Брак ... къде?

Предишната тема Следващата тема Go down

Брак ... къде?

Писане by Carla Rose on Пет 20 Мар 2015 - 12:30

Здравейте, момичета! Smile
Искам да ви попитам в тази тема дали имате повече инфо в кой държави на ЕС са легални гей браковете, и по-специално какви са изискванията за да се сключи такъв! По принцип се бях размечтала за Амстердам, но видях, че трябва поне едната от нас да е холандка или да пребиваваме легално в държавата, за да може да се случи  ... Та дали има някъде където може да се сключи и без тези условия ... ей така, като брак туризъм Smile ?

Carla Rose

Брой мнения : 12
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Брак ... къде?

Писане by TheWickedWitch on Пет 20 Мар 2015 - 14:31

Испания, Германия, Белгия и други, но не знам какви са изискванията. Записвам се да следя темата.
TheWickedWitch

Брой мнения : 163
Възраст : 27
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by Draken on Съб 21 Мар 2015 - 22:28

И в скандинавските страни е легално. А иначе не мисля, че има някакви кой знае какви изисквания, просто документи някакви, каквито са необходими за всеки брак (че не сте роднини и др.). Не съм проверявала, де, само предполагам.
Draken

Брой мнения : 128
Възраст : 34
Местожителство : София

Писане by Regina on Нед 22 Мар 2015 - 12:20

http://www.freedomtomarry.org/landscape/entry/c/international Като трети резултат в Гугъл ми излезе това. Изглежда ми актуална. Съдържа инфо и за права за осиновяване.

Що се отнася до правата на чужденци да се женят - има някои страни, които допускат гей-туризма, но повечето имат изискване поне единият да е гражданин на страната или постоянно пребиваващ.

На тази схема изпъква доста ясно как Земята е разделена на две половини в почти еднакъв размер по площ - цивилизована и нецивилизована. А ние се намираме точно "на една ръка разстояние" от първия пункт на цивилизация  Very Happy
Regina

Брой мнения : 273

Писане by TheWickedWitch on Пон 23 Мар 2015 - 18:23

Значи, извинете за подаването на грешна информация, явно без Германия Smile  Интересно откъде ми е останало така в главата, но поне да си знам занапред да не се излагам.
Иначе интересна карта на света. Доста оптимистично, че сме близо до цивилизацията, но песимистът в мен напира да си каже, че сме в сивата пустош.
TheWickedWitch

Писане by Regina on Пон 23 Мар 2015 - 22:44

TheWickedWitch написа:Значи, извинете за подаването на грешна информация, явно без Германия  Smile  Интересно откъде ми е останало така в главата, но поне да си знам занапред да не се излагам.

Не се излагаш, в Германия имат узаконено партньорство (съжителство), което се извършва пред длъжностно лице и дава почти същите права, както брака (същите, напр. по отношение на статут на постоянно пребиваване, имущество, издръжка на партньорите, наследяване и т.нат.). Разтрогването пак се нарича развод (май) и е по съдебен ред, също както брака. Т.е. те практически имат брак, само че не се нарича така. Много е възможно на практика нещата в насока ЛГБТИ права да са светлинни години пред страни страни, формално имащи брак - като примерно Аржентина, в които въпреки че институционално е разрешено двама души от един пол да са съпрузи, гейове биват пребивани. Защото папата бил аржентинец.

За сивата пустош какво да ти кажа...относителни са нещата. Да, нямаме бракове. Но пък имаме жени. И то какви! Ако трябва да избирам между едното и другото (а то винаги става така), си предпочитам готината жена вкъщи, па ако и да е без брак, отколкото някой крокозъбел, с която да "ни е пял попа" Very Happy
Regina

Брой мнения : 273

Писане by TheWickedWitch on Сря 25 Мар 2015 - 9:21

Радвам се, че поне не съм се родила в Индия, или в Африка, или в някоя арабска страна. Те дори може да се отбележат с череп на картата.
И да, напълно съм съгласна, че жените ни са прекрасни.
TheWickedWitch

Писане by TheWickedWitch on Пет 5 Юни 2015 - 18:40

В някакъв немски сайт четох, че в Щатите, в които не могат да се женят, се осиновяват. Това е само формално и се прави с цел да имат равни права и социални придобивки. Та се замислих, колко изобретателни можем да бъдем. После се натъжих, че ни се налага.
TheWickedWitch

Писане by lunrog on Пет 5 Юни 2015 - 19:19

Ирландия Smile

lunrog

Брой мнения : 122
Възраст : 26
Местожителство : Варна

Писане by insane__ on Пет 5 Юни 2015 - 19:32

само че гей брак сключен в която и да е държава не се признава тук, съответно ако идеята е за сватбен туризъм става,
но ако фактически искате да живеете в България като законно семейство - на този етап това е невъзможно.
Относно осиновяването има законово изискване между осиновител и осиновен да има минимум 15г. разлика по тукашното законодателство, пък и според мен това наистина не е добър вариант
insane__

Брой мнения : 41

Писане by TheWickedWitch on Пет 5 Юни 2015 - 19:34

Дам, така е, едното не се признава, другото е нелепо...
TheWickedWitch

Писане by insane__ on Пет 5 Юни 2015 - 20:11

Както каза Regina "Ако трябва да избирам между едното и другото (а то винаги става така), си предпочитам готината жена вкъщи, па ако и да е без брак"

иначе ето друго предложение за брак: теглете и двете по един кредит да купите общ апартамент/къща, банката така ше ви бракосъчетае, че и смъртта няма ви отърве
insane__

Брой мнения : 41

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics