Butch, Femme, Androgynous или...?

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Butch, Femme, Androgynous или...?

Писане by ???? on Пон 6 Дек 2010 - 0:03

Ами ... не съм сигурна в определенията и ако вземем само външния вид, предполагам, че жена с дълга, руса коса, която има всичко на всичко 2 чифта дънки и един чифт маратонки (модел от преди 7-8 години, ама са като новички... кофата изхвърлям с тях... не винагиWink), огромно количество рокли, поли, корсети, два шкафа с гримове и няма и един чифт обувки с по-нисък от допустимото ток(под 8 см. не го броя за ток въобще)... май не е буч, нали? Embarassed Виж, характера... там пък май не съм много фем... Позволявам леки форми на доминация само в леглото Smile

Поне до момента, контактите, които съм имала с момичета (основно фем) са показали, че ми е много хубаво да ги докосвам, да ги целувам, забавно ми е да общувам с тях, но повече ... секс... мне. Изпитвам желание да прекарвам време с тях, да се забавляваме заедно, но просто не съм ги желаела. Естествено, възможно е да не съм попаднала на жена, която да провокира и физическо желание в мен, но това са фактите в моя живот. Същевременно, когато видях жена си с късата коса, дънките, впития в разкошните гърди потник и татуировките ... и се предадох Smile Дали ако беше една идея по-женствена или една идея по-мъжествена щеше да е същото не знам, но определено този външен вид и това поведение ме провокираха. Пожелах я почти веднага, след като я видях - нито съм знаела що за човек е, нито колко е умна, нищо - физическо привличане.
Това естествено не значи, че всяка жена с къса коса ми е интересна... не мога да приема, че една жена не трябва да се грижи за себе си, че може да си позволи ниска хигиена или да забрави къде е фризьорския салон...Хм... Мога, разбира се, но в този случай се съмнявам, че ще си допаднем...
Така че не знам точно какъв е моя тип, нито как се казва, но знам какъв не е Smile За съжаление добавям и фем-ките в графата Smile

Що се отнася до третия въпрос, това наистина е един стереотип, който аз съм по-склонна да приема, отколкото да отхвърля. При мен този принцип работи, което обаче в никакъв случай не е задължително да е норма.

Типове, стереотипи, принципи... дрън-дрън Smile Важното е любов да има Wink

????
Гост

Върнете се в началото Go down

Писане by cashmere on Пон 6 Дек 2010 - 17:03

1. Определено се приемам като femme
2. Изключително много си падам по femme жени.
3. За мое най-голямо съжаление и скръб- да, има такава тенденция!

Последната промяна е направена от cashmere на Вто 21 Дек 2010 - 21:21; мнението е било променяно общо 1 път
cashmere

Брой мнения : 9
Местожителство : sofia

Писане by ???? on Пон 6 Дек 2010 - 17:11

1.pearl kind.
2.Харесвам всичко хубаво.Под хубаво не мога да визирам бъчовете като хубави по видни причини.
3.Вярвам го да! За съжеление съвсем естетсвено и нормално е в природата ахубавите ябълки прасенцаат да ги ядът

????
Гост

Писане by Blood Sugar Sex Magik on Пон 6 Дек 2010 - 18:38

И аз съм femme (като визия) и си падам по femme (като визия), но не мога в никакъв случай да се съглася с последното твърдение. Хубавите ябълки си имат всъщност собствени мнение, желания, симпатии и чувства.
Blood Sugar Sex Magik

Брой мнения : 101
Възраст : 29
Местожителство : София

Писане by ???? on Пон 6 Дек 2010 - 19:25

МММ искаш ли да обсъдим?
Или просто слез в Есенс или някой др бардак и се загледай .....
Да видиш какви хубави моми има с какви зидаромазачки са Smile

????
Гост

Писане by Ins@ane on Пон 6 Дек 2010 - 20:12

Интересна тема ... За пръв път чувам тези термини, за това трябваше да се поровя малко да видя какво точно означават и това, което открих:
Butch - жена, която се държи като мъж; доминиращата във връзката на две лезбийки
Femme - женствена лезбийка, която харесва мъжествени или Butch лезбийки; с женски качества
Androgynous - м/у мъж и жена, използва се и за хермафродити; да имаш черти и на мъж, и на жена; да изглеждаш нито твърде женствено, нито твърде мъжествено

Аз не мога да се определя, но може би клоня към butch повече. Харесвам и от двата типа, но зависи от характери на персоната й.
Ins@ane

Брой мнения : 189
Възраст : 24

Писане by Ihina on Пон 6 Дек 2010 - 20:26

Сега като се замисля, май наистина не искам да се бутам в коя и да е от трите категории... Ке се сложа в графата "извънземно", хаха... Там си ми е добре Мисля, а си и го знам, че съм родена... или по-скоро все още си нося душата на жена, живяла в матриархални общества... Оттам изборът на религия и прочие...

Ще изключа андрогинът за момент и ще си поразтегля локумчета за буч/фем дихотомията... Се се сещам за една колежка от работата... Мацето си е хетеро, има си приятел и всеки път като си говорим разправя как като види едикоя си жена "мъжкото" в нея се обажда и би я "праснала"... А аз си мисля... "Защо пък трябва да се обажда мъжкото в теб, за да те привлича друга жена" и поклащам глава недоумяващо...

Естествено, не мога да отрека, че има жени с някои по-мъжки... ммм... привички ли да ги кажа... Ако трябва да разгледам себе си... Не нося поли и рокли, защото не се харесвам как ми стоят на телесото... Единствената пола, която одобрявах на себе си, беше абитуриентския ми костюм /сако, къса пола/... Токчета не нося, щото съм спъната и ке се утепем на половината на първата стъпка Embarassed Грим не слагам, щото нямам усещане за цветове и кое с кое си отива... а не искам да се правя на клоун в лицето... А всяка жена, която е родена с гъста, къдрава коса знае какъв кошмар е за поддържане... та аз избрах да ми е удобно и я постригах Smile Ако говоря по-силно и високо, просто мама ме е родила с големи гайди Very Happy и понякога трудно ги контролирам... Обичам да отварям вратите на дамите, защото знам, че няма достатъчно каварели, които да го правят, а на самите каварели, за да им е гадничко, когато жена им държи вратата Twisted Evil
От друга страна и най-клишираната романтична драмичка може да ме разплаче искрено, обичам сладки неща, плюшени играчки... абе, обичам да съм си момиче...

И след всичката тази словестна диария, за която надявам се, ше ме извините... достигам до заключението, че прави го, струвай го - не можеш да вкараш човек в една малко или много статична категория...

Та аз си избирам вместо буч/фем, андрогин - амазонка Никак не е претенциозно от моя страна, нали Wink Но ми беше харесало и едно понятие, което прочетох в един хороскоп за лесбийки за мойто зодия /везничка/, а именно - tomboy femme...

Но пък има хора, които имат нужда от категории и се чувстват добре в тях... Разни хора, разни идеали... Аз лично намирам противоречието у някой за изключително интересно нещо...

Ах тези страсти и размисли на настинал мозък
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by Gothica on Пон 6 Дек 2010 - 23:50

Ахахахахахаххаа, Ihina, бих ти вдигнала репутацията до небето Само заради този пост

По темата, аз се определям като ( и тук ще цитирам Доня Дайк ): femme homo lady

Харесвам женствени жени, досега по-мъжествени не са ме привличали... Но никога не е изключено да се случи. И все пак в едно съм убедена, никога няма да харесам жена, която прилича на мъж! Извинявам се, ако обидя някой с това изказване.

Иначе има нещо такова за "красавицата и зидаромазачката", но все пак от всяко "правило" си има изключения

А ако говорим за етикети, аз лично не разбирам разликата между femme и lipstick lesbian. Моля, някой с "по-дълбоки" познания по темата да ме просветли
Gothica

Брой мнения : 549
Възраст : 27

Писане by Heavy Cloud on Вто 7 Дек 2010 - 16:54

Зидаро-мазачка веднага го възприемам. Аз ползвах до сега оператор на хаспел или лебедка и кранист. Благодаря.
А наистина по тия "барове"....да не дава Господ да ти се налага да опреш до тях да търсиш партньор.
Който иска да се сърди, но това е положението.
Heavy Cloud

Брой мнения : 45

Писане by ???? on Вто 7 Дек 2010 - 19:03

Номера е просто да ги помолиш да застанат по към светлината.Определението е патентовано

????
Гост

Писане by ???? on Вто 7 Дек 2010 - 22:00

Мммм... някакви нови категории се появиха Neutral Ще може ли да разтълкувате значението на "зидаро-мазачка", "оператор на хаспел или лебедка", както и тип "кранист" за новичките. Току-виж това се оказал моя мечтан тип жена bounce

????
Гост

Писане by Ihina on Вто 7 Дек 2010 - 23:28

Gothica написа:Ахахахахахаххаа, Ihina, бих ти вдигнала репутацията до небето Само заради този пост

Радвам се, че одобряваш Very Happy Embarassed

А иначе наистина ми се иска да видя как някоя ще ме нарече с ръка на сърцето буч, докато й пускам ред сълзи, ред сополи, защото лошият режисьор на някой си филм е решил да убие сладкото кученце, или опечаленият каубой трябва да "спести мъките" на кончето си с двуцевката Пък нищо че мога да я нося на ръце, ако и стане лошо нещо... Да я видя обаче тя как ке ме мъкне, когато ми призлее при вида на кръв

То човекът е комплексно създание, а поетът си го е казал най-добре: "Непостоянство, твоето име е жена!" Малко сексистко и по мъжки шовинистко, но пък нема кво да си кривим душата - точно Smile

Да видите обаче къв смях настава на пазара, когато байчотата по сергиите ми зимат паричките и ми викат: "Лек ден, момко!", видели късата коса, а после свеждат поглед към мойте убави... Embarassed ахем... "очи" и започва едно изчервяване, презеленяване и пребледняване...

Но се отклонявам от темата... Сори ако спамнах...

Като цяло мисля, че жените, като пол са по-склонни да приемат двойнственото начало /ин и ян/ у себе си... затова и сякаш някои проявяват не дотам женствени привички... Но наистина... При положение, че говорим за жени, които обичат жени... Не виждам как може да се напъха "мъж" в уравнението и защо въобще е нужно. Така както аз го виждам... Или да си лесбийка обезсмисля буч/фем дихотомията... Или буч/фем дихотомията обезсмисля това да бъдеш лесбийка...

Ето, виждате ли, кво ви казах аз... "извънземно" Моля никой да не взема навътре болните ми бръщолевения... Освен, разбира се, ако не ги вземате приятно навътре... Embarassed Smile
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by Heavy Cloud on Вто 7 Дек 2010 - 23:48

Noella,
гледай сега, искам да вметна и момичетата от ловно-рибарския клуб, че съм ги пропуснала.
Понеже ще ми е много трудно да ти обясня какво точно имам предвид без да обидя някого ти предлагам да ме придружиш една вечер. Пък кой знае, може да намериш "жената" на живота си.
Heavy Cloud

Писане by ???? on Вто 7 Дек 2010 - 23:55

Heavy Cloud, аз съм я намерила, но не това е въпроса...
Не съм била много често в подобни заведения, но когато това се е случвало не съм забелязала драматични отклонения от нормалното... момичета, които виждам и извън това заведение. Та затова питам, да гледам по-внимателно следващия път Cool

????
Гост

Писане by Doomed Soul on Сря 8 Дек 2010 - 0:24

Heavy Cloud написа:Noella,
гледай сега, искам да вметна и момичетата от ловно-рибарския клуб, че съм ги пропуснала.
Понеже ще ми е много трудно да ти обясня какво точно имам предвид без да обидя някого ти предлагам да ме придружиш една вечер. Пък кой знае, може да намериш "жената" на живота си.

Доста високо самочувствие демонстрираш (надявам се да е подплатено). Покани ме да те придружа. Твърдението ти е, че няма по-добро от теб или че само тези от металургията излизат по баровете? Все едно, красотата на една жена е в очите и в усмивката.
Doomed Soul

Брой мнения : 77

Писане by ???? on Сря 8 Дек 2010 - 0:30

Явно си гледала другаде.Има случай в които можеш да ги усетиш през нослето.Арома-терапи Smile
Шегата на страни ...никога не съм могла да разбера кое е готиното да приличаш на мъж във всяко едно отношение,дрехи,поведение,окосмяване ,че дори и аромат?

????
Гост

Писане by ???? on Сря 8 Дек 2010 - 0:31

Doomed Soul написа:
Heavy Cloud написа:Noella,

Доста високо самочувствие демонстрираш (надявам се да е подплатено). Покани ме да те придружа. Твърдението ти е, че няма по-добро от теб или че само тези от металургията излизат по баровете? Все едно, красотата на една жена е в очите и в усмивката.
Красотата на една жена е в това да е жена.Не стругар!
ДА се усеща колко е крехка и не смао като дириш с лупа това по нея а да се вижда от разстояние.

????
Гост

Писане by ???? on Сря 8 Дек 2010 - 0:34

Е, то така погледнато мъжът ми ще се окаже прав Smile Според неговата гениална теория, след като харесвам жени с по-агресивно поведение и не толкова ... женствен вид, всъщност не съм бисексуална, ами съм си хетеро

????
Гост

Писане by ???? on Сря 8 Дек 2010 - 0:37

Ми да ти кажа май ,май
Въпроса тук не седи до поведение ,а по скоро до външен вид.
Разликата между мъжете и стругарките е в гащичките

????
Гост

Писане by Doomed Soul on Сря 8 Дек 2010 - 0:40

Да, така е! Но има и друг тип жени. Колкото крехки, толкова и силни, колкото фини , толкова и жилави. Не обичам мекотели, които чакат някой да им свали света в краката!
Doomed Soul

Писане by ???? on Сря 8 Дек 2010 - 0:43

Хъм ... ок съгласна съм .А какво ще кажеш за тези чиято визия погазва ,че са силни ,имат властна походка,дори имат агресивно излъчване,но в крайна сметка си личи че са жени?
Те какви са ?
Някой може ли да ми каже

????
Гост

Писане by Doomed Soul on Сря 8 Дек 2010 - 0:48

Е ти не си от тях. Въпросът беше "как се възприемате?" Сигурно харесваш такива Wink
Doomed Soul

Писане by Heavy Cloud on Сря 8 Дек 2010 - 0:49

Последната мисия на моят пост беше да говори за мен. Ако искам да кажа нещо директно ще го направя, обаче нямам нужда.
Безспорни са фактите и те говорят за себе си. Вероятно има изключения, понякога се случват.
По баровете за съжаление наистина основният контингент е от шеговито-сериозно посочените от мен да не изброявам отново. Не съм казала, че "само тези от металургията" излизат по баровете, но те са масата по тези дупки. Виждала съм и други, но те са били по-скоро за по един път, случайно попаднали. Аз лично съм ходила няколко пъти и аз не знам защо. Всъщност знам. Ходила съм, защото много ми се иска да има някакво приятно местенце, където гей жени се събират. Не едно, повече. Но няма.
И да, желая да се разгранича, не виждам защо това може да подразни.
Поканата ми беше отправена към лицето Noella, която деликатно ме отклони.
Красотата на една жена е в много неща за мен и предполагам за повечето дами в този форум.
Започнах да пиша нещо, което изтрих, защото усетих, че преминавам една разумна граница. Вкратце, искам аз лично в моя свят жените да приличат на жени, а мъжете на мъже. Ще се радвам много, ако жените полагат нужните грижи за себе си както му е редът.
Но пък в крайна сметка всеки е свободен да прави каквото пожелае, а пътници има за всеки влак.
Heavy Cloud

Писане by Doomed Soul on Сря 8 Дек 2010 - 0:52

Heavy Cloud написа: Вкратце, искам аз лично в моя свят жените да приличат на жени, а мъжете на мъже. Ще се радвам много, ако жените полагат нужните грижи за себе си както му е редът.

Абсолютно "ЗА".. и два пъти дори
Doomed Soul

Писане by ???? on Сря 8 Дек 2010 - 0:53

Doomed Soul написа:Е ти не си от тях. Въпросът беше "как се възприемате?" Сигурно харесваш такива Wink
Кой каза такова нещо?
Точно обратното!
За това и се опредлеям като pearl kind Cool

????
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото