Сколиосексуални или колко "вида" сексуалност има по последно преброяване

Предишната тема Следващата тема Go down

Сколиосексуални или колко "вида" сексуалност има по последно преброяване

Писане by semper_fi on Сря 8 Юли 2015 - 15:38

Скъпи любознателни девойки
в тази СТАТИЯ може да научите за най-новите сексуалности, измислени на белия свят.
Все още ми е трудно да изразя мнение, защото разликите са толкова тънки, че понякога направо незабележими, но обещавам адекватен превод с коментар в близко бъдеще.

Ех, ще ми липсва света, в който хората харесваха или пишки, или цици ... silent
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Сколиосексуални или колко "вида" сексуалност има по последно преброяване

Писане by Emp on Сря 8 Юли 2015 - 19:05

Божкее, откъде тоя зор всичко да се дефинира, сложни думи една след друга, файда никаква
Emp

Брой мнения : 99

Писане by Regina on Сря 8 Юли 2015 - 19:51

"asexual or non-sexual: when an individual rarely experiences sexual attraction to other individuals, but still experiences romantic and/or emotional attraction"

Сексуално привличане и сексуална активност са две съвсем различни неща. Асексуалността е по-скоро склонност за различен начин за насочване на сексуалната енергия. Отсъствие на вътрешна потребност от (регулярно) извършване на сексуални физически действия. Това няма ама съвсем нищо общо с липсата на сексуално привличане, сексуална енергия, сексуални фантазии и всички останали неща, от които сме изтъкани всички от-до. Smile
Regina

Брой мнения : 273

Писане by semper_fi on Чет 9 Юли 2015 - 11:41

Regina, мила, четох, четох, всички дефиниции са - липса на сексуално ПРИВЛИЧАНЕ към когото и каквото и да е.
Липсата на сексуална активност по воля (ако такъв израз на български има) се нарича celibacy. И по-скоро там говорим за "пренасочване на сексуална енергия". ЦЪК

Ето ТУК цял сайт по темата. Привличане имало, но не било сексуално, а желание да опознаеш някого. Възбуда имало, но не и желание за нейното удовлетворение ... Абе сложна работа. Вероятно затова в краткия лист на pink обобщават, че асексуалността не е социопатия (липса на каквито и да е съемоции с други човешки същества), а липсата на потребност за секс.

П.С. Милият Фройд, сигурно се върти ли, върти ли в гроба... Или ни се смее колко сложно правим най-хубавото нещо, което ни е дала природата sarcasm
semper_fi

Писане by semper_fi on Чет 9 Юли 2015 - 11:43

Мила Emp, за нуждата от дефиниране и стереотипиране тук са изписани поне 3 тома книги Very Happy
Мога дори да открия темите при нужда.
semper_fi

Писане by Emp on Чет 9 Юли 2015 - 14:43

Ясно, де, ама как да изпусна възможността пак да отбележа, човъркаше ме отвътре Very Happy
Emp

Брой мнения : 99

Писане by Regina on Чет 9 Юли 2015 - 20:46

"asexual
a person who is not interested in or does not desire sexual activity"

Wink В общи линии това ми беше скритата мисъл и на мен.
Видях, че в другия сайт също така се говори за липса на сексуално привличане - което продължавам да смятам за неточно. Ако отречеш изцяло сексуалното привличане, това би означавало унифициране на вибрацията (съжалявам за претенциозната дума, но знам, че ще ме разбереш) към всички хора, с които си в близки отношения, т.е.: родител=приятел=Човека.

Това, на което се вика "романтично" привличане, според мен е излишната дума, която оплесква схемата. Няма романтично привличане, което да е различно от интелектуалното, платоничното и вс. останали, и което да НЕ е сексуално по своята природа. Дали то достига до следващо проявление - желание за секс /сексуални действия с конкретния човек - това е вече съвсем следваща фаза и именно там връзката очевидно се къса.

Разбира се това са мои разсъждения и разбирания. Но захванах дискусия не защото за мен е важен етикетът, а защото смятам, че опитът да се вниква пълноценно в различните възприятия на различните хора, а оттам и себе си, опитът да опознавам и разбирам техните вселени, а оттам и моята - независимо колко успешно и колко не, е едно от много малкото смислени неща за правене в тоя живот като цяло Smile

P.s. Най-хипер сексуално активната жена, с която неведомите пътища са ме срещали някога, казваше: "Рано или късно човечеството ще премине на друг стадий на развитието си и ще спре да хаби енергията си в излишни глупости като правене на секс". Та какво за Фройд, викаш? Very Happy
Regina

Писане by Regina on Чет 9 Юли 2015 - 21:31

Когато бях малка, всяко пътуване в Западна Европа беше най-атрактивно за мен по една проста причина: пак ще гледам бижута Cool. Привличаха ме всички лъскави дрънкулки, но най-вече диаманти, рубини, изумруди и особено сапфири (стандартните неща Very Happy ). Исках да притежавам всяка една такава дрънкулка - сякаш в нея бяха затворени всичките ми мечти.

Днес почти не притежавам бижута със скъпоценни камъни, още по-малко нося такива. Но понякога старите навици си казват думата и се залепям на някоя витрина по вече съществуващите и у нас бижутерийни магазини. Ей Богу почти никога не ми се е случвало да си кажа 'Искам да притежавам това бижу!". Още по-малко купувам такива. И това не, защото нямам парите за целта или защото искам да ги похарча за нещо друго. Просто не ми идва отвътре, не ми е нужно, не искам да го притежавам. Не искам да притежавам - ето това е асексуалността.
Залепям се на витрината, за да видя - ето това е привличането.
Regina

Писане by semper_fi on Пет 10 Юли 2015 - 11:44

Ам, Regina, много тъжно, много тъжно... Very Happy за хипер сексуалната жена.
Та за енергиите, сексът не "изразходва", а генерира енергия, особено при жените, особено ако знаеш как да го правиш. Честно казано много ми е трудно да се сетя за нещо, което не е глупост в сравнение с него Very Happy Но както казват - на вкус и цвет ...
Пък и аз съм последния човек на този свят, който може да разсъждава за асексуалността Very Happy

P.S. Стягам се да разсъждавам върху другите "форми" pig
semper_fi

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото