За разделите.

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

За разделите.

Писане by WhiteLilium on Пон 3 Авг 2015 - 19:30

След като приключите с дадена връзка, запазвате ли приятелски взаимоотношения?
Излизате ли на кафе или ако не друго, то поне поздравявате ли се при случайна среща?
WhiteLilium

Брой мнения : 139
Възраст : 29
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: За разделите.

Писане by Sunshine123 on Пон 3 Авг 2015 - 20:40

Не излизаме и не си запазваме приятелските отношения. Това е все едно да си пуснеш стар филм и да очакваш друг финал. Безсмилено и разочароващо.
Имам си достатъчно приятели, с които мога да излизам на кафе или където и било, че да го правя с бившите си хаха
Съответно, ако продължавам да търся някого, значи не съм си приключила отношенията с него. Толкова е просто.
Е, имам злощастието да продължавам да се засичам с едно прекрасно момиче, в което бях влюбена (хетеро съответно несподелено) и нея я поздравявам. Най-малкото е правила много неща за мен, пък и имаме прекалено общи приятели. Последният път, когато бяхме в обща компания, си казахме единствено: "Здравей" и "благодаря", когато ме почерпи с шоколад. В интервала на 4-5 часа. От любезност.
Със здраве, ама така е правилно. Не мога да си регулирам чувствата, затова предпочитам поне да ги заровя.
Sunshine123

Брой мнения : 269
Местожителство : Пловдив

Писане by WhiteLilium on Пон 3 Авг 2015 - 21:11

Е добре де, хайде с хетеро мацката не сте имали общо, а ако видиш някоя от бившите си ще се поздравите ли?
На мен ли ми има нещо, ама все си мисля, че трябва да запазим поне уважение и да не се подминаваме... знам ли?
Или може би зависи как сме приключили взаимоотношенията си?
При цивилизована раздяла?
Съществуват ли такива? Embarassed
Днес окончателно приключих отношения с моето момиче... заяви ми след разговора, че ще ме изтрие от живота си и никога повече няма да я видя... приех решението ѝ...
Не поддържам контакти с никой от предишните си връзки, но това е защото живота ни раздели пътищата...
Иначе няма да ги подмина на улицата при всички случаи!
WhiteLilium

Писане by gotemperor on Пон 3 Авг 2015 - 21:29

Аз късам и хвърлям - премахвам телефонни номера, снимки, спомени, ако трябва сменям обстановката, отбягвам общите приятели.
Ако се засечем случайно на улицата - ще поздравя, но нищо повече.
Може да звучи крайно, но ми е необходимо, иначе няма откъсване.
gotemperor

Брой мнения : 163

Писане by Sunshine123 on Пон 3 Авг 2015 - 22:22

WhiteLilium, за поздравяването ок. Може да кимна, зависи от настроението ми. Уважението ми го имат, не се съмнявай. Някъде там е по някакъв несловесен и невербален начин. Пък и при мен няма цивилизована раздяла, прекалено съм драматична за това. Не че не съм го правила, но тогава в онази ситуация нямах чувства и беше различно.
Щом така ти е казало момичето, значи наистина е било много влюбено. Знам, че не ще ти стане по-леко с тези думи, но наранените хора са много крайни. И не, никога няма да те изтрие от живота си, светът не познава такъв начин Smile Спомените са си все някъде там. Просто е по-лесно по този начин.
Sunshine123

Писане by WhiteLilium on Пон 3 Авг 2015 - 22:33

E... thank you за отговорите, мацки!
Ясно ми е, че при наранените хора има и крайности... и понякога съм царица на драмата, чак на себе си се чудя как го допускам...
Ама гледам да се самоконтролирам, самоосъвършенствам и така...
WhiteLilium

Писане by Maybelline on Вто 4 Авг 2015 - 8:32

С хората, които някога са значели нещо за мен, сме създали и запазили много близки отношения, чуваме се, виждаме се, имаме нормални приятелски отношения и държим една на друга. След период, в който не контактувахме, приятелството дойде от само себе си. Това е всяка връзка, продължила над 6 месеца, с едно изключение. С повечето кратки връзки е точно обратното - нито искаме да се виждаме и чуваме, нито бихме се поздравили. Има хора, на които нито добро, нито лошо трябва да се прави - просто трябва да се стои далеч. Има други, които са твърде неадекватни за нормални отношения с някого, бил той бивш или настоящ. И с двата вида гледам да се разминаваме без контакт.

Не зависи от това как сте приключили отношения, а колко мозък има отсрещния в главата си. С една бивша раздялата ни беше епична... но в момента имаме отлични отношения. Може би защото мина време, но не на последно място - защото има сиво в главата. С друга и цял живот да мине, няма да й е достатъчен, така че никакъв контакт, нищо че раздялата беше много лека и ненатоварваща. Имам една, с която просто акъла ми не побира какво съм правила, и държа записан номера й в телефона си, за да знам, ако звънне, да не вдигам. Че ми се налага да вдигам на непознати номера... Ако беше нормален човек, нещата щяха да са различни, но тя просто е върха на сладоледа, не знам как не е освидетелствана. Какви приятелски отношения, тази ако я засека в някой бар, няма да смея да оставя питието си без надзор.
Така че действаш според човека, това е.

Няма такова нещо като "трябва". Не трябва да запазваш приятелски отношения, нито пък трябва да се игнорираш с някого. Действаш според човека. Ако отсреща имаш човек - създавате нормални приятелски отношения. Ако имаш нещо друго отсреща, игнор и избягваш, доколкото е възможно. Има тежки случаи, има хора, които не са добре. Липсата на приятелството ти е най-малкия проблем, гледаш да стоиш надалеч и това е. Иначе не смятам за необходимо да поздравявам хора, с които не се уважаваме изобщо и не даваме пет пари една за друга. И не смятам за нормално да изхвърля от живота си жена, с която държим една на друга, въпреки че не ни се е получила връзката.
Склонна съм на приятелство с бивша единствено в случаите, в които преди, по време на, и след раздялата взаимно е имало уважение. Не само очи в очи, а и когато сме с гръб една към друга.
Maybelline

Брой мнения : 358

Писане by Amanita on Вто 4 Авг 2015 - 19:11

Да бе, все едно да ти умре кучето, но да решиш да го задържиш.
Amanita

Брой мнения : 40
Възраст : 33
Местожителство : Бургас

Писане by Two plus Three plus on Чет 6 Авг 2015 - 16:17

Имаш ли куче?
Two plus Three plus

Брой мнения : 169
Възраст : 23

Писане by Regina on Чет 6 Авг 2015 - 18:58

Blacky_Lawless написа:Да бе, все едно да ти умре кучето, но да решиш да го задържиш.
Ох, това сравнение ме остави speachless...един вид Very Happy
Regina

Брой мнения : 273

Писане by WhiteLilium on Чет 6 Авг 2015 - 19:43

Сони написа:Имаш ли куче?
Въпроса предполагам, че беше зададен към Blacky_Lawless?

И мен леко ме втрещи тази метафора, като е умряла любовта, защо да не остане поне уважението?

WhiteLilium

Писане by Two plus Three plus on Чет 6 Авг 2015 - 19:46

Защото в случая не е любов, а самозаблуждения.
Two plus Three plus

Писане by WhiteLilium on Чет 6 Авг 2015 - 19:52

Защо самозаблуждение?
Не вярваш, че любовта може да угасне, да си отиде?
WhiteLilium

Писане by Two plus Three plus on Чет 6 Авг 2015 - 19:55

Вярвам в честотата и импуса. Другото е момент.
Two plus Three plus

Писане by Sunshine123 on Чет 6 Авг 2015 - 19:56

Предполагам понякога угасва. Самозаблужденията идват, когато продължаваш да ровиш в пепелта и да се надяваш на друго.
Sunshine123

Писане by WhiteLilium on Чет 6 Авг 2015 - 20:02

Значи, ако останете приятели един вид ще продължите да ровите в пепелта, така ли?
И ако да, съзнателно или несъзнателно?
Какво точно би ви накарало да се ровите пак там, самите срещи, отношението?

Сони, то моменти много, не разбрах тази част за честотата и импулса?
WhiteLilium

Писане by gotemperor on Чет 6 Авг 2015 - 21:11

На мен сравнението с кучето ми хареса
Ако съм обичала една личност и тя е направила нещо достатъчно мръсно и грозно, за да се разделя с нея - не виждам защо да поддържам някакви отношения повече.
Всъщност никога не съм разбирала гледната точка на хората, които си остават "само приятели".
Не разбирам как можеш да си приятел с някой, който преди си обичал.
А ако все пак не си го обичал - тогава не разбирам защо сте имали дълги любовни отношения.
Ясно е че някои хора имат друго мнение по темата - могат да го разяснят, да се опитат да разнищят този сложен казус "само приятели".
gotemperor

Писане by WhiteLilium on Чет 6 Авг 2015 - 21:37

Е добре де, отива си любовта, изчерпва се връзката, нямаш какво повече да ѝ дадеш. Туто финито...
Случва се...
Може да не се чувате и виждате всеки ден или както е било преди, но виждате се случайно някъде и защо да не изпиете по едно кефенце Embarassed
WhiteLilium

Писане by gotemperor on Чет 6 Авг 2015 - 22:42

Ми явно моментът с туто ла финито е настъпвал по други причини при мен и тоя механизъм с изчерпването не съм имала възможност да го изследвам.
gotemperor

Писане by Sunshine123 on Пет 7 Авг 2015 - 15:39

WhiteLilium написа:Е добре де, отива си любовта, изчерпва се връзката, нямаш какво повече да ѝ дадеш. Туто финито...
Случва се...
Може да не се чувате и виждате всеки ден или както е било преди, но виждате се случайно някъде и защо да не изпиете по едно кефенце Embarassed

И докато пийвате кафенце, ще си говорите на неутрални теми? Времето, жената в същото кафене до вас или пухкавото коте, което си си взела? И през това време, докато седите една до друга, не изпитваш нищо? Smile Teach me, master...
Sunshine123

Писане by Regina on Пет 7 Авг 2015 - 18:45

Sunshine123 написа:
WhiteLilium написа:Е добре де, отива си любовта, изчерпва се връзката, нямаш какво повече да ѝ дадеш. Туто финито...
Случва се...

И докато пийвате кафенце, ще си говорите на неутрални теми? Времето, жената в същото кафене до вас или пухкавото коте, което си си взела? И през това време, докато седите една до друга, не изпитваш нищо? Smile Teach me, master...

О, да, получава се. Всичко, което ни заобикаля и се случва с нас съществува само по плоскостта на величината време. Включително и ние самите. Не съществува нещо, което да не може да бъде заличено от него. Единственият въпрос е колко време. В повечето случаи хората успяват да надживеят емоциите си, независимо колко покъртителни и разтърсващи може да са били.

И тогава срещата с източника им има един...по-друг вид добавена стойност. Но не може да се обясни на теория, а и всичко е индивидуално Wink
Regina

Брой мнения : 273

Писане by Two plus Three plus on Пет 7 Авг 2015 - 19:12

На фона "време" ти си нищо, незначително, емоциите ти още по-малко.
Two plus Three plus

Писане by Amanita on Пон 17 Авг 2015 - 1:23

WhiteLilium написа: но виждате се случайно някъде и защо да не изпиете по едно кефенце Embarassed

Ако чак толкова много ти се пие кафе и няма с кого, а не ти се пие кафе сама, защо пък не.
Amanita

Брой мнения : 40
Възраст : 33
Местожителство : Бургас

Писане by stardust on Чет 3 Сеп 2015 - 4:25

Изчетох всички коментари по темата и... стигнах до извода, че изглежда съм много задръстена и изобщо, имала съм там някакъв любовен живот, ама очевидно доста ограничен в сравнение с повечето други момичета/жени. Не знам, понеже съм егоистка и егоцентричка ли, но не се давам лесно и затова винаги съм си подбирала внимателно хората, с които да имам връзка и съм се опитвала да започвам такава само с хора, които са ме вдъхновили, очаровали, заредили по някакъв начин. И после, дори като сме се разделили, как такъв човек, който е донесъл щастие в живота ми пък било и само за няколко месеца, с който сме обменяли мисли, идеи, преживявания, телесни сокове и какво ли не друго, как да го подмина по улицата този човек, как да му изтрия телефона? (пиша в м.р. понеже е по-лесно)
Та, аз никого никога не трия от живота си. Почти всички мои бивши гаджета са ми настоящи приятели, които много ценя. За мен би било липса на уважение към собствените ми избори, ако тегля завинаги чертата на някого, с когото съзнателно съм избрала да имам връзка. Случвало се е мен да ме изтрият от фейсбук. Веднъж. Все ми е едно, проблем на изтрилата, не мой.
Според мен цивилизовани раздели има, приятелство след връзка също (понякога дори и след не много цивилизована раздяла, и това ми се е случвало), но според мен е много важно да се мисли преди, а не след като вече сме започнали съответната връзка. За да не изпадаме в ситуацията "Господи, защо все на мен се падат психопат(к)и?!", по-добре да мислим с главите си, а не само с очите си. "Подхождаме ли си наистина с този човек?", "Имаме ли достатъчно допирни точки, за да се осъществи хармонична връзка между нас?" са по-важни въпроси от "Колко красиви очи има мацката!', "Колко добре танцува!", "Как ме кефят татусите/ пиерсингите/ краката/ гърдите ѝ". А когато раздялата е налице, трябва време, понякога трябва мнооого време докато се стигне до момента да пиете кафенце и да обсъждате пухкави котенца, зайчета и т.н., и това време обикновено е правопропорционално на емоцио-вложението на двете страни във връзката. Но в никакъв случай не е невъзможно да се случи някой ден.

П.С.: С риск да вбеся цялото лес-войнство ще споделя, че допреди няколко часа пих бира с бащата на дъщеря ми, с когото сме в много добри отношения... откакто не сме заедно (близо 10 години щастливи и спокойни приятелски отношения Smile )
stardust

Брой мнения : 168

Писане by mimok on Чет 3 Сеп 2015 - 16:03

Smile Да се запази добрия тон след разделите не е лесно- имам предвид двете страни, но това зависи през какви емоции са минали те заедно.
Повечето от нас късат и дотук и край на филма- продължение на " сериала " няма, но рядко се проявява разбиране и уважение към едната страна или двете страни постигат съгласие помежду си. Все пак ние живеем в ?! 21 век и поне трябва да сме поне цивилизовани по отношение на някой неща, но това зависи от опита и от интелекта на дадена личност.
mimok

Брой мнения : 265

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото