Бихте ли простили изневяра?

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Бихте ли простили изневяра?

Писане by Гост on Чет 28 Мар 2013 - 22:35

Re_start написа:Не, не и пак не! При самата мисъл ми призлява и колкото и ще да съм влюбена, просто не бих. Самооценката и самоуважението преди всичко!

И на мен ми призлява при тази мисъл и не трябва да се правят компромиси със самоуважението, но толкова много я обичам, че бих й простила всичко...

Последната промяна е направена от Himalaya हरे कृष्ण на Пет 29 Мар 2013 - 16:59; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост

Върнете се в началото Go down

Писане by Marinki on Пет 29 Мар 2013 - 9:32

Marinki написа:Неееее, никога! Не, че някой ми е изневерявал, де... ама все пак Smile

впечатляващо!
пиша ти лично вече!
Хахаха, защо - искаш да си първата ли?
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 36

Писане by foxa on Пет 29 Мар 2013 - 11:18

Marinki написа:

Marinki написа:Неееее, никога! Не, че някой ми е изневерявал, де... ама все пак Smile

впечатляващо!
пиша ти лично вече!
Хахаха, защо - искаш да си първата ли?

Не, защото и на мен не са ми - пу-пу Smile
foxa

Брой мнения : 14
Местожителство : Sofia

Писане by Gothica on Съб 30 Мар 2013 - 22:50

Ако обичам, ще простя. It's as simple as that.
Gothica

Брой мнения : 549
Възраст : 27
Местожителство : София

Писане by marissakuper on Нед 31 Мар 2013 - 22:29

Bih prostila,ne samo ako obicham,no i ako tq me obicha ii naistina e bilo prosto moment na slabost. Vseki pravi greshki.. No ako se povtori,ne bih prostila!

Забележка от администратор: Моля, пишете на кирилица!
marissakuper

Брой мнения : 13
Местожителство : Varna

Писане by nebb on Пон 1 Апр 2013 - 20:44

Да. Но е удар по егото. Затова предпочитам да не знам. Заради егото. Но това важи само за физическата изневяра. В другия случай ценя честността. А там няма и какво да прощавам. Просто я преболедувам.
nebb

Брой мнения : 401

Писане by Marinki on Вто 2 Апр 2013 - 11:34

Не бих простила изневяра, защото никога този, който е простил на другия, няма да може да извърви пътя обратно до него, така, че отношенията им да бъдат отново прекрасни и такива, каквито са били преди това. Винаги ще има съмнения и ако преди това не е имало компромиси, то след изневярата задължително ще се появят… а както АЗ знам: рано или късно, живот и връзка с компромиси са обречени на провал. Дори двамата/двете да не се провалят като семейство, за мен това е непълноценна връзка.
В крайна сметка, ако на мен ми изневерят, веднага ще ми стане ясно, че не давам достатъчно на другия, че по някакъв параметър не му стигам. Това е още една причина да си тръгна, защото очевидно нещо някъде куца. Разбира се, някои биха могли да опитат да „оправят нещата”, да се опитат да запълнят липсата. Аз не бих. Не всеки е склонен да започне да влага енергията си по съвсем различен начин, да не говорим, че повечето хора са тотално неспособни да направят подобно нещо (включително и аз).
Да си представим, че аз изневеря (което много пъти съм правила): никога няма да седна да обяснявам на човека, на когото съм изневерила, какво ми липсва в него, защото не бих искала да го променям, защото по този начин той не би могъл да бъде себе си. Ако си представим, че му кажа какво искам да промени в себе си, мислите ли, че ще успее ей-така, за два дни да си промени ЦЯЛАТА енергия и да вложи много повече, че и да я разпредели по различен начин само, за да ми е приятно на мене? Ми не, много ясно!..... защото е насила, защото ако тръгнеш да променяш другия и поведението му, задължително потискаш някои черти от характера му, които един ден неминуемо ще излязат обратно наяве и взаимоотношенията ви ще се прецакат again. Така, че или намираме подходящ човек за себе си и не си изневеряваме; или си търпим последствията от неправилния избор. Ако имам дори малко разум, веднага ще си тръгна, когато видя, че нещата не отговарят на очакванията ми и това не се отнася до изневярата само. Отнася се дори до грозните обувки, които той/тя обича да носи.
Simple as that Kiss
Marinki

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 12:14

Marinki написа:Не бих простила изневяра, защото никога този, който е простил на другия, няма да може да извърви пътя обратно до него, така, че отношенията им да бъдат отново прекрасни и такива, каквито са били преди това. Винаги ще има съмнения и ако преди това не е имало компромиси, то след изневярата задължително ще се появят… а както АЗ знам: рано или късно, живот и връзка с компромиси са обречени на провал. Дори двамата/двете да не се провалят като семейство, за мен това е непълноценна връзка.
В крайна сметка, ако на мен ми изневерят, веднага ще ми стане ясно, че не давам достатъчно на другия, че по някакъв параметър не му стигам. Това е още една причина да си тръгна, защото очевидно нещо някъде куца. Разбира се, някои биха могли да опитат да „оправят нещата”, да се опитат да запълнят липсата. Аз не бих. Не всеки е склонен да започне да влага енергията си по съвсем различен начин, да не говорим, че повечето хора са тотално неспособни да направят подобно нещо (включително и аз).
Да си представим, че аз изневеря (което много пъти съм правила): никога няма да седна да обяснявам на човека, на когото съм изневерила, какво ми липсва в него, защото не бих искала да го променям, защото по този начин той не би могъл да бъде себе си. Ако си представим, че му кажа какво искам да промени в себе си, мислите ли, че ще успее ей-така, за два дни да си промени ЦЯЛАТА енергия и да вложи много повече, че и да я разпредели по различен начин само, за да ми е приятно на мене? Ми не, много ясно!..... защото е насила, защото ако тръгнеш да променяш другия и поведението му, задължително потискаш някои черти от характера му, които един ден неминуемо ще излязат обратно наяве и взаимоотношенията ви ще се прецакат again. Така, че или намираме подходящ човек за себе си и не си изневеряваме; или си търпим последствията от неправилния избор. Ако имам дори малко разум, веднага ще си тръгна, когато видя, че нещата не отговарят на очакванията ми и това не се отнася до изневярата само. Отнася се дори до грозните обувки, които той/тя обича да носи.
Simple as that Kiss

Целият ни живот е НИЗ от Взаимни Компромиси. НЕмислимо е да продължим без тях. Във Връзката си. Въпросът, Marinki, НЕ Конкретно в Компромисите, а в това Какво Можем и Какво НЕ Можем да Понесем. Мислиш ли, че съществува Връзка, в която НИКОГА не се е налагало Двамата/Двете да правят Компромиси???
Аз Бих Простила Физическа изневяра. Защото Причината, за да "влезе" човекът до мен в нея може да бъде Съвсем Различна от Някакъв Недостиг по определен параметър. Човек може да го направи от отчаяние, от безумна Мъка. От Безпътност. А не, защото е бил привлечен от Друг/а. И в Цялата си Изневяра той Дори за Миг да не е Спирал да Обича. Понякога хората Изневеряват в Отчаяния си Опит да "Съберат" Счупените Парченца на Собствената си Същност. Разбира се, изневярата като Акт в Случая, е Абсолютно БЕЗсмислена и БЕЗполезна, защото чрез нея Парченцата НЯМА да се Залепят. А ще се Разронят още Повече... Но Замъгленото Съзнание на един Отчаян човек би го Тласнало към Подобно Действие. Което в Случая Донякъде Доказва, че Физическата Изневяра /от безизходност/ е не по - малко Любов. Smile
Бъдеще в Миналото

Брой мнения : 4356
Местожителство : Варна

Писане by Marinki on Вто 2 Апр 2013 - 12:32

Мислиш ли, че съществува Връзка, в която НИКОГА не се е налагало Двамата/Двете да правят Компромиси???
Да, моята връзка е такава. И на още три двойки, които имам щастието да ми бъдат приятели.
Marinki

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 12:39

Marinki написа:
Мислиш ли, че съществува Връзка, в която НИКОГА не се е налагало Двамата/Двете да правят Компромиси???
Да, моята връзка е такава. И на още три двойки, които имам щастието да ми бъдат приятели.

Това е Твърде Идеализирана Картина, Пълна с Имагинерна Представа, която в реалния Живот, Уви, Не Съществува.
Бъдеще в Миналото

Писане by Вишна on Вто 2 Апр 2013 - 12:45

Не мисля, че картината е твърде идеализирана, съвсем възможно е да се случи в реалния живот, просто понякога хората се намират и се допълват, без да е необходимо да правиш компромиси със себе си, за да запазиш връзката ви.
Вишна

Брой мнения : 267

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 12:53

Колкото и да ни се Иска, в живота НЕ Съществува Пълно Щастие. Дори и в Един - Единствен "Пункт" от Него. Не Съществува Само Щастие или Само Мъка. Както и един човек Не Може да Бъде Само Лош или Само Добър. Животът, Връзките, Хората... Всичко е Цветно и... Смесица от Синьо и Сиво...
Когато Една Връзка Прерасне в Съжителство, Всичко се Променя.
Бъдеще в Миналото

Писане by Вишна on Вто 2 Апр 2013 - 13:01

Съвсем не съм съгласна Smile Факт е, че хората няма как да са само дорби или лоши и прочее, но не си ли се чувствала толкова щастлива, че да не искаш нищо, ама нищо повече? Във връзката си, в работата си, в семейството си? Защото аз съм, неведнъж. Wink Разбира се, всичко се променя, понякога, колкото и да не ни се вярва, че е възможно, към още по - добро.
Вишна

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 13:06

Чувствала съм се. Неведнъж. НО това усещане изобщо не означава, че Не се е налагало да се правят компромиси. Винаги, във Всички Области на Живота, Дори и във Връзката ти /най - щастливата/ ще ти се налага да правиш такива. Просто разликата между Щастливата и Нещастната Двойка е във Взаимността на Компромисите в Първата. Smile
Бъдеще в Миналото

Писане by Marinki on Вто 2 Апр 2013 - 13:10

Понеже мразя да споря, ненавиждам да доказвам и аргументирам своите истини пред някого другиго, ще репликирам втори път и за последно по темата. За мен форумът не е арена на бойци, а място, където да изкажа мнението си, да представя своята гледна точка. Не желая да я натрапвам на никого. Знам, че за други не е точно така и съм напълно ОК с това.
Така.
Живот, в който единият се налага над другия с поведение или характер и другият се примирява и отстъпва; живот с непрекъснати компромиси или неща от рода на „дай ми това, пък аз ще направя другото за тебе” пак казвам, че е непълноценен за МЕН. Да, съществуват и са възможни връзки без компромиси, без да ти се налага да се чудиш другият какво иска и кога се нуждае от нещо, без да ти се налага да правиш сцени, да лъжеш или да се молиш, за да получиш това, което желаеш. Това обаче е възможно само, ако и двете страни са достатъчно интуитивни, отворени, всеразбиращи и всеприемащи, хора с докрай отворено съзнание и идеи за живота; хора, които познават себе си напълно, също и човека, с когото са избрали да бъдат. Примерът, които Бъдеще в Миналото даде по-нагоре (за изневярата, предизвикана от други подбуди, а не от недостиг на нещо в партньора) е пример за безпътен човек, загубил смисъла на живота и на себе си. Разбира се, личен е изборът дали ще робуваме на тази тъга и ще я споделяме с избрания човек. От избора ни зависи колко бихме могли да понесем.
Това, което искам да кажа е, че има и връзки, където няма нужда някой да е жертва, а другият да е всеопрощаващ или пък двамата да разпределят на точна везна кой колко да дава и кога какво да взима. Съществуват връзки, в които и двете страни са БЕЗМЕТЕЖНО щастливи и свързани помежду си.
Marinki

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 13:30

Разговорът по темата не е никаква Арена. А Място, Където Всички Изказваме Мнението си.
А относно това Дали в една Щастлива Връзка се Налага или Не да се Правят Компромиси, Животът ще Покаже на Всекиго. Smile
Би било Хубаво, Момичета, Тук да Включваме И Разума си, а НЕ Само Емоциите си. Smile
Бъдеще в Миналото

Писане by Вишна on Вто 2 Апр 2013 - 13:35

Разбира се, включваме разума си, освен него лично аз включвам и примери от близки мои хора : )
Дотогава - с разум към успеха и с успех към разума Wink
Вишна

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 13:41

А аз ще Включа Примери за Компромиси /Ежедневни/:
Компромис е Майка да Прости Лоша Дума от Устата на Детето си. Компромис е Любимият човек ненадейно да закъснее от Работа в най - Неподходящия Момент, и Въпреки Това да се Усмихнеш. Компромис е Любимият да си Пийва Повече Отвреме Навреме, и Въпреки Това да си До Него /колкото и да ненавиждаш Алкохола/. Компромис е да Излезеш с Любимия на Разходка, защото той го иска, вместо да Отидете на Кино /както ти си очаквала/. Компромис е Днес да вечеряте Мусака, защото точно това Желае Той/Тя, а не Пържоли /както Ти искаш/... Компромис е Двамата да Отидете на Планина, а не на Море, както ти си Очаквала...
Всичко, Всичко, Всичко е Компромиси. Ежедневни... Понякога Елементарни и Незабележими... Понякога Сериозни... Като Адекватна Реакция на Изненадите на Живота /и на човека до нас/. Smile
Бъдеще в Миналото

Писане by Marinki on Вто 2 Апр 2013 - 18:47

Хахахахахах, ще се застрелям първо, защото съм до прекалено късно на работа; второ - защото ме заболяха ирисите и ушните миди от главни букви и трето, както каза една близка близалка:
"-Защо се разделихте? - ами тя постоянно искаше да яде пържоли, а аз съм вегетарианка, не можа ли да стане вегетарианка заради мен!" bounce
Marinki

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 19:05

Когато го Правиш /т.е. се Застрелваш/, гледай да е точно в Десетката. Smile А, ако все пак Оцелееш, Можеш И да си Пийнеш. От Мъка, че си Оцеляла. Wink Само да не Прекалиш с Алкохола, да не Те Зарежат. Smile
Бъдеще в Миналото

Писане by Shelly on Вто 2 Апр 2013 - 19:08

За да не се налага да цитирам прекомерно, ще кажа само, че съм напълно съгласна с мненията на Marinki. Евала за начина на изразяване.
Според мен, няма нищо лошо в споренето, излизат доста аргументи и истини в един спор, но когато споренето става с повишаване на тон /а използването на големи букви означа точно това/, значи вече изобщо не става дума за спор, а за безаргументно убеждаване на другите.
В една връзка се правят компромиси, да. Компромиси с време, с ангажименти и с какво ли още не. В момента, в който обаче трябва да направя компромис със себе си, разбиранията, вярванията и принципите си, значи тази връзка е обречена. Дори да продължава, аз няма да съм щастлива в нея. А какво ако не щастие търся в една връзка? В този ред на мисли, изневяра не прощавам. Би било като да изневеря на себе си. Защо да го правя? За някой, когото не го заслужава и не ме уважава достатъчно, за да сложи край преди да се е стигнало до това да ми изневери. Ако искаш да спиш с друг/друга - давай, но нека знам, за да приключим всичко навреме. Уж връзките се градяли с доверие и уважение, ако не с любов. Е, за какво доверие и уважение говорим, ако мамим партньора си?
Няма смисъл да споменавам, че не изневерявам. Това вече съм го писала. Принципите не са едностранно нещо
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 19:15

Използването на Главни букви е Равно Единствено и Само на Акцентиране върху Ключовите Думи. И на Нищо Друго.
А от написаното ти, schizophrenic, Става Ясно, че НЕ си НАПЪЛНО Сългасна с Marinki /"В една връзка се правят компромиси, да. Компромиси с време, с ангажименти и с какво ли още не"/.Никъде Не съм Споменавала, че Трябва да Правим Компромиси с Вярванията и Принципите си.
По - горе Написах какво АЗ Наричам Компромиси. Явно не си го Прочела.
Бъдеще в Миналото

Писане by Shelly on Вто 2 Апр 2013 - 19:23

Напротив, прочела съм го. ТИ, очевидно, се хващаш за всяка дума, докато другите умеем да четем и между редовете.
Акцентирането с главни букви се чете като викане. И както казва Графа
"Разбирай ме както искаш
не знам дали въобще е нужно
да ти казвам какво чувствам"
Със здраве
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by ???? on Вто 2 Апр 2013 - 19:25

Връзка без компромиси наистина несъществува,може би има връзки които са на сексуално ниво,може би там е без значение компромиса...

????
Гост

Писане by Бъдеще в Миналото on Вто 2 Апр 2013 - 19:28

Точно както Умеете да "Четете" между редовете, така и Аз се Хващам за Всяка Дума.
Това, че Ти Разчиташ Главните Бувки като Викане, е Само и Единствено Твой Проблем. Аз по - горе Написах Какво Влагам в Тях /главните букви/.
Жива и Здрава.
Бъдеще в Миналото

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics