Бихте ли простили изневяра?

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Бихте ли простили изневяра?

Писане by imagine on Вто 17 Авг 2010 - 11:29

Ако я обичате много силно бихте ли и простили ако ви е изневерила един единствен път или това е достатъчно,за да прекратите всякакви отношения?Знам,че е много относително-принципно говорим Wink
imagine

Брой мнения : 27

Върнете се в началото Go down

Re: Бихте ли простили изневяра?

Писане by semper_fi on Вто 17 Авг 2010 - 15:16

Да, бих, ще и съм прощавала.
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33
Местожителство : София

Писане by Bette on Вто 17 Авг 2010 - 15:41

и аз бих. винаги се поставям в положението на другия преди да съдя.
Разбира се зависи и от човека и ситуацията де Wink
Bette

Брой мнения : 97
Възраст : 31

Писане by _FeNkAtA_ on Вто 17 Авг 2010 - 15:52

Дам и аз бих ! При положение ,че я обичам , бих й простила всичко Embarassed . Е , но все пак зависи и от обстоятелствата де , но принципно бих Smile
_FeNkAtA_

Брой мнения : 136
Възраст : 28
Местожителство : Sofia

http://bg-bg.facebook.com/people/Vanya-Nalbantova/1315063780

Писане by little_sunshine on Вто 17 Авг 2010 - 16:16

nevertheless написа:и аз бих. винаги се поставям в положението на другия преди да съдя.
Разбира се зависи и от човека и ситуацията де Wink
little_sunshine

Брой мнения : 17

Писане by JoJo on Вто 17 Авг 2010 - 17:43

И аз бих простила, но само веднъж! Повтори ли се... GAME OVER! Все пак ако е станало веднъж не е задължително да се повтори, но има ли втори път ще има и трети и тн, а това вече показва всичко! Smile
JoJo

Брой мнения : 37
Възраст : 24

Писане by aX Tuuu... on Сря 18 Авг 2010 - 10:01

ех, колко сте ларж! Не е само до прощаването, а и малко хора умеят да прощават подобно нещо наистина... тоест то все си изниква след това в споровете или като чувство, че щом си простил ти дължат нещо в замяна и можеш да се държиш по-грубо. Някои хора се надяват и те да имат право на изневяра щом са простили такава на партньорката си (и тогава вече черешката на тортата е, че тя ПЪК не може да прости ). Далеч съм от мисълта, че някои двойки това не ги урежда, но не го разбирам като концепция (и нещо, което може да се обсъжда като принципна реакция), защото се губи голяма част от интимността и не е много ясно какво остава.
+ това за някои жени изневярата може да е моментна слабост, за други цел или експеримент, за трети - хронично заболяване, но в която и форма да се проявява, това е осъществено желание за нещо друго или за някой друг.

Последната промяна е направена от aX Tuuu... на Сря 18 Авг 2010 - 10:23; мнението е било променяно общо 1 път
aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Писане by Rohlio on Сря 18 Авг 2010 - 10:20

Аз също бих простила и сам прощавала!Все пак няма идеални хора,а пък не се знае дали и аз самата няма да направя издънка някой ден!
И както казва aX Tuuu..:малко хора умеят да прощават подобно нещо!
В тази връзка да Ви попитам дали при нас моногамността е по-силна,отколкото при хетеро връзките?
Rohlio

Брой мнения : 405
Възраст : 42
Местожителство : Elin Pelin

Писане by Doña Dyke on Сря 18 Авг 2010 - 10:40

Rohlio написа:В тази връзка да Ви попитам дали при нас моногамността е по-силна,отколкото при хетеро връзките?

За съжаление силно ме съмнява.
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Възраст : 35

http://www.bgles.com

Писане by semper_fi on Сря 18 Авг 2010 - 12:13

Не мисля, че има реалция между сексуална оринетация и моногамност. При нас е по-явно някак, може би заради "органичения" брой потенциални обекти и факта, че вечно всичко всеки знае (особено когато "изневеряващата" не знае как да си избърпе нааканото). А и колкото и да не ни се иска да си признаем сме слаби душици и чувството за вина те изяжда до момента на "великото признание". При повечето хетеросексуални двойки партньорът въобще не разбира какво се е случило и на пръв поглед дори излиза, че при тях верността е застъпена в по-голяма степен.
И изобщо моногамията (кой идиот по дяволите е измислил това!!! ) и степента на ценност на верността в съзнанието на всеки е следствие от опита, подредбата на другите ценности, възпитанието, навика и други подобни не-сексуално ориентирани обстоятелства.
semper_fi

Писане by Poison_Flame on Пон 20 Сеп 2010 - 18:44

Аз лично съм на следният принцип:
Тя: Изневерих ти, съжалявам бла бла блааа
Или разбирам от някого и после тя си признава (devil) абе без значение и двете знаем за нейната изневяра, аз ще си стоя нормално, ще и кажа само едно "добре" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
След това просто не и се появявам пред очите за около 1-2 седмици и после си се връщам при нея и ако стане въпрос за изневярата, аз просто ще се усмихна, ще я погледна в очите и ще и кажа само едно "Квит сме" ии това е Very Happy Very Happy
Доста съм зла, но каквото повикало, такова се обадило ;] Twisted Evil
Poison_Flame

Брой мнения : 7

Писане by freedom on Пон 20 Сеп 2010 - 20:04

Бих ли не бих ли?
Като ми дойде до главата тогава бих могла да отговоря. Но май по-скоро клоня към "НЕ"
freedom

Брой мнения : 191

Писане by Kris on Вто 21 Сеп 2010 - 12:44

Вече не!
Kris

Брой мнения : 113

Писане by bright_kiss on Вто 21 Сеп 2010 - 13:00

ДА бих и съм прощавала .. , но само веднъж! Ако има втори път, то според мене ще има и 3ти и 4ти и тн..
bright_kiss

Брой мнения : 13
Възраст : 23

Писане by Blood Sugar Sex Magik on Вто 21 Сеп 2010 - 13:09

Преди половин година бих казала категорично "не". Но с времето сякаш започвам да разграничавам нещата. Възможно е да обичаш безумно един човек, а поради ред причини, ситуации, обстоятелства, да спиш с друг/други. Вероятно и към тях се проявяват чувства, но далеч по-незначителни. Мисля, че бих простила, дори да се случва системно, ако чувствата помежду ни са достатъчно силни, за да го преодолеят.
Blood Sugar Sex Magik

Брой мнения : 101
Възраст : 29

Писане by дъждовна on Сря 22 Сеп 2010 - 0:53

Всичко зависи от усещането от какво е породена изневярата. В смисъл, ако е резултат от сериозно хлътване в друга посока, бих се позамислила дали има смисъл, но така или иначе няколко години съвместен живот не се захвърлят току-така.
Отмъщението на изневяра чрез изневяра ми се вижда като кофти край на една връзка. Натякването за "прощаването" също бележи началото на края.
И нали съм си 30+...забравих си мисълта Smile...а, да, та нали съм си 30+ не виждам никакъв смисъл в това да изневериш, ако получаваш всичко от този, когото обичаш. С други думи, ако на мен ми изневерят, ще започна да се питам (и да питам) какво се губи в отношенията ни. Носталгията по адреналина (или там който хормон беше) при първоначалното влюбване не е достатъчна мотивация...нали? Smile
дъждовна

Брой мнения : 10

Писане by Shelly on Пет 24 Сеп 2010 - 11:26

Не.
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Mariya on Пет 24 Сеп 2010 - 11:57

Ако е еднократен секс да. Ако се повтори, потрети и т.н. с един и същи човек не бих.
Mariya

Брой мнения : 61

http://www.facebook.com/sshhuusshhii

Писане by Scared Of Lonely on Съб 16 Окт 2010 - 18:42

Любовта прощава или всичко или нищо.Аз съм от прощаващите,но ако се случи само 1 път.Повтори ли се,значи всичко вече е ясно...
Scared Of Lonely

Брой мнения : 51
Местожителство : Благоевград

Писане by impure7 on Нед 17 Окт 2010 - 3:40

Ако имам чувства към някого, не му изневерявам. Случвало ми се е да имам проблеми във връзка, да не правим секс дълго време и т.н. и да си го помисля, но винаги ме е спирала любовта и уважението към човека, с когото съм.
Така че, ако се случи на мен да ми изневерят, не бих могла да го простя, защото цялото ми доверие ще се изгуби и все ще си мисля, че този човек не ме обича достатъчно и не държи на мен достъчно, щом го направил. Дори и в момент на слабост първоначално да се съглася да останем заедно, съвсем скоро ще видя, че нищо не е същото и ще си тръгна...
impure7

Брой мнения : 62
Възраст : 30
Местожителство : Sofia

Писане by junkpaper on Сря 20 Окт 2010 - 21:45

Стигне ли се до дефиниране на изневярата, малко се обърквам.
В крайна сметка ако си моногамен, това автоматично изключва способността да правиш секс с други хора освен патньора. Ако не си, то партньорът ти трябва да го знае и приема, така че изневярата като такава не би трябвало да има негативен нюанс.
Ако обаче лъжеш и партньора, и себе си относно своята сексуална същност и все пак квалифицираш дадена постъпка като изневярва, значи много си сбъркал посоката и това, което смяташ за връзка, се оказва поредният изкуствено създаден и набит в мисленето ти модел, на който човекът до теб е неспособен да реагира адекватно.
Най-общо казано, ако се стне до "изневяра", значи няма истинска връзка между двама партньори. И от друга страна, ако отношенията ви са на достатъчно високо и дълбоко ниво, сексът с други хора не би трябвало да е "изневяра", а просто част от същността на единия (или двамата), която не се нуждае от прошка, а от разбиране.

Въпросът за мен стои така - бихте ли простили на себе си, че имате връзка с човек, който не можете да приемета с всичките му нужди, търсения и метаморфози? Бихте ли си простили умишлената душевна слепота, подминавайки една "изневяра" с надеждата да не се повтори? Бихте ли простили и забравили "проблема", вместо ЗАЕДНО да направите всичко необходимо да се научите да живеете с него, така както с хомосексуалността си?

Понятието "изневяра" е просто лесна формулировка на резултата от дълбокото неразбирателство между двама души. Сексът с други хора от своя страна е търсене, движение, изследване на себе си, опознаване на човешките взаимовръзки, от което именно партньорът ви може би има нужда. И партньорството не произлиза от секса, нито приключва с него. Както и личната свобода не е просто дреха, която можете да свалите от гърба на приятелката си в момента, в който се почувствате сигурни в единството си.

Любовта с друг човек вече е нещо различно. Тогава идват въпросите - нужна ли ви е тази връзка такава, каквото е, с ТАЗИ жена, каквато е? А ТЯ има ли нужда от вас? Ако отговорът е ДА и на двата въпроса, може би е време да преосмислите моногамията и да разширите хоризонтите си извън рамките на тесногръди понятия като "изневяра".
Ако пък отговорът е НЕ дори на един от горните два въпроса, значи някъде в близкото минало това, което ви е свързвало, е изживяно и приключило. Приемате го, вдигате си гащите и без грам лоши чувства продължавате да търсите човека, с който да продължите напред заедно. Или... хората. Без упреци, без вина - хората са такива, каквито са, луди, изумителни, противоречиви, слаби, податливи, възхитителни, невъзможни, себе си.
junkpaper

Брой мнения : 449

Писане by semper_fi on Чет 21 Окт 2010 - 16:17

бихте ли простили на себе си, че имате връзка с човек, който не можете да приемета с всичките му нужди, търсения и метаморфози?
Както и личната свобода не е просто дреха, която можете да свалите от гърба на приятелката си в момента, в който се почувствате сигурни в единството си.
може би е време да преосмислите моногамията и да разширите хоризонтите си извън рамките на тесногръди понятия като "изневяра".
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Няма какво друго да кажа - sunny sunny sunny
semper_fi

Писане by junkpaper on Чет 21 Окт 2010 - 16:28

изваден от контекста, цитатът навежда на мисълта, че полигамията е единствения правилен избор. уточнявам, че при мен не е точно така в личен план Smile просто е важно да сте наясно със себе си и партньора, за да вървят нещата, по един или другначин Smile
junkpaper

Брой мнения : 449

Писане by Doña Dyke on Чет 21 Окт 2010 - 16:42

junkpaper написа:просто е важно да сте наясно със себе си и партньора, за да вървят нещата, по един или другначин Smile

Още по-трудно е и партньорът ти да е на абсолютно същото мнение... А колко по-лесно и хвърковато-неангажиращо би било всички да сме толкова широко скроени. Ех, мечти и разбити сърца
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Възраст : 35

http://www.bgles.com

Писане by aX Tuuu... on Чет 21 Окт 2010 - 18:00

Хм... много ми хареса гледната точка на junkpaper, но не мисля, че повечето хора се характезират с постоянство относно вижданията си.

Някои обичат или имат нужда да търсят нещо, други нищо не търсят и ако някой ги намери, може и да са добре. Много хора не познават себе си особено, мислеики, че са някакъв тип хора и се изненадват, когато откриват, че не са. Най-хубавата част, разбира се, е, че хораа се променят - кои се развиват и кои деградират е една друга тема. Плюс това, какъвто и тип да си... не всички партньори и връзки са еднакви за теб.

Май нямам заключение Smile , освен че рядко има нещо особено "честно", когато има полигамия, ако е в контекста на връзка понеже има огромен брой интереси. Пък и сякаш повечето полигамни хора не се радват особено на същото отношение към тях. Може и да греша.
aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics