Similar topics

Бой във връзката

Предишната тема Следващата тема Go down

Бой във връзката

Писане by ivkapivka888 on Сря 10 Май 2017 - 16:21

Здравейте!
    Ако има такава тема, моля да ме извините Wink
    Та, сбивали ли сте се с приятелката си по някакви причини? Ревност, изневяра, пари, родители? До колко е нормално да се бият лесбийките и/ли бисексуалните и нормално ли е? Често ли Ви се случва? Да сте бити и/или да сте посягали? Смятате ли че една жена може да си заслужи боя? Има ли според вас организация в България, която да подпомага психичното здраве на л&б жените ? Хубаво ли е да има, защо?
    ivkapivka888

Брой мнения : 428
    Възраст : 25
    Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Бой във връзката

Писане by The_DaRk_QueeN on Чет 11 Май 2017 - 20:16

Насилието няма място във каквато и да е била връзка, освен ако не е на BDSM-основа, където си има и правила за спазване!
    silent
    The_DaRk_QueeN

Брой мнения : 166
    Възраст : 31
    Местожителство : някъде там

http://rs666.jimdo.com/

Писане by ivkapivka888 on Пет 12 Май 2017 - 15:33

Благодаря ти за отговора. По принцип и аз така смятам, но ми се е случвало да се сбием с партньорка и понеже съм чувала от познати л&б дами, други подобни истории и все се успокоявам с факта, че ако донякъде лесбо боя е допустим, значи не ми се е случило нещо кой знае какво. :(
    ivkapivka888

Писане by The_DaRk_QueeN on Пет 12 Май 2017 - 18:02

Извинявай, но след като на теб не ти ,,харесва'', значи е все пак важно нещо, значи се е случило нещо и това няма нищо общо с другите, а само с теб...имам предвид, че ти си важна в такива моменти, а не историите и мислите на другите...и за насилието никога няма правилно извинение!
    Надявам се да си покажеш границите и да не приемаш такова поведение за нормално, в какъвто и било контекст!
    The_DaRk_QueeN

Брой мнения : 166
    Възраст : 31
    Местожителство : някъде там

http://rs666.jimdo.com/

Писане by Regina on Съб 13 Май 2017 - 2:22

ivkapivka888 написа:Благодаря ти за отговора. По принцип и аз така смятам, но ми се е случвало да се сбием с партньорка и понеже съм чувала от познати л&б дами, други подобни истории и все се успокоявам с факта, че ако донякъде лесбо боя е допустим, значи не ми се е случило нещо кой знае какво. :(

Не мога да повярвам, че пиша подобно изречение, но боят действително не е... окей... между психически зрели, здрави индивиди от вида хомосапиенс. И нито полът, нито ориентацията имат КАКВОТО и да е общо по темата. Ако това означава, че все пак ти се е случило нещо кой знае какво - е, ти си знаеш.

Regina

Брой мнения : 273

Писане by ivkapivka888 on Съб 13 Май 2017 - 3:55

Благодаря ви за отговорите.
    Иначе да знам, че насилието съществува независимо от сексуалната ориентация. По-скоро някак си исках да го пречупя през моята призма, защото не съм имала кой знае какви връзки с мъже, а и по филмите съм виждала да се трепят както мъж и жена, така и лесбийки. И моите женски драми приличат на тези по филмите и на истории от реал лайф. Общо взето май сама си сипвам прах в очите.
    Да, като че ли са сложени граници и всъщност такъв човек може ли да се промени? Или другия има вина за това?
    Може ли една жена да заслужава тупаник?
    ivkapivka888

Писане by Regina on Пон 15 Май 2017 - 1:34

Въпросите ти малко ме объркват, не ми става ясно ти активен участник ли си в този бой или само пасивен? Предполагам че в такава ситуация никога няма само една страна (а другата си седи и нищо не прави и я бият...) ох, сложно! И тъжно.
    Не, не мисля че хората, способни да вдигнат ръка на партньора си, могат да се променят въобще, нежели със същия човек, по-скоро е изключено. Иначе казано, ако не искаш да участваш в нещо подобно най-доброто, което можеш да направиш, най-вероятно е да се махнеш от тези отношения. И ти го препоръчвам горещо!

Единственият вариант на оправдана агресия и при самозащита и то, еднократно. Когато отблъскваш пряко нападение за да се спасиш при първа възможност. Ако отблъскваш едно след друго нападения и си седиш до следващото, това те превръща в съ/участник.

В крайна сметка всичко е личен избор, за който никой не може да бъде съден, стига да е доброволен и осъзнат. И стига да НЯМА деца, замесени в цялата боза.
    Regina

Писане by obla4e on Пон 15 Май 2017 - 23:16

Боят е недопустим....естествено това е моята гледна точка. Физическото насилие освен, че не е оправдано, но и не води до нищо без значение типа участници във връзката. Лично на мен веднъж ми се случи.. нещо като наченки такива и... до там беше с взаимоотношенията.
    obla4e

Брой мнения : 230
    Възраст : 47
    Местожителство : Pleven

Писане by Ins@ane on Чет 25 Май 2017 - 22:46

Имало е най-много плесници, които аз съм изяждал в опити да обуздая дзвера, но лично не бих посегнал на жена.
    Боят е в доста крайна ситуация, за самозащита по-скоро. Това е мнението ми.
    Ins@ane

Брой мнения : 189
    Възраст : 24

Писане by Devil's Daughter on Пет 2 Юни 2017 - 14:34

Привет,

Не съм влизала отдавна във форума, поради затишието и липсата на хора тук. Честно казано не мислих и да пиша тук, но тези въпроси, зададени от авторката силно ме провокират.

По темата: не знам какви отношения си имала, ivkapivka888, но аз лично не смятам за хуманно, нормално и редно да има размяна на шамари, ритници, тупаници, събаряне на прах и прочее в една връзка. Не е ли по-добре да има комуникация, да има диалог. Какво се постига с бой или посягане? Мерим си ги кой е по-силен и по-издръжлив ли? Смятам, че всеки проблем има решение, независимо до какъв резултат би довел за въпросната връзка /Вярно, не всеки е благосклонен и иска и може да дискутира/, но упражняването на насилие под каквато и да е форма или вариация съвсем не е решение на проблем.

На теб харесва ли ти да ти посягат? А харесва ли ти да посягаш? Смяташ ли, че посягащият е с нещо повече от потърпевшия, за да си го позволява? Показване на надмощие ли е в случая?

Лично на мен във връзка никой не ми е посягал /за щастие - негово/, нито аз съм. Не мога да си представя да посегна на жена ми и после да спя спокойно и да живея щастливо. Абсурдно е за мен. В този ред на мисли - никога не бих посегнала.

И по другия въпрос - няма такова нещо като "проси си боя", но има такова нещо, като "това не е моето нещо, тръгвам си". Въпрос на личен избор.
    Насилието ражда насилие, с което няма да се постигне абсолютно нищо.

Със здраве, нищо лично.
    Devil's Daughter

Брой мнения : 210
    Възраст : 27

Писане by Maybelline on Нед 18 Юни 2017 - 11:09

ivkapivka888 написа:но ми се е случвало да се сбием с партньорка и понеже съм чувала от познати л&б дами, други подобни истории и все се успокоявам с факта, че ако донякъде лесбо боя е допустим, значи не ми се е случило нещо кой знае какво. :(
    Лесбо боят - "донякъде допустим"? Ти сериозно ли? Това, че някои жени не могат да ти нанесат тежка телесна повреда при сбиване, не прави физическата агресия по-допустима.

Но, щом не смяташ, че ти се е случило кой знае какво, какъв е проблемът... Успокоявай се с това, че има много загубени жени, които търпят подобно отношение. Нали... щом има някъде овца, която дава да я мачкат, не е проблем и ти да си като нея
    Maybelline

Брой мнения : 358

Писане by Regina on Нед 18 Юни 2017 - 18:08

Maybelline написа:Това, че някои жени не могат да ти нанесат тежка телесна повреда при сбиване, не прави физическата агресия по-допустима.
    А, не могат те... остави ти тая работа...
    Regina

Писане by ............... on Нед 18 Юни 2017 - 22:44

Хора за какво говорите изобщо? Какъв бой, какво насилие? Кое му е "допустимото" или "нормалното" на физическото насилие, било то и един шамар? Миналото лято гаджето (жена-лесбийка) на моя приятелка й счупи врата. Нямало е свидетели и не успяхме да докажем коя я е нападнала. Страшна простотия и шок. И човек не очаква, не може да повярва... А онази не е като да й е личало и грам, че е луда и ще направи нещо толкова психарско в толкова интимен момент, без да е била провокирана. И сега е на свобода. Между другото, и двете са писали тук и с много от вас сигурно се познават. Поне за моята приятелка съм сигурна.
    Само едно мога да кажа - пазете се и не се заблуждавайте...
    ...............

Брой мнения : 31
    Местожителство : гр. София

Писане by velvet_touch on Пон 19 Юни 2017 - 0:24

За мен има една единствена адекватна причина, поради която може да стигне до бой - самозащита или защита на нападнат друг човек. Всичко останало е някакъв колапс в комуникацията, нездрави модели на поведение, неспособност да се изразяваш и заявяваш адекватно, патология и т.н. При някои хора има оправия, а от другите трябва да бягаш на другия край не света.
    velvet_touch

Брой мнения : 32
    Възраст : 28
    Местожителство : Sofia

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics