За "Любов от първо вписване" или On-line влюбвания.

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

За "Любов от първо вписване" или On-line влюбвания.

Писане by ENИGMA on Вто 3 Юни 2014 - 21:44

Какво ви е мнението по въпроса? Според вас има ли такова животно и случвало ли ви се е?
ENИGMA

Брой мнения : 41

Върнете се в началото Go down

Re: За "Любов от първо вписване" или On-line влюбвания.

Писане by Dragon Fly on Сря 4 Юни 2014 - 12:16

Както беше казала една наша съфорумка, в какво да се влюбиш? Емотиконките или шрифта, с който пише? Присъствието на човека, поведението му докато говори и като цяло, жестовете, аурата ако щете, поне за мен са ключови към процеса на истинско влюбване. Само че „онлайн“ вече не се простира просто до чатове. Има си видео разговори и безплатното говорене, разни чатчета за постоянна връзка, фб, енд адър шит. Не е толкова трудно да свикнеш на човека и да започнеш постепенно да ставаш част от света му. Пък и понякога има извънредни случаи, когато успяваш да усетиш някаква връзка с отсрещната страна просто през споделянето. Така че, за сега съм на мнението, че е възможно, макар и рядко.
Ако някой ме беше попитал същото нещо миналата година обаче, щях да си отсека с едно твърдо „Нье!“
Dragon Fly

Брой мнения : 166
Местожителство : София

Писане by Гост on Сря 4 Юни 2014 - 13:27

Случвало ми се е и продължи дълго време, но след като разменихме снимки магията изчезна някъде, не бих си го причинила повече.

Гост
Гост

Писане by covington on Сря 4 Юни 2014 - 13:33

eneva написа:но след като разменихме снимки магията изчезна някъде, не бих си го причинила повече.

covington

Брой мнения : 1254

Писане by Гост on Сря 4 Юни 2014 - 15:35

Covington Какво не разбра?

Гост
Гост

Писане by covington on Сря 4 Юни 2014 - 17:34

бе всичко разбрах, ама нещо не излиза отговорът... па платформата не ми дава да си го редактирам. пфу начи.
covington

Брой мнения : 1254

Писане by Гост on Сря 4 Юни 2014 - 18:45

Хаха добре Smile

Гост
Гост

Писане by Шарената_сянка on Сря 4 Юни 2014 - 23:21

Не, не ми се е случвало. Близките срещи с онлайн познайници не са ми сила, определено. И все пак си мисля, че е съвсем възможно да се, и се случва. В света ни се случват какви ли не абсурдни неща, една любов ли няма да е възможна ? Все пак всичко се върти около тази пуста любов. Smile
Шарената_сянка

Брой мнения : 217

Писане by Marinki on Чет 5 Юни 2014 - 15:17

Много мои познати са намерили партньора чрез интернет. Всички те твърдят, че хората се избират по общи интереси. Защото любовта като си отиде, интересите ще ги държат заедно. За съжаление все по-голям процент хора вярват, че "любовта трае три години". И след това най-доброто, което можеш да получиш е съквартирант, с когото да споделяте общи интереси: например футбол, туризъм и карамелизирани пуканки  Very Happy 
Една моя колега дори ми зададе следния въпрос, изпълнен с възмущение: - Ами като няма вече любов и няма общи интереси, какво ще правите?
- Ще се разделите, щото очевидно не сте един за друг.
Но не - не можело така, на никой нямало да му се занимава наново да търси партньор. Съответно да хвана да си занижа критериите, да не си остана цял живот сама. Smile 
В личния ми свят интернет може да ми предложи най-много онлайн познанство, нищо повече.
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 36

Писане by ida on Пет 6 Юни 2014 - 12:53

Предубедена съм към онлайн познанствата абсолютно винаги и причините са много. Не казвам, че не е възможно, очевидно е, но просто не мисля, че би се получило за мен. Имам нужда от химия.
ida

Брой мнения : 223

Писане by lira on Пет 6 Юни 2014 - 17:54

Скъпи съфорумки, признавам си, че имам проблем с онлайн влюбванията, така да се каже, много съм влюбчива онлайн. Дайте ми едно "zdr" или "kakvo si pravi6?" и усещам пеперудите в стомаха (а нямам гастрит). Но, разбира се, като жена с широк социално-интернетски опит, и аз си имам някои правила! Позволявам си по-дълбоки чувства само след 10тото съобщение, за да съм сигурна в отсрещната страна. Най-важно е моето правило за чистота и лична хигиена - обикновено искам човекът, с когото си пиша, да обиколи апартамента си с включена камера на лаптопа (разбирате, че дамите без лаптоп автоматично отпадат) и да ми покаже: 1. Мивката, в която не трябва да има мръсни чинии или чаши 2. Банята, в която е добре също да няма мръсни чинии или чаши 3. Отделението за бельо в гардероба си, където освен, че не трябва да има мръсни чаши и чинии, трябва да има минимум 7 чифта немъжко бельо. Ако видяното ме удовлетворява, продължавам с интелектуалните тестове, но за тях друг път, защото сега времето ме притиска.
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by Gothica on Сря 23 Юли 2014 - 20:40

https://www.youtube.com/user/kaelynandlucy

Това е каналът на 2 момичета. Запознали са се в tumblr. Едната живее в Англия, другата в САЩ. Съвсем случайно бях попаднала на тях. Заедно са май от 3 години и доколкото разбрах от последните клипове Люси ще се мести в САЩ при Кейлин.
Не е пример от България или пък от моя личен опит, но пък за романтична натура като мен си е вдъхновение и показва, че любовта не признава граници.
Естествено съзнавам, че техния случай е едно на няколко хиляди най-вероятно, но все пак...
Gothica

Брой мнения : 549
Възраст : 27

Писане by SYNNI on Чет 24 Юли 2014 - 7:38

Много скептично бях настроена към тази "видео" любов,беше ми някак нереално да се влюбиш в монитора.Но след като мои приятели,започнаха връзка по този начин и вече повече от две години си живият страхотно...съм склонна вече да преосмисля мнението си Smile
SYNNI

Брой мнения : 4

Писане by Hun7eR's Fac3 on Вто 29 Юли 2014 - 22:15

Живеем в такова време, в което технологиите напредват изключително бързо. Моето мнение, е че е възможно да се случи нещо подобно (може би, защото ми се е случвало   ). Все пак няма невъзможни неща на този свят. Ако усещате химията по време на онлайн разговорите ви има реален шанс, когато се видите да е същото...ако не и по-силно. Smile Абее като цяло онлайн любовта е изключително относително нещо и все пак вярвам, че хората могат да се намират и по този начин.
Hun7eR's Fac3

Брой мнения : 97
Възраст : 23

Писане by Two plus Three plus on Пет 1 Авг 2014 - 11:04

От известно време тази тема представлява интерес за мен, има ли онлайн влюбване, как се случва, защо, ако се случи, в какво се влюбваш, в едно голо съзнание   , да не се сещам, че хората в пространството често позират.
Какво се случва при среща в реалността, възможно ли е да не се разминат очакванията.
Въобще има ли надежда за едно благоприятно развитие.
Two plus Three plus

Брой мнения : 172
Възраст : 24

Писане by Dragon Fly on Пет 1 Авг 2014 - 13:06

Само едно ще кажа: нашумялият термин tumblr girlfriend Very Happy
Dragon Fly

Писане by Devil's Daughter on Нед 3 Авг 2014 - 19:31

have no idea написа:От известно време тази тема представлява интерес за мен, има ли онлайн влюбване, как се случва, защо, ако се случи, в какво се влюбваш, в едно голо съзнание   , да не се сещам, че хората в пространството често позират.
Какво се случва при среща в реалността, възможно ли е да не се разминат очакванията.
Въобще има ли надежда за едно благоприятно развитие.
Има онлайн влюбване. Всъщност всеки човек с поне малко интуиция, в по-интензивен разговор би регистрирал дали насрещния човек е искрен. Или може би моята интуиция е силно развита. Невър майнд. Всъщност си мисля, че влюбването, като много силната емоция, с която не можеш да се бориш идва с виждането, тогава се тества и химията и прочее.
И не мисля, че се влюбваш в едно голо съзнание, ако е така е сякаш да се влюбиш в бот. Разговорите, темите, начина на мислене, това формира една не малка представа за човека. Това съвсем не е голо съзнание.
С приятелката ми се запознахме онлайн. Точно в този форум. Сега живеем заедно и смея да кажа, че това, което имам сега - не е било и в най-смелите ми представи за нея. Първо беше само чат, после се запознахме, после .... всичко останало. И именно за това вярвам, че има ''виртуална любов''. Или достатъчно смели хора, които да се решат на запознанство с някой от мрежата. Да, не винаги се получава така. Има и много тролове, които не са това, което са. Може би аз съм е*аси късметлийката.
Та, има го това животно. Може би няма да е зле понякога да вярваме в хората и това, което ни казват, да не сме винаги с едно наум.
Devil's Daughter

Брой мнения : 210
Възраст : 28

Писане by radiohead on Вто 5 Авг 2014 - 18:33

^ моята история е същата като на devil's daughter. /само форумите са различни/
Няма нищо невероятно и митично в това явление.
been there, done that.
radiohead

Брой мнения : 130

Писане by lunrog on Сря 6 Авг 2014 - 12:06

Dragon Fly написа:Само едно ще кажа: нашумялият термин tumblr girlfriend Very Happy

Аз писах на Pillow talk дали искат да им бъда tumblr gf, но нямам отговор   

lunrog

Брой мнения : 123
Местожителство : Варна

Писане by Dragon Fly on Сря 6 Авг 2014 - 12:46

Аз писах на Pillow talk дали искат да им бъда tumblr gf, но нямам отговор   [/quote]

Ама какво, и на двете? Много си щедра, в две lonh distance relationships ще...  Very Happy 
Dragon Fly

Писане by lunrog on Сря 6 Авг 2014 - 12:56

Dragon Fly написа:
Аз писах на Pillow talk дали искат да им бъда tumblr gf, но нямам отговор   

Ама какво, и на двете? Много си щедра, в две lonh distance relationships ще...  Very Happy [/quote]
Ако ми дадът да избирам - Сара, но и Адриана е симпатяга.
"Елате повече..."  Very Happy 

lunrog

Брой мнения : 123
Местожителство : Варна

Писане by No one cares on Пет 22 Авг 2014 - 15:56

От доста време се каня и аз да напиша нещо по темата, но от щастлив семеен живот (и работа, но това са подробности) не ми остава време. Онлайн влюбването (както и любовта като цяло) е нещо, в което човек не вярва, докато не му се случи. Аз също не правя изключение - няма да крия, че винаги съм била ужасно скептично настроена към чат свалките и с-ие. Една самотна вечер вкъщи обаче преобърна представите ми по този, а и по много други въпроси на 180 градуса.
С моето момиче се запознахме точно онлайн. Между първия ни разговор и реална среща мина доста време - тогава тя живееше в чужбина и нямахме физическата възможност да се видим по-рано. Когато дългоочакваният момент настъпи, всичко ми стана ясно: бях влюбена до уши. Докато тя ме търсеше из летището, гледайки в тавана и оплаквайки се, че не ме вижда, вече знаех, че я обичам. Знаех го и преди това, просто мозъкът ми отхвърляше идеята да се влюбя в момиче, което никога не съм виждала (а и може при подходящите стечения на обстоятелствата - болести, войни, апокалипсис - никога да не видя).
Тъй като историята ми навярно вече ти отегчи ще дам накратко развръзката: с въпросната девойка в момента живеем заедно и никога не съм била по-щастлива.
Така че няма невъзможни неща: никога не знаеш от кой храст ще изкочи заек ... или в случая - от кой чат Smile Kiss 
No one cares

Брой мнения : 99

Писане by Two plus Three plus on Съб 23 Авг 2014 - 0:11

"Докато тя ме търсеше из летището, гледайки в тавана и оплаквайки се, че не ме вижда"
 Smile 
Two plus Three plus

Брой мнения : 172

Писане by UsualSuspect on Нед 31 Авг 2014 - 18:29

Тая тема може да се разглежда от много страни... Какво значи онлайн любов? Мисля, че хората станаха малко по-социални от това... Аз лично съм ЗА запознанствата в мрежата, защото абсолютно нищо не те спира след като комуникирате онлайн, да се срещнете и да изживеете нещо красиво, ако си допаднете и в реалността. В крайна сметка интернет е най-полезния съвременен пособ да се запознаеш с хора, които примерно няма да имаш честта да срещнеш на живо и там да се запознаете. Да, да въртиш ''любов'' само онлайн е безсмислено, но пък и според мен вече го правят главно подрастващите. Но никое познанство в нета не е безсмислено, стигамда последва действителен контакт.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by Dion on Пон 1 Сеп 2014 - 0:05

И нека отбележим защо го наричаме Любов, Влюбване в социалната мрежа. Честните слова, изречени от сърце и споделени от душа, няма как да не са истински, особено когато по същия начин се приемат от другата страна. Разбира се, че сливането на душевността е основата за всичко истинско, щом искаме да твърдим за съществуването на тази Любов.
Такова е моето разбиране, когато живеем в света на Интернета.
Dion

Брой мнения : 257

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото