Радикални лесбийки и феминистки

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Радикални лесбийки и феминистки

Писане by Gretchen_ on Съб 21 Дек 2013 - 23:30

earl_grey написа:#ИзвинисеБЕ  Волене, болене къде си? #KLETA_MAJKA_BULGARIQ

Прочетох навреме сигнатурата ти и затова не го приемам лично.

Направете си услуга - вслушвайте се по-малко в изявленията на въпросния и ще имате по-високо самочувствие.
Gretchen_

Брой мнения : 15

Върнете се в началото Go down

Писане by covington on Нед 22 Дек 2013 - 1:13

Gretchen_ написа:Тук е мястото за една викторина: Кога сте чули/видели или поне чули, че някой, някога е чул/видял, как изобщо жена изказва обидни твърдения и нападки по адрес на мъж, мъже или цялото мъжко...много подходяща дума е "войнство",

a) във всяка компания на хетеросексуални жени;
б) във всяка компания на не-хетеросексуални жени;
в) от началото на тая тема (and to be cont.);
г) всички изброени;

искам мандарина, печеля дъ викторина
covington

Брой мнения : 1254
Местожителство : София

Писане by earl_grey on Нед 22 Дек 2013 - 15:16

ACHTUNG!
@Гретхен - Мила ми смехурке,
Съветвам те срочно да послушаш съвета си и да придобиеш самочувствие. Да спреш да общуваш с въображаемата си приятелка. Да си запалиш ритуален огън с "Моята борба" и да си купиш нова настолна книга: "How to be a GOOD lesbian for Dummies".
Колкото до сигнатурите, те се намират в рецептите. Ако това е било деликатно намекване, че имаш нужда - насреща съм. НО рициновото масло ти е забранено, поради прекомерната употреба до момента!
AUF-WIE-DER-SEH-EN!
earl_grey

Брой мнения : 1474

Писане by Gretchen_ on Нед 22 Дек 2013 - 16:44

earl_grey написа:ACHTUNG!
Съветвам те срочно да послушаш съвета си и да придобиеш самочувствие. Да спреш да общуваш с въображаемата си приятелка. Да си запалиш ритуален огън с "Моята борба" и да си купиш нова настолна книга: "How to be a GOOD lesbian for Dummies".
Колкото до сигнатурите, те се намират в рецептите. Ако това е било деликатно намекване, че имаш нужда - насреща съм. НО рициновото масло ти е забранено, поради прекомерната употреба до момента!
AUF-WIE-DER-SEH-EN!

Точно от такава, като теб ли да се оставям да бъда съветвана?  Very Happy НЕ.
Защо ли си мисля, че в извън-форумния свят, не си толкова смела, колкото се оптваш да се изкараш тук? А ако си...не знам, на какво ли приличаш  Embarassed - все пак всяко търпение си има граници и в екстремни ситуации, не всеки съумява да запази бон-бихейвиър.
Gretchen_

Писане by Gretchen_ on Нед 22 Дек 2013 - 16:50

covington написа:
искам мандарина, печеля дъ викторина

Нищо не печелиш, защото даде прекалено много грешни отговори.
Единственият верен измежду тях е:

в) от началото на тая тема (and to be cont.)
Gretchen_

Писане by Shelly on Нед 22 Дек 2013 - 18:15

Gretchen_ написа:
earl_grey написа:ACHTUNG!
AUF-WIE-DER-SEH-EN!

Защо ли си мисля, че в извън-форумния свят, не си толкова смела, колкото се оптваш да се изкараш тук? А ако си...не знам, на какво ли приличаш  

И аз се чудя... защо ли така си мислиш? Радикалната феминистка, която толкова лесно си съставя мнение да "реалния" вид и поведение на друга жена от няколко поста.
Ще ме прощавате, драга ми Гретхен, но на мен нон-стоп ми звучите като тези, които толкова мразите. Звучите ми като мъж. Не като всеки мъж, защото има и страхотни попадения в мъжкото съсловие, но точно като "ненавистния" мъж - агресивен, арогантен, парадиращ със силата си и ограничените си вярвания; кон с капаци, който тропа с юмрук на масата и нищо не може да го убеди, че синьото е синьо.
Изказванията Ви са радикални, агресивни, неразумни и на моменти чисто стряскащи... каквито твърдите, че са мъжете. Не разбирам.... да не би същността на отхвърлянето ви на мъжкото съществуване да е породено от силно желание да бъдете като тях; да ги заместите... защото ако е така - поздравления - от това, което чета сте доста близко до преображението

Със здраве.

П.П. да се игнорира тази тема става все по-трудно
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Gretchen_ on Нед 22 Дек 2013 - 18:25

не трябва да крием и истината за другите раси, чиито мозък също функционира по различен НЕНОРМАЛЕН начин, както и хормонално те са много по-ненормални

frau moderatorin, erstens, nicht schiessen, zweitens, държа да съобщя в интерес на истината, не на последно място и поради факта, че във форума е много вероятно, да има представителки на по-горе споменатите в не много приятен контекст, че напълно се разграничавам от нелепостите, които внушава цитатът, макар и с уговорката, че не били много верни. Не приемам да ми бъдат приписвани несвойствени мисли.

Въпреки, че съм възпитавана в расизъм и се намирам в расистка среда, "силните" аргументи не са успели да ме убедят в това, колко е наложително да съм такава.

По последното предложение от мнението на фрау м-н нямам забележки.
Gretchen_

Писане by Gretchen_ on Нед 22 Дек 2013 - 18:44

И аз се чудя... защо ли така си мислиш? Радикалната феминистка, която толкова лесно си съставя мнение да "реалния" вид и поведение на друга жена от няколко поста.
Ще ме прощавате, драга ми Гретхен, но на мен нон-стоп ми звучите като тези, които толкова мразите. Звучите ми като мъж. Не като всеки мъж, защото има и страхотни попадения в мъжкото съсловие, но точно като "ненавистния" мъж - агресивен, арогантен, парадиращ със силата си и ограничените си вярвания; кон с капаци, който тропа с юмрук на масата и нищо не може да го убеди, че синьото е синьо.
Изказванията Ви са радикални, агресивни, неразумни и на моменти чисто стряскащи... каквито твърдите, че са мъжете. Не разбирам.... да не би същността на отхвърлянето ви на мъжкото съществуване да е породено от силно желание да бъдете като тях; да ги заместите... защото ако е така - поздравления - от това, което чета сте доста близко до преображението

Със здраве.

П.П. да се игнорира тази тема става все по-трудно

Истината може да се игнорира само до едно време. Е, понякога и хилядолетия. И това не е невъзможно.

Не ме четете - предполагам, че аз съм нечетима за вас така, както вие за мен.

По отношение на нападките, хормоните ми са в норма - няма как да съм това, в което ме обвиняваш. Но пък друго нещо е женският хетеро мозък - лично аз не намирам разлики с мъжкия такъв. Натам трябва да гледаш.
Gretchen_

Писане by Shelly on Нед 22 Дек 2013 - 19:12

Gretchen_ написа:
Не ме четете - предполагам, че аз съм нечетима за вас така, както вие за мен.

Не, просто не сте тук, за да четете. Не сте тук за да се включите в дискусия, да прочетете различни гледни точки, да общувате, да се включвате в интересни за Вас теми. /придържам се към учтива форма, защото се старая да запазя добрия си тон/.
Та, по мои наблюдения, Вие сте тук за да:
1. Обвинявате
2. Сочите с пръст
3. Слагате етикети на хора, които не познавате
4. Обиждате
5. Убеждавате в своята позиция
6. Хулите мъжете
7. Хулите хетеро жените.
8. Твърдите, че 99% от пишещите тук са заблудени хетеро жени. Останалия един процент са прикрити мъже. Тоест, хулите ни всички

Ако според Вас това е истината, която трудно може да се игнорира - грешите. Това е лесно за игнориране. Трудно за игнориране става, когато започнат лични нападки. С какво право, питам аз? С правото на анонимността на един форум? Да, това всички го можем.
Кой е смел на живо и кой на какво мяса..., гадайте си, но ако не сте готова да проверите... по-добре си гадайте на ум.
Ако мога да Ви върна собствените Ви думи:
Точно от такава, като теб ли да се оставям да бъда съветвана? Very Happy НЕ
Гледам си където трябва, благодаря. Мога да споделя къде ме боли дали ме смятате за хетеро, но нали... придържаме се към добрия тон

Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by nebb on Нед 22 Дек 2013 - 19:21

Gretchen_ написа:
Не приемам да ми бъдат приписвани несвойствени мисли.

Мисълата, че си враг номер 1, и че половината човечество ти пречи, а също и по-голямата част от другата половина, според мен е налудна.
nebb

Брой мнения : 401
Местожителство : София

Писане by UsualSuspect on Нед 22 Дек 2013 - 19:30

Ебати, аз си мислех, че съм крайна личност...

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by lira on Пон 23 Дек 2013 - 10:30

Котенца, най-любезно ви предупреждавам, че в момента, в който се прекрачи тънката граница на личното заяждане (забелязвам, че един повдигнат крак вече почти го е направил), ще бъдете помодерирани. Но някак не ми се заключва темата, прекалено е забавна все още.
lira

Брой мнения : 1098
Възраст : 35

Писане by Gretchen_ on Пон 23 Дек 2013 - 16:34

радикализацията означава процес, при който идндивид или група от индивиди приемат определена идея (социална, религиозна etc.) до степен, в която отричат други гледни точки, стигайки до отричането на правото на избор. справка wiki

НЕ приемам определена идея - такива идеи не се изказват в широкото публично пространство (за разлика от женомразките) и по тази причина се изпада в невъзможност, да бъдат реципирани. Такава идея просто сама се налага (в смисъл на нужна) в отговор именно на прекаленото вслушване в чужди гледни точки.

Съвсем между другото, ако не беше така безконечно и агресивно натрапвано, че раждайки се от женски пол, ултимативно трябва да харесваш мъже, може би крайностите биха били малко по-...не толкова крайни.
Това дава повод за размисъл.
Особено за тези форумни представителки, които, "като им дойде времето", по някакви *незнайни* причини, ще предпочетат да минат под венчило с мъж. Не ми отговаряйте - просто измислете отговора за себе си, тъй като, няма как, деца ще трябва да възпитавате.

Не знам за другите съфорумки, но за мен правото ми избор е основна ценност, която отстоявам докрай, независимо от цената. Правото да избирам кого да обичам, правото да общувам с когото ми е приятно, правото да живея където поискам, правото да пия виното, което ми допада и така до безкрай.

Къде е моето право? Съвсем незаяждайки се: вие, близко общуващите си с мъже, съумявате ли, възползвайки се от близостта, да им обясните, че ИМА момичета/жени, които не могат и не искат да имат отношения с мъже, особено пък особено 'близки', тъй като НЕ се чувстват привлечени от тях? Или не намирате за нужно и лиспва желание за това, толкова наложително просветяване?

Колкото до релацията с хитлер - отхвърлена.
Този персонаж, сътворил толкова безобразия, но после поне 'осъден' за тях с достатъчна патетика и почти световно порицание. Извинения, паметници, музеи, "развлекателни" турове, обещания за "никога повече". Книги, брошури, страници в учебниците. Изглежда, че светът си е научил урока.

Намек за извинение, изреченo с половин уста към ромите и синтите. Паметник, устни предания и легенди.

Хомосексуалните. НИЩО. Регионален паметник.

За хилядолетния femocaust - НИЩО.

Не, просто не сте тук, за да четете. Не сте тук за да се включите в дискусия, да прочетете различни гледни точки, да общувате, да се включвате в интересни за Вас теми.

Изчела съм каквото е имало за четене, запозната съм с какви ли не гледни точки и това ме подтикна да напиша и моята.

А, някоя не е обядвала и ми е изяла репутацията.
Gretchen_

Писане by Gretchen_ on Пет 25 Апр 2014 - 18:17

shelly написа:Не разбирам.... да не би същността на отхвърлянето ви на мъжкото съществуване да е породено от силно желание да бъдете като тях; да ги заместите

Коя нормална жена би искала да е (като) мъж? При положение, че мъжете не могат да бъдат асоциирани с нищо положително, няма логика една жена (такава без изкривявания във възприятията) да се стреми към това, да наподобява някакъв си мъж, с всичките му уродливости. Тази нападка, в интерес на истината, звучи напълно изопачено, отправена ТОЧНО от индивиди, чиито най-първостепени интенции са, да се отрекат от факта, че са биологически жени и да се опитват да го прикрият по всякакъв начин, в стремежа си да постигнат колкото се може по-голяма прилика с тези, които са техен идеал и модел на подражание - мъжете. Не говоря само за външен вид естествено, а за цялата съвкупност от характеристики, която е необходима, за да се получи краен продукт - мъжоподобно - съответните "обноски" (липсата на такива), включващи задължителното грубо говорене и маниерничене, псуване (кой "истински" мъж може да мине без него), говоренето за жените като за някакви подиндивиди, от които всяка трябва да се разграничава, накратко - презрението към жените и всичко немъжко. Дамските дрехи, аксесоари, парфюми, поведение не се харесвали на тукашните "жени"...били много женски (и не много мъжки). Физиката им им била твърде женска. Създайте най-сетне една виртуална каса, в която да се събират суми за смяна на пола за всички желаещи (а те са преобладаващата част от пишещите), щом като женският е толкова омразен и така ще се сдобиете с по-"престижния" мъжки пол. С уговорката, че един транс-мъж не се възприема от мъжете като техен равен, а само като половин мъж...нали някога е бил жена, все пак. За какви "лесбийки" може да се говори, щом като в общия случай, една двойка е формирана от една wannabe мъж и още една такава? Получава се двойка, но от двама мъже. Къде остават жените? Такива "лесбийки" не представляват *общността на хомо-жените*, а единствено "хетеро"-мъжете и техните изфарбрикувани дефиниции за това, какво означава да си жена, как точно изглежда и каква е "хомо-жената", и т.н. Във всички тези, които се отказват от женското в полза на мъжкото, е застъпен натрапеният от мъжете постулат, че "за да си с жена, трябва да си мъж". Доказвате с поведението си неща, които всъщност са лъжа. Това е. Единственото, което постигате е, да работите услужливо за мъжките интереси.

Оставам от теб с усещането, че не ти харесва, жени да говорят. Очевидно си добре подучена, че само мъжете имат това право, а задължение на жената е да слуша, да не противоречи, само да мълчи, евентуално да се обади, за да изкаже съгласие с мъжа. В такъв случай е почти "разбиаремо", че обвиняваш говорещата жена в какви ли не неща, само защото не ти е угодно казаното, т.к. за теб е важно какво казват мъжете, а не жените. Ти си силно мъжко идентифицирана, както и повечето други. Жена, която се оставя мъже да й диктуват, какво да мисли, какво да прави, как да изглежда, как да се държи, губи себе си и става просто едно мъжко продължение, прокламатор на мъжките измислици.

*Пояснение относно използваните "понятия": "общност на хомо-жените", "хомо-жени", както и празното по смисъл "хетеро" (важи с пълна сила и за мъжете)  и т.н. Употребявам ги с голяма условност, т.к. и двете са формулирани от мъже, за техните цели.
Под "хомо" имам предвид жени/мъже, които са съвсем наясно със себе си и които не игнорират себе си, в името на това, да се опитват да си придадат "хетеро" вид, като фасадна (също и вътрешно-фасадна) форма на съществуване. Да не се приема, като че ли обособявам една част от популацията като хомосексуални, а другите като "хетеро" детерминирани по природа - всички хора клонят непреодолимо силно към собствения си пол изначално; само чрез упорито пропагандиране на инстутуционализирани хетеро-идеологии се постига феноменът, част от хората да започнат да си въобразяват, че трябва да търсят своята..."половинка" сред противоположния пол и да отричат истината.
Наложително е да се направи това уточнение, т.к. в противен случай, чрез непрекъснатото използване(от всички) на посочените "определения",  изкуствано се създава усещането, че има действително разделение в ориентацията, което не е така и само способства за поддържането, включително твърде силно в "хомо-средите", на мита за съществуването на "хетеросексуалността" като нещо различно от законово натрапена политика.
Gretchen_

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото