За "Любов от първо вписване" или On-line влюбвания.

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: За "Любов от първо вписване" или On-line влюбвания.

Писане by noBaby on Вто 2 Сеп 2014 - 22:25

Както и да теоретизираме темата, на практика - нещата се случват! Smile Аз срещнах, жената с която съм, тук.... sunny
След първоначалния контакт, връзката може да се развие във всички останали пространства, ако я има химията между живите човеци.

....и още нещо...
Да си открит и искрен, както и да вярваш в същите неща в непознатия отсреща, винаги е едно добро начало, без значение къде е положено то.
noBaby

Брой мнения : 355
Възраст : 41
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Писане by RINA on Сря 3 Сеп 2014 - 1:34

Как ги откривате тези хора. Аз едно кафе исках да пия и не станаха нещата. ..
RINA

Брой мнения : 118
Възраст : 28
Местожителство : Пловдив

Писане by Morganna on Вто 16 Сеп 2014 - 14:28

Съществува онлайн влюбване, въпросът е колко болезнени стават нещата ако то си остане само онлайн.. От опит знам, че повече няма да се съглася на подобно нещо, освен ако просто не се запознаем с дадения човек в интернет, пък после тя или аз се окажем/учим в един и същ град или нещо подобно..
Morganna

Брой мнения : 16
Възраст : 23
Местожителство : Велико Търново

Писане by Arwen on Чет 9 Окт 2014 - 0:39

Като всяко нещо, и това си има + и - . Никой не може да отрече, че съществува онлайн влюбването, само защото не му се е случило. Утре, примерно, може нещата да се обърнат с главата надолу и тези, които не вярват, че има, да се окажат замечтани по някого, дори влюбени. Няма невъзможни неща. Ако не си го изпитала, не можеш да кажеш, че го няма, нали? Аз имам добър опит с това и смея да твърдя, че си е доста забавно, интересно, странно и страшно. Зад гърба си имам една връзка, която " живя" 4 години и една по.. сложна. Така че то си е до човек. Очаквайте неочакваното
Arwen

Брой мнения : 30
Възраст : 30
Местожителство : Русе

Писане by Patricia on Пет 7 Ное 2014 - 21:58

....

Последната промяна е направена от Patricia на Нед 16 Ное 2014 - 0:55; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : ....)
Patricia

Брой мнения : 13

Писане by Parvanova on Пет 7 Ное 2014 - 23:52

Чак за влюбване...за любов във виртуалното пространство не знам не бих казала.Преди време се запознах с едно момиче с което започнахме с времето почти непрестанно да си пишем,намерихме общи теми,интереси,но чак пък влюбване?!..След време се видяхме,някак си се случиха нещата...с времето се и разделихме,но тя се превърна в любовта на живота ми колкото и тривиално да звучи Smile Така че не отричам че може да се намери "любовта" но не и само от чат Smile
Parvanova

Брой мнения : 20
Местожителство : Varna

Писане by Passion and Poison on Пон 17 Ное 2014 - 11:07

Има го, има го. Аз съм живият пример, готов да се влюбва по-скоро виртуално, отколкото реално. Което всъщност е по-често срещана черта при водните знаци, защото сме мечтатели.

С две думи се влюбваш в образа, който сама си изградила за човека отсреща. Липсата на физически контакт улеснява всичко, защото само засилва въображението и не позволява толкова яростно и внезапно да те шамароса реалността. При мен най-често се случва с хора, с които не успявам да се видя за дълъг период от време (визирам няколко месеца в чатове и телефонни разговори). Те тогава и да го видя, и да не го видя - колкото и да ме шамари реалността, аз съм си залепила розовите очила с тиксо за главата и нямат бутане. Даже, колкото и да е смешно, най-сериозните ми отношения (включително и 3 годишна връзка) започнаха on-line.. Много е драматично самото напукване на очилата след по-обстойното опознаване на личността отсреща. И именно тази драма поражда пък любов.. побъркан човек съм аз. Very Happy Даже последните ми отношения, които бяха именно виртуални, крепящи се на 3-4 виждания, за няколко месеца породиха в мен обич. Не влюбване, обич. Аз, където държа толкова много да се разграничава това чувство и да не се бърка с къкрещите из стомаха гниди. И аз, където твърдях, че за да обикна някого са ми необходими години. 'Ан ти ся! Very Happy
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22

Писане by Two plus Three plus on Пон 17 Ное 2014 - 12:23

Може би си "риби", усещам, че главата ти е плоска.
Two plus Three plus

Брой мнения : 171
Възраст : 23

Писане by Passion and Poison on Пон 17 Ное 2014 - 12:51

Рак съм и типично по рачешки съм готова да го приема за сериозна обида. offtopic
Passion and Poison

Писане by BlackViper on Пон 17 Ное 2014 - 12:59

Не съм чела всички коментари,не знам дали сте засягали точно това,но не е ли време да отворим темата за дефиницията на думата 'влюбване',както и 'любов'. И да ги направим релевантни към темата да дадем дефиниции и на "онлайн влюбване' и 'любов от първо вписване'. Щото са ми много размити,холивудски и обществено натрапени. Лично мнение.
Прагматичната ми личност за 20 години не можа да получи реални,ясни,базирани на риъл-лайф експириънс дефиниции на любов и влюбване,които не са продукт на холивудски продукции или втълпяване. Явно е време да ви попитам и вас. Very Happy
BlackViper

Брой мнения : 58

Писане by Passion and Poison on Пон 17 Ное 2014 - 13:03

И как се очаква да вкараме нещо толкова субективно в рамки, когато всеки го усеща по различен начин? Би ми било изключително интересно да чуя все пак определенията и дефинициите.
Passion and Poison

Писане by BlackViper on Пон 17 Ное 2014 - 13:14

Не знам дали ми се яде хейт толкова рано сутрин,но явно...ще напиша 2-3 реда.
На мен би ми било също толкова интересно да ги чуя тези дефиниции. Но моята теза е малко по-различна от вашите,предполагам.
Не смятам,че може да има реални дефиниции,точно поради причината,че 'чувствата',които стоят зад тези думички са имагинерни. Натрапени,измислени,за да заспиваме по-лесно нощем. Създадени от физиологичната нужда на слабите ни умове да се стремят към нещо,когато виждаме,че животите ни нямат смисъл. И в стечение на време,когато виждаме,че сме вярвали в илюзия,най-слабите от умовете почват да си повтарят пък други тези,как 'любовта' изчезвала и се появявало съжителство,не знам си какво,бла-бла.
Изключително сложна тема,мога да напиша есе от 1500 думи,но се съмнявам да надделее интересът ви,за да го прочетете. Т'ва е само малко food for thought. Smile
BlackViper

Писане by Free_soul on Пон 17 Ное 2014 - 20:36

Здравейте, аз съм нова Smile Но ще си позволя да се намеся в тази интересна тема! Аз лично съм много влюбчива...дали ше е по интернет, дали на живо... Макар , че като че ли по интернет човек повече може да ти вземе вниманието защото в чата си по -ларж,смел си, по - отпуснат...а на живо и по свит, ама пак си зависи до човека спорее мен Smile
Free_soul

Брой мнения : 21

Писане by jellybean on Пон 17 Ное 2014 - 20:57

Не е ли вярно, че много често се случва, когато прекалим с положителните си очаквания към нкг във нета, после да останем адски разочаровани на живо?

Според мен, може да се влюбиш във виртуалния образ на даден човек, но реалният да те отбълсне.
jellybean

Писане by Free_soul on Пон 17 Ное 2014 - 21:04

Напълно вярно, съгласна съм
Free_soul

Брой мнения : 21

Писане by ENИGMA on Сря 19 Ное 2014 - 13:07

Момичета, все пак говорим за по-дълго време на общуване от 1 седмица, колкото и да е различен човека в 2-та свята (реален и виртуален) надали е способен да НЕ покаже в даден момент истинското си "аз", та да си направиш извод дали влиза в калъпа на твоите представи или не. Wink
ENИGMA

Брой мнения : 41

Писане by jellybean on Сря 19 Ное 2014 - 23:14

ENИGMA написа:Момичета, все пак говорим за по-дълго време на общуване от 1 седмица, колкото и да е различен човека в 2-та свята (реален и виртуален) надали е способен да НЕ покаже в даден момент истинското си "аз", та да си направиш извод дали влиза в калъпа на твоите представи или не. Wink

Нали говорехме за онлайн. Думите всеки може да ги подреди. Докато липсва реален контакт, по време на който да виждаш погледа, движенията и жестовете на събеседника, да усещаш излъчването му, не смятам, че преценката би била наппълно адекватна
jellybean

Писане by Angua on Чет 20 Ное 2014 - 1:03

Думите не всеки може да ги подреди Wink В този смисъл он-лайн запознанство може да е доста полезно ако критерий ти е мацката да може да свърже 3 смислени изречения с минимални правописни грешки. От друга страна - talk is cheap и никога не знаеш каква патология може да изскочи от уж нормално излеждаща (в интернет, а и попринцип) жена. Затова интернет става за запознанства от всякакъв род, ама да се влюбиш в някого, защото много ви върви чата си е вятърничава история. Можете да си разказвате как ви е минал деня и живота като цяло, плюс мненията ви за международното положение, но без физически да правите някакви неща заедно и да се привличате, никак не я виждам тази любов.
Angua

Брой мнения : 87
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Писане by jellybean on Чет 20 Ное 2014 - 20:18

Angua написа:Думите не всеки може да ги подреди Wink В този смисъл он-лайн запознанство може да е доста полезно ако критерий ти е мацката да може да свърже 3 смислени изречения с минимални правописни грешки. От друга страна - talk is cheap и никога не знаеш каква патология може да изскочи от уж нормално излеждаща (в интернет, а и попринцип) жена. Затова интернет става за запознанства от всякакъв род, ама да се влюбиш в някого, защото много ви върви чата си е вятърничава история. Можете да си разказвате как ви е минал деня и живота като цяло, плюс мненията ви за международното положение, но без физически да правите някакви неща заедно и да се привличате, никак не я виждам тази любов.

онлайн влюбвания... хайде, отначало Smile Дали можеш да се влюбиш в това, което ти се изгражда изцяло като онлайн - да, напълно е възможно. Дали това би продължило в реалността, след реална среща, може би нетрайно и малко вероятно.

Както е лесно, когато попълваш лексикон-чата, да дадеш хипотетичен отговор на някой въпрос, тип "Какво ще направиш, ако... светът свърши утре и имаш само 5 часа", но реалността вероятно ще бъде ( Wink съвсем) друга
jellybean

Писане by Angua on Чет 20 Ное 2014 - 22:42

Ок, нека го кажа така- аз лично няма шанс да се влюбя в някого он-лайн или защото е написал изключителна книга или нещо си, което не включва реален контакт. Може много да ми хареса, ама това не е като влюбването Smile
Angua

Брой мнения : 87
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Писане by БлатнаФея on Пет 21 Ное 2014 - 2:27

Имаше една статия, в която се казваше, че виртуалното "влюбване" е много лесно, защото, когато не виждаш жестовете на събеседника, не чуваш интонацията му, не го гледаш в очите и т.н., е много по-лесно да го идеализираш.
Така че, не, аз не вярвам в онлайн влюбването или поне не го наричам влюбване. Това е просто идеализиране на някакъв недействителен образ.
Прекалено много неща вече се случват виртуално. Ще ми се поне любовта да си остане реална.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Regina on Пет 21 Ное 2014 - 3:37

Ами не знам, но Агенция по вписванията се еб@ва с мен почти на всяко второ вписване, особено онлайн, с все по-непредвидими, новаторски практики. Тя е като жена, която 365 пъти в годината се събужда с различно мнение и настроение ... никога не ми е скучно с нея и емоция не липсва - това брои ли се? Embarassed
Иначе за влюбвания от разни чатове и т.н. - не ми се е случвало да "се влюбя" само от контакт по интернет, още по-малко от първи ...вписване, дето викаш Smile. Но ми се е случвало да имам подчертан интерес, така да се каже.
Едно съм забелязала, обаче - както и в повечето други случаи, първото впечатление за човека, в смисъл усещането в първите няколко секунди, което е чисто интуитивно - е винаги правилноТО Smile
Regina

Брой мнения : 273

Писане by Layer Cake on Пет 21 Ное 2014 - 11:48

BlackViper написа: Не смятам,че може да има реални дефиниции,точно поради причината,че 'чувствата',които стоят зад тези думички са имагинерни. Натрапени,измислени,за да заспиваме по-лесно нощем. Създадени от физиологичната нужда на слабите ни умове да се стремят към нещо,когато виждаме,че животите ни нямат смисъл. И в стечение на време,когато виждаме,че сме вярвали в илюзия,най-слабите от умовете почват да си повтарят пък други тези,как 'любовта' изчезвала и се появявало съжителство,не знам си какво,бла-бла.
Изключително сложна тема,мога да напиша есе от 1500 думи,но се съмнявам да надделее интересът ви,за да го прочетете. Т'ва е само малко food for thought. Smile

Брат, ето къде е продължението на разговора ни за любовта.  
Ще подходя съвсем логично и елементарно далеч от всякакви захаросани фантазии.
Срещаш някоя жена (на живо или онлайн) и решаваш че искаш да я опознаеш. В процеса на опознаването, тя предизвиква у теб силни и ПОЛОЖИТЕЛНИ емоции. Съвкупността от тези емоции ти дава огромна радост, удоволствие и чувство на щастие. Забавлявате се през времето прекарано заедно и се наслаждавате на чудесен секс. Това че можеш да ги обясниш чисто биологично чрез разните процеси,които настъпват в мозъка не означава че чувствата са имагинерни. Защото тогава ще излезе че чувства като срам и страх също са имагинерни.
Няма никакво значение дали всичко това  ще го наречеш любов или сбор от прекрасни емоции и преживявания. Това е реалност,която се случва на всеки (а на някои хора по много пъти ). Няма нищо имагинерно, холивудско и изфантазирано в нещата които описах. И да, факт е че въпросните емоции и преживявания  не могат да се запазят същите при една двойка в течение на години и претърпяват спад.
И никога не съм се стремила към тези изживявания за да придам смисъл на живота си. Забележи че не използвам думата „любов“, а далеч по реална и обиковена дума "изживявания". Стремя се към тях защото обичам да давам и да получавам в огромни количества – точно там е смисъла. Никакви есета и анализи не са нужни за нещо толкова елементарно.
Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by Passion and Poison on Пет 21 Ное 2014 - 12:59

В общи линии любовта са хормоните, които се отделят в следствие на отношения с даден човек - серотонин, допамин и etc.
Passion and Poison

Писане by BlackViper on Пет 21 Ное 2014 - 16:08

Окей, само че не мога да приема,че това,което описа - тези изживявания са т.нар. 'любов'.(Най -вече когато става въпрос за секса. Това пък,ако нямаш нищо напротив,си е нещо коренно различно. Сексът е и пауърн тинг(във властовият смисъл на думата),а и мнооого други неща,почти нищо общо с гореспоменатите. То е вследствие на нещо друго. Нищо общо с чувства,изживявания,любов. Хауевър. По-склонна съм да се съглася с по-долния коментар.
Да приемем че 'В общи линии любовта са хормоните, които се отделят в следствие на отношения с даден човек - серотонин, допамин и etc.'. Тези хормони предизвикват това,което ти наричаш 'изживявания',според мен.
Тогава т.нар. любов не е ли highly overated? И всъщност,не е ли същото да ядеш огромни количества шоколад,които задоволяват същите тези хормони по почти същия начин?(мисля,че е научно доказано).И всъщност така не става ли малко различно? Че това не са някакви изживявания,а са хормони(които спомагат ти да се залъгваш по някакъв начин,да идеализираш,да се заблуждаваш на база на някакви случили се неща)? Така леко обществената теза за уникалността на любовта,че и величието,което ѝ приписва литературата става леко... несъстоятелна, че и да не прекалявам с думата,но..лейм?
Прощавайте прагматичната ми 'душа'. Ти вече знаеш. Very Happy

P.S. bottom line,може би думата 'имагинерни' също бе малко пресилена. По-скоро highly overrated. изживяванията са следствие от хормоните. А хормоните могат да бъдат заместени по много прост начин.

Май не го написах много качествено,но след предната вечер ми е малко трудно..ще ме прощаваш. Very Happy
BlackViper

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics