Здравейте. Аз съм Мира.

Go down

Здравейте. Аз съм Мира.

Писане by mir4eto on Сря 1 Ное 2017 - 21:50

Здравейте,
Нова съм във форума.
Първо да кажа, че линка за активиране не работи Smile Но аз съм уебпрограмист и го подкарах :p. Адреса е forum.bgles.com, а трябва а е bgles.justgoo.com.
Та така. Има ли момичета от малки градове, на които име е трудно да бъдат това, което са?
mir4eto

Брой мнения : 7

Върнете се в началото Go down

Re: Здравейте. Аз съм Мира.

Писане by RINA on Съб 25 Ное 2017 - 11:05

Здравей, Мира.
Виждам, че не получаваш отговор от никой вече 24 дни, та реших аз да споделя. Не съм от малък град и ми е трудно да бъда това което съм. Трябва да си голямо перде или по скоро да имаш голяма подкрепа, обкръжение. За съжеление хората са на групички и не допускат друг. Поне на мен все така ми се случва.
RINA

Брой мнения : 118
Възраст : 28
Местожителство : Пловдив

Писане by Maybelline on Съб 25 Ное 2017 - 13:39

На почти всички ни личи и криенето само подканва останалите да злословят зад гърба ти и да се настройват враждебно. Когато си открита и уверена (а не открита и трепереща от страх да не ти каже някой нещо), не е интересно и никой не се занимава да те обсъжда.
Повечето хора под 50 забелязват, дори да си мислиш, че не ти личи. Не съм от малък град, но приятелката ми е, и знам за какво става въпрос. Всичките й приятели и роднини знаят за нея, за нас, и дори роднините, на които още не е казала, отдавна й показват, че я приемат - канят ни заедно на гости, добронамерено се шегуват как няма да им доведе зет и т.н. Всички я харесват много, предполагам, че това допринася да е добре приета, каквато и да е.
Собствената хомофобия е най-големият проблем. Когато сама спреш да си хомофоб към себе си, всички около теб следват примера ти.

Колкото до групичките и реакцията им, зависи какъв човек си ти самата. Ако нямаш "групичка", сигурно други групички те коментират - в момента, защото ни личи. Ако имаш групичка, или както приятелката ми - целият град е твоя групичка - няма абсолютно никакъв проблем, всички те подкрепят и обичат. Опира до твоя характер, не до ориентацията ти.
Maybelline

Брой мнения : 360

Писане by BettyBlu on Сря 29 Ное 2017 - 21:03

Здравей!
Казваш си програмист - това е много търсена професия.
А живееш в малък град.
Не си ли мислила да се преместиш в по-голям?
Където и нравите са по-освободени,
повече толерантни хора,
по-далече от близки/роднини,
анонимност в тълпата...
По-високо заплащане, не на последно място.
BettyBlu

Брой мнения : 204

Писане by mir4eto on Сря 6 Дек 2017 - 13:15

О, БетиБлу Smile Много искам! Много! Не съм била себе си никога през живота ми. Направо ме убива това. Но имам паник атаки и .... припадъци и гупости и не мога да излизам от дома си много, а какво остава да отида в друг град. Но много искам, да.
А на нашите не мога да кажа, защото са хомофоби. Чувала съм ги как говорят за хомосексуалните хора и не е приятно. Ако съм openly gay, ще съм напълно сама, не само у дома, но и в града в който живея.
Затова е приятно поне онлайн да съм сред хора, които разбират и чувстват подобно на мен Smile
Благодаря ви за този форум Smile
mir4eto

Писане by Maybelline on Пет 8 Дек 2017 - 16:36

mir4eto написа:А на нашите не мога да кажа, защото са хомофоби. Чувала съм ги как говорят за хомосексуалните хора и не е приятно.
Освен ако вече не се досещат.

Винаги ще твърдя, че майка ми беше (и вероятно още е) най-големия хомофоб, когото съм срещала. Бях убедена на 100%, че като й кажа, ще ме изгони, ще ме намрази, няма да ми говори с години, няма да иска да види внуците си от мен никога и т.н. Ами... прие го прекрасно. В смисъл, не че се е зарадвала чак, но ме прие напълно от момента, в който й казах, без сърдене, цупене, дори без въпроси, никакъв негативизъм, нищо. Просто ме прие и сега сме по-близки от всякога.

С това искам да ти кажа, че понякога нещата не са така, както ги мислим, и ужасния развой на нещата е до голяма степен само плод на въображението ни, а действителността може да е съвсем различна. But again, всеки сам си прави действителността. Това, което важи за едни, може да не важи за други. Начинът на поднасяне е от голямо значение. Първата крачка е да решиш какво искаш.
Maybelline

Писане by mir4eto on Пет 8 Дек 2017 - 22:02

Maybelline, много си права! Винаги е по-страшно в главите ни. И мисля, че ще и кажа, ако срещна Жената Smile. Нали разбираш? А и аз съм бисексуална. Ако се влюбя в мъж? То аз не знам още какво съм ... какво да и казвам на нея.... Smile

mir4eto

Писане by Maybelline on Съб 9 Дек 2017 - 12:21

mir4eto написа:Maybelline, много си права! Винаги е по-страшно в главите ни. И мисля, че ще и кажа, ако срещна Жената :). Нали разбираш? А и аз съм бисексуална. Ако се влюбя в мъж? То аз не знам още какво съм ... какво да и казвам на нея.... :)

Хахаха, а така! Аз също чаках да срещна Жената, преди това няма много смисъл да казваш. С твоята професия не си зависима от никого финансово, а това е първото условие да можеш да си позволиш всякаква реакция на родителите ти. За мен второто беше да срещна Жената, защото не виждах смисъл да казвам само за да съм казала (и евентуално да си разваля отношенията с майка ми, което, за щастие, не се случи). За други това изобщо не е фактор.
А това да знаеш ти самата каква си е интересен въпрос, над който не се бях замисляла. Когато казвах на майка си, изполвах думите "харесвам жени". Ти можеш да кажеш "харесвам и мъже, и жени". За себе си съм преценила, че е хубаво да съм категорична в "разкриването" пред майка си, за да няма съмнения и надежди, че някой ден ще се влюбя в мъж, и впоследствие да я разочаровам. При теб може да се получи ситуация, в която майка ти те кара да потиснеш едната страна на бисексуалността си - "Щом харесваш И мъже, значи търси си мъже и спри да се занимаваш с жени". Може би е вариант да кажеш, че харесваш само жени и, ако някой ден се влюбиш в мъж все пак, да изненадаш приятно родителите си : )) Но не и да го очакват.
Maybelline

Писане by Dobrina on Вто 26 Дек 2017 - 9:01

Здрасти и от мен, току що се регистрирах и аз. Аз имам щастието да живея в Лондон където са значително по-отворени към различни сексуалности, но и семейството ми изненадващо лесно ме прие. Мисля,че имам голям късмет. Но съм съгласна,че колкото повече се криеш толкова по си личи и другите си мислят,че се притесняваш от сексуалността си и следователно това бива разглеждано като нещо нередно и си вече черната овца която трябва да се вкара в "правият" път Very Happy
Dobrina

Брой мнения : 4
Възраст : 24
Местожителство : London

Писане by velvet_touch on Чет 28 Дек 2017 - 2:34

То, ако трябва да сме честни, направо е тъпо някой да смята, че щом си жена, трябва Х, а щом си мъж, трябва Y. Повдига ми се от цялата тая тесногръда свинщина, която изливат върху хората от страх и простотия...
Търсила ли си причините за паник атаките? Аз моите успях да си ги отблокирам. От няколко месеца не смеят да се обаждат. Така че вярвам, че и без хапчета стават нещата и не е нужно да се лишава човек от пълноценен живот Smile А за един припадък ме тъпкаха с хапче 11 години и накрая се наложи на своя глава да го спра.
Иначе хора всякакви - някои ще те приемат и объркана, ако те самите са ок със себе си в моментите, в които са объркани. Но много хора си бягат от чувствата и усещанията, защото не знаят какво да ги правят. Не си заслужава да страдаш заради тях. А с други хора само категоричен тон и отношение работят. Просто с всеки трябва да се прецени индивидуално. Някои си променят мнението, защото познават теб и харесват човека в теб. Който те обича, ще застане до теб, без значение ти знаеш ли какво искаш или не, и дори би трябвало да се опита да ти помогне с каквото може. Другото е условна любов, очаквания и изисквания на недоразвито его. Пък за групичките, на мнение съм, че е по-добре човек да има приятели по отделно. Ако имаш компания, в случай, че правилно съм ти разбрала поста, там е сложно, има много шансове да се бъркат каши и да си усложнява човек живота излишно.
velvet_touch

Брой мнения : 43
Местожителство : Sofia

Писане by Dobrina on Чет 28 Дек 2017 - 7:17

velvet_touch написа:То, ако трябва да сме честни, направо е тъпо някой да смята, че щом си жена, трябва Х, а щом си мъж, трябва Y. Повдига ми се от цялата тая тесногръда свинщина, която изливат върху хората от страх и простотия...
Търсила ли си причините за паник атаките? Аз моите успях да си ги отблокирам. От няколко месеца не смеят да се обаждат. Така че вярвам, че и без хапчета стават нещата и не е нужно да се лишава човек от пълноценен живот Smile А за един припадък ме тъпкаха с хапче 11 години и накрая се наложи на своя глава да го спра.
Иначе хора всякакви - някои ще те приемат и объркана, ако те самите са ок със себе си в моментите, в които са объркани. Но много хора си бягат от чувствата и усещанията, защото  не знаят какво да ги правят. Не си заслужава да страдаш заради тях. А с други хора само категоричен тон и отношение работят. Просто с всеки трябва да се прецени индивидуално. Някои си променят мнението, защото познават теб и харесват човека в теб. Който те обича, ще застане до теб, без значение ти знаеш ли какво искаш или не, и дори би трябвало да се опита да ти помогне с каквото може. Другото е условна любов, очаквания и изисквания на недоразвито его. Пък за групичките, на мнение съм, че е по-добре човек да има приятели по отделно. Ако имаш компания, в случай, че правилно съм ти разбрала поста, там е сложно, има много шансове да се бъркат каши и да си усложнява човек живота излишно.
Абсолютно съм съгласна..
Dobrina

Брой мнения : 4
Възраст : 24
Местожителство : London

Писане by mir4eto on Чет 25 Яну 2018 - 21:09

Благодаря ти, velvet_touch!
Как успя да се справиш с паник атаките?
mir4eto

Писане by velvet_touch on Пон 29 Яну 2018 - 22:05

Засега съм открила, че като че ли почиват на желание да контролираш себе си твърде много и при мен поне се появяваха в моменти, когато се активира някаква травма (страх) - например, че съм объркала нещо важно. Някак си започнах да осъзнавам какво е провокирало атаката още в началото ѝ и след това ѝ се оставях и си повтарях, че това са неща, които трябва да излязат от тялото ми, защото не им е там мястото. С други думи осъзнаване на причиата + временно пускане на контрола над тялото, без никакви съпротиви или страх от случващото се. Макар че на скоро загубих близък за мен човек и резултатът беше лека паник атака. Явно всяка една има отделен корен и ако намериш него и поработиш съзнателно над проблема, не би трябвало да получиш следваща или поне не силна, която идва от същия източник. Не знам дали за другите хора обаче важи същото, но не би трябвало принципът да е много по-различен. Просто нямам достатъчно информация за други хора с този проблем. Надявам се това, което ти казах, да е помогнало с нещо Wink
velvet_touch

Писане by BettyBlu on Чет 1 Фев 2018 - 23:14

Относно паник атаките и аз да допълня - може да опиташ с някакъв вид
не много динамичен спорт. Примерно йога, пилатес, каланетика, разтягане.
В малка група, с треньорка, в зала близо до дома ти.
За начало - веднъж седмично.
Музиката да не е силна, а бавна и релаксираща.
Как точно помага всичко това?
Много просто:
1) Фокусираш се върху тялото си, а не върху паническите измишльотини на мозъка.
2) Постепенно добиваш увереността, че тялото ти е силно, здраво, гъвкаво и НЕ,
с това прекрасно тяло няма да припаднеш, няма да се задъхаш
или да умреш изведнъж на улицата...
Тогава си даваш ясна сметка колко нелепици дрънка пустата глава...

Дано съм помогнала!
BettyBlu

Брой мнения : 204

Писане by velvet_touch on Пет 2 Фев 2018 - 17:33

О, да, БетиБлу, главата може да е адски казан, ако я оставиш да си разигравя коня, както иска Very Happy А йогата определено помага доста, ако не си добре свързан с тялото си. Малко по-малко започваш да му вярваш, а не да го разглеждаш като врага в себе си. Също с нея започваш да си наблюдаваш мислите и чувствата отстрани. Много е особено усещането - хем си в себе си, хем една част не е в теб, а е някъде до теб и те усеща като външна за нея енергия Smile
velvet_touch

Писане by mir4eto on Вто 6 Мар 2018 - 13:35

Благодаря ви момичета. Страхотни сте.

За сега се задъхвам само като стана от стола Smile))). Трябва да започна с леки упражнения - ставане от стол 5 пъти на ден. И после да продължа с нещо "по-тежко" Smile))).

Велветке, точно контрола ми е проблема. Много точно си го описала. Дано да успея Smile
mir4eto

Писане by velvet_touch on Нед 8 Апр 2018 - 20:41

Успех, Мира! Ако имаш нужда да си поприказваш с някой за control issues, пиши ми Smile
velvet_touch

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото