*Новогодишни обещания*

Go down

*Новогодишни обещания*

Писане by sunn4o on Вто 23 Дек 2014 - 12:23

Не знам за вас, но аз очаквам всяка нова година с огромно нетърпение. Винаги съм с нагласата - тази ще е по-добра, по-успешна, по-щастлива, по- по-всичко. И всяка година тази нагласа се дължи по скоро на някакъв измислен оптимизъм последван от пълно бездействие, от колкото на някакви реално поставени цели и стъпки към изпълнението им. Идва следващата година и-ами нищо де, тази вече ще е по-! Еми да, ама не съвсем!
Свикнах с идеята, че ако искам нещо трябва да си го постигна сама. И понеже съм едно безкрайно искащо човече, тази година искам наистина да си направя годината по-добра.
Никога не съм си правила новогодишни списъци и обещания, но какво пък. Хайде да пробвам.
Основното според мен е целите да са добре преценени и реално постижими. Последователността,търпението (което по природа не ми е силна черта) и мотивацията за постигането им - също.
В този ред на мисли ви питам:
Имате ли си цели за предстоящата година?
Как мислите да ги постигнете?
Определили ли сте си някакъв краен срок за всяка цел или когато стане?
И каквото още ви се иска да споделите по темата....

Идеята ми е, че след като вече съм го написала и пуснала като тема един вид се самозадължадам да си действам по задачата. Няма да се излагам публично я
По късно ще си избистря списъка със задачки и ще го постна.
Хубав ден за сега и весели празници! :wine:
sunn4o

Брой мнения : 392
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: *Новогодишни обещания*

Писане by Regina on Вто 23 Дек 2014 - 14:42

sunn4o написа:
Имате ли си цели за предстоящата година?
Да.
Как мислите да ги постигнете?
Повечето от тях зависят от мен, но някои зависят и от фактори извън мен. Естествено, аз съм по-фокусирана във вторите- което не е правилно.
Определили ли сте си някакъв краен срок за всяка цел или когато стане?
споменаването на дедлайни само по себе си ми извиква самозащитни механизми Very Happy  Хората умират да поставят срокове, някак по-сигурно им изглежда явно...тъкмо да приключат едни и веднага застъпват нови. Накрая нищо от това не е смислено, защото животът е все един и нещата стават тогава, когато им дойде времето! Така че - не. Би било прекрасно всичко, което исках, да можеше да стане утре. Но няма преки пътища до местата, където си струва да стигнеш.
В заключение - бих се радвала, ако идната година имам малко повече късмет от тази. И малко по-малко разочарования. Но най-вече да съм здрава...същото пожелавам и на теб. Smile
Regina

Брой мнения : 273

Писане by Luvcheto_90 on Вто 23 Дек 2014 - 20:29

Ами... общо взето всяка година си казвам: Ех... тази ще направя плочки на шкембето /повтарям си го сигурно от 5 години/ Very Happy Не го усещам, че е края на годината. Може би, защото няма сняг. Нямам списъци. Всяка година имам различни приоритети. Сега искам магистратура, да се установя някъде да живея + постоянна работа. Това е моят списък. Smile
Luvcheto_90

Брой мнения : 29
Възраст : 27

Писане by sunn4o on Сря 24 Дек 2014 - 1:11

Йеей момичета супер сте!
Тъкмо си мислех как следващият ми пост ще започне с "мило дневниче, така или иначе само аз пиша тук..."
Regina, трябва да призная, че колкото и ужасно много да не ми харесва се съгласявам, че нещата си идват гокато им е времето. Това разбира се, никога не ме е спирало да искам всичко да става сега, веднага и по моя начин естествено!
За крайните срокове какво да кажа....не обичам нищо "крайно". По отношение на поставените задачи ще се постарая да не си поставям някакви ама наистина DEAD срокове. По-скоро ориентировъчно някакво време, за което бих искала да постигна еди какво си.
Нахвърлях си няколко идеи като за начало. Някои от тях много бих искала да изпълня, други дори да  не изпълня на 100% пак ще е крачка напред. Та през 2015та искам:

-да започна да се храня по-здравословно
-да спортувам по-често (не вярвам чак плочки да докарам, но ако стане обещавам да не се оплаквам )
-да чета повече
-да работя по-малко (тук едно малко човече в главата ми се изсмя много злорадо и не спира да ми повтаря "ти сериозно ли си вярваш...?")
-да отделям повече време за себе си и за приятелите ми
-да започна да уча още един чужд език (стига веднъж да избера кой точно)
-да направя нови контакти
-да пътувам повече (даже МНОГО МНОГО повече)
-да се науча да пестя пари (тук пък някакво друго човече ми е на въпреки)
-да се запиша да уча още нещо

На първо писане е това. Определено ще добавям още. Както споменах вече-все искам нещо Embarassed
Благодаря отново, че споделихте. Успех с изпълнението на задачките, ще чакам да се похвалите. Бъдете здрави и наздраве :wine:
sunn4o

Писане by Passion and Poison on Сря 24 Дек 2014 - 2:29

- Да си сдържа нервите и през следващата година
- Да не убия никого
Very Happy
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 23

Писане by Valhalla on Нед 28 Дек 2014 - 15:40

Valhalla

Брой мнения : 168

Писане by TheWickedWitch on Пон 29 Дек 2014 - 21:11

1. По-рядко да си замъглявам сетивата.
2. Да съм над дреболиите.
3. Да намеря време за творчество.
TheWickedWitch

Брой мнения : 163
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by smile_m on Чет 1 Яну 2015 - 18:24

Снощи докато приключвах работа си обещах през новата година
- да работя по-малко
- да уча по-малко
- да обръщам повече внимание на приятелка ми и на семейството ми
- да почивам повече
- да пътувам
- да чета повече
smile_m

Брой мнения : 393

Писане by inkognito1000 on Пет 2 Яну 2015 - 17:36

1. Да поддържам добро здраве
2. Да започна нова и по-добра работа
3. Да срещна наистина сериозна жена...
4. Да замина на почивка в Европа
5. Да се науча да изпитвам по-малко неудобство когато се целувам с жена в центъра на София
inkognito1000

Брой мнения : 67

Писане by Гост on Нед 4 Яну 2015 - 12:20

Обещавам си да пътешествам повече, да не забравям да се усмихвам повече и да не забравям за какво мечтая!

Гост
Гост

Писане by sunn4o on Нед 18 Яну 2015 - 0:21

Такааа. Машинката ми вече работи както обикновенно и мога да си спамя темата на воля
Исках само да кажа, че много се радвам нещата отново да са в нормалният си ритъм. Оцеляхме за пореден път следпразнично.
Време е да се захващаме с набелязаните задачки.
Утре-ден за фитнес Smile
sunn4o

Писане by stardust on Нед 18 Яну 2015 - 7:55

По принцип стартирах тази година с увереността, че вече съм на възраст, когато мога да наруша наивната традиция да си поставям каквито и да е цели напред заради някаква си дата в календара и да не гледам повече на Новата Година с въображението, че ето, сега като започвало уж нещо ново, трябва да се заричам то да е по-добро от старото или аз да стана внезапно някаква по-добра от предишната версия на себе си, но... този път празнуването (или по-точно възможното мързелуване) по празниците беше достатъчно дълго, за да ми предостави възможност за нещо, което отдавна исках да експериментирам дали мога да направя. А именно - дали мога да си отделям повече време за творчество. За моя изненада се оказа, че може. Затова снощи, давайки си сметка, че съм изписала близо 70 страници за по-малко от месец (при положение, че предните стотина ги мотлявих около 3 години!), реших да си поставя следните цели и срокове за тази година:
- да завърша Книга 2 до 25-ти Януари;
- да завърша Книга 3 до края на Февруари, макс до средата на Март.
И междувременно:
- да стана по-строга майка (по моя преценка - почти неизпълнимо);
- да се докажа в новата си работа;
- да чета повече художествена литература и по-малко psychology bullsh*t.
А, и утре е ден за фитнес. Само не знам кога ще настъпи това утре точно за менSmile Но успех на останалите с плановете, момичета! За много години!
stardust

Брой мнения : 168

Писане by Two plus Three plus on Нед 18 Яну 2015 - 19:56

За пръв път си дадох обещание. Реших да спра наркотиците, които употребявам и да опитам с нови.
Two plus Three plus

Брой мнения : 172
Възраст : 24

Писане by hunter on Пон 19 Яну 2015 - 16:39

.. тази нова година е първата от доста време, която посрещнах без абсолютно никакви нагласи, обещания и най - вече очаквания.. разбира се, имам желания и цели да постигам, но категорично избягвам крайните срокове.. доволна съм, 2015та се оказва най - приятно стартиралата и удовлетворяваща ме година.. [:
hunter

Брой мнения : 215
Местожителство : Пловдив

Писане by smile_m on Чет 29 Яну 2015 - 2:29

Нека и аз дам кратък отчет за новогодишните ми обещания. Така, вече измина 1 месец от началото на новата година и аз работя по малко само по 4 часа дневно, но това е защото започна сесията, за сметка на това уча повече (гадна сесия), но уча в приятелката ми, което значи че прекарвам повече време с нея, семейството ми не съм го виждала от около месец, но се опитвам да се обаждам поне веднъж седмично Smile . Утре (днес след няколко часа) ще пътувам до вкъщи, но е по неприятен повод. Започнах да чета Крадецът на книги, вече съм на 3та страница, но към края на февруари ще започна да е чета сериозно Smile
smile_m

Брой мнения : 393

Писане by sunn4o on Нед 1 Фев 2015 - 15:39

Кратка ревизия на изминалият месец.
Да чукна на дърво, но годината за мен започна добре. Надявам се така и да продължи.
Относно поставените задачки:
sunn4o написа:-да започна да се храня по-здравословно
- здравословното хранене до докарвам бавно и славно. Никакъв junk food and drinks. Най-трудно ми е да започна да се храня на някакви равни интервали и в нормални часове. Но и това ще го измисля.

sunn4o написа:-да спортувам по-често (не вярвам чак плочки да докарам, но ако стане обещавам да не се оплаквам )
- най-тежкото физическо изпитание е да стигна до фитнеса. Ако времето продължава да се държи така ще си остана с посещенията само през уикенда. Neutral
sunn4o написа:-да чета повече
- чета повече, но уви отново е свързано с работата или с университета
sunn4o написа:-да работя по-малко (тук едно малко човече в главата ми се изсмя много злорадо и не спира да ми повтаря "ти сериозно ли си вярваш...?")
- добре, признавам... "да работя по-малко" не означава да прекарам 12 часа в офиса при това в петък Embarassed Но ще се оправдая с това, че всякакви видове -холизъм се лекуват бавно и сравнително трудно Embarassed

sunn4o написа:-да отделям повече време за себе си и за приятелите ми
- тук искам да се похваля с напредък. Миналата седмица убедих един приятел да дойде с мен на пазар. Горкото момче цял ден обикаля с мен по магазините и ми угаждаше на "хайде да влезем тук, чакай да пробвам и това, помниш ли в кой магазин си харесах онова..." Embarassed Нетипичо за мен се радвах като дете в сладкарница на всичко, което си купих. Той не само, че оцеля, но и се забавляваше на гледката с думите "не знам какво ти стана, никога не съм те виждал така, но ме радваш"
Така де, всеки има нужда да се поглези понякога.

sunn4o написа:-да започна да уча още един чужд език (стига веднъж да избера кой точно)
- тук още имам колебания. Не мога да се спра само на един. Типично за мен искам по хиляда неща едновременно...

sunn4o написа:-да направя нови контакти
- получава се задоволително Smile

sunn4o написа:-да пътувам повече (даже МНОГО МНОГО повече)
- навила съм си на пръста едно пътуване скоро. Стискайте палци да се получи.

sunn4o написа:-да се науча да пестя пари (тук пък някакво друго човече ми е на въпреки)
- след този шопинг...познайте Very Happy

sunn4o написа:-да се запиша да уча още нещо
- и това е още в процес на обммисляне.

Обобщено казано - доволна съм от началото на годината. Най-вече от това, че не съм загубила желанието да си гоня целите. Вярно, че не нещата не стават от днес за утре, но се случват.

Успех на всички ви с целите. Пожелавам ви хубава и успешна година.
И да се похвалите нали :wine:
sunn4o

Писане by sunn4o on Вто 5 Май 2015 - 21:04

Усетно или не - почти я преполовихме годината. : )
На мен ми мина доста бързо времето, чак не разбрах от колко време не съм си спамила темата.
Веднага се сетих за приказката - направи си планове, че да ти се смее Господ (или нещо подобно беше).
Та горе-долу така излиза.
Като по-съществени от гореизброените цели се получи следното:
-от идеята за работене по-малко се случи така, че от началото на годината ми се налага да работя допълнително;

-от горното не ми остава време и мозъчни клетки да уча (не е като да умирам от желание, а като да ТРЯБВА (мамка му!));

-съдбата отново прояви чувство за хумор точно когато реших да започна активно да спортувам и същата седмица лежах 4 дни у нас с бъбречна криза;

Някои неща ми се получиха и то добре - попътувах малко, запознавам се с разни хора, правя си хубави спомени с хората, които обичам...
И не на последно място - не мога да повярвам, но - успявам някак да заделям пари!! (следва тържествена музика и аплодисменти... Very Happy )

Въпреки, че не всичко се случва по план, никак не съм разочарована от развоя на нещата (ОК, тва с бъбреците с удоволствие бих го пропуснала). Харесвам си годината такава, каквато е - по или извън плана ми. С две думи - радвам се на случващото се, надявам се и вие. : )
sunn4o

Писане by Emp on Вто 5 Май 2015 - 22:13

Хахаха, типично, ни е да планираш, ни е да не Very Happy
Aз не си направих план и въпреки всичко планът се провали Very Happy ако ме разбираш Very Happy
Emp

Брой мнения : 99

Писане by sunn4o on Вто 30 Юни 2015 - 1:48

Говорейки за планиране-ей хора, лято е!!!
И понеже е лято някакви лоши хора в слубата ми пробутват все по-настойчиво онази непозната дума..."отпуска".
И сега драмата на живота ми е-какво аджаба да я правя тази "отпуска"?
Като се гледам каква съм добра с планирането...накрая ще я прекарам нервничайки у нас, че бездействам.
Някой по-запознат с тази дума и по-организиран ако сподели идеи изобщо няма да му се сърдя Smile
Хубаво лято на всички!
sunn4o

Писане by Part of me on Вто 30 Юни 2015 - 15:42

От няколко дни имам абсолютно същата дилема... Така че, мили хора, считайте, че сте сторили добро на още един, ако споделите идеи. Smile

Part of me

Брой мнения : 244
Възраст : 36

Писане by Sunshine123 on Вто 30 Юни 2015 - 18:42

Зависи от какво имате нужда Smile Басейн, разходки по гори и баири или чужбина? Smile
Sunshine123

Брой мнения : 269

Писане by TheWickedWitch on Вто 30 Юни 2015 - 19:01

Използвай някой уикенд да осмислиш какво ти се прави и доколко имаш ресурс да го осъществиш и действай. По принцип съветвам приятелите си да нямат големи очаквания, че в 14-28 дни примерно ще свършат това, което цяла година не са, за да не се върнат на работа депресирани. Просто се спускаш в отпуската като по пързалка и толкова.
TheWickedWitch

Брой мнения : 163
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by sunn4o on Пет 3 Юли 2015 - 1:10

Това с пускането по пързалката...и това съм го позабравила как се прави.
Чувствам се добре като имам някаква, макар и бегла предсрава за това, което ще/искам да се случи.
Абе, не е толкова лесно, колкото звучи.
Мерси за включването, ще обмисля написаното :-)
sunn4o

Писане by sunn4o on Нед 3 Яну 2016 - 18:16

Ииио годината мина, it is time for review!
Доволна съм от нещата, които ми се случиха и за някои, които не ми се Smile
Най-доволна съм, че ми се получи номера със спестяването на парите защото най-малко очаквах да го постигна! bounce
Май измислих и с ученето какво да правя.
Не приемам нито една от "целите" за постигната и приключена, а по-скоро като добро начало, което мога да продължавам да развивам в разни насоки.
Естествено (типично за мен ) винаги има какво още да се желае Smile

Тази годона я започнах без каквито и да е обещания и заричания. Някак нямах нужда да го правя. Ще видим как е по течението.

Честита Нова Година на всичи! :wine:
sunn4o

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото