Влюбена......

Go down

Влюбена......

Писане by Lost Dreamer on Пет 28 Мар 2014 - 15:20

.

Последната промяна е направена от Lost Dreamer на Нед 28 Авг 2016 - 16:22; мнението е било променяно общо 1 път
Lost Dreamer

Брой мнения : 9

Върнете се в началото Go down

Re: Влюбена......

Писане by Parvanova on Пет 28 Мар 2014 - 20:16

Здравей,не бих ти дала съвет по-скоро лично мнение,което абсолютно не значи че трябва да го приемеш.Но след прочетеното първото което мога да кажа (не го разбирай обидно/погрешно) мисля че си прекалено малка,мисля че си все още неосъзната.Това че твоята приятелка е признала че е би,нищо не означава и смятам че ти просто си преценила и си си втълпила като някаква фикс идея че искаш да преживееш това,а не че толкова се смяташ за бисексуална,просто влечение,експеримент...Това,че си е намерила момче е напълно нормално - все пак е бисексуална ако наистина е такава,а не и тя експериментаторка...Не бих искала да развивам някакви сухи теории и т.н. Но това е което аз мога да кажа.Извинявам се отново,това е моето мнение.
Parvanova

Брой мнения : 20
Местожителство : Varna

Писане by Maybelline on Пет 28 Мар 2014 - 22:13

Това, че си има гадже, не е проблем. Ако ти си човекът за нея (или ако просто си по-добра от гаджето й), тя ще тръгне с теб. Хората бързо зарязват гаджетата си, ако срещнат някой по-подходящ. Също... тя е на 15. Днес са гаджета, утре вече не. Това се отнася и за вашата евентуална връзка, но все си мисля, че две жени дори на по 15 ще съумеят да поддържат смислена връзка, понеже ментално и двете са развити горе-долу на еднакво ниво, за разлика от момчетата на същата възраст, които още години наред ще са като 10-годишни хлапета.

Засега не й казвай какво чувстваш. Изчакай с признанията до момента, в който и тя ще има какво да ти признае. Преди това няма да ти помогне да й кажеш какво чувстваш, а може даже да ти навреди (на плановете). Това, което можеш да направиш, е да се сближаваш с нея - ти каза, че го правиш. Това, че няма интереси вероятно не е вярно, просто не си личат толкова. Не ходи на никакви извънкласни занимания? Предложи й да ходите заедно на нещо. Първоначално ще са еднократни неща - отидете на катерене или някакъв друг спорт, на кино (много добра идея - спомени й за някой филм или под някакъв претекст й покажи листовка с филмите, които дават по кината тия дни, и ако си хареса нещо, предложи й да ходите двете да го гледате), на някакви забавни неща от типа на Коколандия (ако сте в София) или пък на готино заведение в центъра. Има хиляди неща, които можете да правите извън училище, и които бързо могат да станат част от интересите ви. Сега идва лятото. Като дойде, покани я на басейн. Или отидете да карате ролери в парка. Въобще можете да правите доста неща и съм убедена, че почти всичките ще й допаднат. Та... първо се сближете повече, но не бързай, нека стане "естествено", тоест не се навивай, че щом веднъж сте излезли извън училище, вече е длъжна да ти казва къде ходи и какво прави, да ти пише редовно по скайп и фейсбук или каквото и да било от сорта. Тези неща искат време. След 5-10 излизания вече може да имаш някакви очаквания за инициативи от нейна страна (било то за излизане, или писане по скайп/фейс). След това вече нещата зависят от това как са се развили отношенията ви. Засега това е съветът ми - сближаване без държане на сметка за каквото и да е.

Относно училището. Не позволявай да станеш тройкаджийка заради любов. Защото любовта днес я има, утре не, но дипломата с двойките ще ти остане доживот и в даден момент ще ти се иска да е по-висока, за да имаш по-добри шансове да учиш висше където искаш (ако имаш такива амбиции де. Ако си от хората, които ще са доволни да са продавачки цял живот, дипломата ти няма значение, така че пропусни коментара ми). Перфектно можеш да съчетаваш няколко неща в живота си. Отдели време да си мислиш за нея. Отдели време и да учиш. Не забравяй най-важното - тя може и да стане част от живота ти, но независимо от това ти винаги ще живееш със себе си. И не ти се иска да си прецакаш образованието, нали? Има неща, които са важни, и се правят, независимо колко сме влюбени или щастливи/тъжни. Ако перспективата да си продавачка до края на живота не те мотивира да учиш, то помисли дали Х (и в това число всяка следваща "Х", защото тази като нищо ще се окаже първата от много) ще иска да е с човек, който не може да поеме отговорност дори за основните неща в живота си като това да седне да учи. Имай достатъчно самоуважение и достойнство, за да не си на ниво тройкаджийка. Не позволявай емоциите да замъглят разума ти.
Maybelline

Брой мнения : 359

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото