АМИ СЕГА?

Предишната тема Следващата тема Go down

АМИ СЕГА?

Писане by lira on Пон 6 Юли 2009 - 10:35

Ох, не знам дали това е социален прблем, но мисля, че се доближава...Много съм притеснена, как мислите, дали когато ББ стане премиер ние всички ще станем нелесбийки?!?!? Аз вчера доста го гледах по новините и се притеснявам за сексуалната си ориентация :pale:
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Върнете се в началото Go down

Re: АМИ СЕГА?

Писане by aX Tuuu... on Пон 6 Юли 2009 - 11:14

aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Писане by Doña Dyke on Пон 6 Юли 2009 - 15:04

Не искам да звуча обезкуражаващо, но във връзка с предишната статия и вчерашната победа на Борисов смятам, че всички сме осъдени на доживотна хетеросексуалност

За да не "повдигаме" обаче самочувствието на новия ни лидер прекалено много, можете да се запознаете по-надълбоко с цялостното отношение на жителите на Европейския съюз към правата на хората с хомосексуална ориентация. Очевидно е, че не само България има проблеми. Много други страни от Източнa Европа са точно толкова, ако не и по-консервативни по въпросите за хомосексуалните бракове и осиновяването на деца от такива двойки. Въпреки че официалното изследване, което ви предлагам по-долу, е отпреди 2 години, за съжаление не смятам, че положението се е подобрило значително.

-> Доклад на ЕС
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Местожителство : София

http://www.bgles.com

Писане by Doña Dyke on Чет 16 Юли 2009 - 23:01

А ето и една относително нова статия, в която се говори за резултатите от голямо проучване посветено на проблемите с хомофобията, проведено в Европейския съюз.

Според доклада дискриминация, малтретиране, тормоз и нападения срещу хомосексуалното население се срещат из целия ЕС, макар че те се проявяват в различни сфери на обществения живот. Докладът стига до заключението, че основните разлики между държавите-членки са по отношение на общественото мнение спрямо гейовете и лесбийките.

Дискриминацията на сексуална основа разделя ЕС на изток и запад
Doña Dyke
Admin

Брой мнения : 1234
Местожителство : София

http://www.bgles.com

Писане by Sponsored content

Sponsored content