Maleficent (2014)-Истинската любов

Предишната тема Следващата тема Go down

Maleficent (2014)-Истинската любов

Писане by BettyBlu on Нед 15 Юни 2014 - 20:02

Гледайте Maleficent (2014)!
Не само заради Анджелина Джоли, а главно заради сюблимния момент...

Пристига принц-кандидат за събуждане на Спящата красавица,
целува я нежно по устните, но не успява да я събуди;
Тогава на сцената излиза Анджелина Джоли - кръстницата,
целува я по челото и...
Принцесата отваря очи!
"Ето я, истинската любов", казва Гарванът.

BettyBlu

Брой мнения : 199

Върнете се в началото Go down

Re: Maleficent (2014)-Истинската любов

Писане by RINA on Нед 15 Юни 2014 - 21:18

Smile ОК! НО И ДА ИСКАМ ПАК НЕМОГА ДА ГО ПРОПУСНА.
RINA

Брой мнения : 117
Възраст : 27
Местожителство : Пловдив

Писане by ivkapivka888 on Нед 15 Юни 2014 - 21:23

Гледах го вече, голямо вълнение..... Даже, когато онзи се опитваше да я целуне казах на седящата до мен ''И сега ако Анджелина не я събуди... Ще видиш - ще я събуди!'' и... какво стана - познах! Даже мога да се закълна в думите си, ако не ми вярвате, нищо не ми пречи.... И още се радвам, че познах  bounce
ivkapivka888

Брой мнения : 428
Възраст : 25
Местожителство : София

Писане by Dragon Fly on Нед 15 Юни 2014 - 23:20

Идеята е добра наистина, но беше същата работа и с Frozen. А и двете са на Disney, някак се повтарят малко. Не казвам, че филмът не беше хубав, напротив! Но щеше да е още по-оригинално ако вече не бяха направили нещо подобно.
Dragon Fly

Брой мнения : 166

Писане by RINA on Пон 16 Юни 2014 - 21:17

Оххх...разказвайте ми вие, аз от тези смяни не мога да отида да го гледам още Neutral
RINA

Брой мнения : 117
Местожителство : Пловдив

Писане by covington on Сря 18 Юни 2014 - 14:17

Dragon Fly написа:Идеята е добра наистина, но беше същата работа и с Frozen.

...с Frozen и с Brave (в едри щрихи). Просто Дисни завъртат обичайния модел, за да са малко по- в час с времето. В което има повече хубаво, отколкото лошо, само дето може би трябва да си разнообразят писането. Дано да продължат и да не се стреснат от най-гласовитите фенове на новия модел и техните реакции (примерно тоновете Malora фикшън & арт, които вече циркулират из мрежата Very Happy )
covington

Брой мнения : 1254

Писане by Dragon Fly on Сря 18 Юни 2014 - 17:00

Хахаххаах, сега се разтършувах за въпросния fanfic. Да кажем чее... нещата са интересни. Very Happy Поне този път не е между сестри, кх кхм.
Dragon Fly

Брой мнения : 166

Писане by covington on Сря 18 Юни 2014 - 19:47

^ ъгх да. принципно съм на принципа ship and let ship, ама и фемслашърите понякога се оливаме. В този случай положението също върви натам.

offtopic, шмъ прощавате, връщам се към 'злите' феи-кръстници.

та значи тва ше се окаже един от филмите, които критиката яко плюе (не знам точно защо), но публиката обича и го показва в бокс-офиса. виж, за едно поне са прави критиците - Анджелина си го отнесе тоя филм съвсем сама.

covington

Брой мнения : 1254

Писане by Ihina on Съб 21 Юни 2014 - 23:22

Винаги съм била фен на Аджи Smile През цялата й кариера съм я гледала да играе лошо в един единствен филм silent 
Но след като излезнахме от залата просто няма такава усмивка, каквато се бе залепила на физиономията ми.

Не съм гледала Frozen та не мога да направя паралела м/у двете, затова и си ми хареса много как бяха извъртяли класическата история и от момента, в който се роди Аврора и трите кифли... така де, феи-кръстници, я отведоха в гората да я отгледат, знаех кой ще я спаси с целувката Smile 
Това в никакъв случай не ми развали удоволствието. Наслаждавах се на играта на Анджелина и на младежа, който играеше гарвана... Добре се справяше. А Анджи и дъщеричката й баха толкова сладки в съвместната им сценка... Когато Малефисент лекуваше кората на едно дърво... Изтопурква се до нея бебе-Аврора и настоява: "Гуш. Гуш." А Анджи я гледа като извънземно 
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by Regina on Нед 7 Сеп 2014 - 15:37

Maleficent е една следваща крачка на всичко преди нея. Представата за отношения между хората се създава по много начини, но наслагванията от детството са най-неизкореними. Не защото те поставят директно догмата, а защото спомените за впечатленията оставят в мозъка "бисквитки", които той разпознава при всяка сходна ситуация.
Например, че истинската любов е само между принц и Принцеса ( не, не просто мъж и жена). Че ако не е принцът да дойде да я спаси в обятията си, животът на принцесата е не точно загубен, ами пропилян и непълноценен ("Спящата красавица" и "Снежанка"). Иначе казано, ще остане СТАРА МОМА. Не е трудно да се сетиш после как порасналият човек стига до разсъждения като тези.
Също така без участието на Принца, който да я забележи и извади от калта, всяка девойка е обречена на мизерия и страдания ("Пепеляшка").
Brave, Frosen и Maleficent са първи стъпки в разчупването на това клише. И не, не мисля че има "преписване" на идеята - поне не повече отколкото Снежанка е преписвала от спящата красавица. Smile
Regina

Брой мнения : 273

Писане by greenhouse on Пон 5 Яну 2015 - 17:31

Не може да обичаш истински някой, който не познаваш като себе си. Принцът няма как да познава принцесата, имайки предвид, че са се виждали веднъж, но Злодеида идеално познаваше принцесата, (принцесата бе самата Злодеида като малка) тя припозна себе си в нея и я обикна истински.
Символиката на филма ми се струва, че е доста по-дълбока от идеята за любовта между жени, най-просто казано...Smile
greenhouse

Брой мнения : 468

Писане by TheWickedWitch on Вто 6 Яну 2015 - 10:17

На мен много ми допадна израстването на Злодеида в отношението й към дъщерята на най-големия й враг: от желанието за мъст към майчината обич. Също ми хареса идеята, че няма значение кои са биологичните ти родители, ако не са били до теб и имат значение само тези, които са те подкрепяли.
TheWickedWitch

Брой мнения : 163
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics