За разделите.

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Re: За разделите.

Писане by Amanita on Чет 3 Сеп 2015 - 19:59

stardust написа:съзнателно съм избрала да имам връзка
Съзнателно си избирам кола, обувки, екскурзии и др, но не избирам съзнателно в кого да се влюбя. Съзнателно съм избирала и някой с когото да правя секс, обаче самия секс без чувства си е чисто ебане ... if you know what I mean
Amanita

Брой мнения : 40
Възраст : 34
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Писане by Two plus Three plus on Чет 3 Сеп 2015 - 21:06

I can't understand.
Two plus Three plus

Брой мнения : 172
Възраст : 24

Писане by Maybelline on Съб 5 Сеп 2015 - 22:03

stardust написа:За да не изпадаме в ситуацията "Господи, защо все на мен се падат психопат(к)и?!", по-добре да мислим с главите си, а не само с очите си. "Подхождаме ли си наистина с този човек?", "Имаме ли достатъчно допирни точки, за да се осъществи хармонична връзка между нас?" са по-важни въпроси от "Колко красиви очи има мацката!', "Колко добре танцува!", "Как ме кефят татусите/ пиерсингите/ краката/ гърдите ѝ". А когато раздялата е налице, трябва време, понякога трябва мнооого време докато се стигне до момента да пиете кафенце и да обсъждате пухкави котенца, зайчета и т.н., и това време обикновено е правопропорционално на емоцио-вложението на двете страни във връзката. Но в никакъв случай не е невъзможно да се случи някой ден.
Някои, като мен, понякога (понякога!) тръгват с хора, които ги кефят, въпреки че от началото им е ясно, че няма да е нещо дългосрочно. Моментното удоволствие надделява над здравата преценка, защото ти е дошла музата да се занимаваш, а и психопатите и всичките психо-нещо-си са по-интересни (докато не им се нарадваш), добиваш опит, който после ти помага с нормалните хора, но пък този опит ти отнема от интереса към последните. След което, разбира се, се изтриваме откъдето можем и се подминаваме Smile Казваш, че е неуважение към собствения избор. Да, съгласна съм, ако си имала намерение да имаш някакви сериозни отношения с човека. Не си представям да изтрия от живота си хората, с които съм имала смислена връзка. С всички имахме известен период, в който не контактувахме (поне няколко месеца), но и двете страни успяха да проявят зрялост и интелект, за да създадем нормално приятелство. И не сме се трили от никъде... Над тези глупости сме. Би било детинско да се цупим до края на живота си, а смислените ми връзки не са били с вдетинени хора, така че такива проблеми нямам.

Но, ако от самото начало си знаела, че ще е само забавление, и си тръгнала с някого, за когото знаеш, че не става за лични отношения или е неспособен на такива, или е незрял, логично този човек след раздялата няма да е способен на цивилизовани отношения, камо ли на приятелство. Защо ще го изискваш от него? Защо ще се бориш за такова? Защо аз ще се опитвам да контактувам и създавам приятелство с някого, след като въпросният няма елементарна култура на отношенията? Дон Кихот и вятърните мелници, n-ти дубъл Neutral

Тоест... изборът може от самото начало да е бил да си с някого, с когото няма да имате кой знае какво, дали защото човекът не е добре или не си пасвате или не знам си какво... което пък може да се тълкува като неуважение към себе си, но може и да е просто за разнообразие. Като гледането на телевизия - правя го от дъжд на вятър, въпреки че като цяло го смятам за неуважение към свободното си време.
Maybelline

Брой мнения : 360

Писане by gotemperor on Съб 5 Сеп 2015 - 22:24

Не вярвам, че в аванс човек може да предвиди всичко, което би могъл да му поднесе или скрои друг човек. Всъщност ми се вижда ужасно самонадеяно да твърдиш, че знаеш какво да очакваш от някого, след като го познаваш от месец, 5 или година.
Хората по цял живот живеят заедно и накрая пак успяват да си скроят някой мръсен номер и да се изненадат един друг.
Пък и при дълги взаимоотношения хората имат навика да се променят, а някои откровено деградират.
Така че, правила съм греши избори и предпочитам да не ги срещам отново.
gotemperor

Брой мнения : 163
Местожителство : София

Писане by Amanita on Съб 5 Сеп 2015 - 22:35

Maybelline написа: но и двете страни успяха да проявят зрялост и интелект, за да създадем нормално приятелство. И не сме се трили от никъде... Над тези глупости сме. Би било детинско да се цупим до края на живота си, а смислените ми връзки не са били с вдетинени хора, така че такива проблеми нямам.
хехехе забавно е да гледаш как някой се въобразява на мерило на зрялост, интелект, нормалност и смисленост, вероятно си на 20 години или си спряла развитието си на толкова Very Happy
Amanita

Писане by Maybelline on Нед 6 Сеп 2015 - 15:43

Blacky_Lawless написа:вероятно си на 20 години или си спряла развитието си на толкова :D
Вероятно.
Знам, че те засегнах лично. Но споко, не си единствената.
Maybelline

Брой мнения : 360

Писане by medcorey on Нед 6 Сеп 2015 - 17:38

Забавно е да гледаш как някой не може да преживее Maybelline и се заяжда

А сега по темата. Наистина не е лесно да се поддържат взаимоотношения с вдетинени хора, тъй като самото им поведение не го позволява..
medcorey

Брой мнения : 3

Писане by Amanita on Нед 6 Сеп 2015 - 17:58

medcorey написа:Забавно е да гледаш как някой не може да преживее Maybelline и се заяжда.
Браво, разкри ме. Гот е да когато някой има ултимативно мнение по всички въпроси, така не ми се налага да мисля и да чувствам, просто приемам казаното като непреходна истина.
На вас кой ви е казал, че е признак на зрялост и интелигентност да общуваш с бивши, професор Вучков ли?
Amanita

Писане by mimok on Сря 4 Май 2016 - 19:24

gotemperor

,, Не вярвам, че в аванс човек може да предвиди всичко, което би могъл да му поднесе или скрои друг човек. Всъщност ми се вижда ужасно самонадеяно да твърдиш, че знаеш какво да очакваш от някого, след като го познаваш от месец, 5 или година.
Хората по цял живот живеят заедно и накрая пак успяват да си скроят някой мръсен номер и да се изненадат един друг.
Пък и при дълги взаимоотношения хората имат навика да се променят, а някои откровено деградират.
Така че, правила съм греши избори и предпочитам да не ги срещам отново.,,

Много си права, наскоро се разделих временно с моята половинка и още ме боли раната нанесена от нея. Защото в един момент почна да деградира, като човек и се вдетинява за глупости без причина. малко време за размисъл и дадох, защото на мен ми беше писнало да вървя след нея и да оправям бъркотиите и.
В един момент си тръгнах с ясна цел, ако държи на мен да дойде при мен, иначе се разделям с нея- много хора се бъркаха в нашите отношения и това доста ме вбеси и си тръгнах, но поне си останах с добрия тон към нея за сега.
mimok

Брой мнения : 265

Писане by gotemperor on Сря 4 Май 2016 - 23:44

Съжалявам да чуя това.
Дано всичко се нареди при теб Smile
gotemperor

Брой мнения : 163
Местожителство : София

Писане by mimok on Съб 7 Май 2016 - 20:23

Само времето ще покаже какво има да се случва Embarassed Embarassed
mimok

Писане by Неактивен on Чет 28 Юли 2016 - 5:19

Зависи от обстоятелствата, довели до края, за това какъв ще да е той. Аз току-що излизам от 1,7 годишна връзка и не искам да си оставам приятелка. Чувствам силно раздразнение, тъга, и едно такова безразличие, както като те е мачкал валяк и после ти е все едно дали ще те нападнат стадо канибали... Very Happy

За приятели стават хората, които са ти помогнали, които са ти били приятели и във връзката. За приятели не стават тези, които са ти наговорили приказки от 1001 нощ, а като са им се оказали криви сметките иии..... Sleep
Неактивен

Брой мнения : 103

Писане by mimok on Нед 31 Юли 2016 - 15:03

,, Неактивен ,,
,, Зависи от обстоятелствата, довели до края, за това какъв ще да е той. Аз току-що излизам от 1,7 годишна връзка и не искам да си оставам приятелка. Чувствам силно раздразнение, тъга, и едно такова безразличие, както като те е мачкал валяк и после ти е все едно дали ще те нападнат стадо канибали... ,,

Здравей, но наистина е така и трудно се излиза от такава каша.
Какво да каца аз и една връзка вече продължи 5 години - много е гадно да си даваш една равносметка и се чудиш дали няма да е поредна грешка, като и дадеш някакъв шанс. След като пропиля другите  шансове преди това .......... Neutral Neutral Neutral .
Погледнато от този ъгъл трябва да си отмъщавам на нея за пропиляното време, след като и аз имам вина, защото го допуснах да стане така, но и тя също има вина - 50 на 50.
Затова някои сметки не излизат така, както го мислим ние ......
mimok

Писане by Неактивен on Пон 15 Авг 2016 - 14:17

mimok, никакви отмъщения и никакви шансове. Оставяш я из трасето и да се спасява. Не знам каква ти е ситуацията на тебе, но някои хора просто не поемат и не поемат и от някакъв момент нататък просто не е твоя работа да се занимаваш. И нали, това го казвам, с ясното съзнание колко безсмислено звучи всичко в пика на нещастието, но... животът е един и няма за кога...

П.С. Ако псевдонима ти идва от Мария, честит имен ден. Smile
Неактивен

Брой мнения : 103

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото