Разбита от любов !

Go down

Разбита от любов !

Писане by A.D. on Сря 20 Май 2015 - 13:34

Здравейте !
За пръв път се престрашавам да пиша в сайта, защото наистина имам нужда от съвет.
Накратко моята история. През 2011г. се запознах с едно момиче, всичко започна чисто приятелски, писане говорене, привързаност, дори не усещах как се влюбвам, всичко беше като в приказка. Тя е една година по-малка от мен. Когато аз бях първи курс, тя завършваше и на следващата година дойде и тя да учи и така заживяхме заедно( и до ден днещен живеем заедно) . Имахме прекрасна връзка, прекрасни спомени, имахме и караници, но всичко беше прекрасно, защото бяхме влюбени, но миналата година всичко изчезна изведнъж, изчезна и любовта изчезна всичко и тя реши да прекратим връзката си, но да си останим от тези по специалните приятели, аз естествено се съгласих, защото исках да е близко до мен, просто аз изпитвах любов, и така цяла година бяхме от тези приятели( които правят всичко като гаджета, но се водят само приятели) и така до преди един месец, докъто тя не се запозна с друг човек и не почна да ме отбягва, не споделя, а бе ей така просто, че аз станах никой. Много ме боли да го гледам всичкото това, много ми е трудно да съм далеч от нея, да не я прегръщам и т.н. а само да я гледам от страни. Кажете ми какво да направя ? Да се махна от нея ли ? Не знам просто съм много объркана, искам да си стъпя на краката и да бъда щастлива и без нея, да живея отново Smile
Благодаря Ви за оттеленото време и се надявам да не съм Ви объркала с моето изказване !
A.D.

Брой мнения : 7
Възраст : 25
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Re: Разбита от любов !

Писане by ENИGMA on Сря 20 Май 2015 - 18:51

Краят си е край, и не бива да бъде оскверняван с приятелство.
Не искам да прозвучи като нападка, но ти сама си се поставила в това положение, продължавайки отношения и съгласявайки се на "приятелство", по какъвто и начин да сте го дефинирали.
Никой не бива да става глупак заради любовта си към някого, защото четейки написаното от теб, положението е горе-долу "Не искам да съм с теб, но не искам и да съм сама, пък и ми вършиш работа за сега.".
Колкото по-бързо се откъснеш от нея, толкова по-леко ще се разминеш. Има моменти в които си заслужава да се бориш, но ако знаеш, че има смисъл, ако няма такъв - не стой на едно място.
ENИGMA

Брой мнения : 41

Писане by TheWickedWitch on Сря 20 Май 2015 - 20:05

Ще ти мине, обаче трябва да продължиш напред. Ако не живеете заедно, би било по-лесно. Ако се налага да живеете заедно, поне се старай да я отбягваш и ти. Излизай повече, срещай се с нови хора. Слънцето и спорът лекуват душата, чистият въздух помага да си събереш мислите.
TheWickedWitch

Брой мнения : 163
Възраст : 27
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by insane__ on Сря 20 Май 2015 - 22:38

женоооо тегли ена майна на тая кучкаааааааа, със сигурност заслужаваш нещо по-добро
insane__

Писане by A.D. on Сря 20 Май 2015 - 22:53

Много благодаря за съветите . ENIGMA много си права, аз съм си виновна, че се съгласявах на всичко това, но любовта ме направи на глупачка. Бях като на "повикване" за нея и сега като се появи друг човек аз съм захвърлената. Лошо е, че живеем все още заедно, но обмислям варианта да се махам. Искам да стм далеч от нея, за да мога да я забравя. Много ще ли е трудно, но ще дам всичко от себе си. TheWickedWitch бладодаря и на теб, опитвам се вече да я избягвам, и да ще се заема с някой спорт и други подобни занимания, за да я избия от главата си Smile
A.D.

Писане by A.D. on Сря 20 Май 2015 - 22:54

Insane__ Благодаря ти. Дано да намеря нещо по- добро, за да ми върне усмивката и щастието .
A.D.

Писане by caramelle on Чет 21 Май 2015 - 9:37

A. D., съжалявам, че ти се е случило това.

Но именно това е хубавото - вече се е случило, не продължава да се случва. Случваш го единствено ти в своята глава. Махни се от там, ако можеш, дай си място да дишаш и да си припомниш какво е без нея. Събуждай се всеки ден с мисълта, че днес ще е по-лесно, че утре ще е още по-добре. Един ден тази мисъл ще дойде някак естествено, макар от дъното на болката да изглежда невъзможно. Ще дойде.

Искам и да ти напомня нещо - живееш със себе си винаги, няма къде да се измъкнеш от собственото си присъствие. Затова не се поддавай на изкушението да покриеш дупката с шперплат, за да не остане душата ти като след разстрел накрая. Ти си цяла и в момента, просто трябва да намериш забравените парченца от себе си отново. Дай си време да заобичаш себе си, да изградиш нещо красиво там, където в момента има само празнота. И когато денят дойде, ще привлечеш някой също така цял като теб. За да растете заедно, а не да се тровите с надеждата някой друг да ви направи щастливи.
caramelle

Брой мнения : 178
Местожителство : София

Писане by A.D. on Чет 21 Май 2015 - 10:55

caramelle много ти благодаря за думите. Аз това се опитвам да го правя ваеки ден, ставам с тази мисъл и лягам с нея и си казвам, че ще е по добро, но много е трудно, това са 4 години и нещо с този човек с който сте не разделни и сега изведнъж всичко рухва, и почват само убидите, но аз стм готова да се боря, за себе си и ще дам всичко, за да си върна отново щастието !
A.D.

Писане by insane__ on Чет 21 Май 2015 - 19:28

бъди сигурна че по-доброто те чака някаде там, от теб зависи дали ще тръгнеш напред или ше се занимавяш с прости жени, които ти тровят живота щото явно са мега егоистични. Подвела си се, то не си го правела само ти това и други сме попадали на подобни случки... ако ти е възможно, изнасяй се от там (или я изгони Smile ) просто започни отначало. Като не се виждате ще е мноооогооо по-лесно. Така си мисля аз.
insane__

Писане by TheWickedWitch on Чет 21 Май 2015 - 20:56

Това Very Happy си го помислих само
insane__ написа:(или я изгони Smile )

И да, всеки прави грешки, нормално е. В този живот човек иначе нищо няма да научи. Не бъди строга със себе си. Животът е пред теб и всичко ще се нареди.
TheWickedWitch

Писане by insane__ on Чет 21 Май 2015 - 21:05

виж как хубаво го каза TheWickedWitch, яяяяя по-смело!!! няма да се даваш!
междо другото TheWickedWitch, като ти гледам местожителството ние май сме комшийки хахахаха
insane__

Писане by TheWickedWitch on Чет 21 Май 2015 - 21:10

На този малък свят всички са комшии.
TheWickedWitch

Писане by insane__ on Чет 21 Май 2015 - 21:20

ЕеЕеЕех да...
insane__

Писане by Regina on Чет 21 Май 2015 - 23:56

Хм, не е като да е непозната ситуация.

Когато бях "начинаеща" една позната ми каза "Приятелство след края на връзката - това е възпитан начин да отблъснеш някого и невъзпитан начин да го задържиш до себе си".

Разбира се това не беше достатъчно, за да убие ентусиазма ми да го изпитам на собствен гръб, от всички страни и по всички възможни начини Smile.

Както вече си разбрала, изживяването не е приятно.
Не е приятно не защото не трябва да "оскверняваш" края на една връзка (въпреки че принципно съм съгласна с казаното от Енигма). А защото приятелството е твърде висока летва. От всяко добро приятелство може да излезе провален опит за връзка, но обратното е почти невъзможно.

Невъзможността идва оттам, че в тези отношения единият се е освободил от страстната си емоция и не вижда в това добра причина да скъса всички мостове и връзки с човек, който до вчера му е бил близък. И в това няма нищо лошо.
Другият човек продължава да храни илюзии и надежди. В това няма нищо лошо също.

Двете заедно правят една дълга и основно самопричинена агония, в която всички са излъгани в очакванията си.

Случват се такива неща. Но за да не ти се случват повече, трябва да разбереш ситуацията, не просто да я изживееш...мисля аз.
Regina

Брой мнения : 273

Писане by овчата_глава on Пет 22 Май 2015 - 19:37

Всички написани съвети са правилни.A.D. не се укорявай всяка връзка,дори и лошата ни учи на нещо. Незнам дали това момиче е първата ти любов,но си още малка,ще имаш многооооо момичета още Smile Важното е сега да се стегнеш,да надигнеш глава,да се нахъсаш и да и покажеш какво е загубила!!! Излизай с приятели-това е моят съвет,обгради се със смях,нови хора, бира ( не те подтиквам към крайни състояния Smile ) . Като цяло се обгради с положителни хора и хора,които искрено държат на теб Smile Но най- важното не се давай евтино, в смисъл ти да не си на повикване,а?! Когато и е удобно,тогава да сте по близки,да не си и куче. Уфф разпалих се Embarassed Махай се от там и се впусни в приключението живот Smile Абе като цяло всеки ще ти дава съвети,ама ти сама ще се излекуваш и после ще се смееш на наивността си, гаранция Айде, пък аз ви предлагам вместо да го съветваме момичето да излезем всички на по бира и да се позабавляваме , пък ако някой не пие,има други алтернативи :wine: . Айде това е от мене, ариведерчи
овчата_глава

Брой мнения : 14
Възраст : 29
Местожителство : Sofia

Писане by A.D. on Съб 23 Май 2015 - 0:18

Да първата любов ми е. Какво ли не опитвам да правя, но ми е много трудно и най- гадното е, че съм ужасно наранена, но всъщото време любовта ми не намалява. Чувам ужасните неща и това проклето сърце, не спира да тупка като лудо, като я погледне. Чета Ви коментарите и знам, че сте прави, но сърцето ....... Искам да де оттря от всичко това, правя какво ли не, но ако не изпия някое успокоително, нито ще мога да заспя, нито пак ще изкарам деня спокойно :( Дано скоро да успея да преодолея всичко и да започна нов живот изпълнен отново с любов. Както каза овчата_глава още съм млада Very Happy
A.D.

Писане by insane__ on Съб 23 Май 2015 - 1:18

слушай овчата глава момее, тя е мъдра и рунтава!
а тези успокоителни... не е добра идея
insane__

Писане by A.D. on Съб 23 Май 2015 - 1:28

Ще я послушам ! Не е добра идея, но те действат най-добре .
A.D.

Писане by insane__ on Съб 23 Май 2015 - 11:14

ммм сладоледа, спорта, биричка с приятели, нова забивка също действат добре Smile ооооо ше се уговорим тука една банда и ше дойдем в пловдив и ше видиш тогава! Smile
insane__

Писане by овчата_глава on Съб 23 Май 2015 - 18:03

Дамм, insane__ както винаги е права! Ще се организираме и ще е епично хахахахаха. Така,че A.D.,ако ни искаш идваме,абе честно казано и да не ни искаш,пак ще дойдеме Smile Embarassed
овчата_глава

Брой мнения : 14
Възраст : 29
Местожителство : Sofia

Писане by A.D. on Съб 23 Май 2015 - 23:26

Ми айде идвайте Smile Ще ми бъде приятно да общувам с такива позитивни хора като вас .
A.D.

Писане by Regina on Нед 24 Май 2015 - 0:18

овчата_глава написа: Така,че A.D.,ако ни искаш идваме,абе честно казано и да не ни искаш,пак ще дойдеме Smile Embarassed
Смее ли да откаже при това положение Twisted Evil
Regina

Брой мнения : 273

Писане by insane__ on Нед 24 Май 2015 - 0:22

трябва да има подкрепа неможееее pig
Regina идваш ли с нас? Smile
insane__