За парфюмите и ароматите

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

За парфюмите и ароматите

Писане by Shelly on Сря 2 Юни 2010 - 21:11

Мит ли е твърдението, че повечето лесбийки харесват мъжките парфюми? Като цяло повечето такива обобщения са си митове, но ми е любопитно има ли подобна закономерност. Аз лично винаги съм харесвала повече ароматите, които се считат за "мъжки", но пък и ми се е случвало да ме грабне някой женски парфюм и после да не го сменя, докато не привикна към него до такава степен, че да спра да го усещам.
Имате ли предпочитания на база "мъжки", "женски" парфюми или няма значение - каквото ви грабне? И другото, което ми е интересно: когато харесате аромата на някоя жена наоколо, то е защото бихте ползвали такъв, или защото просто на НЕЯ и отива страхотно? На мен ми се е случвало да лудна по аромата идващ от врата на някоя позната/непозната, но пък никога не бих ползвала подобен парфюм
Просто размисли, породени от безсъбитийната ми вечер
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Re: За парфюмите и ароматите

Писане by _FeNkAtA_ on Сря 2 Юни 2010 - 22:11

Готина темичка Wink !

dontknow написа:На мен ми се е случвало да лудна по аромата идващ от врата на някоя позната/непозната, но пък никога не бих ползвала подобен парфюм

По-скоро и аз съм на този принцип Smile . Най-добрата ми приятелка (по която си и падам общо взето Embarassed , ама няма да го бъде естествено , тъй като е хетеро , поне така твърди Very Happy ) ползва само мъжки парфюми и страшно много ме кефят , вероятно защото са нейни де , ама все пак . Принципно мъжките аромати не ги харесвам особено , за това си ползвам само женски парфюмчета Cool Smile .
_FeNkAtA_

Брой мнения : 136
Възраст : 28
Местожителство : Sofia

http://bg-bg.facebook.com/people/Vanya-Nalbantova/1315063780

Писане by Luxe/ on Сря 2 Юни 2010 - 23:04

Не знам дали е мит, но аз предпочитам жените да използват женски парфюми..Някак си цялата ми представа за красиво,нежно, грациозно се изпарява когато тя мирише на мъж.Иначе харесвам мъжките аромати върху мъже Very Happy
Случвало ми се е да "преследвам" някоя непозната само заради парфюма й и толкова да ми хареса, че после се опитвам да го открия, за да си върна спомена, може би и да го използвам...
Много обичам изведнъж да ме връхлетят спомени при усета на нещо познато и да върна времето. offtopic
Luxe/

Брой мнения : 377
Местожителство : софия

Писане by Insomnia on Чет 3 Юни 2010 - 16:47

оо аз много харесвам мъжките аромати, имам си 2 мъжки много си ги харесвам, но въпреки това най-често си слагам женски Smile
мисля, че за мене няма значение дали една жена се пръска с мъжки парфюм или с женски, важното е да ми хареса хаха мразя тежки парфюми ...има и някви отвратителни женски аромати...
Insomnia

Брой мнения : 392
Възраст : 25
Местожителство : Sofia Zapad

Писане by morgane on Чет 3 Юни 2010 - 17:57

Тва с парфюмите ми е доста актуална тема тези дни...имам чувството, че всички са тръгнали с 2-3 познати аромата, карайки ме да се държа като хрътка по разни опашки, в градския и тн. Smile Very Happy Като цяло предпочитам женски, за себе си- особено сладки...иначе не че държа толкова на самата миризма, по- скоро свиквам с дадена и се получава горната ситуация...то сега като се замисля май затова често си сменям парфюма- да не стават сакатлъци
morgane

Брой мнения : 102

Писане by Ihina on Чет 3 Юни 2010 - 20:40

Ох, отдавна не съм се включвала дейно в темите... Май е крайно време... То бива разбито сърце, бива, ама бивол за мезе не бива!

Та значи... мисля, че всяка от нас дори и да има наблюдение, може да коментира само за себе си точно какви аромати, миризми и парфюми харесва и предпочита...

Аз лично като аромат харесвам тъй наречените "водни" миризми... Онези, дето ти правят асоциация със свежия океан, или с наелектризиращ пролетен/летен дъжд, плюс светкавици и гръмотевици Smile За себе си намирам, че такива миризми са адекватно трайни само в мъжката гама от парфюми и дезодоранти /ако някоя от вас е намерила такъв дамски парфюм, нека ме светне моля, ще съм крайно благодарна/ Та затова и клоня към мъжките парфюми и дезодоранти за лично ползване... иначе на чужда кожа харесвам и женски и мъжки, стига да не са много силни и натрапчиви като аромат, защото ми е доста чувствително обонянието. Има едни супер-тежки сладки миризми, които хич не обичам...

От дамските парфюми имам точно три любими - Кензо Льо Пар /дамския/, Red Jeans на Версаче и Samourai Woman на Parfums Alain Delon.

А иначе в друга тема бях писала, че обонятелната памет ми е страшно развита и на мен също доста често ми се случва да душа въздуха като раз... ъ-ъ-ъ... Embarassed така де... Smile
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36
Местожителство : София

Писане by Shelly on Чет 3 Юни 2010 - 21:45

Да, на мен ми се е случвало да изтърся на таксиметров шофьор "Миришеш ми на ****" и после трябваше дълго и засрамено да обяснявам, че въпросната **** използва любимия ми мъжки парфюм и го казвам като комплимент, а не като обида
Та така и аз като надуша нещо познато и обичано и ставам неадекватна за няколко секунди
Shelly

Писане by ???? on Пет 4 Юни 2010 - 0:42

Ароматите..
Ах.. Днес усетих един нов аромат от една моя приятелка.. към която май изпитвам нещо мааалко повече от приятелство Embarassed ..Тя ме попита харесва ли ти.. а аз само като го помирисах.. след няколко секунди й казах да.Видях,че тя се беше оръснала..Вижда ше се по леко навлажената й кожа по вратлето..
И ме пръсна и мен..Кожата и дрехит еи косата ми още ухаят на този аромат..
Просто някак беше толкова грабващ..Дали заради нея,дали заради аромата,дали защото много й отиваше и толкова много ми напомня за нея..дали просто защото аромта е неустоим..просто много искам да го имам!
Да си го усещам и да мечтая..
А иначе да.. случвало ми се е и на мен, както на всички останали хора по света, да свързвам дадени аромати с нещо,някого някога в пространството..
Доста от познатите,които имам,жени,някак наистина си падат по леко по средните аромати,нито прекалено женски,нито прекалено мъжки..нещо средно,което подчертава желанията им..
Много е относително.
Мен по принци ме боли глава от почти всеки парфюм..независимо от цената,дори и от качеството..
Много малко ми понася обонянието Smile
Но н епрекалено сладникави,нито типичните мъжки..
Като ме лъхня в рейса някакъв мъжки,направооо ми идва да сляза веднага от гадост..
или пот.. УЖАС! Особено лятото..май ще ходя с колело на работа...
Няма намерение да си скапвам настроението или да съм леко намусена докато пътувам заради "ароматите" на някои индивиди..
И така Smile
Толкова от мен! Smile
Вече ще се държа прилично,поне ще опитам! Smile
Ще гледам да не говоря много много за желанията и по..розовите ми сънища и копнежи,т.к. всеки ги има,но само аз ги пиша.. и някак изглежда смешно..
Както и да е..
Don't worry,be happy

????
Гост

Писане by Insomnia on Съб 5 Юни 2010 - 3:32

morgane написа:Тва с парфюмите ми е доста актуална тема тези дни...имам чувството, че всички са тръгнали с 2-3 познати аромата, карайки ме да се държа като хрътка по разни опашки, в градския и тн. Smile Very Happy

Е не е като да преследваш полицайки заради парфюма им, както някои хора правят.. Smile хахахахха
Insomnia

Брой мнения : 392
Местожителство : Sofia Zapad

Писане by _FeNkAtA_ on Съб 5 Юни 2010 - 9:34

blue_power написа:Е не е като да преследваш полицайки заради парфюма им, както някои хора правят.. Smile хахахахха

Хаха , кажи честно Very Happy !!!

То верно , че и аз си преследвам хорица по улицата от време на време или из градския се връткам като луда да намеря къде точно е източника на якия парфюм , ама полицайка не ми се е случвало , за сега Smile
_FeNkAtA_

Брой мнения : 136
Възраст : 28
Местожителство : Sofia

http://bg-bg.facebook.com/people/Vanya-Nalbantova/1315063780

Писане by Гуфи on Чет 28 Окт 2010 - 2:57

аа ето я и темата за която между другото цял ден си мислех,и мислех да постна ама видях че я има.така.аз лично съм повече привърженичка на мъжките парфюми...по ми харесват като аромат ии де да знам..за мен е важно да мириша на хубаво.2ро доста често сменям парфюмите си защото не мога да се трая с една и съща миризма дълго време.не мога да кажа че съм маниак на тема парфюми,но често на си кажа(пак се връщам на мъжкото) половината ми козметика е мъжка-рол-она(1во защото мирише яко и 2ро мъжките ролони са много по силни и издръжливи) парфюмите ми повечето са мъжки(тук отварям скоба за да кажа че доста малко аромати ми отиват)а относно дамските са само някакви специфични миризми...*.лятото ползвах душ гел и шампоан в едно на стрейт,имах и само душгел ии са супер свежите.жестоко ви препоръчвам с лайм...и синия не е лош.от мъжките ми парфюми любими са ми:st8 черен,бял и сив;антонио бандерас-медитеранио и дяволо;фаренхайт,долчче енд габана(в момента не мога да се сетя как му беше подимето)булгари черния,и засега толкоз се сещам,а иначе от женските - BU icy който вече го няма на пазара,си тру черния и лилавия,карлос моя,перголезе,булгари белия,мекс(с розово-черната опаковка)един на Армани(розов) много жесток имах мостра на него ама котките я счупиха и изтече в мивката :( ии стига толкоз от мен.вметвам също че адски много помня миризми ама не само на парфюми..на всичко...
Гуфи

Брой мнения : 47

Писане by freedom on Чет 28 Окт 2010 - 22:33

И аз да се включа по темата. Имам чувствително обоняние и държа на чистоплътността. Трудно харесвам подходящ аромат за себе си. Открих парфюма на МаксМара (в опаковката във формата на пика) и открих себе си сред парфюмите.
Когато бях тийнейджърка предпочитах мъжките парфюми и дезодоранти, после преминах на унисекс.
Принципно ме привличат аромати, които не са слдадникави независимо за кой от двата пола са предназначени.
freedom

Брой мнения : 191

Писане by Helen on Съб 30 Окт 2010 - 1:19

Определено съм "ЗА" женските парфюми,не отричам,че ми харесват и някои мъжки... Smile Харесвам по леките ,не ми допадат сладникавите и тежки парфюми! Любимите са ми "Версаче-Кристал" (розовия) и "Булгари-Омниа" ! ОБОЖАВАМ ГИ !!! И пък и хората около мен ... Very Happy
Helen

Брой мнения : 85

Писане by ???? on Чет 11 Юли 2013 - 14:53

-

Последната промяна е направена от без(д)умна на Вто 13 Авг 2013 - 12:43; мнението е било променяно общо 1 път

????
Гост

Писане by Layer Cake on Пет 12 Юли 2013 - 16:09

Парфюмите са ми малко като мания, харесам ли си аромат после винаги проверявам от какви съставки е направен, кой е създал комбинацията от съставките....
По-често си взимам мъжки парфюми, никога не избирам някакви груби и типично мъжки. Харесва ми да сравнявам как един аромат се променя върху кожата на различните хора и как пасва с уникалната body chemistry която всеки има.
Понякога си избирам и някакви продукти с много нежни и женствени аромати като един комплект на Sephora, който беше комбинация от аромати от сорта на бял шоколад, крем брюле, карамел...като пропият в кожата я правят абсолютли дилишъс Smile 
Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by Erdbeben on Пет 12 Юли 2013 - 22:52

Около Коледа за първи път си купих истински, марков, качествен парфюм. Не съжалявам, че дадох толкова пари. Предпочитам малко по-унисекс ароматите. Ако може с лека нотка мускус и нещо свежо, "водно". За съжаление парфюмът ми (212 NYC) е на привършване, а се колебая да си взема пак него или Acqua di Gioia на Giorgio Armani.
Иначе хубавият парфюм или просто миришеща много добре кожа (натурално) могат да ме докарат до лудост. Smile
Erdbeben

Брой мнения : 751

Писане by . on Вто 16 Юли 2013 - 0:15

Използвам само женски парфюми. Любимият ми е White jasmine на Bvlgari. Като цяло предпочитам тази марка. Не харесвам отвратително сладникави или прекалено тежки фъс-фъс. Не бих използвала мъжки парфюми, но полудявам от хубавите мъжки аромати. Не знам какво им слагат, каква е тая химия, но хормоните ми съвсем откачат.
.

Брой мнения : 120

Писане by Вишна on Вто 16 Юли 2013 - 10:43

Много харесвам на Paco Rabanne - One million - мъжката версия, даже си я ползвам от време на време Wink Другият, който обожавам е Yve Saint Laurent - La nuit de l'homme - e, няма втори такъв парфюм! Не го ползвам, понеже ми напомня на някого и още ми засяда буца в гърлото, когато го усетя, но това е извън темата.
По принцип любимият ми парфюм е Calvin Klein - in2u, рядко го сменям всъщност. Wink
Вишна

Брой мнения : 267
Възраст : 27

Писане by Shelly on Вто 16 Юли 2013 - 11:05

С две ръце за Calvin Klein - in2u, обожавам го. Иначе новата ми мания е Acqua di Gio /женският/. Интересното е, че даже не съм сигурна дали би ми харесал за мен самата, не съм го пробвала никога, но когато го подуша на кожа и... всичко отива по дяволите
Shelly

Писане by :):):) on Вто 16 Юли 2013 - 13:35

Аз използвам само женски парфюми поради отчайващата ми женственост. Сега съм на вълна Light Blue на Dolce&Gabbana - много ми е летен и свеж. Иначе предпочитам жени с мъжки парфюми - много повече им отива, отколкото на повечето мъже. А когато наоколо има някоя жена с мъжкия Very Irresistible на Givenchy...80% съм спечелена, неадекватна, гледам полувлюбено и не знам къде се намирамSmileSmileSmile
:):):)

Брой мнения : 57

Писане by Lisa Rowe on Пет 19 Юли 2013 - 0:02

Аз си падам по свежите, леки, пролетни аромати. В момента съм със Sergio Tacchini Donna - също е много лек и свеж. Предния ми беше Salvatore Feragamo Incanto (лилавият), който ми беше подарък от най-добрата ми приятелка. Като го избирала и ми описвала характера на мацката, която ги продавала и се оказало, че тоя парфюм бил най-подходящ за моя темперамент и енергична натура. Преди време си бях купила един мъжки на Пума, ама той по-скоро беше унисекс. Пак много лек аромат. Някак си не си падам по тежки, натрапващи се на околните парфюми. Иначе обичам да се заливам с парфюм, за да мога да си го усещам. Very Happy
Lisa Rowe

Брой мнения : 265

Писане by earl_grey on Пет 19 Юли 2013 - 9:40

Аз обичам Calvin Klein, без значение In2U, One или Be. Сега съм с One, но си взех и един Paco Rabanne за всеки случай. Wink
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by Shelly on Пон 12 Авг 2013 - 19:01

Новата ми страст е: Azzaro - Now. Пасва ми толкова идеално, че ми идва да си посегна
Shelly

Писане by Destroying Passion on Съб 17 Авг 2013 - 3:36

Използам само женски аромати и само това може да ме докосне... нищо против мъжките, но за мен в тях я няма тази тръпка... женствената...
Имам няколко и всички ми харесват- Dolce&Gabbana Light blue, Bvlgari-Omnia, Dupont Passenger и най-големият любимец - 212 сивият.. Smile
Destroying Passion

Брой мнения : 30
Възраст : 32
Местожителство : От София, през Варна та чак до Бургас

Писане by Sunshine* on Нед 18 Авг 2013 - 20:58

hypnose senses на lancome sunny обожавам го!
Sunshine*

Брой мнения : 16
Възраст : 22

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото