"Coming out" или "коя съм аз?"

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: "Coming out" или "коя съм аз?"

Писане by ???? on Чет 18 Ное 2010 - 22:53

Приятелите ми (тези, които мога да нарека близки) знаят, че харесвам и жени... Няма как, иначе трябваше да се крия, а ми се е случвало да срещам интересни момичета на места където сме заедно... и за да не се мъча ги информирах Smile Там проблем не съм имала... С майка ми обаче се получи пълно фиаско. Миналата седмица реших, че вече е време, пък и в моята ситуация трябва да се подготвя за всякакви варианти. Даже не искам да ви казвам какво чуха ушите ми... Странно е как за два дни мина през всички настроения, за които съм чела... от "Къде сбъркахме във възпитанието" до "Ще ти мине", минавайки по ред почти всички реплики от темата "Смешни стереотипни изказвания" Smile Добави и няколко нови, ама са доста гаднички и ще ги спестя... Интересно е обаче как от началото до края на всички разговори, дори и за момент не прие, че аз имам нещо общо със създалата се ситуация... все другите бяха виновни и естествено най-вече приятелката ми, която "с тази странна ориентация" ме е подмамила... Никакъв шанс да чуе каквото и да било различно от това... След два дни просто каза, че не иска да чува повече за това и сега всичко привидно е както преди.
На баща ми към момента не ми се казва... има оръжия Neutral

????
Гост

Върнете се в началото Go down

Писане by aX Tuuu... on Пет 19 Ное 2010 - 10:27

Добре де, Noella, на 33 години и още се подлъгваш по приятелки - може ли такова нещо? Иначе реакцията ми звучи абсолютно нормално и ако си мислиш, че тя е минала през различни фази... на мен ми изглежда, че все още е на първата - отричане Smile. Все пак 99.9% от потребителките на форума могат само да гадаят как биха реагирали, ако детето им им признае нещо важно за себе си и затова е чиста проба забавление да ставаш свидетел на такива сцени - отстрани, разбира се.
aX Tuuu...

Брой мнения : 445

Писане by semper_fi on Пет 19 Ное 2010 - 16:29

Интересно ми е по-скоро как биха реагирали 99.9 % от потребителките, ако се окаже, че детето им е хетеросексулано Very Happy Онази сцена в Queer as Folk, когато сина на Майкъл им показа гаджето си момиче, винаги ме е забавлявала ужасно offtopic
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Писане by Indian on Нед 21 Ное 2010 - 16:44

Да вмъкна нещо на тема парадиране. Хетеросексуалните ни обвиняват в “парадиране” и за най-малкото нещо в нашето поведение, което излиза извън “сконфузеното криене в долапа” (което според тях ни се полага), т.е. несправедливи са и дискриминационни от самото начало. Например, да целунеш половинката си на улицата е парадиране. Никой не обвинява хетеросексуален, че парадира с това, че е хетеросексуален, заради туй, че е целунал половинката си, заради това, че се хвали със сватбата си и говори по цял ден за нея, или говори по цял ден за гаджето си и пр.
Например, аз съм аут през цялото време чрез това че говоря за себе си в мъжки род – т.е. аз няма нужда да съм аут, защото със самото си говорене в м. род аз вече съм си аут. Само като си отворя устата за няколко изречения и на хората вече им е ясно кой съм. Така реших за себе си още от 16-годишната си възраст. Дотук добре, обаче хетеросексуалните ще кажат – “ами това е парадиране”; чета го в очите им всеки божи ден. Добре де, мъжете, които говорят в мъжки род за себе си – това значи ли парадират с отва, че са мъже, защото ползват този род? А жените – че непрекъснато парадират с това, че са жени, след като ползват ж. род.
Какво искам да кажа – летвата към нас е жестоко завишена, рамките към нас са жестоко дискриминационни – абе трай си, кротувай си там и се срамувай и се крий, защото иначе ни смущаваш или дразниш. Че се правят на толерантни, на модерни – в много случаи е само на теория, само на думи.
Не в нас е причината, че сме самовлюбени или че имаме идея фикс, че сме “такива” (в което често ни обвиняват). Те са тези, които се страхуват от нас, от хомосексуалността, те имат фикс идеи за типичната хетеро-женственост и типичната хетеро-мъжественост; те са самовлюбените в повечето случаи. Те ни научиха да бъдем мълчаливи, да премерваме всяка дума, да кътаме всичко в себе си; нашата дискретност, самокритичност, самопрецакване на вербално ниво са мазохистично завишени.

Много е важно да си аут, поне за тези, чиято среда е доijfатъчно толерантна да могат да си го позволят – трябва да “разтворим” рамките на обществото за нас.

Сега, друг вид наистина “парадиране”, което не ми харесва е на някои гейове от “известните”, не всички разбира се, но някои – от типа на Азис, които непрекъснато го натякват в речта си колко са различни, с голям нарцисизъм, и го правят по снобски, просташки или парвенюшки начин, който често дискриминира жените…в смисъл, държат се сякаш са най-великите и “красивите” на света. Те дават много лош тон и заради тях хетеросексуалните се настроиха по-лошо към нас.
Indian

Брой мнения : 63
Възраст : 48

http://www.georgealexandrov.dir.bg

Писане by aX Tuuu... on Нед 21 Ное 2010 - 17:39

Съгласна съм като цяло, освен за лошите хетеро хора, защото от една страна е човешко да не разбираш, да не искаш да разбереш и да не можеш да разбереш, а от друга е факт, че по-необразованите хора са по-нетолерантни и те са масата навсякъде за съжаление. Ти може да си знаел откакто се помниш какъв си и винаги да си бил аут, но това е много рядко срещано при повечето хора с хомосексуална ориентация. Моите наблюдения сочат, че преди да знаят, че са с такава ориентация много от "нашите" са били именно на това мнение "да бъдат каквито си искат, само да не ме карат да го виждам" (или "парадирането", за което говориш).

В ЛГБТ организациите по света я има спорната тема как да се изобразяват публично хората с хомосексуална ориентация и много организации се делят по този признак. Най-общо казано, едните са за прайдове, в които под формата на шарените шествия да преобладават мъже по прашки с розови пера и се радват на звездите, които визираш. Останалата част са против такива прояви или по-точно самото стереотипизиране, което следва от тях като това, че всички гейове са едикакви си и след като едикойси е гей, значи всички гейове са такива. Кофтито е, че стереотипите, които са създадени в тази връзка са ужасни и за тях можем да сме благодарни и на "нашите".

Относно аут-а... много се радвам и определено това е една от причините да ги има и сайта, и форума, и Лесикон, но винаги ми е много странно как някой, който е аут казва на другите дали и кога да са аут. Звучи ми почти толкова налудничево, колкото родителите ти да ти кажат кога да имаш деца например. Всяка такава намеса в личната свобода от хора, които според тях са по-наясно как трябва да стоят нещата са ми непонятни. Не влагам нищо лично в този коментар, но мисля, че аут-ЪТ е нещо много лично вече и си е индивидуална задача. Няма формула за успех и аргументите на останилите са си само това - техните си причини.

Последната промяна е направена от aX Tuuu... на Нед 21 Ное 2010 - 21:37; мнението е било променяно общо 1 път
aX Tuuu...

Писане by Indian on Нед 21 Ное 2010 - 18:51

Разбира се, така е - страшно лично нещо е решението да се разкриеш. Ние в общността сме невероятно различни, случаи от А до Я. Като започнем от семейната среда на всеки, а тя влияе - от много консервативни семейства до либерални. И много други фактори. Кълна ти се че никога не съм натрапвал на познатите си решението " аутвай се". Smile Може някои други да го правят, но не и аз.
Indian

Брой мнения : 63
Възраст : 48

http://www.georgealexandrov.dir.bg

Писане by UsualSuspect on Пет 14 Яну 2011 - 1:12

Тази тема е... пареща рана. Не заради обществото или приятелите...или близките като цяло. Всъщност всички те са ме приели отдавна без пазарлъци и бунтове. Нямала съм проблеми с приятели, познати, братовчеди и сие. Големия подчертан неразрешим проблем идва от майка ми (сигурно сте супер учудени....)
Мда. Не мога да се справя с тая жена. Не смея и дума да обеля. И ме е яд, яд ме е много, защото е пич, защото е разбираща, грижовна, широко скроена, забавна ... майка ми е човек, с когото можеш да си говориш всевъзможни простотии, никога не би й представлявало проблем да седнем и да си говорим за секс с мъже в най-абсурдните детайли, за мъжката...анатомия и прочее. С две думи просто няма тема ''табу'' за тая жена, никога през живота ми не е имало нещо, което не мога спокойно да й споделя. Сигурна съм, че ако сега отида и й кажа ''Абе напоследък ми се случва на ден да пушвам марихуана по 2-3 пъти'' ще ми каже ''Еми то сега ти е времето... не е хубаво, но ти сама ще го разбереш''. Така или иначе сме говорили вече на тази тема. Обаче стане ли въпрос за хомосексуализъм... дори по принцип тя няма нищо против хомосексуализма като ''явление'', но дума не може да се продума относно моята сексуална ориентация. И честно казано...не, не ми пука особено, обаче понякога хвърлям бегъл поглед към бъдещето и откровенно казано ме е страх от случващото се в него. Тя реагира много агресивно драматично и негативно на тая тема... ''моята ориентация''. Толкова упорито продължава да си вярва, че ще ми мине, че абсолютно е игнорирала този факт. ТОЗИ факт. Истината! Ще имам ужасно много проблеми с нея в скоро бъдеще и го знам. А просто не искам, защото ми е майка и защото ми се иска да си имаме тези.. хубави отношения - майка - дъщеря...ама уви. Не искам да чуе въобще , грам, дори да поговорим пак си знае нейното... Постоянно ми бута някакви пръчове пред погледа и ми ги хвали и си прави едни такива планове...ама това е супер егоистично!!! Много егоистично от нейна страна и не е права. Аз не мисля, че съм егоистична към нея, тъй като съм имала безбожно много връзки с жени и никога не съм си позволила да й демонстрирам, нито дори СПОМЕНАВАМ някоя от тях. Щадя я колкото мога, но няма изгледи тя да пощади мен. Ако можех да изградя някакъв дори минимален мир с нея по този въпрос бих била много щастлива. Обаче не знам това как би могло да се случи...и тая мисъл ме оскърбява.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by aX Tuuu... on Пет 21 Яну 2011 - 10:27

Тези майки, колкото и да е тежко да се обсъди това с тях, са най-добрият вариант, защото имат потенциал да разберат. Процес е, но има място за развитие Smile. Успех с твоята!
aX Tuuu...

Писане by Ishtar on Пон 30 Май 2011 - 14:10

Аз съм би сексуална и приятелите ми знаят или поне повечето Smile Но за родителите и дума да не става те ще откачаt Very Happy Ще ми кажат нещо от сорта на : "Я не говори глупости. Жената е създадена за мъжа и мъжа за жената . Мислиш ли, че това е нещо естествено ? Да не чувам такава простотия повече! " И после известно време ще се опитва да ме отдели от половината ми приятели с мисълта, че ми влияят зле. Майка ми е виждала бившата ми приятелка дори семействата ни се познават, но си мислят, че сме най добри приятелки Very Happy Майка ми е откачена наистина не приема гей обществото въобще .. На вилата ни има 2 жени който живеят заедно и майка ми постоянно вика че са откачени лесбийки
За приятелите ми никога съм нямала проблем. Казвам им го все едно им казвам, че ще ям Very Happy нещо съвсем нормално и тe го приемат така ..
Ishtar

Брой мнения : 14
Възраст : 21
Местожителство : Varna

Писане by ???? on Чет 16 Юни 2011 - 17:16

Здравейте.
Намерих една интересна статия за тези ,които все още се чудят
дали да се "разкриват".

http://razkrivane.deystvie.org/?page_id=66

Може да намерите отговори на следните въпроси:

Трябва ли да се разкривам?
На кого да кажа?
Каква реакция да очаквам?
10 съвета за онези от приемащата страна

????
Гост

Писане by ???? on Пет 14 Юни 2013 - 23:58

Моят път определено беше дъъъълъг и бодлив и всичко се случваше  в продължение на няколко години. Всичко започна с разкриването пред  самата мен, след  това пред  приятели и накрая родители. Самото осъзнаване беше доста стряскащо бих казала и най-вече ненадейно. Изведнъж от небитието се появиха някакви симпатии, чувства и желания към определен обект, което беше като цунами в моя средностатистически живот. Трябваше ми време , за да осъзная за какво наистина става въпрос. Започнах да се интересувам от темата и да разширявам кръгозора си.

Определено смятам, че неразкриването  може да бъде доста емоционално изтощително, но също и не давам гласност навсякъде и не нося етикет на челото си относно предпочитанията ми.

????
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics