Transgender

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Transgender

Писане by freedom on Сря 15 Сеп 2010 - 23:38

Let's talk about it
freedom

Брой мнения : 191

Върнете се в началото Go down

Re: Transgender

Писане by Doña Dyke on Чет 16 Сеп 2010 - 8:41

Ако може на български... Wink
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Възраст : 35
Местожителство : София

http://www.bgles.com

Писане by freedom on Чет 16 Сеп 2010 - 21:25

Може...
Споделете вашите мисли
freedom

Писане by mad cat on Сря 22 Сеп 2010 - 12:57

Интересна тема: хора които не се идентифицират с пола си дадаен им по рождение, но не задължително искат да променят тялото си.
Има резлика между транссексуални, transgender, queer, транс... сложна работа...

Ето един интересен докуменален филм, който засяга темата:

http://stagevu.com/video/nzfkymgirxrz
mad cat

Брой мнения : 7
Възраст : 33
Местожителство : Варна

Писане by freedom on Сря 22 Сеп 2010 - 13:03

Да темата е доста обширна, но на мен ми се иска да споделите дали сред вашите познати има транс-хора, как те се справят в БГ и т.н.
freedom

Писане by mad cat on Сря 22 Сеп 2010 - 13:47

Хм, имам някои познати транс, но за съжаление не са от България.
Но по принцип и навсякъде е трудно, за голяма част от обществото това е някаква болест, което изобщо не е така. Но най-зле е за хорат транс които се крият и се страхуват.
Според мен в БГ е доста трудно за такива хора, начина е първо да се опитат да се свържат по между си, чрез интернет или разни асоциации, все пак едно е да се справяш сам и друго е да си сред хора които са като теб.
mad cat

Писане by Indian on Пет 15 Окт 2010 - 13:29

Ми за съм транссексуален, F to M. Smile
Indian

Брой мнения : 63
Възраст : 48

http://www.georgealexandrov.dir.bg

Писане by freedom on Пет 15 Окт 2010 - 19:10

Радвам се за теб. В БГ ли живееш, ако да как се справяш с това да си F to M?
freedom

Писане by Indian on Пет 15 Окт 2010 - 19:49

Да, в България си живея цял живот, който не е кратък...(41 год.) Като цяло смятам България и София, по-специално, за напълно свободни и широко скроени места за живеене, ако си оптимист, свестен човек и даваш на хората само добро. "Справянето" е прекалено обширна тема, има своите трудности....но всеки транссексуален е много различно от останалите транссексуални (палитрата от възгледи, подходи, и какво собствено, искаш..е много богата), и затова за всеки самото понятие, с какво трябва да се бори или справя, означава съвсем различно нещо. Затова, честно казано, отдавна престанах да търся връзки с други транс.
А оплаквателното отношение тип "колко е гадна тази България, колко велик е запада..." не ми допада, а и не отговаря на истината, мисля.
А в лесбийската общност много хора ме познават добре - писах доста по другите форуми, през годините, учавствах в разни мероприятия, от типа на гей прайд.
Indian

Писане by EVI on Съб 16 Окт 2010 - 18:16

Indian написа: А в лесбийската общност много хора ме познават добре -

Оууу, приятелче, радвам се да те видя тук! bounce
Поздрави и прегръдки от мен, човеко! Wink
EVI

Брой мнения : 1089
Местожителство : Северния полюс

Писане by Indian on Съб 16 Окт 2010 - 18:22

bounce И от мен много прегръдки, човеко, отдавна не сме се виждали и чували. Аз през януари даже се регистрирах.
Indian

Писане by EVI on Нед 17 Окт 2010 - 14:04

Indian написа: човеко, отдавна не сме се виждали и чували

Мдам, човеко-Джордж ... отдавна не сме се чували и виждали... на Северния полюс е така Smile ... аз се заселих там заради по-мекия климат... нали разбираш?
EVI

Брой мнения : 1089
Местожителство : Северния полюс

Писане by Indian on Нед 17 Окт 2010 - 15:10

Е, аз знам, че ти постоянно там живееш, но сега, в момента ...за депресивно състояние ли става въпрос, евски-човек?
Indian

Писане by freedom on Нед 17 Окт 2010 - 18:55

Мерси за изчерпателния отговор. Прав си, че в крайна сметка е строго индивидуално.
freedom

Писане by Indian on Нед 17 Окт 2010 - 19:28

А-а-а, беше много кратко даже, то аз и томове мога да изпиша... Smile Ще си лафим, надявам се, още в тоя клуб, нали Wink
Indian

Писане by mad cat on Съб 5 Фев 2011 - 14:17

Documentalen film (ispanski ezik):

http://www.vimeo.com/18743795

Забележка от администратор: Моля, пишете на кирилица!!!
mad cat

Писане by Draken on Нед 1 Юни 2014 - 13:22

Темата е стара, но не ми се искаше да отварям нова. Днес гледах това клипче за малко момиченце, което още от малко се чувства като момче и реакцията на родителите му. Уникално!!

Draken

Брой мнения : 128
Възраст : 34

Писане by Dragon Fly on Нед 1 Юни 2014 - 18:27

Стоплящо е да човек да види, че има И такива родители. Някои от историите, с които съм запозната за хора от транс кръговете са меко казано брутални и сърцераздирателни, но това клипче определено ме кара да си мисля, че търпим бавна, но сигурна градация като общество.
Браво за разбирането на родителите! Браво за това, че са застанали зад детето си независимо от всичко! Браво за нагледната демонстрация на безусловна любов! Свалям им шапка.
Dragon Fly

Брой мнения : 166

Писане by Yolina on Пон 23 Юни 2014 - 13:45

Здравейте,

не съм сигурна дали мястото ми е тук, но попаднах на темата и в крайна сметка реших да се регистрирам и да пиша.
Аз живея от 7 години с транссексуална жена (пред обществото все още е мъж, много малко хора са наясно с истината), имаме брак и две малки деца. Преди няколко месеца партньорката ми започна хормонална терапия, но не възнамерява да се подлага на GRS в обозримо бъдеще.
Има много неизвестни пред нас като двойка, като семейство и като родители, но се обичаме и решихме да градим бъдеще заедно. Кофти е, че няма с кого да споделяме и да обменяме опит, не познаваме  такива семейства нито онлайн, нито на живо, макар че със сигурност има и други, подобни нас, в България.
Yolina

Брой мнения : 2

Писане by Maybelline on Пон 23 Юни 2014 - 18:29

Yolina написа:Аз живея от 7 години с транссексуална жена (пред обществото все още е мъж, много малко хора са наясно с истината), имаме брак и две малки деца.
Имате страхотен плюс - бракът ви е легален и децата са и на двете ви. Лесно сте избегнали основните проблеми пред еднополовите двойки, като липсата на законовите последствия от брака, а именно общото попечителство над децата, правото на информация, ако едната от двете ви влезе в болница, правото да не даваш показания срещу партньорката си, унаследяването на партнорката и т.н.
Maybelline

Брой мнения : 358

Писане by Yolina on Вто 24 Юни 2014 - 23:26

О, да, това е така. Макар че ако някой ден тя пожелае да си смени гражданския пол и името, не знам какво ще стане от законова гледна точка с брака ни и с актовете за раждане на децата.
Иначе основното ни притеснение е как ще се отнасят хората към децата ни. Честно казано, все по-сериозно обсъждаме варианта да отидем да живеем в друга държава.
Yolina

Брой мнения : 2

Писане by semper_fi on Сря 25 Юни 2014 - 15:13

Скъпа Yolina,
Ето ТУК и ТУК може да намерите малко повече информация за "процедурата по смяна на пола" в България. Няма прецедент, в който полът на лице да е сменен без да е извършена операция за смяна на пола, така че няма нужда да се притеснявате за актовете на децата и т.н.

Името в България се сменя лесно - отива се в съда, подава се молба и след 30 дни получавате справка, с която се сменят личните документи.

Толкова за бумажките. С хората нещата са по-сложни, за съжаление. Както вероятно много от дамите тук ще ви кажат и ще ви уверят - всичко зависи от това как вие се чувствате със себе си и доколко децата ви виждат любов, разбирателство и подкрепа помежду ви.
Основно влияние ще окаже и близкото ви обкръжение - приятели, колеги, родители. Ако може, отдалечете тези, които биха ви осъждали. Децата, независимо от възрастта, са крайно чувствителни към емоциите на околните.

От голямо значение е и семейният ви доход. Ако може да си позволите да осигурите максимално затворена среда на цената - тоест частни ясли, частни детски градини, частно училище, гимназия etc., бихте могли от части да контролирате поведението поне на учителите към тях. За съжаление, децата са жестоки и това е неуправляемо.

Не забравяйте, че първо "мнението на хората" ще засегне вас и партньора ви. В момента, в който се проявят промените от хормоналната терапия, ще ви се наложи да отговаряте на въпроси. Не само той/тя, но и Вие. Имате ли готовност да се справите със ситуацията, без проблемите да се отразят на взаимоотношенията ви? На отношението ви пред децата и към децата?

Въпросът с "другата" държава също крие своите рискове, но има места, където вашето семейство ще бъде едно от многото такива и децата ви ще имат връстници, в които да се припознават.

Късмет и успех! И поздравления за смелостта да следвате сърцето и желанията си!
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32

Писане by grifon on Вто 3 Фев 2015 - 20:43

Ами познавам 1 такова семейство аз също съм транс Smile Smile може да се запознаем ако желаите
grifon

Брой мнения : 1

Писане by gotemperor on Пет 25 Сеп 2015 - 1:12

Ще ми се да съживим тази тема.
Някой транс няма ли желание да даде малко повече информация за това какви проблеми е срещал през различните периоди от живота си?
Детство, пубертет, по-специфични проблеми в любовните отношения, проблеми в работата и въобще всякаква информация от първа ръка.
И това да бъдеш транссексуален или тransgender има ли и някакви плюсове, освен всички минуси?
И въобще каква е разликата между транссексуален и transgender (в своя защита ще кажа, че клипчето дадено по-нагоре в темата не се отваря).
gotemperor

Брой мнения : 163

Писане by semper_fi on Вто 29 Сеп 2015 - 15:22

Ето ТУК сложих много хубава статия по темата. Smile
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32