Литературен клуб

Страница 1 от 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Литературен клуб

Писане by jeza_jezaro on Пон 25 Ное 2013 - 17:42

Здравейте момичета Embarassed След кратък размисъл с Ihina решихме, че един литературен клуб би бил идеален начин да се съберем на чаша чай, да си видим красивите лица, и да обсъдим най-интересните идеи, които ни се въртят из умните глави, но все някак си не успяваме да напишем.

Та има ли желаещи за един литературен клуб, в който да се подкрепяме, окуражаваме и вдъхновяваме да пишем?

Съдържанието на самите сбирки ще е според нуждите, но писането е задължително.  Smile
jeza_jezaro

Брой мнения : 70
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Литературен клуб

Писане by Просто Аз on Пон 25 Ное 2013 - 20:01

Чудесна идея ! Аз мога ли да дойда да пия чай ,да ви гледам красивите лица и да ви вдъхновявам,понеже не съм много по писането?Smile
Просто Аз

Брой мнения : 714
Местожителство : въображаеми светове

http://onemorepieceofshit.blogspot.com/

Писане by БлатнаФея on Пон 25 Ное 2013 - 20:11

Ахаха, Присмехулке, внимавай някоя да не остане безнадеждно вдъхновена по теб : ) Въпреки че пък от друга страна, това би засилило творческия процес...
Прощавайте лирическото отклонение. Аз съм за. Само че първата ми мисъл, като прочетох "литературен клуб" беше... ами, първия и основен смисъл на понятието. Представих си просто как ще пием кафе и ще обсъждаме книги. Но и така звучи чудесно.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by jeza_jezaro on Вто 26 Ное 2013 - 21:50

БлатнаФея: Да ти кажа изобщо не ми беше хрумнало, че може и това да значи Smile Но какво пък? Можем да пием кафе и да обсъждаме книги, но по-скоро като нещо, което би ни помогнало да пишем.

ПрисмехУлник: Само, ако общаеш да ни вдъхновяваш Smile
jeza_jezaro

Писане by Просто Аз on Вто 26 Ное 2013 - 22:27

Имате думата ми ! Smile Тук има доста четящи хора ,така че биха се получили интересни срещи според мен.Дано в най-скоро време го осъществим. pig
Просто Аз

Писане by jeza_jezaro on Сря 27 Ное 2013 - 7:39

bounce Супер~

Аз бих предложила да се видим един път преди празниците и след това да се говори за редовни виждания Smile
jeza_jezaro

Писане by vali.um on Сря 27 Ное 2013 - 9:38

jeza_jezaro написа:

Съдържанието на самите сбирки ще е според нуждите, но писането е задължително.  Smile
За мен писането /и то доброто писане/ се случва почти винаги като самостоятелен изследователски процес, но сега ми се експериментира. Защо да не поработим заедно?! Хем да си видим красивите физиомутри. Иначе казано, бройте и мен Smile  Само стискам палци срещата през 2013 да е преди 16 декември, защото после ще съм тотален аут - 100 000 задачки, преливащи и в 2014. Честит първи сняг и слънчев ден на всички!  
vali.um

Брой мнения : 57

Писане by hunter on Сря 27 Ное 2013 - 11:41

.. аз също съм привърженик на идеята, че за да бъде качествен творческият процес, на пишещият му е нужно абсолютно откъсване от заобикалящия свят [докато излива душата си], но пък никога не пречи да се пробва нещо ново.. определено бих искала да се включа.. :]
hunter

Брой мнения : 215
Местожителство : Пловдив

Писане by semper_fi on Сря 27 Ное 2013 - 11:53

Девойки, много съм за. Даже мислех да предложа подобен тип събирания, но ... както и да е, работа Smile
Лично за мен ще е интересно да се съчетаят както обсъждането на прочетени произведения, така и размисли върху нашите собствени идея, дори представянето на нови такива (завършени, в процес, само идеи и т.н.).
Имам само един въпрос - за тематични сюжети ли говорим или?
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32

Писане by murmrun on Сря 27 Ное 2013 - 11:58

Бройте и мен, особено ако има интересни литературни игри.  
murmrun

Брой мнения : 296
Възраст : 38

Писане by Ihina on Сря 27 Ное 2013 - 17:10

Дай и аз да се обадя, като съконспиратор Smile В отговор на въпроса на семпер за тематичните сюжети...

Като обсъждахме идеята за литературните сбирки поне аз не помня да сме конкретизирали, че трябва да говорим само за тематични сюжети... Всъщност дори не стана май на въпрос за тях. А просто че явно доста от съфорумките явно се опитваме по един или друг начин да изрязяваме съзнание и подсъзнание под формата на думи, наредени по такъв лично-особен начин, че да оформят един по-инакъв текст, с който можем да се гордеем, да му се дразним, че не ни се е получил като хората, или пък да решим след втори прочит, че е пълен боклук, който да искаме да споделим с близки и не дотам близки...

Аз лично забелязвам винаги като чета едно или друго в посвещенията на книги и страничката с благодарности, че доста често освен най-близките, съпруг, съпруга, партньори, сестри, братя, братовчеди + разните издатели и редактори, има един кръг от хора, които са имали честта и удоволствието първи да се докоснат до вътрешния свят на автора. Които са му/й ударили по едно рамо... по един или друг начин... Изслушвали са ги, докато се опитват да наредят серия от сюжети... дали са им неочаквана идея с някаква случайна дума, изречение и т.н. и т.н.

Та си мисля... Защо не?

Вярно в нашата мила родина все по-малко и малко хора четат изобщо... Какво остава бг автори... Какво остава млади бг автори... Какво остава млати тематични бг автори... Аз мога да дам и личен пример... Да сте чували за Павел Гоневски?

Със сигурност всички имаме различни причини да хванем молива, химикалката, пишещата машина, лаптопа, безжичната клавиатура... Мисля че малко хора сядат да пишат с идеята: "Това го пиша, за да стане бестселър!!!" Или поне се надявам малко да сядат с тая идея  

Но все пак, кои по-дълбоко, кои по-плитичко, се надяваме писанията ни да достигнат други хора... Да им се порадват, както и ние сме им се радвали, докато са се низали от съзнанието и подсъзнанието ни...

Ууууууффф... след едноседмично борене с грипонастинка май най-сетне ми дойде... ще цитирам една приятелка... пауъра
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by jeza_jezaro on Чет 28 Ное 2013 - 7:23

Това, което каза Ihina Embarassed 

Но, да. Планът беше да пуснем, темата, да видим има ли интерес (има bounce ) и след това при една сбирка (примерно преди празниците) да видим кой с какви очаквания е и как можем да съчетаем нещата.

Та, 7-ми декември как ви се струва?
jeza_jezaro

Писане by vali.um on Чет 28 Ное 2013 - 11:04

А понеже 7 е малко далечен и като нищо тогава може да имам репетиция. Навити ли сте за тази неделя, 1 декември - началото на края ... на 2013 - хахаха! Дори имам предложение за място, но нека да видим дали сте ок?!
vali.um

Писане by murmrun on Чет 28 Ное 2013 - 11:23

vali.um, 1-ви декември освен неделя, е и световният ден за борба със СПИН... Предлагам активно да се включим в борбата с чисти ръце (и без драскотини), вместо да се отдаваме на литературни занимания!
murmrun

Брой мнения : 296
Възраст : 38

Писане by vali.um on Чет 28 Ное 2013 - 12:13

Чудесно знам, че 1 декември е световният ден за борба със СПИН.
Честно казано не виждам с какво едното пречи на другото.
murmrun, ще се съгласиш с мен, че такива битки като тази със СПИН се водят ВСЕКИ ден. Защото иначе звучим като 8 март - хайде да честваме жената веднъж годишно.  
И после друго, за мен писането е важна работа, не някаква неделна лигавня. Поне аз така гледам на нещата.
Сигурно всички вие сте по-свободни уикенда, отколкото през делничните дни. Затова ви предложих неделя. Аз лично нямам почивни дни. Защото постоянно имам над какво да си работя. Но напоследък съботите и неделите са ми доста заети с репетиции и ще стават все по-заети. Но и не очаквам да се съобразявате с 1 човек, мен в случая; просто няма да е редно.
Туйто! Радост, здраве и веселие! Wink 
vali.um

Писане by vali.um on Чет 28 Ное 2013 - 14:01

Eхооо, момичета! Само да кажа, че ако останалите предпочитате 7 - ми, нека бъде на 7. Аз засега не мога да кажа дали съм свободна /графикът ми е седмица за седмица/. Но ако съм, ще дойда с удоволствие. Ако не, здраве Smile
vali.um

Писане by Ihina on Чет 28 Ное 2013 - 16:33

Хм, аз лично винаги предпочитам делниците след работа... Събота и неделя са ми семейните дни и никога не знам какво точно ще планира фамилията, но винаги знам, че все нещо ще се планира. Поради което обикновено гледам да са ми разчистени тия два дена от други социални ангажираности Smile 

Винаги мога да дам по-сигурен отговор за делничен ден след работно време, отколкото за събота и неделя... А и... неделята ми е денят за мързел Embarassed  

Но съм готова на компромис в името на комплота studyTwisted Evil
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by semper_fi on Чет 28 Ное 2013 - 18:10

Аз също ще подкрепя седмичните срещи пред уикендовите.
Даже ще изкажа предложение за ден - четвъртък Very Happyи примерно след 19 часа? Вече коя седмица - давайте предложения Smile

Ihina, трудно е човек да не се съгласи с теб, четенето отдавна не е на мода. Но монетата има и друга страна - няма особено много за четене. Моите искрени уважения и симпатии към г-н Гоневски, но той не може да пише толкова бързо, колкото аз чета Wink
А недостигът на тематична литература, камо ли българска, няма какво да дискутираме - няколко разказа в bg-lesbian и опитите ни тук + 3 "романа", това е "богатството", с което разполагаме.

Пак се отплеснах в глупости, идеята ми беше, че много "автори" публикуват основно в интернет, защото това е евтино, да не кажа безплатно. Неприятното е, че тези текстове не минават през редактор, рядко са резултат от сериозен проект и в повечето случаи са именно моментни хрумвания, емоции, мисли и болки, изляти върху белия лист/черната клавиатура. Това ги прави не до там четими, ако мога така да се изразя. А когато един текст не се ползва с популярност, вероятността авторът да отдели смелост, средства и време, за да извърви целият път до публикуването е доста малка.

И мисля, че ще е интересно да се чуем и да си дадем по "едно рамо" в тази насока Smile
semper_fi

Писане by jeza_jezaro on Чет 28 Ное 2013 - 20:22

На мен през седмицата ми се струва много трудно постижимо по ред причини, най-малката от които е, че нямам какво да правя до 19:00 след работа, а и вече е студено.

За тази събота и неделя също, ще ми е трудно, защото в понеделни почвам работа на ново място и имам много материал да покрия, за да не гледам съвсем като теле в железница.

@vali.um: За кое място си мислиш?

Утре? Embarassed 
jeza_jezaro

Писане by vali.um on Чет 28 Ное 2013 - 23:58

Леле-леле!

Супер, че и на другите делничните им дни са за предпочитане.
Но разбирам и jeza_jezaro. Днес като прегледах програмата за утре, ще съм свободна след 19 часа, пряко сили. Иначе мястото е още по-голям проблем, когато става дума за такива срещи. Посетих 1 път читателският клуб на Туве Янсон и те имаха страхотен проблем с мястото. Първо беше Червената къща, после не знам какво стана.

Щях да ви предложа да заповядате в моето студио, което е на крачка от Руския културен център на ул. Шипка. Само си носете пантофи.

НО каквото и да става, НЕ ви искам без ПрисмехУлник!!! Smile
Това последното е сериозно! Ако не беше писала колко много иска да вдъхновява някого, изобщо нямаше да се включвам в идеята. Щото аз по принцип най-обичам сама да си пиша и хич нямаше да тръгна да си нарушавам чудесното уединение, ако не беше ПрисмехУлник!!!

П.С. Ей, ПрисмехУлник! Виж, в случай, че нещо не се случи литературната сбирчица, дай да се видим на чай или кафе само двете. Интуицията ми няма грешка и сега ми казва, че имаме да свършим някаква работа с теб.
vali.um

Писане by Просто Аз on Пет 29 Ное 2013 - 0:12

ПрисмехУлникът се чувства поласкан и се радва,че може да бъде полезен за творчеството на другите! Smile Щом е така ,нека изпробваме уменията на интуицията ти някой ден .
И по темата-всеки ден след 7:30 ме бройте! Smile
Просто Аз

Писане by Angela M on Пет 29 Ное 2013 - 0:21

А този клуб само за производители на изкуство ли е или се приемат и бездарни, тихи консуматори? Embarassed 
Angela M

Брой мнения : 120
Възраст : 31

Писане by semper_fi on Пет 29 Ное 2013 - 10:25

Мммм, лошо. Значи едните можем работните, другите - почивните дни....
Не знам, момичета, дайте предложение за дата и час. И аз този уикенд съм аут.

За място: (предложението на vali.um е супер! давам само допълнителни идеи)
Апартамента е ок ми се струва. Голямата зала, която е крайната по коридора в ляво. Мога да направя резервация, за да няма други хора. Там спокойно се събираме до 15 човека.

За лятото се сещам поне 3-4 подходящи места, но всички затварят през студения сезон.
Изчерпаха ми се идеите, тюх! Не съм продуктивна сутрин Very Happy 

semper_fi

Писане by vali.um on Пет 29 Ное 2013 - 19:56

Ехооо, здравейте, момичета! Я сега да видим, jeza_jezaro, на теб само часът ли през делничния ден ти е неудобен - кога свършваш работа?! А на другите ок ли ви е в центъра?! Имам идея за първата среща - просто за да се състои и за да се даде начало: значи jeza_ jezaro ако само часът ти е неудобен, няма проблем да дойдеш по-рано. Сега ми хрумна просто. Защото знам колко е трудно с тези начални срещи на лит.клубовете. Та ей това си мисля по казуса. Пишете мнения! Айде лека от мен!
vali.um

Писане by vali.um on Пет 29 Ное 2013 - 20:02

Апартамента е добро предложение също, semper_fi !
vali.um

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото