Зъболекар?

Предишната тема Следващата тема Go down

Зъболекар?

Писане by Passion and Poison on Пет 19 Сеп 2014 - 13:34

Зъболекарки, стажантки или хора, които могат да ме посъветват по конкретния проблем, дали има тук?

Имам много проблемни зъбки и искам да си слагам коронки на всички горни зъби. Нямам никаква насоченост, а се опасявам, че ако тръгна по зъболекри за консултация и ще дам само трицифрена сума под формата на такси за въпросните консултации. Някой да има опит с това и да ме насочи към добър специалист в София, Пловдив или Пазарджик? Какви коронки да си сложа (циркониеви, керамични?). Колко горе-долу струва това удоволствие и дали нещо се хваща от здравната каса? Помагайте преди да съм взела клещите и да съм ги изкарала всичките. Very Happy

Благодаря ви предварително.
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Зъболекар?

Писане by RINA on Съб 20 Сеп 2014 - 13:37

Здравей, Passion and Poison! В Пловдив на бул. Васил Априлов между медицинскиая университет (медицинския факултет) МБАЛ"Свети Георги-ЕАД" има много добри зъболекари. Пробвай там. За питане не взимат пари. Smile Дано да съм помогнала.
RINA

Брой мнения : 117
Възраст : 27
Местожителство : Пловдив

Писане by Hun7eR's Fac3 on Нед 21 Сеп 2014 - 7:56

За София...клиника Буная. Собствениците са моите стоматолози и съм изключително доволна от тях. Да, взимат малко по-скъпо (май), но за мен са изключителни специалисти. Преди 6-7 години си избих преден зъб и понеже бях малка нямаше как да ми сложат коронка и затова ми изградиха от фотополимер нов зъб и ми го вградиха във венеца. Забраниха ми да отхапвам ама познай дали го спазвам... Smile До ден днешен зъба ми не е мръднал и всичко в устата ми правят те (по-скоро жена му на шефа ;д). Та ако искаш ги провери ако там ти се стори много скъпо понеже в самата клиника не знам какви са цените ще ти дам адрес на личния и кабинет. Д-р Калина Апостолова се казва иначе.
Hun7eR's Fac3

Брой мнения : 97
Възраст : 22

Писане by :):):) on Пет 26 Сеп 2014 - 15:33

Passion&Poison, обикновено рядко някой стоматолог ще ти каже, че има нещо по-добро от собствените зъби, ако не иска само да ти вземе парите. По-често предлагат пълно саниране в комбинация с избелване.
Ако са криви и подлежащи на 'оправяне' - брекети, поправка на всичко и евентуално избелване (, ако все пак имаш нужда де), което значи и по-малко цигари, червено вино и т.н. оцветяващи храни. Това са евтините варианти - при добър специалист - нова кола нисък клас.
При по-трудни случай предлагат фасети, като поради цената им (различна за всеки кабинет) обикновени се слагат до четвъртите, а не до осмите зъби. Кола малко по-висок клас.
Вече ако има прекалено много проблеми, коронки и липсващи зъби - порцеланови зъби на винт. Изглеждат идеално, не се развалят, периодът на възстановяване не е кратък и ще се изръсиш при късмет с цената на Porsche Boxster на десетина години в добро състояние от Германия.
Довечера ще се прежаля да звънна на майка ми, за да ми даде име и адрес на добра клиника за естетична стоматология в София (другите не ги знае). Може да попиташ и във Факултета по стоматология за консултация с някого от преподавателите по протетика, но ако харесаш конкретен специалист, по-вероятно е да те насочи към частния си кабинет.
До тук говоря и за двете челюстиWink Не оправяй само горната.
Иначе технически няма как да се сложат коронки на всички горни зъбиWink
Късмет и не помня твоята усмивка да има нужда от чак толкова инвазивна намесаSmile
:):):)

Брой мнения : 57

Писане by Aleksa on Сря 15 Окт 2014 - 23:46

Здравей Passion and Poison Smile Нямаше как да подмина поста ти,понеже също имам проблемни зъби,но слава Богу успявам да ги поддържам в прилично здраве.Та за коронките,имам приятелка която си сложи циркониеви коронки само на горните зъби,а долните само избели ефекта беше поразяващ.До колкото съм запозната циркониевите фасети са едни от най-добрите,заради възможността на материала да пречупва светлината и да прави зъба,оптически да изглежда искрящ и бял.Не знам конкретна цена,но са доста скапи тези фасети,строго индивидуално е всеки специалист работи на различни цени.Но ако долните ти зъби не са толкова проблемни може просто да ги избелиш за да не се забелязва разликата между новите фасети и естествените ти зъби.А пък можеш да си сложиш фасети на горните зъби до шестите включително,седмите и мъдреци евентуално,няма да се виждат при когато се усмихваш ,успех в правилния избор на специалист Smile Smile
Aleksa

Брой мнения : 73

Писане by earl_grey on Чет 16 Окт 2014 - 12:01

Ох, сега я виждам тази тема!
Първо- нищо от т. нар. естетични лечения не се покрива от здравна каса. Здравната каса ви дава невероятната възможност за един преглед (без рентгенографии, което е смехотворно) + 2 процедури (разбирайте 2 амалгамени пломби, или две екстракции, или по едно от двете) за календарна година.
Цената на фасетите (същата е и цената за прес-керамична корона) в София варира от 600-1000 лв за една; Циркониева корона- 500-900 за една; метало-керамика - 150-350 за една;
Ако искаш "пълна промяна" обикновено се гледа линията на усмивката кои зъби обхваща, предвид, че след като чуят цената на потенциалната си усмивка, повечето хора забравят да се усмихват или им се накривява усмивката, задължително включените зъби са-6 (горни от канин до канин, разбирай от кучешки до кучешки). Аз лично предпочитам да правя от първи премолар до първи премолар ( 8 зъба) + избелване на долния фронт.
Ако под "ужасни зъби" разбираш, че са ти жълтички- избелването може и да проработи за теб и да се разминеш само с 300-400 лева (добра и ефективна избелваща система, не от онея промоционалните, дето се чудиш къде е ефекта?!). Но да забравиш за кафе, кола, сокове и червено вино (можеш да ги пиеш със сламка само). Иначе ще се наложи да се виждаме за втори път съвсем скоро!
Ако под "ужасни" разбираме изключително кариозни зъби- най-вероятно и ендодонтски лечения ще се налагат (екстра към цената). И в този случай решението е протетично лечение (коронки), но не означава, че те ще са си там за цял живот и че проблемът ти е решен. Напротив, трябва устната ти хигиена да е на 100%, иначе е твърде вероятно до 5 години да се наложи да сменяш корони. Някои хора си мислят, че като дадат една торба с пари, зъбите им ще се мият сами и ще се чистят сами. Съжалявам, че разбивам сърцата ви, но това е мит! И ако нямате самодисциплината и желанието да полагате елементарни грижи за себе си, не най-добрия зъболекар на света, ами и Господ, няма да може да ви помогне!
За още въпроси- на лични, че отивам да работя!
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by Aleksa on Чет 16 Окт 2014 - 22:06

"Аз лично предпочитам да правя от първи премолар до първи премолар ( 8 зъба) .." това означава че промяната се осъществява на горните зъби до 5 зъб включително така ли..и ако е така при усмивка не се ли виждат и 6-тите зъби т.е не е ли необходимо да се прави до 6-ти вкл зъб?
Aleksa

Писане by earl_grey on Чет 16 Окт 2014 - 22:49

Ами, 1 ред над този, който си цитирала, съм написала, че се прави по линията на усмивката. Ако продължаваш да се усмихваш широко след като сме ти казали, че лечението ще ти струва м/у 7-10 бона, ти правим и до мъдреците, ако искаш!
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by Aleksa on Чет 16 Окт 2014 - 23:25

Нямам нужда от фасети аз лично,беше ми любопитно защо до 5-ти зъб предпочитате,при положение,че 6-тите се виждат когато човек се усмихва,било то широко или не. Нима можем да си стискаме ъгълчетата на устните и точно да ги фиксираме до 5-тите си зъби така,че да не се виждат 6-тите?!А що се отнася до парите, който се реши на подобна крачка касаеща естетиката на неговата усмивка, би следвало да разполага с нужните средства и да се наслаждава на широка усмивка,не изискваща ограничения до 5-ти зъб !
Aleksa

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото