Да пообсъдим бременноста 60+

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Да пообсъдим бременноста 60+

Писане by aX Tuuu... on Пон 17 Май 2010 - 9:27

ееееее, това с парите ме разби...

Покрай протестите на майките миналата година стана ясно колко струва една процедура в България, както и че често трябват две, три или повече, за да бъде успешно оплождането... Не са малко пари, но някои жени предпочитат да си купят кола за тях, за да има с какво да спират пред Син Сити, защото на 36-40 още се чувстват на 20 и трябва да хванат съответния чичко.

Не мисля, че в такива случаи въпросът е дали имаш пари, а за какво ги харчиш и колко силно желаеш да ти се случи определено нещо. А относно отглеждането на децата... от моите приятели има такива отгледани с много пари и такива, които са нямали почти нищо. Явно и от двете може да излезе чудесен човек, затова не виждам връзката.
aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Върнете се в началото Go down

Писане by lira on Пон 17 Май 2010 - 10:23

хм, току що проведох дълъг и съдържателен разговор по темата и изводът е, че е много объркващо положението и направо съм в някакаъв емоционално-интелектуален ступор.
aX Tuuu... , аз пък не разбрах връзката със Син Сити и купуването на кола Rolling Eyes
това за парите има отношение не толкова към отглеждането, а към самата конкретна процедура, т.е. ако можеш да си го позволиш, забременяваш, ако не можеш, не забременяваш, което си е пак един вид дискриминация. абе малко взехме да размиваме темата, т.е. тя води толкова още теми и разсъждения... добре де, признавам си, че малко изспекулирах с дискриминацията, но принципно дискриминация може да се открие в почти всяко действие или събитие.
както и да е, важното е, че имаме доста градивна дискусия и пак повтарям, че съм радостна от всичките разсъждения. изключително ми е интересно да чуя (или по-скоро прочета) аргументирани мнения. това беше и целта ми-да разбера колкото се може повече гледни точки, защото човек понякога неусетно се ограничава ако разсъждава сам.
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by Doña Dyke on Пон 17 Май 2010 - 11:10

...колко да е неусетно Very Happy

Сарказма оценявам подобаващо, но от друга страна не мисля, че идеята ти е лоша, ако се погледне без насмешка. Хе-хе. Не знам колко баби ще искат да раждат, тъй като много от тях неволно са в подобна ситуация с натрапени внуци. В този смисъл не вярвам желаещите "60+" за парите и яйцеклетките ни да са много.

lira, за конкретния случай, който всъщност си имала предвид с темата. Тъй като изобщо не разполагам с инфо за женицата, може би ще имаш търпението да ми обясниш следното на какво се базира:

lira написа: в случая става въпрос за пълнолетна, емоционално и интелектуално зряла жена, която дори помага на други хора, затова си мислех, че можеше и да е помислила за бебетата си.

Тя била ли е болна преди да забременее или отново предполагаме рискове само чисто статистически погледнато?

@dontknow Хе, а това с "естественото забременяване" може само по себе си да е отделна и дълга тема, в която освен със себе си, можеш да спориш и с мен Wink
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Местожителство : София

http://www.bgles.com

Писане by lira on Пон 17 Май 2010 - 12:35

амиии, това ми изказване се базира изцяло на субективните ми възприятия, признавам си. хвана ме, че не разполагам с данни от медицинския картон на госпожицата или каквото и да било друго медицинско инфо, нооо ако трябва да отговоря дали е била болна преди да забременее, ще стрелям напосоки и ще кажа, че сигурно е била, поне веднъж за тия пусти 62 години. ох, пак ставам несериозна, извинете ме за което. сега, като се замисля, може да се окаже, че аз съм по-рискова родилка от тази жена...брррр. честно, малко ми бръмна главата
lira

Писане by Doña Dyke on Пон 17 Май 2010 - 13:43

Муа-ха... е, то целият ни морал и етични норми са малко субективни. Да вземем да се примирим ли, кво ли?
Doña Dyke
Admin

Писане by lira on Пон 17 Май 2010 - 14:15

ами да, кво ли друго ни остава :wine:
lira

Писане by Shelly on Пон 17 Май 2010 - 14:21

Doña Dyke написа:

@dontknow Хе, а това с "естественото забременяване" може само по себе си да е отделна и дълга тема, в която освен със себе си, можеш да спориш и с мен Wink

Да спорим, да спорим... колко да спорим...
Иначе съм за Smile, само кажи къде, кога, как и ще го уредим Twisted Evil
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Doña Dyke on Пон 17 Май 2010 - 14:41

dontknow написа: само кажи къде, кога, как и ще го уредим Twisted Evil

@dontknow Е, смятам, че първо един онлайн тест драйв си е най-вече в реда на нещата... pig

@lira :wine:
Doña Dyke
Admin

Писане by Shelly on Пон 17 Май 2010 - 21:09

Да, де, аз това имах предвид Smile Отделна тема или ...?

Много офф топик: като чуя "тест драйв" и всичко в мен настръхва...
Shelly

Писане by Doña Dyke on Пон 17 Май 2010 - 21:35

@dontknow Мхм... да видим как ще формулираш темата тогава. Накaрай ни всички да настръхнем... Cool
Doña Dyke
Admin

Писане by Chimaera Phantasma on Пон 17 Май 2010 - 22:55

Еее, тази сутрин се опитах да напиша един по-дълъг отговор по темата, ама все та се изтри и после докато се наканя пак - вие взехте, че извадихте чашите. Нищо, здраве да е! :wine:

Chimaera Phantasma

Брой мнения : 73

Писане by Shelly on Вто 18 Май 2010 - 9:14

Doña Dyke написа:@dontknow Мхм... да видим как ще формулираш темата тогава. Накaрай ни всички да настръхнем... Cool

С много тежка задача ме натоварваш. Ще преспя над въпроса и ще видим дали мозъкът ми ще се размърда..., но каквото и да се "роди" от него едва ли ще успея да ви накарам да настръхнете. Висока летва ми поставяш, а не съм добър скачач
Shelly

Писане by ???? on Пет 21 Май 2010 - 23:31

Твърдо против. Начи...аз уважавам желанието на всеки човек да създаде потомство, но...тва е крайно егоистично и необмислено. Кво ше се случи после с това дете? То ше е на 15, а майка му на 75. Сори , ама и баба ми е по-млада. Кофти е и не искам да знам как ше повлияе на психиката на това дете. Още повече, че ако трябва да бъдеме пълни реалистки в повечето случай човешкия живот трае до около 70-80 години. Така или иначе детето ше остане само рано. Просто няма кво да коментирам повече...

????
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото