Здравейте. Аз съм Мира.

Предишната тема Следващата тема Go down

Здравейте. Аз съм Мира.

Писане by mir4eto on Сря 1 Ное 2017 - 21:50

Здравейте,
Нова съм във форума.
Първо да кажа, че линка за активиране не работи Smile Но аз съм уебпрограмист и го подкарах :p. Адреса е forum.bgles.com, а трябва а е bgles.justgoo.com.
Та така. Има ли момичета от малки градове, на които име е трудно да бъдат това, което са?
mir4eto

Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Re: Здравейте. Аз съм Мира.

Писане by RINA on Съб 25 Ное 2017 - 11:05

Здравей, Мира.
Виждам, че не получаваш отговор от никой вече 24 дни, та реших аз да споделя. Не съм от малък град и ми е трудно да бъда това което съм. Трябва да си голямо перде или по скоро да имаш голяма подкрепа, обкръжение. За съжеление хората са на групички и не допускат друг. Поне на мен все така ми се случва.
RINA

Брой мнения : 117
Възраст : 27
Местожителство : Пловдив

Писане by Maybelline on Съб 25 Ное 2017 - 13:39

На почти всички ни личи и криенето само подканва останалите да злословят зад гърба ти и да се настройват враждебно. Когато си открита и уверена (а не открита и трепереща от страх да не ти каже някой нещо), не е интересно и никой не се занимава да те обсъжда.
Повечето хора под 50 забелязват, дори да си мислиш, че не ти личи. Не съм от малък град, но приятелката ми е, и знам за какво става въпрос. Всичките й приятели и роднини знаят за нея, за нас, и дори роднините, на които още не е казала, отдавна й показват, че я приемат - канят ни заедно на гости, добронамерено се шегуват как няма да им доведе зет и т.н. Всички я харесват много, предполагам, че това допринася да е добре приета, каквато и да е.
Собствената хомофобия е най-големият проблем. Когато сама спреш да си хомофоб към себе си, всички около теб следват примера ти.

Колкото до групичките и реакцията им, зависи какъв човек си ти самата. Ако нямаш "групичка", сигурно други групички те коментират - в момента, защото ни личи. Ако имаш групичка, или както приятелката ми - целият град е твоя групичка - няма абсолютно никакъв проблем, всички те подкрепят и обичат. Опира до твоя характер, не до ориентацията ти.
Maybelline

Брой мнения : 358

Писане by BettyBlu on Сря 29 Ное 2017 - 21:03

Здравей!
Казваш си програмист - това е много търсена професия.
А живееш в малък град.
Не си ли мислила да се преместиш в по-голям?
Където и нравите са по-освободени,
повече толерантни хора,
по-далече от близки/роднини,
анонимност в тълпата...
По-високо заплащане, не на последно място.
BettyBlu

Брой мнения : 199

Писане by mir4eto on Сря 6 Дек 2017 - 13:15

О, БетиБлу Smile Много искам! Много! Не съм била себе си никога през живота ми. Направо ме убива това. Но имам паник атаки и .... припадъци и гупости и не мога да излизам от дома си много, а какво остава да отида в друг град. Но много искам, да.
А на нашите не мога да кажа, защото са хомофоби. Чувала съм ги как говорят за хомосексуалните хора и не е приятно. Ако съм openly gay, ще съм напълно сама, не само у дома, но и в града в който живея.
Затова е приятно поне онлайн да съм сред хора, които разбират и чувстват подобно на мен Smile
Благодаря ви за този форум Smile
mir4eto

Писане by Maybelline on Пет 8 Дек 2017 - 16:36

mir4eto написа:А на нашите не мога да кажа, защото са хомофоби. Чувала съм ги как говорят за хомосексуалните хора и не е приятно.
Освен ако вече не се досещат.

Винаги ще твърдя, че майка ми беше (и вероятно още е) най-големия хомофоб, когото съм срещала. Бях убедена на 100%, че като й кажа, ще ме изгони, ще ме намрази, няма да ми говори с години, няма да иска да види внуците си от мен никога и т.н. Ами... прие го прекрасно. В смисъл, не че се е зарадвала чак, но ме прие напълно от момента, в който й казах, без сърдене, цупене, дори без въпроси, никакъв негативизъм, нищо. Просто ме прие и сега сме по-близки от всякога.

С това искам да ти кажа, че понякога нещата не са така, както ги мислим, и ужасния развой на нещата е до голяма степен само плод на въображението ни, а действителността може да е съвсем различна. But again, всеки сам си прави действителността. Това, което важи за едни, може да не важи за други. Начинът на поднасяне е от голямо значение. Първата крачка е да решиш какво искаш.
Maybelline

Писане by mir4eto on Пет 8 Дек 2017 - 22:02

Maybelline, много си права! Винаги е по-страшно в главите ни. И мисля, че ще и кажа, ако срещна Жената Smile. Нали разбираш? А и аз съм бисексуална. Ако се влюбя в мъж? То аз не знам още какво съм ... какво да и казвам на нея.... Smile

mir4eto

Писане by Maybelline on Съб 9 Дек 2017 - 12:21

mir4eto написа:Maybelline, много си права! Винаги е по-страшно в главите ни. И мисля, че ще и кажа, ако срещна Жената :). Нали разбираш? А и аз съм бисексуална. Ако се влюбя в мъж? То аз не знам още какво съм ... какво да и казвам на нея.... :)

Хахаха, а така! Аз също чаках да срещна Жената, преди това няма много смисъл да казваш. С твоята професия не си зависима от никого финансово, а това е първото условие да можеш да си позволиш всякаква реакция на родителите ти. За мен второто беше да срещна Жената, защото не виждах смисъл да казвам само за да съм казала (и евентуално да си разваля отношенията с майка ми, което, за щастие, не се случи). За други това изобщо не е фактор.
А това да знаеш ти самата каква си е интересен въпрос, над който не се бях замисляла. Когато казвах на майка си, изполвах думите "харесвам жени". Ти можеш да кажеш "харесвам и мъже, и жени". За себе си съм преценила, че е хубаво да съм категорична в "разкриването" пред майка си, за да няма съмнения и надежди, че някой ден ще се влюбя в мъж, и впоследствие да я разочаровам. При теб може да се получи ситуация, в която майка ти те кара да потиснеш едната страна на бисексуалността си - "Щом харесваш И мъже, значи търси си мъже и спри да се занимаваш с жени". Може би е вариант да кажеш, че харесваш само жени и, ако някой ден се влюбиш в мъж все пак, да изненадаш приятно родителите си : )) Но не и да го очакват.
Maybelline

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото