Бихте ли заговорили непознато момиче?

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Бихте ли заговорили непознато момиче?

Писане by black_cat on Нед 23 Авг 2015 - 1:47

Давам следния пример: Виждате симпатично момиче докато си вървите по улицата. Усещате лек трепет и много искате да си размените няколко думи, да се запознаете. Бихте ли се осмелили да я заговорите? И ако да, как бихте го направили? Ако сте го правили, какъв опит имате? Ако не, защо бихте я отминали без да я заговорите? Случвало ли ви се е да ви заговорят по този начин?

Доста въпроси имам, но наистина ми е любопитно. Smile
black_cat

Брой мнения : 3
Възраст : 24
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Бихте ли заговорили непознато момиче?

Писане by Regina on Нед 23 Авг 2015 - 12:16

black_cat написа: Виждате симпатично момиче докато си вървите по улицата. Усещате лек трепет и много искате да си размените няколко думи, да се запознаете.

Винаги съм се чудила как може някой да изпита лек трепет към непознат за времето около 2-3 секунди докато се разминава с него по улицата (това включва една голяма част от историите в рубриката "Днес се заплеснах по...").

Но много често ми се случва да се заплесна така по котки. Понякога кучета. Катерици... В този случай обикновено клякам и започвам да коментирам с ентусиазъм колко са хубави. Те реагират различно - понякога ме гледат снизходително. Понякога са леко притеснени. А някои ми се навират в ръцете и любовта се случва от пръв поглед...
Наскоро ми се случи да се обърна и след една голяма, черна и лъскава хлебарка, която си лазеше по тротоара. Не се спрях, само я поздравих. Не знам дали ме разбра, но от този момент спрях да изпитвам ужас от хлебарки.

Ба ли го, може и с хората да действа така. Въпросът е, че много малко от тях са достатъчно интересни, за да предизвикат тази реакция у мен.
Regina

Брой мнения : 273

Писане by black_cat on Нед 23 Авг 2015 - 13:05

Благодаря за коментара. Схванах сарказма ти Smile

Не виждам какво лошо има едно симпатично същество да събуди интересът ти и да поискаш да размениш 2-3 думи с нея. Не съм казала, че като я видиш ще пламне някаква голяма и бурна любов и т.н. Предполагам реакцията ти се дължи на това, че не съм се изразила особено добре. Не съм толкова наивна, че да си мисля как едно момиче, което виждам за пръв път е голямата ми любов, но защо да не проведа кратък приятелски разговор от трепет(тази дума ми изигра лоша шега) на любопитство?

Пък и човек никога не знае какво може да стане след това. Може да си стана приятел с този човек или нещо повече. Възможно е и просто да съм си разведрила деня с непринуден разговор с непозната, а след това - всеки по пътя си. С най-близкия ми приятел се запознах по подобен начин - чакахме на едно място където трябваше да се проведе среща, която така и не се проведе. Докато чакахме просто се започна разговор - не помня кой го започна, но както и да е. Надявам се този пример да разяснява по-добре какво имам предвид.

Наистина ли не ти се е искало от чисто човешко любопитство да заговориш някое момиче на улицата? При мен доста често хората са събуждали някакъв интерес у мен и ми се е искало да се заговоря с някого, но ме е страх, че ще ме помислят за поредната ненормалница(и от коментара ти виждам, че съм била права). А относно жените - винаги подозирам, че ще събудя неоправдана омраза, но това явно се дължи на факта, че все още не мога да приема това, което съм.
black_cat

Писане by Regina on Нед 23 Авг 2015 - 14:00

Лошо и добро са оценка, която все по-рядко използвам. Най-малко защото са много относителни. И не, никога не ми се е случвало да искам да заговоря някого на улицата, когото нито познавам, нито имам най-малка представа кой е или какъв е. Не защото външността или моментното впечатление от нея нямат значение. А защото обикновено моментът е твърде кратък, за да се породи дори най-дребното любопитство и подтик от моя страна.
Не мисля, че това е добро или лошо - не ми е познато обратното, затова и аз попитах, нищо повече.
Инак, естествено, че съм се заговаряла с непознати. Понякога спонтанно се получават приятни разговори. Понякога дори замислящи. А понякога ги има и тези жени и мъже, при които мълчанието е най-ценният атрибут на тяхната симпатичност и е добре той да не се изгубва никога в представата на съзерцаващия ги Wink
Regina

Писане by gotemperor on Нед 23 Авг 2015 - 20:32

Обичам да говоря с непознати Smile
Особено като пътувам, редовно заговарям човека на мястото до мен.
Рядко, но се е случвало и хора на улицата да заговарям.
Уви, когато става дума за обект на моите желания цялата тази смелост се скрива някъде...
gotemperor

Брой мнения : 163

Писане by Medeia on Нед 23 Авг 2015 - 21:12

Заговарям хора, мен ме заговарят, изобщо интерактивния елемент на комуникацията присъства в пълния си блясък в ежедневието.  Друг е въпроса, че съм доза идиот и мнооооого трудно, да кажем почти невериятно е това, да харесам някой, с който съм се разминала. Но вероятно и тоя някои ще намеря за какво да заговоря
Medeia

Брой мнения : 430

Писане by TheWickedWitch on Нед 23 Авг 2015 - 21:14

Не.
Защото мен като ме заговори непознат/а, първата ми реакция е да се дръпна и да си помисля "що за психопат". Ако пита за посоката, по-бива.
TheWickedWitch

Възраст : 27
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by Шарената_сянка on Пон 24 Авг 2015 - 2:55

TheWickedWitch написа: Ако пита за посоката, по-бива.

За посоката ще те попитат навън, а ако сте в бар примерно?

Или говорим само за улични срещи?

От доста време съм с човека, с когото съм, но и в момента ми е кеф да заговоря някого, който ми е симпатичен. На улицата по скоро не, но в заведение, което е доста вероятно да харесваме, след като посещаваме, не виждам проблем. Освен любов биха могли да се завържат и страхотни приятелства. Или не?
Шарената_сянка

Брой мнения : 217

Писане by Two plus Three plus on Пон 24 Авг 2015 - 13:50

По-добре да ме пита за посока от колкото за часа, държейки смартфон и носейки смарт на китката си.
Two plus Three plus

Брой мнения : 169
Възраст : 23

Писане by TheWickedWitch on Пон 24 Авг 2015 - 21:02

Шарената_сянка написа: За посоката ще те попитат навън,  а ако сте в бар примерно?
Ако сме в бар, пак да е нещо по темата, подходящо, алкохолно или според обстановката и стила на бара, интериор, музика и пр.
Като чуя "Здрасти" от непознати, лошо ми става. Още повече непознати да ме разпитват лични неща. И да, почти всичко е лично за непознатите. Ама аз съм темерут, така че мнението ми не е меродавно. На когото както му е кеф, така да си общува.
TheWickedWitch

Възраст : 27
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by black_cat on Вто 25 Авг 2015 - 2:23

Благодаря за отговорите Wink

Много пъти са ме заговаряли така на улицата и то все хора, които изглеждаха нормално, макар и малко притеснени. Да поясня - не ме питаха за посока. Жена досега не ме е заговаряла и ми беше любопитно дали има такава, която би го направила или как ще реагира, ако я заговорят. Резултатът досега ми е доста интересен.

Имала съм случаи когато ми се е искало да заговоря някого. Самото излъчване на даден човек ми подсказва, че е интересен колкото и наивно да звучи това. Все още съм си дете явно. За сега нямам смелостта да го направя, но поне вече знам какво мога да очаквам.
black_cat

Писане by Medeia on Вто 25 Авг 2015 - 8:42

Black_cat, аз смятам, че можеш да заговориш който си пожелаеш и не, не знаеш какво да очакваш също. Проблема на анонимния град е в това, че сме толкова капсуловани, че този най прост директен комуникативен акт е стряскащ, но първоначално. Но пък има и нещо друго. Щом си забелязала някоя, която много ти се иска да заговориш, може това момиче да желае, да има нужда да бъде заговорен от човек, като теб.
Medeia

Писане by Stardust Bunny on Вто 25 Авг 2015 - 12:04

Виждате симпатично момиче докато си вървите по улицата. Усещате лек трепет и много искате да си размените няколко думи, да се запознаете. Бихте ли се осмелили да я заговорите?
- Бидейки изключително срамежлива и стеснителна, не мисля, че бих събрала кураж сама да заговоря някого. Естествено, ако случайно момиче заговори мен, стига да не е груба или с цел да се заяжда, бих продължила разговора си с нея! Не ми се е случвало досега, но ако се случи, не бих отблъснала когото и да е било. Иначе, вероятността да заговоря някого би била по-голяма ако сме в затворено помещение. Някак си, на улицата не се чувствам особено самоуверена в себе си, а самочувствието е едно от нещата, което дава мотивацията да заговориш непознат човек ^^
Stardust Bunny

Брой мнения : 4

Писане by gotemperor on Вто 25 Авг 2015 - 14:18

Да опитаме обратния вариант - как реагирате, когато непознат/а ви заговори на улицата?
gotemperor

Писане by Regina on Вто 25 Авг 2015 - 14:32

Ами, мен най-често ме питат дали пия бира и дали предпочитам плодова (има някакви промоции явно).
Вече се изморих да опознавам нюансите на "не"-то си...
Иначе основно ме спират, за да ми искат пари, цигари или...и аз не знам какво вече. София е станала като Бангладеш! Угнетително ми е. Криво ми е. Срам ме е, че живея в най-бедната страна в Европа!
Regina

Писане by Two plus Three plus on Вто 25 Авг 2015 - 14:38

Кое по-точно е срамното, всеки може да иска, а "не" има особено благозвучие.
Two plus Three plus

Писане by Amanita on Вто 25 Авг 2015 - 22:17

Веднъж приятелката ми се беше влюбила в неква непозната дет я питала коя зодия е. Автоматично ми стана бивша поради неподозираната и повърхностност.
Amanita

Брой мнения : 40
Възраст : 33
Местожителство : Бургас

Писане by Two plus Three plus on Сря 26 Авг 2015 - 11:30

Много съжалявам приятелката ти.
Two plus Three plus

Писане by Maybelline on Нед 6 Сеп 2015 - 16:05

Бих я заговорила, ако ситуацията е подходяща. Не върви да се появиш изневиделица пред непознато момиче и да започнеш да й приказваш без никаква видима причина.
Заговаряла съм момиче, което ме заглежда и ми се усмихва. Заговаряла съм група хора в сауна, но не от нищото, а включвайки се с отговор на въпрос, който единият зададе и никой не можа да му отговори... защото харесах жената на въпросния :D Така вече можех да продължа да си говоря предимно с нея. Заговаряла съм момиче, докато чакаме на дълга опашка и всички бяха леко изнервени, и естествено започнаха да си говорят помежду си. Иначе в по-"социални" ситуации си заговарям жени без проблем - в съблекални, в спортната зала, на ролерите (какви сладуранки идват само), в голяма компания като се съберем познати и непознати.

За да не се приеме като странно, чакам или създавам ситуация, в която изглежда нормално да проведем разговор без да има кой знае каква наложителна причина.
Затова пък... мен са ме заговаряли и без това условие. Извън гей бар имам предвид. Вървя си преди няма и месец, тя минава покрай мен, в една посока сме, поздравява ме и започва да говори някакви общи неща, не помня точно. Виждала ме е преди, някакви подобни. Вървим си заедно... Леко creepy, но леко.
Maybelline

Брой мнения : 358

Писане by Destroying Passion on Чет 24 Сеп 2015 - 18:46

Аз лично бих заговорила жена, която ми харесва- определено няма да е за времето или магнитните бури... Последният път си тръгнах с кумата от една сватба Wink Разликата ни е 12г в нейна полза.. Невероятна жена! Докато флиртувахме бяхме под въздействието на алкохол, не направихме нищо, но на следващият ден, когато наистина се случи нещо бяхме трезви и беше страхотно..
Какво й казах ли? : Че има парфюм, който ме омагьосва, че я желая и искам да я изстрелям в Космоса от удоволствие....
Destroying Passion

Брой мнения : 30
Възраст : 32
Местожителство : От София, през Варна та чак до Бургас

Писане by simona19a on Нед 27 Сеп 2015 - 17:55

Случвало ми се е от момче,което пробяга целият булевард, за да може да пресече и да ме настигне.. но удари греда Very Happy . Аз съм била впечатлена до сега,точно 2-пъти. От непознати момичета,които ме сразиха с очите и илъчването си.В първоначалния момент ме беше страх, но исках адски много да направя нещо и просто го направих.И се радвам,че стана така.С едното дори поддържаме връзка(силно казно,но знам,че е там и когато я потърся е там,както и тя когато ме потърси),нямаме нищо общо-не работим заедно,не слушаме еднаква музика,не учим едно и също,не излизаме с едни и съще хора,ннямаме общи интереси,нямаме нито един общ познат,но винаги в най-неочаквания момент се срещаме( по Софийските улици.. Very Happy),дори се сблъскахме в 1 през нощта в Созопол (аз съм от София, а тя е от Перник). И знам,че е трябвало да срещна този човек.Засичаме се на най-малко очакваните места и винаги има какво да си кажем.Та винаги правете това, от което ви е страх, не занете какво може да стане.. Smile
simona19a

Брой мнения : 17

Писане by Medeia on Нед 27 Сеп 2015 - 20:33

Страшно ми хареса предния пост. Да беше го написала предната седмица, сега и аз щях да имам пресен пример. Ама пусти страх
Medeia

Писане by velvet_touch on Чет 22 Окт 2015 - 23:34

И на мен тази работа с трепет от трисекудно виждане никога не ми е била ясна... Някой трябва е казал или направил нещо интересно, за да ми привлече с вниманието и съответно желанието за разговор. При мен трепетите идват след известно време, прекарано с даден човек Wink
Не бих казала категорично, че не заговарям непознати. Човек не знае в какви ситуации ще попадне, но без някакъв контекст някак си не виждам смисъла. Но и настроението си играе роля Wink
Когато ме заговарят, обикновено съм доста скептична Smile Все ме преследва усещането, че нещо ще искат от мен А и за няколко секунди не винаги е лесно да прецениш намеренията на отсрещната страна.
velvet_touch

Брой мнения : 32
Възраст : 28
Местожителство : Sofia

Писане by lunrog on Вто 3 Ное 2015 - 0:26

Ако съм под въздействието на някакъв опиат - може би.
Иначе не. Very Happy
А като ме заговорят непознати е малък театър.
Гълтам си езика и започвам да мънкам. Embarassed

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 26
Местожителство : Варна

Писане by smile_m on Вто 3 Ное 2015 - 1:04

Често ми се случва да заговарям непознати, по баровете, след обилно количесто алкохол Very Happy Рядко се случва да заговоря непозната трезвена, а ако се случи най-често е в университета и е нещо свързано с учебния процес. Спомням си как преди 3 години, пред Фантастико в Студентски видях едно много чаровно усмихващо се момиче и нещо вътре в мен ми подсказа, че трябва да ѝ го кажа и днес мога да трвърдя, че тя ми е една от най-добрите приятелки Smile
smile_m

Брой мнения : 393

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото