Най- дългата ви връзка

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Най- дългата ви връзка

Писане by Bette on Чет 29 Юли 2010 - 13:46

Надявам се да не повтарям темата, понеже съм нова тук Embarassed
Та, колко е продължила най- дългата ви връзка до сега? Има ли подходяща възраст/ време за такъв вид взаимоотношения? Какво може да прекъсне една такава връзка? и тн...
моля, споделете Smile

Bette

Брой мнения : 97
Възраст : 30
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Най- дългата ви връзка

Писане by Insomnia on Пон 9 Авг 2010 - 3:44

Имах връзка с едно момиче година и малко... какво я разруши ли, ми лъжата... правих незнам колко много компромиси, но бях лъгана системно, даваха ми се празни обещания и накрая ми писна... понеже не съм от най-търпеливите хора, които си траят докато някой ги прави на маймуни, прекратих всичко, смених си телефоните, скайпа, всичко (понеже ме преследваше за поредния шанс)..просто изчезнах от живота й... е сега си говориме, но до там : )
Тя е с 2 години по-голяма от мен...абе всичко това беше страшен провал...година и нещо живях в лъжа...това ми беше най-дългата връзка.
Insomnia

Брой мнения : 392
Възраст : 25
Местожителство : Sofia Zapad

Писане by ink on Пон 9 Авг 2010 - 12:45

7г и 2м. (редактирам мелодраматичния си пост, хахахаха).

Последната промяна е направена от ink на Пон 10 Сеп 2012 - 16:57; мнението е било променяно общо 1 път
ink

Брой мнения : 20
Възраст : 39

Хммм

Писане by DAEMON on Пон 9 Авг 2010 - 19:10

Първата - близо 9 години, с едногодишна почивка малко преди края.
А 2-рата - от 22.09.2002 - та до сега... още я мъча да я накарам да "проработи", но усилията са безсмислени.

За първата... тя си беше хетеро. В един момент си дадох сметка, че просто и съсипвам живота, и я... оставих да си тръгне. От тогава нямам никаква информация за нея. Много ми се иска да разбера, че е добре, и че се е оправила в живота. Не искам да я виждам.

2-рата... толкова дълга, мъчителна и унизителна за мен връзка... никога и не ми е минавало през главата, че мога да се забъркам в такава каша. Както и да е... Любовта наистина е сляпа... сляпа и за изневерите, и за липсата на страст, дори и за липса на... ответна реакция.
Почти нищо не е останало вече, но за съжаление, нещата са прекалено сложни, за да мога просто да си тръгна.

Винаги в една връзка съм на 100%... но вече ме е страх, че губя способността да се отдавам безрезервно на човека срещу мен.

А и почти загубих вяра, че е възможно партньорът ми да бъде първо човек, а после - жена.
DAEMON

Брой мнения : 174
Възраст : 47
Местожителство : Sofia

Писане by aX Tuuu... on Вто 10 Авг 2010 - 10:14

ink,

(Извинявам се на всички за този , но няма как.)

Като четох това и си мислех... ебати човешките истории като под „човешки” нямам предвид чужди, а... истински. Това е по-добро от повечето хубави филми, които съм гледала напоследък и дори не е проза. Ако това ти е първият пост, не знам какво би трябвало да последва – направо ме е страх да влизам във форума вече . Мога единствено да ти пожелая един ден да гледаш на това като на някаква част от живота си, която не би променила или да оцениш по-скоро хубавите неща, които са се случили в 7 години от живота ти ... много философско някакси

Наскоро четох Муриками и там в една история се казва “Your work should be an act of love, not a marriage of convenience” и си мислех дали не трябва да е така за всичко, което правим. Много ясно, че всяка връзка има две страни и са нужни двама, за да работи, но когато става дума за нашата страна, тази която би трябвало да можем да контролираме, не сме ли склонни да се самосаботираме по различни начини с мисли от типа „трябва да опитам повече в този живот” или „скучно ми е, трябва да ми стане по-интересно” и после... ако се прецакат нещата се започва едно депресиращо търсене на същото.

Не знам дали понякога любовта просто не е достатъчна, но въпросът е дали позволяваме на страничните фактори да диктуват нещата... поздрав за всички по този повод:

...и... склонни ли сте в една дълга връзка да сте с нагласата, че все някак трябва да приключат нещата един ден или сте с нагласата, че може би търсенето е приключило и се отпускате с известна доза спокойствие?
aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Писане by vikicha on Пон 1 Ное 2010 - 23:56

5 години, като последната година и половина, аз не бях с нея...не съм изневерявала физически но емоционалната изневяра е по-лошия вариант.

Та аз си ги броя 4 години. Сега тя е с друга жена, аз също, а най-забавното е че живеем заедно, защото така беше най-изгодно, а и най не-страшно..Дори и в момента е навън с новата си жена Smile и после ще ми дойдат двечките тук да спят, но аз съм ок с това. Лошото е, че тя не е ок с моята връзка и още фучи тъй като аз бях човека който я заряза един вид. Аз бях лошия, лекето, задника, човека който нищо не давал ама много ме била обичала, че и още си вярва на моменти...Абе лесбо драма в три действия ...Поне когато се засичаме из къщи, което е доста рядко си говорим и се смеем дори, че и готвим заедно, ах ах, ако някой ми беше казал, че това ще ми се случи щях да му се изсмея в лицето. Всъщност, тъй като смятам, че всяка връзка особено по-дълга и дълбока носи повече позитиви отколкото тръшкания in the long run, аз съм ужасно доволна, и се чувствам прекрасно. Малко е объркащо на моменти, да отделяш привързаност и навик от любов и чувства, но аз се справих и ми е кеф. Мисля, че и екс уайфа върви натам... Smile не искам повече драми..знам че няма как да е съвсем бездрамно, нооо пазим се, че мн лошо инак става

pig pig
vikicha

Брой мнения : 43
Възраст : 37

Писане by Гуфи on Вто 2 Ное 2010 - 12:49

най дългата ми връзка тече в момента...година и почти месец..перфектна...изпълнена с много любов,доверие,приятелство...абе сякаш е от някоя приказка...страшно много съм щастлива че попаднах на такъв човек и съм сигурна че ще изкараме още много. bounce
Гуфи

Брой мнения : 47
Възраст : 24

Писане by ndle on Чет 4 Ное 2010 - 18:44

Най-дългата ми връзка беше 2 години и 5 месеца. Завърши по много грозен начин,все пак това беше голямата ми любов. Или по-точно казано първата ,която почувствах толкова силно...
Очевидно съм била лъгана през последните година и половина,но дори това не ме спря да си я искам обратно...както и да е ,превъзмогнах го. Сега сме приятелки,след няколко месеца опитахме отново да бъдем заедно,но истината е ,че няма тръпка,няма нещо,което да ни задържи...
Истината е,че може би няма да имам смелостта да бъда с някоя жена 5-6 години...освен ако не усетя ,че наистина я искам завинаги до себе си....просто когато усетя някакви непреодолими различия,когато нещата просто не се получават предпочитам да не отлагам раздялата във времето...става много трудно...
Истината е, и че се страхувам от болката,която може да ми донесе раздялата след една дълга сериозна връзка (защото първият път беше наистина непоносимо) и може би това ми пречи да правя компромиси....
ndle

Брой мнения : 4

Писане by aX Tuuu... on Пет 5 Ное 2010 - 10:46

Хмммм, ndle, добре дошла. Това значи ли, че хората, които са наранени от дълга връзка не продължават да търсят точно това? Според мен се самосаботират в следващите си връзки, ако не осъзнаят, че човека насреща също има минало, но не носи отговорност и за тяхното. Иначе става прекалено сложно.

aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Писане by Kris on Съб 6 Ное 2010 - 8:13

Моята най- дълга връзка е 5 години. Три от тези 5, живяхме заедно. Сега сме приятели и все още се обичаме. Smile
Kris

Брой мнения : 113

Писане by TALYA on Съб 6 Ное 2010 - 10:43

Последната промяна е направена от TALYA на Вто 26 Апр 2011 - 19:07; мнението е било променяно общо 1 път
TALYA

Брой мнения : 188

Писане by murmrun on Съб 6 Ное 2010 - 12:55

Моята най-дълга връзка продължи около 8 години, с прекъсвания. Доста драматично беше, още повече, че тя е хетеросексуална (аз съм била някакво изключение). През тези години и двете имахме и други връзки. Окончателно приключи преди около две години, но тя продължава да ми е най-близкият човек, както и аз за нея. Тъй да се каже, a happy end. Kiss
murmrun

Брой мнения : 296
Възраст : 38

Писане by cool mama on Сря 10 Ное 2010 - 21:07

ммм 5 години ходех с едно момче, изневерих му 1000 пьти за тия 5 години в тьрсене на себе си, целувах се сьс много момичета и момчета за да разбера какво искам.Казвах винаги, а той ме обичаше до полуда и ми опрощаваше всяка изневяра.( подчертавам , че само на целувки с различни хора сьм изневерявала, иначе секс сьм правила само с него)...и накрая разбрах защо сьм ' изневерявала ' само на целувки, хахах защото неискам секс от мьжете а с жените нямах смелост, пьк и не бях сигурна в половата си ориентация.сьс сегашната ми приятелка сме точно от година заедно а тя е пьрвата ми приятелка!

Последната промяна е направена от cool mama на Пет 5 Авг 2011 - 15:23; мнението е било променяно общо 1 път
cool mama

Брой мнения : 387
Възраст : 33

Писане by cool mama on Сря 10 Ное 2010 - 21:30

п.с. Когато се разделих с момчето, вече бях с нея, и му казах защо му бия шута в началото тои ме убейдаваше, че ще ми мине и, че ще ме изчака за пореден пьт, чак , чака колко да чака...точно 2-3 месеца и се разделихме в началото добре но с времето вече не се понасяме, и неискам да го вийдам.

АДМИНИСТРАТОР: ТРАНСЛИТЕРИРАНО С БГ ТРАНСЛАТОР
cool mama

Брой мнения : 387
Възраст : 33

Писане by TALYA on Чет 11 Ное 2010 - 10:45

!!!!!!

Последната промяна е направена от TALYA на Вто 26 Апр 2011 - 19:19; мнението е било променяно общо 1 път
TALYA

Писане by rainbow_eyes on Пон 27 Дек 2010 - 14:18

При мен май май досега не е имало такова явление. До няколко месеца..4-5 и това е. Явно не се е намерил човек,който да успея да задържа или обратното. Не знам на какво точно се дължи това..липса на късмет,несъответстие в характери,липса на любов, а може би всичко на куп?! Но все пак не мисля,че е липса на любов, поне силни емоции е имало ако не друго.
Сега всъщност ми хрумна да споделя и нещо странно,което все ми се случва. Значи имам някаква склонност все да се връщам в миналото,т.е. със всички хора с които съм имала някаква по-сериозна връзка и до този момент поддържаме връзка. Или ще е още не изгаснала любов от моя или от другата страна, или оставам приятел с този човек, или обстоятелствата ни събират отново.. много ми е странно. Просто се получава така,че няма човек с който да съм скъсала окончателно отношения, смисъл не ходим.. ок, но проблема е че повечето от хората в миналото ми, намират място и в настоящето и то не защото постоянно движим в една компания. Примерно първата ми любов,с която имахме връзка преди 3 год и повече, вече е женена, но въпреки това поддържаме отношения и знам,че на нея винаги мога да разчитам,както и тя на мен. Друг човек, с който преди години имах връзка..все още ми звъни и твърди,че ме обичал..въпреки че съм му дала да разбере,че няма да подновим връзката си.пък и не е някакво детско увлечение,понеже е с 8 год. някъде по-голям. Аз пък бях влюбена в едно момиче 3год. без да сме имали връзка,само свалка. Не мисля че се дължи на слабохарактерност,а просто усещам че щом някога съм имала нещо истинско с човек, е тъпо и вид лицемерие после да се правя,че не го познавам. Е то пак си зависи от обстоятелствата и причината заради която сме се разделили..
Интересно ми е дали има и друг такъв странен случай ?...или когато късате с някой повече никакво звънене,виждане,никакви чувства..
rainbow_eyes

Брой мнения : 470
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Писане by gotemperor on Нед 9 Яну 2011 - 22:19

3 години с жена, но тя беше хетеросексуална и аз бях удобен експеримент.
Явно в нея се беше натрупало недоволство, защото чух няколко приказки зад гърба си от нея и се разделихме.
3 години с мъж, но нещо не върви... явно този път аз съм натрупала недоволство...
Та ще видим.
gotemperor

Брой мнения : 163

Писане by TALYA on Чет 13 Яну 2011 - 22:13

Cool

Последната промяна е направена от TALYA на Вто 26 Апр 2011 - 19:20; мнението е било променяно общо 1 път
TALYA

Писане by UsualSuspect on Пет 14 Яну 2011 - 0:46

Ако въобще се брои... първото момиче, с което въобще съм била. С нея бяхме ''заедно'' 2 години. С много прекъсвания, много драми, много нещо... ама по дяволите. Бях на 16 когато ''тръгнахме'' и когато се разделихме вече бях на 18 ... Тя беше хетеро като цяло, беше по-голяма от мен, обаче драмата много я тресеше, а аз бях малка и не мисля, че особено много съм осъзнавала за какво става въпрос. Беше много заплетено и емоционално и трудно и невъзможно.. ама до ден днешен така и не се задържах с друга толкова дълго.И последната ми връзка да е била...има няма 6-7 месеца и толкова. Само с това разполагам.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by EVI on Пет 14 Яну 2011 - 11:04

Cool

Последната промяна е направена от EVI на Вто 26 Апр 2011 - 19:02; мнението е било променяно общо 2 пъти
EVI

Брой мнения : 1089
Местожителство : Северния полюс

Писане by earl_grey on Пет 14 Яну 2011 - 11:50

Аз няма да изпадам в драми, просто мисля да отговоря на конкретния въпрос с конкретен отговор: най-дългата ми връзка БЕШЕ близо 3 години. А дали ще има и по-дълга? Hope so! Wink
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by boginqta_ on Вто 26 Апр 2011 - 14:25

1 година за мен продължи най дългата връзка. и да, любовта винаги е сляпа, когато е истинска.
подходяща възраст...не мисля, правим го когато се почувстваме готови да ме верни не само на партньорката ни, но и на нас самите.
boginqta_

Брой мнения : 147
Възраст : 30
Местожителство : La Palud sur Verdon, PACA, France

Писане by mimok on Нед 1 Май 2011 - 15:34

Само една връзка ми беше най - дълга и в нея имаше всичко за което можеш да мечтаеш, но уви съдбата е решила друго и ни раздели. Връзката ми беше 4 години изпълнени с такива емоции и моменти, че когато видя някоя като нея всичко отвътре се обръщаше с таква сила и такъв огън, че времето не можа да го потуши след 7 дълги години това, което тя ми остави като спомени ярки в съзнанието ми.
Наистина изпитвам тази чувства към нея и никога не мога да я забравя, но тя сте си едно бленувано за мен съкровище. Драми не сме имали, по - скоро на нея и се случи и ме накара да се откажа от нея и от любовта ѝ завинаги, заради нейните родители и за нейно добро и това все още ме преследва, като бич на съзнанието ми.
Второ бяха по - други времената /по - смутни времена и всеки гледаше да прави проблеми на другите за щяло и нещяло/.
Втората беше 3 месеца и почина в една катастрофа и аз по вина на един пиян мъж и ми идеше да отида в ада да пържа от яд и от безсилие.
Много време ми отне да си излекувам раните си, но все пак си оставят белези за цял живот.
Но човек трябва да рискува и да приема другия такъв какъвто и другото вече трябва да е магия между тях, за да се получи и времето само доразвива самата връзка Smile
mimok

Брой мнения : 265

Писане by Veronica Mystery on Вто 3 Май 2011 - 15:38

Имала съм няколко опита да се задържа с някого- всичките засега неуспешни. Проблемът при мен е, че моите връзки са винаги от разсрояние. Прибирам се в България за месец- два, срещам някого, всичко е "ОХ" и "АХ", после отново заминавам и винаги нещо се чупи.
Освен това имам една стара любов, която ми пречи да се отдавам изцяло на хората, с които се опитвам да създам нещо. Има моменти, в които винаги си задавам въпроса: " Какво щеше да стане, ако...".
Предполагам, че ще мога да създам отношения с някого едва, когато се помиря със себе си и с миналото си. И когато човекът за мен се появи, не бих искала да наричам това "връзка". Защото вероятно ще е толкова хубаво, че няма да има дума, която да може да го опише.
Veronica Mystery

Брой мнения : 17

Писане by mimok on Вто 3 Май 2011 - 16:22

Здравей, Veronica Mystery Първо ще ти кажа една истина на свой гръб я изпитах с времето и някой рани не зарасват добре и си остава белег - т.е. спомен за даден човек направил ни някакво впечатление.
Връзките ми не са били от разстояние, а живеехме заедно и да ти кажа няма гаранция, дали си далече или си наблизо.
Въпроса е дали си попаднала на истинската ти сродна душа и това времето ще ти покаже.
Другото, което е по - сложно е да изтриеш всичко от съзнанието миналото си и да вървиш напред, иначе това винаги ще те спъва постоянно и го знам от личен опит.
Просто бъди подготвена психическа да приемаш предизвикателствата на живота и на една връзка, но как ще се рвазвие и до каква степен ще е стойносттна в истинския смисъл на думата зависи само от теб и от другата страна - трябва да има желание и от двете страни.
Тогава връзката се трансформира в любов и самоотдаване към другия и винаги жадуваш да бъдеш непрекъснато наблизо, да бленуваш непрекъснато и да се чувстваш отвътре, как една вълна те завлича с пълна и неудържима сила на дъното и това кара да се бориш за глътка въздух - " Да обичаш означава да се бориш и да поставяш нейните над свойте интересите, да обичаш също означава и да се разочароващ в даден момент. Защото едното винаги върви с другото или с други думи - само розови облаци няма и и ма и сиви /затова всичко е балансирано и трябва да намериш вътрешния си баланс и чак тогава си готова, но колко време ще отнеме от теб зависи.
Въпреки всичко трябва да вървиш само напред и да не поглеждаш назад.
Другото, което трябва да изключиш от съзнанието е : "Какво щеше да стане, ако ........"
Smile Smile Защото според мен "Ако беше така, щеше да стане така и няма да е иначе" - забрави, защото безмислено и ще се въртиш в един кръг без изход.

От мен една мъдрост : " Никога, никога в живота не са получава това, което искаме и желаем, а става точно обратното в действителността. Затова се научи да цениш всеки момент и всеки миг, защото те повече няма да повторят и затова давай по - ведро и спокойно, всичко с времето ще се нареди.
Wink Wink Wink
mimok

Брой мнения : 265

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото