Отново избор, макар и по-различен

Предишната тема Следващата тема Go down

Отново избор, макар и по-различен

Писане by Sunshine123 on Сря 5 Авг 2015 - 21:06

С риск да стресна дамите тук, още повече с един съвсем хипотетичен въпрос, на който бихме отговорили искрено, ако наистина познавахме себе си.
Ако можехте да изберете би/хомосексуалността си, бихте ли го направили?

Май е редно аз първа да отговоря. Ами обичам се и се уважавам доста Smile Несъмнено тази част от мен или по-скоро досегът с обществото и околния свят са допринесли за начина ми на мислене, тъй като ситуацията ме направи по-широкоскроена и по-толерантна.

Та аз бих се замислила - можех да си спестя толкова емоции, караници и страхове в главата, само аз си знам какво ми е било, още повече че тогава не споделях на никого (в килера), ама, излизайки оттам, пък ме направи по-силна... И осъзнах, че имам страхотни приятели и в училище, и в университета, както и разбира се страхотни родители.
Ама щях да си запазя едно силно приятелство. Нямаше да усещам пропаст между мен и хетеро света. А той е навсякъде. Навсякъде неразбиращи, съдещи хора, цял живот. Хора, които не ти вярват, хора, които не разбират, хора, които се чудят, хора, които знаят повече и по-добре от теб. Хора, които се мислят за нещо повече. Или недай си боже, да си кажат, че ти си мислиш за нещо повече. Не го разбирам и не искам да съм част от този свят.

Не, не бих я избрала.
Съжалявам., понякога се изморявам.

Ако можеше да е леко, лежерно и естествено, както аз го чувствам ок, ама... понякога се чувствам като мечка в клетка, а не разбирам защо.
Sunshine123

Брой мнения : 269
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Re: Отново избор, макар и по-различен

Писане by Regina on Сря 5 Авг 2015 - 22:40

Извинявай, но твоят отговор на въпроса ти ми е по-интересен от моя отговор, така че ще почна от него Wink
Sunshine123 написа:
Ама щях да си запазя едно силно приятелство.

Че е било силно - добре. Ама дали е било приятелство, ако фактор като сексуалната ориентация е в състояние да го затрие? Едва ли!

Нямаше да усещам пропаст между мен и хетеро света.
Сигурна ли си? Че пропастта се дължи на ориентацията единствено и само?
Защото от това, което пишеш по-нататък, друго чета.

Не винаги съм била осъзнато нехетеросексуална. Но винаги съм чувствала пропаст между себе си и хората, които усещам жестоки, ограничени, лицемерни, използващи, неискрени, безотговорни, завиждащи, похотливи, злобеещи, осъждащи, високомерни (от типа "много специални"), парвенюта, дребнодушковци, такива, чието присъствие не забелязвам и такива, чието отсъствие не ми пречи, както и такива, които са си достатъчно добре без мен...

Споменах ли някъде ориентация? Вероятно на фона на това всеки би си казал "тази пък за коя се взима" - всъщност, истината е, че това въобще не е важно. За мен е важно какво виждам. И какво усещам. А то е, в преобладаващата част от случаите на контакт с разните му там сапиенси, отблъскващо.

Както можеш да се досетиш от казаното, кръгът от хора, с които (имам желание да) поддържам социални контакти е изключително тесен, а пък за приятели какво да говорим. Но това няма, ама съвсем нищо общо с ориентацията.

Хората, които носят в себе си лепкавото семе на долнопробното - те винаги ще намерят върху какъв признак да го снесат, за да родят от това признак на омраза, неразбиране, интриги, изнудване, отхвърляне, унижение - и въобще всички онези човещинки, с които се разинаваме всеки ден и които вече дори не ни правеят впечатление, защото приемаме за даденост. Винаги!

Дали ще е ориентацията, дали ще е раса, пол, религия, дали ще е семеен или пък социален статус, образование, кариера, локация, народност...за здравословния статус какво да говорим!

Та, дали точно от ориентацията идват нещата, от които си изморена - това е въпрос, по който може би ще мислиш в различните етапи на живота си.

А аз - на въпроса, който задаваш, аз съм избрала ориентацията си така, както съм избрала родителите си, мястото, времето и тялото, в което да се родя.
Не оспорвам този си избор и дори на съзнателно ниво, ако можех, това е наистина последното, на което бих посегнала измежду всичките си съзнателни и кармични избори Smile
Regina

Брой мнения : 273

Писане by Sunshine123 on Сря 5 Авг 2015 - 22:48

Благодаря за отговора, точно от това имах нужда.
Що се отнася до приятелството - да, за жалост. Точно това беше причината, защото тя изрично каза, че държи да си останем приятелки, търсеше ме след това и винаги се е държала както преди. Аз не исках. Беше минало времето, в което беше за мен просто приятелка и прекалено дълго се преструвах, за да мога да понеса още.
Нямам какво повече да добавя, отново благодаря за мнението.
Бих се радвала и на други, разбира се.
Sunshine123

Брой мнения : 269
Местожителство : Пловдив

Писане by BettyBlu on Сря 5 Авг 2015 - 23:54

Не, не бих сменила ориентацията си, ако можех да избирам.
Старите и вярващи хора казват: "Бог дал, Бог взел".
Преведено на съвременен и атеистичен език, това би звучало
приблизително така:
Животът е толкова разнообразен, пълен с обрати и изненади,
с възходи и падения, с добро и лошо. И няма единна мерна
единица, аршин, да премерим дали това, което ни
е "дадено" и оценяваме като положително, е повече и по-стойностно
от онова, което ни е "отнето", от което сме лишени в живота.

Вярвам, че великият Разум, който ме е създал като частица от
човечеството, ме е снабдил с перфектната комбинация от предимства
и недостатъци, така че да съществувам в състояние на някакъв
най-подходящ за мен баланс. Идеално екипирана да посрещна
моите житейски бури.

Да, наистина, "отнета" ми е възможността да бъда "нормална"
в очите на хетеросексуалното обкръжение. С всичките уморяващи,
досадни последици...
Но пък са ми "дадени" силата, куражът и гъвкавостта да се справям с
трудностите и да надхитрявам потерята, като вървя след нея...

Не казвам, че е лесно.
Но знам, че другите хора други "липси" ги измъчват.
Различни от нашите.
И, разбира се, други дадености ги правят щастливи!
А по наличието на "отнето" и "дадено" си приличаме с всеки един човек
на тази планета и може да сме съпричастни с радостта или страданието му/й.
BettyBlu

Брой мнения : 199

Писане by WhiteLilium on Чет 6 Авг 2015 - 9:41

Не ориентацията ни прави хората, които сме.
Не бих променила нищо в живота си.
Харесвам се такава, каквато съм, до мен са останали хората, които ме ценят.
WhiteLilium

Брой мнения : 139
Възраст : 29
Местожителство : София

Писане by Two plus Three plus on Чет 6 Авг 2015 - 16:22

Безсмислено е. Рядко може да избегнеш нещо, което трябва да се случи. Така или иначе благодарение на гравитацията водата се крепи върху повърхността, за съжаление съзнанията на много от нас са в абсолютна безтегловност.
Smile
Two plus Three plus

Брой мнения : 169
Възраст : 23

Писане by vesilik on Нед 18 Окт 2015 - 16:03

Да! Пак ще избера да съм с различна сексуална ориентация.
Не е лесно, но пък е толкова интересно...

vesilik

Брой мнения : 68
Възраст : 46
Местожителство : където си оставя шапката...

Писане by gotemperor on Нед 25 Окт 2015 - 0:12

Много неща бих променила в себе си, но не и нещо от сексуалната си ориентация или сексуалността си като цяло.
gotemperor

Брой мнения : 163

Писане by Just.Me on Нед 25 Окт 2015 - 15:11

Първо помислих,че става дума за днешният вот,хаха!
Така ...реално неразбирането от хората около нас си го правим самите ние с вида си,отношението към общесвото и неговите привички и правила. Хетеро и хомо свят няма. Всички сме хора и всичко е в твоята глава,за лицемерие и тн. Има го навсякъде. Take it easy ,търси промяната в себе си,не в другите Wink
Just.Me

Брой мнения : 59

Писане by mimok on Вто 26 Апр 2016 - 11:03

Да си различен е нещо, което трудно се приема и да имаш по широк мироглед е просто ти е дадено. Това го нямат другите хора и може би не са дорасли до тази висота, която ние я имаме.
Да си различен не е нещо лошо или ненормално,просто сме по различни и това ни откроява от другите хора, които не са на нашето интелектуално ниво и не надрасли низките човешки ценности- омразата,злобата,интриги, неразбиране, отхвърляне и т.н.
Не сме направени по конкретен калъп или шаблон, затова по света има многообразие. Ако сме нормални може би да ни е скучно и затова има хора с различна сексуална ориентация.
Просто трябва да се научим да приемаме първо своята ориентация и после тази на околните - трябва прекалено строго да съдим другите, за да не бъдем съдени и нас самите.
mimok

Брой мнения : 265

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics