Били ли сте дискриминирани?

Предишната тема Следващата тема Go down

Били ли сте дискриминирани?

Писане by devaux on Нед 9 Авг 2009 - 15:14

И ето го големия въпрос за дискриминацията...
На мен лично ми се е случвало и продължава да ми се случва. Дори забелязвам,че ми се отразява по някакъв начин.

Вие били ли сте дискриминирани и по какъв начин?
devaux

Брой мнения : 33
Възраст : 27
Местожителство : София

http://idsurrender.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Re: Били ли сте дискриминирани?

Писане by Doña Dyke on Нед 9 Авг 2009 - 17:55

Ако става въпрос за дискриминация на каквато и да е основа, да! Дискриминирана съм всеки ден и от много хора. Както от мъже, така и от жени и то по различни причини. Не знам да давам ли примери? Дискриминират ме на работа, на обществени места, понякога дори вкъщи, защото светът е изтъкан от стереотипи. "Жените са глупави, жените са слаби, жените трябва да готвят, да перат чорапите на мъжа си и да си затварят устата". За лесбийките също има куп клишета, които се ширят сред хетеро популацията, която няма никакъв достъп до хора с хомосексуална ориентация. Да не изброявам. Всички знаем. Rolling Eyes

От друга страна трябва да призная, че аз също дискриминирам не по-малко, въпреки че се опитвам да се въздържам. Дискриминирам мъжете като цяло, някои жени, защото изглеждат по определен начин, държат се по определен начин и т. н. И не съм срещала човек, които да не дискриминира (дори и несъзнателно). Повтарям, че не говоря само за сексуална ориентация, а принципно. И да, на мен също ми се отразява, защото не мисля, че има човек, който да е такъв непукист, че да се абстрахира тотално от мнението на обществото. Все пак живеем в него и искаме да сме част от него. Нали затова се борим. Не за сегрегация.
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Възраст : 35

http://www.bgles.com

Писане by feet of clay on Съб 20 Фев 2010 - 1:15

много добре казано, Doña Dyke 👏
напоследък доста се замислям. говоря с приятели и всички са единодушни, че в България си е опасно да си хомо/би. аз твърдо отказвам да приема, че е истина - не може да сме толкова зле. аз лично нямам един приятел или познат, който да си е променил отношението към мен, откакто имах приятелка. родителите ми също. е - не говорим за баби и подобни, разбира се, въпреки че на прекия въпрос "бабо, и да съм хомо, не би ме обичала ли", ми отговори правилно, хаха
и все пак...притеснява ме тази настойчивост в предупрежденията
бихте ли споделили вашите мнения?
feet of clay

Брой мнения : 640
Възраст : 41

Писане by aleks4et0 on Съб 20 Фев 2010 - 15:17

Не само в България е опасно.Където и да се намираш по света винаги ще се намерят хора,които няма да могат да те приемат такъв какъвто си и не ми се вярва това да се промени някога.Дали за това,че имаш различна сексуална ориентация от ''общоприетата'',или за това,че си жена и някои хора си мислят,че работата на жените е само да хранят мъжете си и да ги обгрижват,да перят,чистят,готвят и т.н.Дискриминация има и винаги ще има.Нещото,което можем да направим е да стоим далеч от такива хора,не винаги знаем какво ни е определила съдбата,ако този човек,който ви дискриминира се окаже ваш колега,или колежка няма как да напуснете работа,само защото той,тя не ви приема такава каквато сте,но поне да избягваме да сме в обкражението на такива хора,защото си е неприятно.Другия вариант е до последно да защитаваме правата си и да се обединим срещу дискриминацията.Нищо не губим ако защитаваме правата си.Поне сме опитали. Wink
aleks4et0

Брой мнения : 88

Писане by Ihina on Съб 20 Фев 2010 - 19:22

По моето скромно мнение, изградено по време на изследванията, които правих за дипломната си работа, категоричното мислене, склонността към стереотипирне и оттам дискриминирането са програмирани в поведението ни още по време на детските ни години, формиращите години.

Ще дам един пример от моето детство - не знам дали мога да го нарека дискриминация срещу моята детска персона, но си спомням, че тогава яко ме разстрои. Все пак бях само дете...! Не знам дали помните, поне тези от вас, които са горе-долу моя набор би трябвало да помнят, че едно време в училищата минаваха едни лелки, които набираха кандитати сред момиченцата за художествена гимнастика... Спомням си как и в нашето училище дойде една такава въпросна лелка и помоли всички момиченца, които проявяват интерес да идат при нея... Е повечето момиченца по онова време искаха да станат художествени гимнастички... Като оФчиците и аз се запътих към лелчето и тя запозна да ни избира. "Ти да, ти не..." Когато стигна до мен, ме погледна и рече: "Прекалено си тромава за художествена гимнастика!" Винаги съм била едричка, структура, какво да се прави - тежки кокали... Ама казва ли се такова нещо на дете... Не знам дали това беше причината, но и до ден днешен изпитвам почти ненавист към художествената гимнастика, примесена с някакво странно преклонение пред спортната отдаденост на гимнастичките...

Много се дразнех, когато момчетата влизаха в гимназии и университети с по-нисък бал от момичетата... :evil:

Със сигурност съм дискриминирала някой в даден момент... Надявам се да е било неумишлено. Иска ми се да мисля, че не бих го направила умишлено, защото не бих искала някой мен да ме дискриминира...
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by ???? on Вто 23 Фев 2010 - 18:50

До сега не мисля, че някога въобще съм била дискриминирана заради сексуалната си ориентация.Може би само когато мои близки решават да излязат ''по двойки'' да гледат кино или да вечерят в ресторант..естествено аз няма как да отида, кого да заведа, приятелката си ли? Така че не смятам, че съм дискриминирана заради сексуалността си. По-скоро съм била дискриминирана заради самата себе си като личност, тъй като съм си особена във много аспекти, а това не се възприема във малки провинциални дупки като тази, в която отраснах учих и все още живея. Дискриминирана бях в класа си и в училище от самото начало на образованието си и най-интересното беше, че бях cool с това! Даже го предпочитах. Дори може би съм била дискриминирана, защото сама така съм пожелала...сега се замислям и установявам, че и аз не знам причината, а не я и търся.
Но според мен дискриминацията като цяло не е във обществото ... тя е по-скоро присъща на една групичка от тесногръди ДЪРВА , живеейки по стандартите на 1951 -ва година и хора, които никога няма да погледнах по-надалеч от носа си.
Аз не обвинявам тези, които дискриминират хомосексуалистите , тяхно право си е да не разбират нещо, в което не са замесени. За някои от тях това е супер неестествено и нямам за какво да ги обвинявам..нека си останат плоскомислещи - не мисля, че трябва да се занимавам и с този ''проблем''
И дори аз самата съм дискриминаторка..дискриминирам простите хора и елементарните хора също. Дискриминирала съм ги и винаги ще ги дискриминирам.

????
Гост

Писане by jessy on Сря 24 Фев 2010 - 2:34

Northern`Light написа:
Но според мен дискриминацията като цяло не е във обществото ... тя е по-скоро присъща на една групичка от тесногръди ДЪРВА , живеейки по стандартите на 1951 -ва година и хора, които никога няма да погледнах по-надалеч от носа си.

Според мен групичката от тесногръди ДЪРВА изобщо не е малка, а си е направо групище, съставящо много голяма част от обществото. Аз за сега не виждам никакви тенденции това да се промени скоро.
jessy

Брой мнения : 396
Възраст : 31

Писане by feet of clay on Чет 25 Мар 2010 - 6:28

Synaesthesia написа:И дори аз самата съм дискриминаторка..дискриминирам простите хора и елементарните хора също. Дискриминирала съм ги и винаги ще ги дискриминирам.
мдам... pig Embarassed и аз така ... и няма и надежда някога да спра, лелей...
все се опитвам да си казвам, че човек е вселена, че мога да науча по нещо от всеки...но при някои хора урока просто не си заслужава търсенето...
feet of clay

Брой мнения : 640
Възраст : 41

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото