Папата за гей браковете

Предишната тема Следващата тема Go down

Папата за гей браковете

Писане by earl_grey on Нед 3 Ное 2013 - 20:12

"Папа Франциск, който оглави католическата църква през март 2013 г., заяви неотдавна, че в нея твърде много внимание се отделя на абортите, гей браковете и контрацептивите. Според него свещениците не трябва да се съсредоточават върху тези частни въпроси, а да служат като цяло на милосърдието."

Май май и католическата църква ще даде "зелена светлина" на гей браковете. Само промития балкански мозък и екс-СОЦ про-Путински течения пречат за създаването на свободна Европа!

източник: бтв http://btvnews.bg/article/svetut/vatikana-pita-vyarvashtite-za-gei-brakovete.html
earl_grey

Брой мнения : 1474

Върнете се в началото Go down

Re: Папата за гей браковете

Писане by The_DaRk_QueeN on Чет 7 Ное 2013 - 12:30

мисля, че стана крайно време църквата да поопресни някой от светогледите си и Папа Франциск е в момента най-добрият пример за вярващ християнин...
...не че аз лично в Господ вярвам, но пък вярвам в доброто в хората и в любовта и според мен половото ограничение няма място в тези неща...
The_DaRk_QueeN

Брой мнения : 166
Възраст : 31
Местожителство : някъде там

http://rs666.jimdo.com/

Писане by placebo on Пет 13 Дек 2013 - 0:07

Легитимността на брака е под въпрос, все по-малко хетеросексуални двойки сключват брак, за да създадат семейство. Но има много хомосексуални влюбени, които искат да бъдат узаконени като двойка, с равни права и задължения. Вълната на толерантност се е засилила из по-развитите страни, така че би следвало цяла Европа да застане на страната на равните човешки права, без значение от вярата, която се изповядва официално на конкретното място. Християнската религия изисква любов към ближния. Толкова е просто, всъщност.
placebo

Брой мнения : 123
Местожителство : София

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото