Често ли се срещат според Вас лесбийки,изглеждащи и даржащи се като хетеросехуални?

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Често ли се срещат според Вас лесбийки,изглеждащи и даржащи се като хетеросехуални?

Писане by Layer Cake on Сря 3 Дек 2014 - 0:29

inkognito1000 написа:
Заповядай в градския транспорт, в моловете, в някоя кино зала, в заведенията по центъра, че даже и по улиците има такива жени, пълно е......

Въобще няма да заповядам. С моя късмет ще се натъкна на някой кифлофоб като вас и ще си остана отритната и самотна

Сега сериозно. За да наричаш даден тип жени "лесно достъпни" и "пасивни" означава, че трябва да си имала достатъчно опит с тях и да си отхвърляла много от тях, когато са искали да се сближат с теб. Very Happy А няма как да си имала такъв опит, понеже казваш че не ги харесваш.
Разбирам защо не харесвате прекалено нацапани или лигави жени. Но пък за всеки границата между прекалено и приемливо е различна. Някак си не е нормално да се обобщават така жените, които прекалено много се занимават с външният си вид.
Layer Cake

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Re: Често ли се срещат според Вас лесбийки,изглеждащи и даржащи се като хетеросехуални?

Писане by Passion and Poison on Сря 3 Дек 2014 - 12:24

Гримирам се, лакирам се, нося къси поли и рокли (в бонус и високи токчета), та даже и се лигавя като съм в настроение. Това автоматично ме причислява към "лесните, префърцунените и пасивните"? Супер, винаги съм се чудила къде ми е мястото сред когнитивно-поведенческата пирамида на обществото! Neutral
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

Писане by inkognito1000 on Сря 3 Дек 2014 - 12:59

Passion and Poison написа:Гримирам се, лакирам се, нося къси поли и рокли (в бонус и високи токчета), та даже и се лигавя като съм в настроение. Това автоматично ме причислява към "лесните, префърцунените и пасивните"? Супер, винаги съм се чудила къде ми е мястото сред когнитивно-поведенческата пирамида на обществото! Neutral
Едва ли си на 100% хомосексуална.....жени като теб са хетеро или в най-добрия случай бисексуални. Хомосексуалните жени, имам предвид тези които харесват само и единствено жени, обичат да се грижат за себе си, но не познавам такава която по-всякакви начини да иска да набляга и да подчертава съвършената си женственост като се гримира, лакира, носи рокли и къси поли....пределно са ми ясни жените като теб..... Very Happy
inkognito1000

Брой мнения : 67

Писане by Passion and Poison on Сря 3 Дек 2014 - 13:27

Бисексуална съм, това ме прави второ качество човек ли? Или останалите жени с рокли и лакирани нокти са също някаква фабрична грешка? Жените като мен са ти толкова ясни, колкото на мен ми е ясна ядрената физика. Познавам точно такъв тип, които ще накарат и мъже да се изчервят от пола си. Не знам защо мешаш външния вид с поведението? Айде, няма да давам лични примери, че ще се отчетат като изпъкване. Ще те посъветвам да не си правиш свободни съчинения, че някой ден ще обереш такъв срам от някоя "кифла", че физическото вече ще ти се стори най-пошлата материя (каквато донякъде е). Smile
Passion and Poison

Писане by Regina on Сря 3 Дек 2014 - 14:16

Layer Cake написа:
inkognito1000 написа:

Сега сериозно. За да наричаш даден тип жени "лесно достъпни" и "пасивни" означава, че трябва да си имала достатъчно опит с тях и да си отхвърляла много от тях, когато са искали да се сближат с теб. Very Happy А няма как да си имала такъв опит, понеже казваш че не ги харесваш.

По принцип винаги подкрепям мнения на критичност към непотвърдени факти. И все пак някои неща не подлежат на доказване. Като например
Женския пазар...

Показателно за женския пазар от този тип е не просто, че тази женска стока по сергиите съществува. А че има хиляди момиченца, които мечтаят да са на тяхното място.

Ако успеят или пък не успеят, някои от тях вероятно утре ще бъдат тук, в този форум. В търсене на "трета за тройка". Или просто на нестандартен опит, който да ги направи по-конкурентни на пазара.
После някоя от вас, мили дами, ще пуска драматични теми с въпроси "как да спечеля момичето на мечтите си, което си пада по мъже".

А ние ще стоим отстрани и ще недоумяваме, what TF is your problem!
Regina

Брой мнения : 273

Писане by DaRk =) on Сря 3 Дек 2014 - 14:56

Присъединявам се към Layer Cake и Passion and Poison, съответно към групата на лесно достъпните и пасивните, при това с гордост, но с известни уточнения Cool
Гримирам се, лакирам се, когато излизам за парти (защото лакът ми се бели от бокса) с безименен пръст в различен цвят, правя си прически (пресата за коса ми е най - добрия приятел), мога да бъда засечена, както по дънки и кецове, така и с рокли, костюми с поли, придружени с високи токчета (дори и когато шофирам), обичам аксесоарите (особено шалове), ходя на фитнес, на бокс, кикбокс и на спа, спазвам хранителен режим, спя с плюшения си Йори, имам розови завивки със сърчица, пижама с овце и изпадам в истерия, когато счупя нокът или ми се размаже черния молив. Само микро кученце си нямам, ама има време и за тази придобивка. Абе типична кифла.
Възникват ми, обаче, следните въпроси:
1) Дали това, че харесвам жени, означава, че трябва да излизам от вкъщи по начина, по който съм се събудила и да ходя с раздърпани дрехи с дъно на панталоните по колене или поне 3 номера по - големи от собствения ми размер?;
2) По какъв нелеп стереотип жените, които харесват жени, следва да изглеждат по един начин, а жените, които харесват мъже - по друг?;
3) Във връзка с горния въпрос, това означава ли, че понеже съм бисексуална (да, убийте ме с камъни), когато искам да впечатля жена трябва да изглеждам по описания във въпрос 1) начин, а когато искам да впечатля мъж - по кифленския?;
4) Защо, жените, които поддържат външния си вид се считат за кифли и как точно външния ми вид определя колко леснодостъпна и колко пасивна съм?;
5) Нека да уточним за какъв вид пасивност (физическа или интелектуална) става въпрос (понеже си поддържам ноктите достатъчно къси, но и добре оформени) Very Happy
DaRk =)

Брой мнения : 21
Възраст : 28

Писане by Passion and Poison on Сря 3 Дек 2014 - 15:01

И ето я българската представа за "хетеросексуална, женствена, поддържана и etc." жена (боли ме сърцето да им посветя това прозвище) a.k.a. "кифла". Последващо всяка, която се осмели да обърне по-голямо внимание на външния си вид, се причислява към тях. Тези не започнаха ли да излизат от мода или поне да ги броят за третия пол, мамка му? Това българския манталитет е нещо уникално. От частното към общото, ама да е под един знаменател, че по-лесно се групира и помни.

Това е сякаш да се причислят всички хомосексуални към онази неприятна групичка, която е адски гнусна, приличаща и държаща се като мъже, та даже и бройкаки жени, поддържайки мъжкото си самосъзнание на "играч или плейбой".

П.П. Насочена е към "Женския пазар" от поста на Ragina.
Passion and Poison

Писане by maglivina on Сря 3 Дек 2014 - 16:11

Като се има предвид, че темата най-вероятно е създадена за да може авторката да си намери такава жена........... отдавате и твърде голямо значение.
На въпроса -очевидно има такива жени.
maglivina

Брой мнения : 876

Писане by I didnt wanna do it on Сря 3 Дек 2014 - 19:59

lira написа:
Maria написа:
БлатнаФея написа:аз съм лесбийка, която не харесва жените.

Това ми хареса. Подкрепям : )

.....

Разбира се, има и друг тип лесбийки, които приличат на мъже и се държат като мъже, което е и самата им цел, обаче това е малко безсмислено, защото според мен, жена, която харесва жени не би харесала жена, която прилича на мъж.

Не че нещо, ама малко се обърках тук. Примерно си лесбийка, която не харесва жените и затова харесва жени, които приличат на мъже и се държат като такива, но пък като си лесбийка, се предполага, че не харесваш мъже, поне в сексуален аспект и може би стигаме до един парадокс - харесваш мъже, но не и сексуално, но не харесваш жени, а само сексуално...бррр, както биха казали редица съфорумки, не сме в час по логика, че да търсим логика Wink

Както често казвам - обичайте се, любете се и се харесвайте...нека Вселенската бъде с вас!

Нещо май не съм го обяснила както трябва. Съвсем други неща имах предвид Smile
С това, че съм лесбийка, която не харесва жените, исках да кажа, че не ги харесвам като поведение (понякога). Или поне аз попадам на такива, които ми се качват на главата, sunny та затова не ги харесвам. Иначе, друго, освен жени не харесвам, да се знае : D
А другото, което бях написала е за жените, които приличат на мъже и т.н. - не, че харесвам такива, а просто нямам против тях. (Аз лично харесвам женствени)

I didnt wanna do it

Брой мнения : 675

Писане by Layer Cake on Пон 8 Дек 2014 - 16:57

По повод постовете за това как "изглеждали лесбийките" искам да споделя един забавен пример за максимална женственост и лиготия (макар и преувеличени заради видеото):
https://www.youtube.com/watch?v=WzztHFxnFQM

В следващото видео едната госпожица е доста по женствена от много хетеро жени :
https://www.youtube.com/watch?v=3giFHM2EwZ0

В това видео,макар и не накипрени, двете лес дами са си доста женствени. Тъмнокосата (Шанън) е от типа сладка/спорти, някаква комбинация от нежност и доминаторство. Май съм и фенка Embarassed
https://www.youtube.com/watch?v=8tUQSBkdTOk

Ето и една дама (тази с очилата), която според мен много пасва на вкуса на инкогнито1000. Може и да греша че ще й хареса, но все пак реших да я постна мислейки, че такава жена никога не би се държала като "ощипана госпожица" - препратка към темета в която пада голямо чудене къде са лесбийките в този форум. (giggle)

Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by Nati on Пет 12 Дек 2014 - 20:08

Здравейте, да споделя и моя опит Very Happy , в щатите не се намират или поне са много голяма рядкост такива жени. Там 80% от лесбийките и би изглеждат и се държат като мъже.
Там бях в селище в което преобладават хомосексуални и почти не видях женствени(да не обиди някой няма лошо в мъжкараните) , а малкото изглеждащи като жени си имат гаджета от най-мъжките. Тук положението е по-различно, някакси не се чувстваме длъжни, че трябва да ни личи.
Nati

Брой мнения : 3

Писане by TheWickedWitch on Съб 31 Яну 2015 - 20:20

Замислих се как изглеждам аз. Кифла ли съм, не съм ли? А как трябва да изглеждам, предвид своята пан сексуалност и нарастваща демисексуалност? Може би някаква шарена роба, която да ме покрива от-до или водолазен костюм в поне 5 цвята.
TheWickedWitch

Брой мнения : 163
Възраст : 27
Местожителство : В раковината на плажа

Писане by sunn4o on Съб 31 Яну 2015 - 21:00

демикаквоооо???
Леле, аз май падам от друга планета......
sunn4o

Брой мнения : 392

Писане by Regina on Съб 31 Яну 2015 - 21:27

автор неизвестен в интернета написа:демисексуалност: Демисексуален е този, който не изпитва никакво сексуално привличане към даден човек, докато не изгради емоционална връзка с него. Дълбочината на емоционалната връзка, която е нужна, за да се появи сексуално желание, не зависи от първоначалното привличане.
Източник: http://www.teenproblem.net/forum/archive/index.php/t-544560.html

Всеки, който иска да опознае дали не е склонен към демисексуалност, може да направи това с този ТЕСТ, на който се оказа, че съм 71% демисексуална /or whatever/.  Very Happy

И аз току-що научих за тази част от сексуалността си... По-скоро съм склонна да вярвам, че тя е измислена от хората, които искат да имат готов, нАучно обоснован отговор, в една дума за когато се налага любезно и неангажиращо обяснят защо е ок да не им се прави секс с някой, който не ги кефи. И така се е родил терминът "демисексуалност => go google it, dude!"Very Happy
Regina

Писане by sunn4o on Съб 31 Яну 2015 - 21:34

80%
не е като да открих топлата вода с това...
По-скоро нова дума в речника
Thanks, dude!
sunn4o

Брой мнения : 392

Писане by BA BI on Нед 1 Фев 2015 - 1:17

Моя милост Very Happy Не се държа като хетеро, но на външен вид изооообщо не приличам на хомо...
BA BI

Брой мнения : 46
Възраст : 21
Местожителство : Burgas

Писане by Maybelline on Нед 1 Фев 2015 - 14:54

Regina написа:Всеки, който иска да опознае дали не е склонен към демисексуалност, може да направи това с този ТЕСТ, на който се оказа, че съм 71% демисексуална /or whatever/.  Very Happy
Реших да си направя теста и още на втория въпрос вече не знам какво искат...

'I find relationships very daunting and difficult. Sometimes I’ve gone into them without having any true feelings of attraction.' Значи... едното няма нищо общо с другото Very Happy

'I’m extremely uncomfortable with sexual advances from other people.' - Would you, please, specify who the other people are?

Изкарах 52%.
Maybelline

Брой мнения : 358

Писане by thestupidone on Вто 3 Мар 2015 - 0:35

Често се срещат, да.Аз съм една от тях.Никой ,никога и за нищо на света не би предположил ,ще всъщност харесвам мацки Smile
thestupidone

Брой мнения : 12

Писане by the_imp on Вто 3 Мар 2015 - 16:37

1.Мразя етикетите-те разделят хората. Преди много години бях "хетерката", сега съм пък "лезбийката". Според мен просто съм човек със своите вкусове и предпочитания.
2.Изглеждам и се чувствам изцяло жена, според етикетите-като "хетеро".
Дори преди няколко месеца ме попитаха дали не съм объркала заведението...?! А аз съм просто жена, която харесва жени! И защо трябва да изглеждам разпусната, негладена, мърлява, че и много често нечистоплътна, да седя и пуша като гамен, да се наливам с бира и да вкарвам поглед и маниери на селски бек, за да се впиша в стереотипа на лезбийките. Според мен е достатъчно да погледнеш в очите на една жена, за да разбереш, дали тя харесва жени или не.
the_imp

Брой мнения : 25

Писане by mee on Съб 4 Юли 2015 - 22:22

Не мисля, че външността на една жена определя нейната сексуалност. Маниерите до някаква степен да, трябва да имаш много набито око, за да забележиш детайлите..
Та..не е нужно една жена да се държи, изглежда и дефинира като мъж, за да бъде забелязана нейната сексуалност. Както за мъжете, така и за жените една подържана жена ще е привлекателна.
mee

Брой мнения : 64

Писане by caramelle on Пон 6 Юли 2015 - 10:12

така. раз-два.

искам да започна мнението си с един добре известен на всички ни факт - сексуалността и половото изразяване са коренно различни концепции. (тука се сещам за един доста весело и неангажиращо сниман филм.. казваше се But, I'm A Cheerleader, в който deliberately бяха смесени тези понятия и идиотският резултат, който дава това, беше страхотно илюстриран)

а и бях гледала едно гнусно християнско клипче (при цялото ми уважение към хората, които искат и съзнателно изповядват някаква религия) - страшно красиво снимано, добра работа с камерата, сресан безупречно красив мъж с дълбоки сини очи и расо, ти обяснява в лицето и! с усмивка как "не знаеш какво е да се чувстваш като мъж, нито като жена, защото БОГ ти го е дал свише и няма как да си трансджендър", ама това е съвсем различна работа - по-скоро въпрос на половата идентификация, който не е мястото да засягам в дълбочна тук.

идеята е там, че външното изразяване на вътрешния психически пол (sex и gender), е на другия полюс от сексуалната ориентация на индивида. полът е това, което възприемам (или отказвам да възприема) за себе си, сексуалната ми ориентация е това, което дефинира привличането ми (или липсата на такова), към друго същество (дай, Боже - човешко Very Happy ). има хора, които ще кажат, че пресечни точки не могат въобще да се търсят. ще обявят въпроса за противоречив сам по себе си и ще кажат "няма такова чудо като хомосексуално или хетеросексуално изглеждащ пич, 'щото сексуалността е нещо психично и насочено към другите, а не към себе си". и тези хора ще са прави обективно за една голяма част от случаите.

но е факт, че някои жени в L-пространството искат да изразят сексуалността си и чрез своето външно "аз", чрез дрехите си, прическата си и пр. телесни модификации. има и такива жени, които просто се кефят на въпросните външни белези, стереотипно възприемани като гей-знаци. и парадоксалното е, че четящата това, към която и да е от трите споменати групички да спада (или може би към никоя?) вече си е представила визуално за какви "знаци" пиша, без дори да съм изброила примерно някои от тях... и в това няма нищо лошо.

себеизразяването в крайна сметка, може да засяга или не, възприятията на жената за сексуалната й ориентация. ако случаят е такъв - you go, guurl! ако ли пък не - важи същото!

ще иде да рече, че отговорът е и да, и не - да, срещат се жени, които носят със себе си по един или друг начин видимо (става дума и за самия маниер, да не пропусна да отбележа) ориентацията си... казано иначе - те носят просто.. себе си. и това е прекрасно. но има и жени, които носейки себе си и казвайки някому "ами.. аз съм лесбийка", са посрещнати с "да, бе!", което откъм реакция не е дотам прекрасно, но не ги прави по-малко годни да изразят всяка част от Аз-с си (вкл. и ориентацията си) по начин, който им идва естествено. или да си го татуират на челото.

и в заключение, стереотипните хетеро-женски-белези, които аз самата си нося гордо (не 'щото са стереотипни, разбира се), не ги нося, за да изглеждам като жена или за да изглеждам хетеро, или пази, Боже - за да не изглеждам гей. а защото просто съм това, което съм отвътре. дългата ми коса (примерно) и фактът, че обичам да си вея д-то в поли/рокли/т.н. понякога не ме правят по-малко способна да обичам себе си и жената до мен. повечето гей-мацки, които познавам или съм срещала, са женствени жени. срещат се толкова често, колкото и стереотипните лесбийки. срещат се толкова често, колкото се срещаме всички.

само дето по-трудно се виждат. и в това е проблемът на стереотипите.
caramelle

Брой мнения : 178

Писане by Regina on Пон 6 Юли 2015 - 19:25

Всеки път, когато видя нов коментар по тази тема, ставам набожна (почвам да възклицавам наум към Всевишния и всички ангели и светии. Или поне по-известните от тях).
Значи един човек пуска тема от едно изречение в стил песен на 100 кила.

И 5 страници жени започват да се обясняват надълго и нашироко, не, не да се обясняват - да се ОПРАВДАВАТ защо и как те изглеждат, дали това как изглеждаш е определящо за сексуалната ти ориентация или може би по-скоро маниерът... Кое е женствено и кое - мъжествено и въобще... Господи!!!

Самото определение "жени, изглеждащи и дАржащи се като хетеросексуални" е нещо, от което ми се повръща. Далеч не само заради обнародваната неграмотност. А заради толкова високия толеранс към натуралната, чак обидна глупост!

Съжалявам, мацки, но царят е гол. Царицата и тя, горката. И двамата имат далеч по-належащи въпроси за решаване от това, как изглеждат и как се дАржат. Днес и сега!
Regina

Писане by insane__ on Пон 6 Юли 2015 - 20:28

хахахах Regina пак ги насмете сичките Smile ама така де леко тъпичка е темата Smile и на мен ми се е случвало да не сработва радара, то не всяка жена може да я познаеш от хиликоптер ама с това заглавие нещо бъркате двата щата Калофер и Калифорния Smile
insane__

Брой мнения : 41
Възраст : 27

Писане by maglivina on Пон 6 Юли 2015 - 20:29

хахаххахахахахаххахахахаа Regina! Оправи ми деня с този коментар.
Обади се да те черпя бозЪ! Very Happy :wine:
maglivina

Брой мнения : 876

Писане by Елена on Сря 8 Юли 2015 - 21:43

Доста дълго време исках да се включа, но не виждах смисъл. След като видях, обаче, колко шарено е станало around here, реших, че и да искам не мога да навредя повече.
I couldn’t help but notice, Regina, ти доста си изписала по/в/ темата за да се възмущаваш толкова от "всеки нов коментар", имайки предвид, че някои от мненията ти търсят и предизвикват ответна реакция, намирайки своето място в "дискусията".
Колкото и банално да е - Да, хората се водят от ...'стереотипи'. Защо всеки път ги включваме тези пусти стереотипи? То е ясно, че дори и най-възвишеният сред нас не може да без тях. Изобщо не осъзнаваме колко и за какво се заблуждаваме и то в такива детайли, че... Както и да е, отплеснах се.
Има само зависимости, закономерности, терминология и т.н. Стереотипите са просто грешни, понякога малоумни изводи, заключения на индивиди, които могат да боравят с фактите не по-добре отколкото аз се справям с преодоляване на гравитацията. Някакъв навик, който дори не идва от самите нас. Простичък тест по логика, на който всички се проваляме поне няколко .. стотин пъти в живота си.
А да, все пак има едно нещо, което мога да кажа, че съм забелязала в някои от "нехетеро" личностите, с които съм общувала .. и като цяло в хора, които по един или друг начин са отхвърляни, защото се различават някак от "всичко типично и нормално", сиреч Модата - тъпи или не, интелигентни или хич - имат леката склонност да са малко от малко по-отворени, не чак широко скроени, но някаква бегла форма на толерантност/не че тя сама по себе си ме кефи/, която може и от единия страх да е предизвикана, но пак е нещо.
"...и в това е проблемът на стереотипите." --> Ей това, без никакво въведение даже, е най-сносното нещо за споделяне по темата. :д
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото