричните задръствания, които създават, и да има тротоари, по които да може да се върви нормално....едва тогава ще излизам и аз с чиста съвест пред заведенията да пуша.
А, до тогава, със здраве.
Wink

Гост
Гост

Писане by БлатнаФея on Нед 13 Мар 2011 - 19:12

Markizata написа:
nany написа:Категорично съм за. Пушачите могат да излязат да запалят една цигара навън, не е нужно да тровят белите дробове на всички. Аз съм направила съзнателния избор да не пуша, да не се съсипвам здравето, и заради това едва ли не съм наказана! Като някой запали цигара в мое присъствие, аз навън ли трябва да излаза? Не е ли по-логично пушачът да излезе?

Напълно подкрепям!
Само че, да споделя, аз пък съм направила напълно съзнателния избор да не съм шофьор и пътувам с градския транспорт.
Сега, дали ще се приеме някога такъв един подход, при който, както непушачите няма да са задължени да дишат дима от цигарите на пушачите, така и нешофьорите няма да са задължени да дишат цялата Менделеева таблица из ауспуха на третокласните таратайки секънд хенд, внос от Западна Европа, както и на всички други джипове (тип шопари), които се фрашкат по централните софийски улици.

Чини ми се, някак, че пак, както винаги, запасваме на гол тумбак чифте пищови.
Когато истинските замърсители вкарват ежеминутно тонове токсични вещества в атмосферата на мястото, в което ЖИВЕЕМ и РАБОТИМ /не просто, ходим да се забавляваме за няколко часа, или не ходим, според както ни харесва/, когато жители и гости на София и големите градове бъдат накарани да имат добрината, да си паркират МПС - тата в покрайнините на града, където им е мястото, и се придвижват с градски транспорт и таксита в града, за да не унищожават атмосферата му в колометричните задръствания, които създават, и да има тротоари, по които да може да се върви нормално....едва тогава ще излизам и аз с чиста съвест пред заведенията да пуша.
А, до тогава, със здраве.
Wink
И аз напълно подкрепям по въпроса с колите. Сега във всяко семейство има най-малко по две коли, `щото как тъй само с една? Ами нали трябва да им е удобно?
Заради нашето удобство унищожаваме и природата и здравето си.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by lira on Пон 14 Мар 2011 - 1:35

тук трябва ли, не трябва ли, но прочети правилата все пак, че мноого големи цитати, лека!
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by ShineOn on Съб 26 Май 2012 - 15:18

Остават още няколко дни до превръщането на домът ми в кръчма и затварянето ми за вечни времена в него! Very Happy КАто пушач съм против, разбира се, ама какво да правя... ще търпя неистовите си мъки като изляза на заведение и ще плача тихичко в тоалетната. Разбира се може и да откажа цигарите... не, не.. твърде логично би било! Ох, отивам да пуша (smoke) (smoke) (Smoke)
ShineOn

Брой мнения : 3

Писане by ida on Съб 26 Май 2012 - 21:10

Пушач съм и съм За забраната. Най-накрая току виж съм се отървала от тази проклета гадост !!!
ida

Брой мнения : 223

Писане by haoma on Съб 26 Май 2012 - 22:04

Забраните никога не са водили до нищо хубаво, а и да очакваш трайни промени от това е късогледство. Превръщането на нещо в популярна култура/ както се случва с цигарите/ е добър повод за наблюдение на масите, доколко ще отдадат от правата си в името на "общото благо".
Винаги съм се съобразявала, в рамките на разумното, да не преча на хората около мен с цигарата си, ако трябва да пуша на коневръза - няма проблеми, но няма да спра да го правя.
haoma

Брой мнения : 21
Възраст : 34

Писане by sometimes_somewhere on Съб 26 Май 2012 - 23:07

Четох едно изследване на Световната здравна организация, според което рискът от рак на белия дроб се увеличава само при съжителство с пушач (и съответно пушачът не се съобразява/ не се старае да щади близките си). Това изключва инцидентно вдишване на цигарен дим.

На запад съм виждала клубове, включително тематични такива, където в една от залите се пуши, а в останалите десет - не. Не виждам къде е проблемът в това. Една сингапурска журналистка беше писала наскоро за предложения от нейни сънародници да се забрани пушенето в жилищни кооперации (в собствения си апартамент, сиреч). Идва ми малко прекалено.

Старая се да се съобразявам, като не пуша и много при това. Веднъж - на спирка в един английски град - си изгасих цигарата, тъй като се приближи майка с малко дете. Майката си запали цигара. Пак според СЗО - моето пушене вероятно няма да повлияе на детето, но това на майката е много по-възможно. На нея пък не виждам как да й се забрани да пуши около детето си. И реално това не може да се проследи във всеки един момент. Няма да пуши навън, ще изпуши половин пакет вкъщи. Ако самата тя не осъзнава вредата, която причинява на детето си (това важи и за останалите роднини), баш моята цигара и инцидентното вдишване на дим е последния пирон в ковчега. Децата по барове не ходят. Те и възрастните със задължения не висят с дни и часове там, особено в залите за пушачи, ако не са пушачи. Ако законът се спазва и има зали за непушачи, разбира се.
sometimes_somewhere

Брой мнения : 42

Писане by gaden_egoist on Съб 26 Май 2012 - 23:14

Аз съм пушач човек, не ми пречи да пушат покрай мен стига да не ям. Гледам да се съобразявам с непушачите в компанията, а и не само с тях. Но за този закон имам да кажа само - всяко чудо за 3 дена !!! Wink
gaden_egoist

Брой мнения : 98
Възраст : 23

Писане by alllus on Нед 27 Май 2012 - 20:26

Аз пък съм ЗА увеличение на акциза на алкохола на 300%! Цената на наливният алкохол в нощните заведения да се увеличи 3 до 4 ПЪТИ, така както направиха наскоро в Шотландия(или Ирландия, в момента не мога да си спомня точно) - всичко това с цел да се намали броя на алкохолиците! И забрана да се вари алкохол в домашна обстановка! Е това е!

Айде и за цигарите малко! Всяко действие си има своето противодействие! Закон от физиката! До колкото разбрах "вратичката" ще бъде следната - Кръчмата(клуба, бара, ресторанта,дискотеката) преименована на Частен клуб (по интереси) за пушачи! Влизаш с карта членска на входа и когато си тръгнеш я връщаш. Там непушачи, майки с деца, бременни, пенсионери още на входа ще им се обясни, че в Частният клуб, който искат да посетят СЕ ПУШИ! Ако искат! По тяхно желание!

Лека!
alllus

Брой мнения : 134
Възраст : 42

http://vbox7.com/user:allmylife

Писане by ida on Нед 27 Май 2012 - 21:06

Идва нова клубна "членска" ера. Йеа
ida

Писане by Iha on Пон 28 Май 2012 - 19:10

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:43; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Брой мнения : 329

Писане by vesilik on Вто 29 Май 2012 - 0:35

Пуша всичко, което става за пушене и съм против забраната за нощните клубове. По закон всички са оборудвани с вентилационна система, така че димът не е проблем. Не ми пречи да излизам навън, пречи ми че ми забраняват. Намирисва на дискриминация. " Забранено за кучета!" , "Забранено за негри!" , "Забранено за пушачи!" Питам се и защо започна тази кампания на световно ниво? Какво целят?
vesilik

Брой мнения : 68
Възраст : 46
Местожителство : където си оставя шапката...

Писане by Iha on Сря 30 Май 2012 - 15:31

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:38; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Писане by Гост on Сря 30 Май 2012 - 20:16

Iha написа:Веселик, объркала си се нещо ми се струва. Няма да се забраняват пушачите, а тютюневият дим. Предполагам не си против забраната на изпражнения в барове и ресторанти. Е, същото е. Смешно е да се говори за дискриминация.
Да, те и хомофобите не мразят "педераЗите":Д Просто не им понася те да си "демонстрират извратеностите на публични места". И расистите не мразят негрите! Само да не им е негър в къщата. И на работното място. И на спирката. И на съседната масаVery Happy
Ама, виждаш ли, където нас ни касае, сме много толерантни и разбиращи. В момента, в който излезем извън пределите на собственото гъЖ, толерантността прави рязка модулация към доминантна тоналност:Д

Гост
Гост

Писане by ida on Чет 31 Май 2012 - 9:48

Добре, а как стоят нещата с пушенето на открити обществени места след 22.30, когато се предполага, че тези, които предпазваме от 'вредните си навици' са вече по леглата? Някой има ли представа?
ida

Писане by lira on Чет 31 Май 2012 - 10:35

хъхъ, според мен е леко наивно да се твърди, че забраната е, за да се изкореняват вредните навици или, за да се подобри здравословното състояние на народонаселението, или някакви други такива утопични идеи. дискриминирането може да се тълкува и като двупосочно, защото все пак цигареният дим трови и околните, които може да не искат да пушат и проблемът е в естеството на вредния навик. просто като си пиеш не наливаш алкохол в устата на другите, а ако пуснеш някакъв отровен газ в определено пространство е ясно, че всички ще го вдишат, освен, разбира се, ако не спрат да дишат, все пак това си е личен избор на всеки. лично аз определено се надявам забраната да функционира, извинйете мъ.
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by Iha on Чет 31 Май 2012 - 12:32

.

Последната промяна е направена от Iha на Чет 20 Мар 2014 - 15:38; мнението е било променяно общо 1 път
Iha

Писане by nebb on Чет 31 Май 2012 - 13:37

Убийствата, кражбите и измамите се преследват от закона. Цигарите са легални (според мен наркотици),свободно разпространени в търговската мрежа. Не само се продават, но и се рекламират и се стимулира тяхната консумация, най-малкото - на фона на всяка продавачка виси табло с цигари. Ако на някой му пукаше за здравето на хората, би работил в тази насока. Но понеже на никой не му, решават да ми отнемат правото свободно да консумирам продукта, който съвсем легално съм си закупила в магазина. Така хем вълка сит( здравни институции, примерно), хем агнето цяло(тютюневата индустрия). За съжаление - за сметка на моята свобода.
nebb

Брой мнения : 401

Писане by Primavera on Чет 31 Май 2012 - 15:14

Аз съм пушач и съм "За" забраната. Определено ми е по-приятно да вляза в помещение, в което не се пуши и като влезеш не те блъска облак от пушек и смрад. Дори и да има добра вентилация, пак не е същото. Никога не е било проблем за мен да изляза пред входа, за да си изпуша цигарката.

Primavera

Брой мнения : 442
Възраст : 38

Писане by Гост on Чет 31 Май 2012 - 19:16

insignia написа:Добре, а как стоят нещата с пушенето на открити обществени места след 22.30, когато се предполага, че тези, които предпазваме от 'вредните си навици' са вече по леглата? Някой има ли представа?
Чл. 56. (Изм. - ДВ, бр. 40 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г.) (1) Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места.
(2) Забранява се тютюнопушенето и в помещенията с обособени работни места, където се полага труд, както и в помещенията към тях със спомагателно и обслужващо предназначение.
(3) По изключение се допуска тютюнопушене в обособени самостоятелни помещения, разположени в сградите на летищата.
(4) В обособените самостоятелни помещения по ал. 3 не се разрешава присъствието на лица до 18-годишна възраст.
(5) Обособените самостоятелни помещения по ал. 3 се отделят с въздухонепроницаеми стени, плътно затварящи се врати, обозначават се ясно и в тях се изгражда вентилационна инсталация.
(6) Министерският съвет определя с наредба изискванията, на които трябва да отговарят обособените самостоятелни помещения по ал. 3.

Гост
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото