На кафе?

Страница 7 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Re: На кафе?

Писане by sunn4o on Сря 21 Май 2014 - 10:19

Добро утро! Не мога да повярвам, че се наспах толкова рано. Все още пия първото кафе и си мисля как да си подредя деня. Не, всъщност си мисля, че ми се искам да има и един фреш с кафето. Охх, а мама току що донесе закуска!!! Йеей!! Ето на това му казвам начало на деня!
Хубав ден на всички! Wink
sunn4o

Брой мнения : 392
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Писане by Dragon Fly on Чет 22 Май 2014 - 9:57

Добро утро!
Е няма нищо по-хубаво от това да излезеш сутрин на терасата със закуска в ръка, да се настаниш удобно на люлката, да се радваш на птичките в дърветата и пчеличките в храстите, да се наслаждаваш на храната и чая, и кучето да дойде, да ти мАане една лапа през чинията и да ти лепне една хубава, сочна лига Very Happy 

Весел ден на всички!  Smile 
Dragon Fly

Брой мнения : 166

Писане by Гост on Чет 22 Май 2014 - 11:21

.

Последната промяна е направена от thequeensguarddog на Пон 26 Май 2014 - 5:57; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : напускам форума)

Гост
Гост

Писане by Гост on Пет 23 Май 2014 - 3:51

.

Последната промяна е направена от thequeensguarddog на Пон 26 Май 2014 - 5:53; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : напускам форума)

Гост
Гост

Писане by covington on Пет 23 Май 2014 - 4:26

Е аз си признах доброволно, че не си вярвам да ме избие на чак такова постоянство за анкетите.

он-топик, язе съм много компромисен човек [изненадващо]. АКО не разказваш лични мои неща на широка публика и не пиеш от моята чашка. тогава ставам изненадващо некомпромисна.

тва с роклята - не е като да е нарочно, просто имам поне някакви зачатъци на естетика; рокля + аз = Вечен Незабравим Кошмар, вероятно повтарящ се през вечер. но не мога чистосърдечно да го пусна в безкомпромисния списък, щото все още имам спомен за пола... което е почти там.

covington

Брой мнения : 1254

Писане by Dragon Fly on Нед 1 Юни 2014 - 12:20

Както подобава за 1ви юни започнах деня с една солидна порция мелба Smile А родителите ми като че ли са наясно, че по-голямо дете от мен няма, така че се събудих с хелиево балонче до леглото. Very Happy Някой да ми подаде тротинетка и водни бои!! Имам важно детинстване да върша днес!

Иначе честит празник на всички! И то наистина на всички защото твърдо вярвам, че децата в нас, малко или много, винаги оживяват.  Smile
Dragon Fly

Писане by RINA on Нед 1 Юни 2014 - 23:52

Благодаря ти  Dragon Fly   мен детеското не ме е напуснало още!
RINA

Брой мнения : 117
Възраст : 28
Местожителство : Пловдив

Писане by earl_grey on Чет 12 Юни 2014 - 9:40

олд енд голд! хахаха накара ме да се заливам от смях рано сутрин SmileSmileSmile
cheers!

earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by pensatore on Пет 25 Юли 2014 - 10:18

Добро утро!

Седя на слънчевата си тераса с чаша ароматно чисто кафе на масата, решавам кръстословица и си мисля колко прекрасен може да бъде живота. Същинска идилия.
До момента в който съседите ми решават, че днес е най-прекрасният ден да започнат ремонт.   

Но нищо. Оставам си със спомена за петнайсете хубави минутки от сутринта, така или иначе стана време да се хващам на работа.

Днес кафето е от мен   
pensatore

Брой мнения : 138

Писане by sunn4o on Пет 25 Юли 2014 - 11:13

Колко хубаво, че има раздвижване в темата! Че и готово кафе има!  bounce 
pensatore, не се сърди на съседите и аз скоро смятам да започна ремонт, но обещавам да е кратък и да не нарушавам сутрешните ритуали на никой (особено моите)  Embarassed 
като чуя хубава сутрин се сещам за тази песничка

хубав ден и от мен
sunn4o

Писане by sunn4o on Пон 28 Юли 2014 - 14:53

Добро утро свят!    

Неподходящите метеорологични условия налагат промяна в плана за деня. А как не ми се стоеше у наасс...явно ще е академичен ден (или каквото остана от деня).

Трябва ми още около литър кафе и подходящ музикален фон.  afro 
sunn4o

Писане by pensatore on Съб 2 Авг 2014 - 10:44

Добро утро!   
Тази сутрин кафето е от мен, само ми дайте малко време да се посъвзема     
pensatore

Писане by pensatore on Вто 5 Авг 2014 - 9:36

Добро утро!   
Седя на терасата в дом, в който не съм била повече от 15 години в град, в който не съм стъпвала от поне десетилетие. С чаша в ръка изучавам промените през тези години. На същата тази тераса преди толкова години играехме с братовчедите ми и още няколко приятели. Хвърляхме пликове пълни с вода към „големите“ момчета, които играеха футбол на направеното от тях игрище, игрище от което сега няма и помен. Няма ги вратите, няма ги пейките на които седяха момичетата, които зорко ги следяха, докато те се бореха за всеки гол. Няма ги и децата на терасата. Вече ги няма децата, няма ги мечтите, няма нищо. Но и как да има? Преди града беше изпълнен с хора, с деца. Сега всеки гледа да се измъкне възможно най-скоро от там. Дори не се замислям защо са го направили, не ги обвинявам. Няма го вече онзи Град, изпълнен с надежда и трепети, със жлъчка на играещи деца. Останали са само сградите и тъжните очи на малкото останали борещи се хора. И се питам: Това ли ще остане от всички онези невероятни лета на голяма част от нас? Само спомените и едни вече празни градове?
Пфф, май ме е обзела някаква страшна носталгия...
pensatore

Писане by Dragon Fly on Вто 5 Авг 2014 - 12:23

Добро "утро" и от мен.  
pensator, носталгията ти е абсолютно разбираема. Една от най-тъжните гледки е когато пътуваш из България и видиш всичките тези градчета и села просто... изоставени и ограбени. Старците седят пред къщите или блоковете си и сякаш с упрек те гледат как отминаваш. Кой знае какво им е да видят как заедно с техния живот се изнизва и този на града им.
Аз лично нямам все още такова място, за което да мога да роня горчиви сълзи, че не е онова, което е било преди, но селото ми винаги е първото, за което се сещам, когато стане дума за нещо подобно. Къщата ни е точно до "училището". Или онова, което можеше да се нарече училище преди няма и 7 години. За това време оградата му беше разбита и железата изкъртени, прозорците изпочупени с яростно метнати тухли, вътре всичко що може да се продаде-извлачено навън и разкостено. Докато бях дете и гледах как всичко това става не знаех как да си го обясня, не разбирах защо хората биха унищожили нещо, което е било толкова фундаментална част от живота им. Та децата им сигурно са учили там, може би самите те са. Всеки път, когато отидем там виждам майка ми с каква мъка прави каквото може за да не гледа към сградата, да не си спомня детството си, което сега е заровено под руините на училището.
Но така сме си създали инфраструктурата, че градовете годни за пълноценно живеене не са в голямо изобилие и всеки здравомислещ човек се насочва натам. И аз не ги виня, все пак бих направила същото, но наистина е тъжно и мисълта, че един ден навсякъде ще е празно е доста обезпокоителна.
Dragon Fly

Писане by Hun7eR's Fac3 on Вто 5 Авг 2014 - 18:55

Пийвам си сладко, сладко кафенцето на фона на невероятна гледка на морето и хубава приятна музичка...
Hun7eR's Fac3

Брой мнения : 97
Възраст : 23

Писане by Hun7eR's Fac3 on Вто 5 Авг 2014 - 18:56

Пийвам си сладко, сладко кафенцето на фона на невероятна гледка на морето и хубава приятна музичка...
Hun7eR's Fac3

Брой мнения : 97
Възраст : 23

Писане by sunn4o on Съб 23 Авг 2014 - 9:56

Добро утро на всички!
Днес започваме утрото с малко power. Хубав ден на всички
sunn4o

Писане by thequeenswatchdog on Чет 20 Ное 2014 - 5:45

Добро утро!
Радвам се, че темата ми все още си е тук Smile
Връщам традицията най-ранобудните да правят кафето :P
thequeenswatchdog

Брой мнения : 15
Възраст : 26
Местожителство : the UK

https://plus.google.com/u/0/+SanyaPanova/posts

Писане by Гост on Съб 22 Ное 2014 - 12:29

за едно малко късно съботно Добро Утро! ... капучино и кроасан ...

Гост
Гост

Писане by thequeenswatchdog on Нед 23 Ное 2014 - 15:45

помня, помня - капучино и кроасан с масло.
thequeenswatchdog

Брой мнения : 15
Възраст : 26
Местожителство : the UK

https://plus.google.com/u/0/+SanyaPanova/posts

Писане by Passion and Poison on Нед 23 Ное 2014 - 15:54

Тaзи сутрин, по-скоро обяд, си изпих кaфето със сълзи нa очите, но от смях. Зaмислям се дaли дa не остaвя луксa и уединението, местейки се в тaзи дупкa и живеейки с още седем души, сaмо зa дa си пия кaфето всякa сутрин тaкa. Може дa ми дорaзвaлихa лaптопa, но си струвaше.
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 7 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Върнете се в началото